Skocz do zawartości

Silnik Krokowy


marcox

Rekomendowane odpowiedzi

od niedawna mam problemy z wolnymi obrotami- czasami odpala normalnie i chodzi ok. a czasami bez naciskania na gaz nie zapali a po zapaleniu trzeba mu przytrzymywac obroty gazem bo inaczej zgasnie.

po paru przegazowkach mu przechodzi i jest wszystko ok.

ale potem znow to samo. Przy zimnym silniku. crazy.gif

wysuszylem juz kable WN, wymienilem swieczki, filterki tez i dalej to samo.

wiec teraz chyba pora na silnik krokowy. confused.gif niestety w archiwum nic nie znajduje a wiem ze kiedys bylo tu na ten temat conieco pisane. moze ktos juz to przerabial i poda pare wskazowek

ok.gif

a moze ktos wie jak po czesku jest : silnik krokowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprobuj go oczyscic, moze pomoze. On niestety zbiera rozne syfy z powietrza i z tego co odma zaserwuje. Ale podobniez takie czynnosci nie na dlugo sie zdaja. I trzeba pamietac, ze grzebiac przy nim akumulator off, bo beda wariacje...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomoge, bo nie mam zdjec. Ale jak sie zdejmie obudowe filtru powietrza to bedzie taka boczna komora w obok przepustincy. I juz po tym latwo dojsc ktory to silnik krokowy. Potem trzeba go wymontowac i oczyscic. Na koniec krotka modlitwa i moze bedzie lepiej, choc to moze byc np. czujnik cisnienia lub cos innego...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem to ostatnio. Gdzies kolo listopada nagle zniknely mi wolne obroty. Ale ze mam gazik, a na gaziku wolne obroty byly wiec sie nie przejalem zbytnio. Odpalalem troche potrzymalem na obrotach i przelaczalem na LPG. Koncem listopada postanowilem wyczyscic silniczek krokowy. Sciagnalem obudowe filtra, odpialem wtyczke i ...... Za nic nie moglem odkrecic jedne srubki. Ten pier....... torox (ta gwiazdka zasrana) nawet nie drgnal. Zaczal sie obrabiac wiec olalem sprawe, w koncu na gazie chodzil.

Troche slabo tez krecil mi aku wiec koncem grudnia, za namowa kolegi Wlo postanowilem go podladowac. I tu niespodzianka, gdyz aku nie wiele to pomoglo ale za to pojawily sie wolne obroty na benzynce claps.gif.

Dlaczego tak sie stalo? Najprawdopodobniej zresetowal sie komp, ktory to wczesniej nalapal jakis bledow o ktorych mnie nie informowal. I w ten o to sposob skonczyly sie klopoty z moimi wolnymi obrotami (juz 2 tygodnie)

koniec !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wymontowałem owo cudo i omało go nie zepsułem ...

Wymontowuje sie w miarę prosto ...

Trzeba odłączyć akumaulator

wymontowac obudowe filtru powietrza

Wyjąć wtyk od krokowego

Srubokrętem z końcówką tzw.gwiazdką na dłuuuugiej przedłużce odkręcasz 2 sruby i wyjmujesz krokowy razem z oringiem uszczelniającym i to wszystko ...

Mój był cały pokryty czymś w rodzaju sadzy niestety ruszyłem iglicę i po załozeniu obroty strasznie falowały ... pomogło odlaczenie akum i ponowne załączenie ...

crazy.gif

!!!! ale radzę pojechać do warsztatu niech go wymontują i przeczyszczą bo pewnie przekladnia w nim się zabrudziła i sie zacina a jak się rozgrzeje od obudowy wtrysku to chodzi prawidłowo ... trzeba też sprawdzic przewody i wtyki bo może tam gdzieś niestyka ... generalna zasada nie wyciągac i wpychać na siłe iglicy silnika ... można też przeczyścić kanały dolotowe do krokowego w obudowie wtrysku ... ale generalnie polecam dobrego fachowca a grzebanie przy tym odradzam smirk.gif

Krokowy na rysunku oznaczony jako NR 5 smirk.gif

vstrikj.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ponieważ mnie to również czeka, mam w tym kanale jakąś brudną maź, to mam

w związku z tym 1 pytanie. ?????

W książkach straszą yikes.giftuk.gif, że po wyjęciu trza podpiąć examinera i wykalibrować silnik krokowy. Domyślam się, że nie masz w domu examinera ( a może masz confused.gif) i wystarczy tylko odpiąć aku na jakiś czas. Dobrze kombinuje confused.gifconfused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.