Skocz do zawartości

FIAT CODE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już w marcu będę przekładał silnik z Fiata Bravo do mojego Uno. Silnik 1.6 16V z plastikowym kolektorem ssącym. I zacząłem się zastanawiać co z tzw. FIAT code. Moje Uno nie ma tego, ale wiem że Bravo takie cudo miało. I problem jest w tym że wiązka od nowego silnika jest przycięta przy przegrodzie sick.gif ( czyli nie mam gniazda bezpieczników). Czy da się odpalić silnik bez tego cuda? Czy można to jakoś obejść? nie mam też stacyjki i kluczyka... crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozkodowanie w aso kosztuje podobno 400 wiesz,czy gdzies da rade to

> zrobic tanije ?

Gdzieś na autokąciku ktoś pisał, że da się to zobić za 100-200zł, tylko nie pamiętam, w którym kąciku, albo w tym albo w CentoMania.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy da się odpalić silnik bez tego

> cuda? Czy można to jakoś obejść? nie mam też stacyjki i

> kluczyka...

Wydaje mi się, że się da. Tuż po zakupie samochodu podjechałem do warsztatu na sprawdzenie instalacji gazowej. Po wjechaniu na kanał samochód zgasł i nie chciał zapalić, cały czas świeciła się kontrolka od immo. Podszedł pan elektryk, pogrzebał w komorze silnika. Okazało się, że ułamała się jakaś dioda przy przekaźniku. Coś tam zwarł na krótko bez przekaźnika i samochód odpalał bez deaktywacji immobilisera. Szczegółów niestety nie znam niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Już w marcu będę przekładał silnik z Fiata Bravo do mojego

> Uno. Silnik 1.6 16V z plastikowym kolektorem ssącym. I zacząłem

> się zastanawiać co z tzw. FIAT code. Moje Uno nie ma tego, ale

> wiem że Bravo takie cudo miało. I problem jest w tym że wiązka

> od nowego silnika jest przycięta przy przegrodzie ( czyli nie

> mam gniazda bezpieczników). Czy da się odpalić silnik bez tego

> cuda? Czy można to jakoś obejść? nie mam też stacyjki i

> kluczyka...

A nie jest tak że to całe CODE to ściema??

I wystarczy zewrzeć wejścia sygnału centralki CODE do kompa wtrysku do masy albo na +12??

Zgodnie ze słowami zaprzyjaźnionego elektryka wyrwanie kabli z CODE i zwarcie ich pozwala obejść problem

A kable do CODE to 12V i wyjście ( przynajmniej zgodnie z Zembowiczem )

A zresztą - mierzył ktoś jakie impulsy daje CODE na komp wtrysku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... sobie kolega nie zmienia motorka tylko autko zmieni

To że kolega potrzebuje większego auto to nie znaczy że i ja potrzebuje... Ten samochodzik pokonuje już zakręty, hamuje i jeszcze musi przyspieszyć. A to akurat sądzę zagwarantuje mi silnik 1.6 16V zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .... to może od razu 1.8 albo 2.0 po co sie rozdrabniać

Gdyby wchodziło bez większych problemów było by 2.0... Ale niestety nie wchodzi frown.gif I tak słyszałem że będzie ostra rzeźba z zestrojeniem skrzyni z Bravo z lewarkiem z Uno sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie jest tak że to całe CODE to ściema??

> I wystarczy zewrzeć wejścia sygnału centralki CODE do kompa wtrysku

> do masy albo na +12??

> Zgodnie ze słowami zaprzyjaźnionego elektryka wyrwanie kabli z CODE i

> zwarcie ich pozwala obejść problem

> A kable do CODE to 12V i wyjście ( przynajmniej zgodnie z Zembowiczem

myslę ze to by było zaproste smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... życze powodzenia i czekamy na info ze swapa

Pozostaje jeszcze problem ze skrzynią screwy.gif która jest również z Bravo i ma wybierak na cięgna sick.gif , a ja mam linki beksa.gif Ktoś podobno na kąciku Siena/Palio mówił że dało rade przerobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myslę ze to by było zaproste

Zacząłem ten temat włąśnie dlatego, że od kilku przynajmniej mechanikó słyszałęm że tak się CODE załatwia.

Wymaga to niestety odkręcenia osłony kierownicy, więc siłą rzeczy zamiana kompa wtrysku na rozkodowany jest szybsza

Ale co w plotce jest

Wkońcu wziąć 100 za nic to dobry biznes smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety nikt nie potrafi

Nie w tym problem, że nikt nie potrafi !

Problem w tym, że nikt nie potrafi za te 100 zł ! cool.gif

Jest w 3 d... osób które to zrobią w Twojej okolicy, ale nie za tą cenę. Proponuję wyślij komuś kto zaproponuje najtańszą cenę i odbierzesz gotowca w paczce. W tym przypadku wystarczy podmiana wsadu, bo normalnie warto rozpatrzyć inne bardziej subtelne metody. Po tej mogą wystąpić problemy z komunikacją sterownika i ewentualnym serwisowaniem, ale nie podejrzewam, aby to było dla Ciebie istotne przy tak poważnej operacji z furką grinser006.gif

Myślę, że najtaniej i najprościej będzie Ci udać się do kogoś kto handluje sterownikami i zaproponować mu po wytłumaczeniu sytuacji zamianę kompa z dopłatą.

Przy okazji to code fiata to nie ściema i można sobie zwierać różne rzeczy z powodzeniem za wspomniane 100 zł, ale za tą kwotę nikt raczej ze sterownika immo Ci nie usunie. Możesz ostatecznie wysłać tym magikom co obiecują za tą kasę, ale obawiałbym się efektów oslabiony.gif

Jeśli chcesz daj znać to dam Ci namiary na kogoś w Wawie lub okolicy, ale z racji lokalizacji (stolyca...) i problemu ( wywalenie immo ) to o tej cenie zapomnij!

Spróbuj jeszcze z handlarzem, może być najtaniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.