Skocz do zawartości

Jaki najwiekszy silnik do Palio,Siena- SWAP


DARCYK1

Rekomendowane odpowiedzi

> Kto zna kogos co robił swapa w Palio,Sienie

> Jakie silniki sobie montawali

Najwiekszy to nie wiem jaki jest ale najszybsza Siena w Polszu to chyba jest/byla ta wink.gif (mozna o niej znalezc troszke info w sieci). I moim zdaniem wrto isc juz przetartym szlakiem smile.gif

Foto podgladowe...(dosc nieaktualne)

http://www.carster.pl/phots.php?which=sss20060501_&page=2&line=5&photo=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys słyszałem że ktoś wstawił do sieny silnik 2.0 16V turbo od fiata coupe. Ale to tylko tak słyszałem nie widziałem nawet zdjec. Nie wiem gdzie to sie zmieściło hehe przecież ten 1.6 wygląda już jak upchniety ale możliwe że jakoś sie da. Z drugiej strony 190 koni w sienie to by już wymiatało ostro:) Słyszał ktoś też o tym?? Jakby dało rade może kiedyś bym przełożył silnik sobie do sienki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najwiekszy to nie wiem jaki jest ale najszybsza Siena w Polszu to

> chyba jest/byla ta (mozna o niej znalezc troszke info w sieci).

> I moim zdaniem wrto isc juz przetartym szlakiem

> Foto podgladowe...(dosc nieaktualne)

> http://www.carster.pl/phots.php?which=sss20060501_&page=2&line=5&photo=0

chyba nie wiesz do kogo mówisz

on na łatwizne nie pójdzie palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto zna kogos co robił swapa w Palio,Sienie

> Jakie silniki sobie montawali

trzeba było by sugerować się marejką.

skoro tam wsadzali silniki od 1,6 aż do 2,4 to dlaczego silniki te nie miały by się zmieścić do palio?? fakt rozstaw osi inny, zawias też inny(analogiczny ale nie ten sam) ale swap to nie plug and play zlosnik.gif

IMO jeśli się bawić to w 2,0 R5 z bravo hgt lub marejki. silnik popularny bo sporo tego z angii idzie. wart by było mieć dostęp do całego przodu z takim silnikiem.

czy kiedykolwiek ktoś wkładał większy silnik do PS tego nie wiem i raczej nie sądze. łatwiej kupić hgt. BTW jest do wzięcia bravo HGT w zgierzu, conieco do poprawienia ale sporo zainwestowane(remont wszystkiego) cena 5,5k. sprzedaje oke z kącika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najwiekszy to nie wiem jaki jest ale najszybsza Siena w Polszu to

> chyba jest/byla ta (mozna o niej znalezc troszke info w sieci).

> I moim zdaniem wrto isc juz przetartym szlakiem

> Foto podgladowe...(dosc nieaktualne)

> http://www.carster.pl/phots.php?which=sss20060501_&page=2&line=5&photo=0

a odnośnie tej sienki z SSS to ona miała chyba 1,2 T pod maseczką

ciekawe jakby włożyć T do 1,6 ze 150KM by dało radę zrobić niewiem.gif

troszkę by śmigało autko rodzinne z taką mocą yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie jeśli do Fiata Bravo Wsadzają 2.0 20V to i do Palio na bank podejdzie a ostatni na Alledrogo widziałem (moze i jeszcze stoi) Browo z silnikiem jak dobrze pamiętam 2.4 z jakiejśc Lanci no to jak takie bydle wlazło do Brawo to i z Palio czy tam Sieną Nie powinno byc kłopotu 270751858-jezyk.gif ale to tylko takie moje własne domysły wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie troche chyba przesadzacie:) Silniki fiata i lanci to to samo sa wspaniale szczegolnie seria z turbo winner.gif Ale niestety wydaje mi sie ze silnik r5 nie wejdzie do naszych kochanych Hienek oraz Palio. Ten silnik ledwo co wchodzi do bravo oraz do fiata coupe które sa duzo szersze od sieny oraz palio. Jest tam wcisniety do tego stopnia że żeby zmienić rozrząd to trzeba wyjąc silnik bo nie ma dostepu. Nie wiem jak ktoś wstawił 2.4 do bravo może sie on nie duzo rózni od 2.0. Do bravo owszem da rade ale do palio i sieny nie. Sądze że da sie wcisnąc 2.0 16V turbo do sieny. 2.0 R5 nie wejdzie równiez z tego powodu ponieważ ten silnik posiada kolektor typu VIS jeżeli wiecie o czym mówie to wiecie jaki on jest ogromny i nie zmieści sie do naszych furek. Jedynie 2.0 turbo 16V 190 koni:) Takie jest moje zdanie. Ciekaw jestem za ile można dorwac taki silnik chetnie bym wstawił taki do mojego skarba i dopiero wtedy pokazał bym siena gdzie jest miejsce poniemieckich gratów zza granicy 270747800-sex.gif A do tego ten silnik pali przy normalnej jezdzie tyle samo albo i mniej niz 1.6:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest takie proste trzeba by przycinac podluznice silnik jest bardzo duzy z uwagi na 5 cylinder wiem bo robilem swapa w bravo a jesli chodzi o 2.4 to gabaryty ma te same co 2.0 to tylko rozwiert fabryczny wiec pasuje do bravo p&p

do palio i sieny idealnie podpasi 16VT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko turbo może by i dało tyle mocy w tym silniku. Ale zapomniałeś chyba że na takie doładowanie trzeba kuć dół cfaniaczek.gif Wydaje mi się więc że taniej i lepiej było by po prostu wsadzić silnik który ma fabryczne turbo. 1.6 turbo napewno fajnie by jeżdziło ale czy długo?? Lepiej wstawić 2.0 turbo większy moment przy niższych obrotach spalanie to samo praktycznie bo 1.6 nie należy do oszczędnych silników a koszty te same albo i mniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spoko turbo może by i dało tyle mocy w tym silniku. Ale zapomniałeś

> chyba że na takie doładowanie trzeba kuć dół Wydaje mi się więc

> że taniej i lepiej było by po prostu wsadzić silnik który ma

> fabryczne turbo. 1.6 turbo napewno fajnie by jeżdziło ale czy

> długo?? Lepiej wstawić 2.0 turbo większy moment przy niższych

> obrotach spalanie to samo praktycznie bo 1.6 nie należy do

> oszczędnych silników a koszty te same albo i mniejsze...

Chcesz powiedziec ze 2.0T pali mniej/tyle samo co 1.6 ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a odnośnie tej sienki z SSS to ona miała chyba 1,2 T pod maseczką

> ciekawe jakby włożyć T do 1,6 ze 150KM by dało radę zrobić

> troszkę by śmigało autko rodzinne z taką mocą

Siena raczej miala uturbione 1.4 i jak widac po czasach niezle sie odpychala smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.