Skocz do zawartości

Krzywo wkrecona swieca


buldock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam maly problem, ostatnio chcialem wymiecnic swiece w moim punciaku, po wykreceniu pierwszej, zabieram sie za druga i zonk, co sie okazalo ze jest ona krzywo wkrecona crazy.gif Probowalem ja odkrecic ale szla bardzo ciezko wiec postanowilem ja zostawic tak jak jest bo poki co to dziala.

Powiedzcie mi co mozna w tej sytuacji zrobic, przegwintowac ? bo nie chcialbym zeby mi wyskoczyla podczas jazdy mad.gif i czy da sie cos zrobic bez sciagania glowicy ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że jednak czeka Cię ściągnięcie głowicy.

Tak czy inaczej tę świecę wykręcić musisz, wtedy okaże się w jakim stanie jest gwint.

Daaaawno temu jak miałem jeszce malucha przeżyłem to samo - skończyło się na dorabianiu redukcji gwintu w głowicy.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieca wkrecona jest do konca. Tak juz musialo byc jak kupilem autko. Tylko teraz sie boje ze jak ja wykrece to okaze sie ze gwint jest zjechany i nic sie nie da wtedy zrobic i trzeba bedzie kombinowac zeby to naprawic, a w najgorszym wypadku bede musial sie rozgladc za inna glowica. Z drugiej strony nie wiem ile autko przejechalo na starych swiecach i chcialbym je wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swieca wkrecona jest do konca. Tak juz musialo byc jak kupilem autko.

> Tylko teraz sie boje ze jak ja wykrece to okaze sie ze gwint

> jest zjechany i nic sie nie da wtedy zrobic i trzeba bedzie

> kombinowac zeby to naprawic, a w najgorszym wypadku bede

musial

> sie rozgladc za inna glowica. Z drugiej strony nie wiem ile

> autko przejechalo na starych swiecach i chcialbym je wymienic.

Może nie jest w takim razie źle. Na całej długości gwintu nie da się wkręcić krzywo świecy. Fizyka nie pozwala. Przy wkręceniu do końca zerwało by gwint ale by ją wyprostowało! Może tylko izolator jest krzywy a to że ciężko idzie to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam u was, ale u mnie jest gość który gwintuje to na rozmiar większego gwintu

I wkręca sprężynke która zmniejsza rozmiar o en powiększony numer i jest wszystko po staremu.

Jest to nawet wytrzymalsze od oryginalnego gwintu.

No i przede wszystkim robi się to bez ściągania głowicy!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.