Skocz do zawartości

Co wybrać partner czy berlingo?


czarny1976luty

Rekomendowane odpowiedzi

> Chcę zakupić taki samochód , dla rodziny.Prosiłbym który wybrać, może

> ma ktoś na sprzedaz.Jakie silniki unikać, jakie

> wyposarzenie.Byłbym bardzo wdzięczny , pozdrawiam.

Z tego co wiem to prawie to samo wink.gif Co do silnikow to ja jezdzilem 1.9D i ciezko bylo tym wyprzedzac (jadac samemu) tak wiec z diesli polecal bym 2.0HDI, z benzynowymi nie mialem stycznosci, ogolnie autko przyjemne. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę zakupić taki samochód , dla rodziny.Prosiłbym który wybrać, może

> ma ktoś na sprzedaz.Jakie silniki unikać, jakie

> wyposarzenie.Byłbym bardzo wdzięczny , pozdrawiam.

Sporo rzeczy sie tu http://www.autocentrum.pl/oceny_aut/Citroen_Berlingo.html dowiesz, ja potowar jeżdże Berlingo 1,9D, autko wierne, nie do zajechania taki wół roboczy, osiągów sie po nim nie spodziewaj ale z awariami w tym silniku do czynienia nie miałem i za to go chwale, drogiej turbiny ani przesadnej elektroniki w silniku nie ma i jest to jakiś plus, ja polecam jak najbardziej ten silniczek. Wyposarzenie w tym berlingo jest spartańskie, nawet centralnego nie ma, ale też nie ma sie co zepsuć biorąc pod uwagę drugą stronę monety. Auto służy do pracy i koniec. Różnic pomiedzy Partnerem a Berlingo znaczących nie ma. jest to samochód z tej samej taśmy (PSA) różnią sie logo oczywiście oraz detalami w tapicerce chyba, ta sama buda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę zakupić taki samochód , dla rodziny.Prosiłbym który wybrać,

1. przeszukać archiwum tego kącika było już nie raz...

2. z benzyn unikać i tak bardzo rzadko występującego 1.1 60KM bo to masakraw tym samochodzie...

3. benzyna 1.4 to bedzie silnik trwały ale osiagami nie powali poza tym przy ciężkim bucie odwdzięczy się ogromnym zużyciem paliwa...

Jezdza takim moj mechanik i kolega...

4. z silników polecam jako muła roboczego 1.9 D takim jezdze obecnie i mam natrzaskane ponad 200 kkm... przyspiesza jak kiosk z gazetami ale moj jakos bez problemow osiaga 130 km/h i utrzymanie takiej predkosci nie sprawia mu jakichs trudnosci...zaspokaja sie paliwem w ilościach od 6-8l/100 w zaleznosci od tego gdzie i jak jezdze...

5. Jezdzilem 2.0 HDI super furka to juz przyspiesza jak samochod i zadowala sie srednio litrem paliwa mniej niz diesel, ale ma jedna wade strzelajace kolo pasowe, ktore nalezy wymieniac co 60-80 kkm kiedys to byl spory wydatek obecnie duuuzo mniejszy. I do przebiegu 164 kkm nie sprawial klopotow niestety polegl w karambolu...

7. Przy zakupie nalezy zwrocic uwage na to jak stoja kola jesli tak -> /---\ to belka do roboty i wydatek jest niemaly okolo 1500 z przyleglosciami typu amory poduszki itd...

8. tlukace sie laczniki stabilizatora zawieszenia przedniego ale to sa groszowe sprawy 45PLN jeden lacznik na jedna strone... wytrzymuja jakies 30 kkm czasem wiecej...

9. wycieraczka szyby tylnej niestety lubi sie zatrzec mechanizm i nowy jest drogi miedzy 450-700. regeneracja pomaga na krotko kolo roku... mozna trafic uzywke z rozbitka byleby byla w dobrym stanie.

w cenach od 50-200...

10. Jak masz male dzieci to wystarczy Ci wersja z jednymi rozsuwanymi drzwiami i klapa/jakos wersja z wrotami od stodoly do mnie nie przemawia/. Szukaj wersji z klima bo to jednak w lecie daje sporo pomimo wydajnego nawiewu w wersjach bez klimy...

11. Jak chcesz wersji super hiper to szukaj takiej ze szklanym dachem i rozsuwanymi drzwiami z obu stron koniecznie z silnikiem 2.0 HDI

bo nie sadze zebys chcial kupowac wersje 1.8 lub 1.4 i montowac gaz i zajmowac miejsce w bagazniku, ktory jest wszakze ogromny ale dzieciory i zona potrafia zagospodarowac kazda wolna przestrzen.

12. Wersje silnikow jakie sa lub byly montowane do pugow/citroenow to benzyna :

1.1 -> ne polecam

1.4

1.8

i chyba po lifcie ostatnim 1.6 ale tutaj nie dam sobie uciac...

Diesel

1.9 dwa rodzaje od 1998 DW8 typowy muł roboczy oba praktycznie nie do zarzniecia

2.0 Hdi 90 KM ma podstawowa zalete nie ma filtra FAP, ktorego wymiana i napelnianie tylko w ASO i kosztuje kosmiczne pieniadze i jest wydaje mi sie najlepszym rozwiazaniem ale montowany do konca 2005 roku...

1.4 Hdi

1.6 Hdi

2.0 Hdi /136 KM wszystkie maja FAP nie wiem czy ten ostatni silnik jest montowany do partnerow chyba tylko do wyzszych wersji.

13. Nie rdzewieją maja ocynk i nie maja prawa rdzewiec chyba, ze walone...

pozdr.

M.

PS

podobno Pugi sa lepiej wyciszone od Citroenow mowil mi to facet co jezdzil i tym i tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc Panowie znalazłem coś takiego i jutro jade pooglądać możliwe bardzo że i kupie z lakiernikiem. http://moto.allegro.pl/item162482446_otomoto_peugeot_partner.html

Z tego co Pan mówił przez tel jest lekko ruszona chłodnica od klimy(pewnie wymiana lub spawanie ) i fotel kierowcy na boku przetarty.Oprócz tego wszystko ok, serwisowany od początku do końca w aso, ksiązki serwisowe.Ciekawią mnie wasze opinie jako FRANCUZOWATYCH.Widze że ten partner ma białe kierunkowskazy a niektóre mają pomarańczowe , czyli pewnie gdzieś musuał być jakiś lifting delikatny.Proszę o jakieś wskazówki , jutro jade a mam do przejechania prawie 250km także wole wiedzieć na co zwrócić uwage.Aha auto cały czas jeżdzi , właśnie ma przyjechać z Krakowa to Tarnawy i tak się spotkamy.Ten Pan przyjeżdza na odwiedziny do rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc Panowie znalazłem coś takiego i jutro jade pooglądać

1. Zagladnij do zbiorniczka wyrownawczego czy nie ma takiej mazi. te silniki (1.4) lubia po puszczac na jakichs uszczelnienieach wtedy oleum dostaje sie do plynu i powoduje wlasnie taki efekt, ale tez moze swiadczyc o duzo powazniejszej usterce...

2. Poza tym to co napisalem o belce i o tym jak ustawione sa kola tylne.

3. Czy dziala wycieraczka szyby tylnej naprawa upierdliwa i nie tania... to tez juz pisalem...

4. czy drzwi boczne sa dobrze wyregulowane i ladnie sie suwaja...

5. czy poza tym ze fotel ma przetarcie nie jest tzw "bujanym fotelem"

bo w praktyce oznacza to jego wymiane, poza tym oznacza, ze kierowca nalezy do tych ciezszych i wiekszych... mniejszym i sredniej wielkosci nie udaje sie rozklekotac i wytrzec fotela.

6. Zapomnialem poprzednio. Zdaza sie, ze wlacza sie kontrolka od poduszek na desce wina sa zlaczki pod fotelem kierowcy ktore sniedzieja wystarczy poruszac i jest OK.

7. sprawdz czy grzeja lusterka, grzanie wlacza sie razem z szyba tylna, a na pewno jest bo lusterka sa elektryczne(nalezy pamietac, ze tylko prawe), kierowcy jest manualne ustawiane od srodka...

8. Osobiscie wolalbym diesla... smile.gif

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprzedający coś mówił że jeżdził tym autem gość wyższych rozmiarów.Tak myślę nad przebiegiem , niby nie duży ale jak na 2002 to troche musiał robić.Co za tym idzie mógł być w firmie a w firmie każdy wiem ... but i tyle.Auto będzie mi też potrzebne do przeworzenia pralek na pionowo , myślę że mi wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie sprzedający coś mówił że jeżdził tym autem gość

jak chcesz wozic pralki i miec swiety spokoj szukaj diesla... poza tym dociazysz tyl przod pojdzie do gory benzyna 1.4 jest lekka... bedziesz sie czul dosc smiesznie z zadartm przodem. Do wozenia towarow i ciagania przyczep diesel to powiedzial moj osobisty mechanik, ktory ma 1.4 w benzynie...

poza tym jak juz kupisz puga to zapraszam tutaj -> Klub Peugeota , jest tam miedzy innymi facet, ktory rewelacyjnie opisal przyczyny klopotow z silnikami HDI... hahaha.gif

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapomniałem jeszcze się spytać , czy wszystkie partnery mają

> rozkładane tylne kanapy?

Wszystkie te, z ktorymi mialem stycznosc mialy rozkladane kanapy, i po rozlozeniu mialo sie wielka plaska jak stol przestrzen ladunkowa.(byly to wersje z pojedyncza klapa) a kanapa rozkladana byla nie na pol tylko 2+1...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to super że się rozkładają.Wsumie to te pralki będę woził zależnie od zepsucia bo mam serwis rtv-agd ale właśnie zależy jak najdzie .Nieraz jedną na miesiąc , nieraz 3 na dzień.No nic pospisywałem sobie na co zwrócić uwagę i jutro będę myszkował w tym aucie.I jeszcze raz serdeczne dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to super że się rozkładają.Wsumie to te pralki będę woził zależnie

> od zepsucia bo mam serwis rtv-agd ale właśnie zależy jak najdzie

> .Nieraz jedną na miesiąc , nieraz 3 na dzień.No nic pospisywałem

> sobie na co zwrócić uwagę i jutro będę myszkował w tym aucie.I

> jeszcze raz serdeczne dzięki za wszelkie info.

a jeszce nie daj sie oszwabić, zeby koles dal Ci "miekka kratę" i zaslone nad czesc bagazowa. Wszystkie przed pierwszym FL standardowo mialy miekka a blache dla celow podatkowych uzytkownik montowal sobie sam... lub montowali mu w serwisie.

pozdr.

M.

PS

jakbys mial jakies zapytania to prosze bardzo

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zapytam , czy ta cena jest dobra?Ten koleś mówił że skupuje auta z ubezpieczalni z salonu i sprzedaje.Czyli ma i kontakty w salonie czyli... mogliby np taką książkę serwisową troche nagiąć np o 100tys? podrobić? Bo ciągle mi chodzi po głowie ten wytarty fotel, no chyba że są materiały do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem.Nie było żadnej mażi na zbiorniczku wyrównawczym,koła są proste,drzwi przesówne się zamykają idealnie w2szystko reszte działa tylko coś z ogrzewaniem tylnej szyby i lusterek chyba jest nie tak.Po wciśnięciu przycisku słychać pyknięcie przekażnika i niby obroty lekko się obniżą i za chwile podwyższą( czyli niby pobór prądu jest)ale nie widać żeby coś grzało.Co prawda tylko chwilę tak miałem wciśnięte ale myślę że pod reką powinno być coś czuć.Jedno mnie jeszcze zastanawia, gdzie jest ten komputer o którym pisze w ogłoszeniu sprzedawca.Jest coś takiego jak wyświetlacz wielofunkcyjny ale temp,czsowe spalanie itp nie widze żeby na nim było.Fotel jest wytarty na siedzisku po prawej stronie, także w sumie nic nie widać oprócz metalu.Boczki idealne.Najgorsze co chyba wszyscy powiedzą to to że gałka zmiany biegów jest do du...Nie możnaby był jej troche skróćić na taki rok.A no właśnie pierwsza rejestracja 3 marca 2003r przeglądy wszystkie w normie rolka,pasek przy 71tysśrednio co 3000tys robiony przegląd.Uszczelka poz zaworami troszkę widać że sączy , trzeba ją będzie wymienić.Sam silnik do 100/h jeszcze sobie radzi ale potem to mółowaty.Co do spalania to narazie jestem pod wrażeniem, wskazówka mało co się przechyliła po 200 km.Muszę dokupić roletę , bo jej nie było zamiast jej jest kratka.Narazie porobię blacharkę i wtedy jeszcze wszystko dokładniej opowiem.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> działa tylko coś z ogrzewaniem tylnej szyby i lusterek chyba

dotknij lusterka albo szyby powinna być ciepła... nie ma bolca to da sie wyczuc bez problemu... poza tym tam jest wylacznik czasowy i powoduje po jakims czasie automatyczne wylaczenie grzania lusterek i szyby...

Jedno mnie jeszcze zastanawia,

Nie ma jesli model przed liftem to jest tam tylko zegarek poziom oleju, informacja o tym ile do przegladu, przebieg dzienny, przebieg ogolny... koniec. Nie ma nawet termometra...

.Fotel jest

> wytarty na siedzisku po prawej stronie, także w sumie nic nie

> widać oprócz metalu.Boczki idealne.

Norma jak jezdzil ktos duzy to sie tak robi w okolicach 100 kkm

> powiedzą to to że gałka zmiany biegów jest do du...Nie możnaby

> był jej troche skróćić

przyzwyczaisz sie ;-p mnie akurat idealnie lezy pod reka ;-p

> przegląd.Uszczelka poz zaworami troszkę widać że sączy , trzeba

norma w tych silnikach...

powodzenia i bezawaryjnej jazdy zycze...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info kolejny raz.No ale jak to jest z tym komputerem, mam tak jak napisałeś wcześniej zegarek i ile do następnego przeglądu no ale gdzie tu komputer.Chyba mnie w takim razie sprzedający troche naciął, czy komputer powinien być gdzieś obok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za info kolejny raz.No ale jak to jest z tym komputerem,

jedyny jaki jest to sterujacy praca silnika, wycieraczek itd... tak jak napisalem... innych w tych modelach nie stwierdzono. Dopiero model po lifcie mial mozliwosc zamontowania wyswietlacza i komputerka informujacego o roznych duperelach.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jeszcze, bo mam do wymiany chłodnice wody.Mechanik powiedział że są uszkodzone uszczelniacze gumowe po drugiej stronie zbiorniczka i że je się nie wymienia.Czyli jak rozumiem chłodnica jast sama w sobie dobra tylko te gumki są do wymiany.Nie bardzo mi się wierzy że trzeba całą chłodnice wymieniać( tymbardziej że bardzo malutko popuszczała)Może wie ktoś coś na ten temat.Druga sprawa jaką ja mam chłodnice ? starego typu czy nowego jak ją poznać.Auto z 2002 z 23 09 z klimą.Może ktoś miałby taką chłodnice na sprzedaż lub gdzie najtaniej kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie pytanie jeszcze, bo mam do wymiany chłodnice

Teoretycznie samochod przechodzil lifting w 2003 roku wtedy pojawil sie model z duzymi swiatlami. Jesli dobrze pamietam zdjecia masz model sprzed liftingu.

NIe oznacza to oczywiscie, ze wtedy nastapila zmiana modelu chlodnicy ale mozna domniemywac, ze tak skoro przod auta zostal przemodelowany.

Poza tym musze Ci powiedziec, ze bylem milo zaskoczony wizyta w ASO jesli chodzilo o uklad chlodniczy jak polecial mi waz, ktory dochodzi z bloku silnika do chlodnicy(z chlodnicy oleju do chlodnicy ) to wymiana tegoz weza razem z wymiana plynu, ktorego u mnie wchodzi 9 litrow i wymiana zarowek w podswietleniu deski wiec z robocizna kosztowalo mnie 220 PLN...

> najtaniej kupić?

Szukaj rozbitka na allegro albo gdziekolwiek indziej na czesci wyjdzie najtaniej...

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedyny jaki jest to sterujacy praca silnika, wycieraczek itd... tak

> jak napisalem... innych w tych modelach nie stwierdzono. Dopiero

> model po lifcie mial mozliwosc zamontowania wyswietlacza i

> komputerka informujacego o roznych duperelach.

> pozdr.

> M.

Znaczy ja mam po tym pierwszym liftingu i mam duzy wyswietlacz na srodku deski rozdzielczej ale on jest do radia i zegarka(jak ktos niemial fabrycznego radia to byl tylko taki maly do zegarka).A ten na zegarach pokazuje tylko przebiegi i poziom oleju. A apropo awarii - w moim dzis zepsula sie pompka spryskiwaczy, to tez podobno typowa usterka frown.gif Ale ogolnie z autka jestem super zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę zakupić taki samochód , dla rodziny.Prosiłbym który wybrać, może

> ma ktoś na sprzedaz.Jakie silniki unikać, jakie

> wyposarzenie.Byłbym bardzo wdzięczny , pozdrawiam.

jeździałem trochę Partnerem, kilka razy Berlingo i dużo Kangoo...

IMO Zdecydowanie polecam Kangoo!

Ja mialem jedne z pierwszych kangurków 1,2 8v, do miasta wystarczało, chociaż trzeba było się omachać.... do 100000km z samochodem nie działo się nic, miałem go prawie od nowości (9000km). Raz zawiódł immobiliser i raz coś pękło w tylnym zawieszeniu, ale wymiana na koszt ASO bo podobno "nie ma prawa pęknąć". Teraz namierzam się na full wypaśne 1,5 dci z '04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam jeszcze takie pytanie.Auto zakupiłem z kratą i ją zdjołem a

> załorzyłem rolete , czy z tego powodu mogę mieć jakieś

> nieprzyjemnośći?Auto zarejestrowane jako ciężarowe , ale

> przeznaczenie w dowodzie pisze uniwersalne.

Nigdy nie mialem nieprzyjemnosci z tego tytulu. Ten samochod byl homologowany jako ciezarowy uniwersalny i tylko w takiej postaci wystepowal. Metalowa kratke mial montowana w serwisie na zyczenie klienta lub klient dostawal krate do domu i mogl zamontowac sobie sam. Oryginalnie nie bylo nawet otworow do zamontowania metalowej kraty. Metalowa krata pozwalala na odliczenie podatku VAT. Ale skoro masz zarejestrowany samochod na osobe prywatna podatku nie odliczales to nawet nie maja sie do czego przyczepic.

pozdr.

M.

PS

zeby nie bylo jezdzilem tak 2 Partnerkami...a i dotyczy to pojazdow przed 2003 rokiem bo wtedy miekka krata pojawila sie jako platna opcja i standardowo montowano blache z tym ze montowana byla ona

w miejsce przeznaczone na miekka...

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.