Skocz do zawartości

X17DTL - świece żarowe


elciapek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że w okresie zimowym temat ten powtarza się non stop, ale jestem przed wymianą 3 sztuk (mam zamiar wymienić je sam - przynajmniej spróbuje) i mam kilka wątpliwości. Czy ktoś mógłby podać mi oznaczenia świec firm: BERU, BOSH, CHAMPION pasująych do mojej Astry?

Znalazłem NGK Y-924U - czy będzie ona pasować?

Rozumiem, że jak w sklepie znaleźli świece do F z X17DTL to też będą pasowały do mojej AII?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do sklepu i koleś znalazł świece do F z silnikiem X17DTL. Świeca firmy NGK za niespełna 30 PLN/szt. grinser006.gif - niestety zapomniał zapisać jej oznaczenie cfaniaczek.gif, ale wydaje mi się że konstrukcja tego silnika jest taka sama zarówno dla F jak i dla G. No chyba, że się mylę. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czemu 3 a nie 4????

W weekend zaglądałem pod maskę: jedna świeczka widać na oko była wymieniana. Potwierdza to również pomiar rezystancji - 1 Ohm. Niestety 3 pozostałe nie wyglądają za ciekawie frown.gif a pomiar wykazał 0.5 ohma. Gdyby nie to, że czasami zapala mi się Check a po zczytaniu mam bląd 1635 to bym nawet tego nie ruszał. Nie bardzo też widzi mi się wywalenie 100 PLN za robciznę w zakładzie więc na początek popróbuje sam - jeśli stwierdzę, że nie dam rady to już wtedy pojadę do mechanika. Ale wydaje mi się, że jak będzie spory problem z wykręceniem którejkolwiek to urwanie świecy w równym stopniu może przydarzyć sie mechanikowi jak i mi, a w takim przypadku to już na pewno skasuje więcej niż 100 PLN frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> urwanie świecy w równym stopniu może przydarzyć sie mechanikowi

> jak i mi, a w takim przypadku to już na pewno skasuje więcej niż

> 100 PLN

Ale z tymi 3 czy 4 to chodzi o to ze jak juz wymieniasz tyle to lepiej wymienic kąplet

Co do wymiany to duzo chce palacz.gif a jak sam nie dasz rady to nie mow ze są ciezkie do odkrecenia ustal wczesniej stawke (nim przystąpi do roboty) i niech sie męczy jak urwie to po kosztach jego a nie twoich bo jego wina

czolem

Oberon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, że w okresie zimowym temat ten powtarza się non stop, ale

> jestem przed wymianą 3 sztuk (mam zamiar wymienić je sam -

> przynajmniej spróbuje) i mam kilka wątpliwości. Czy ktoś mógłby

> podać mi oznaczenia świec firm: BERU, BOSH, CHAMPION pasująych

> do mojej Astry?

> Znalazłem NGK Y-924U - czy będzie ona pasować?

> Rozumiem, że jak w sklepie znaleźli świece do F z X17DTL to też będą

> pasowały do mojej AII?

Mam przed sobą pudełko ze świecy BERU którą wymieniłem u siebie Na nim znalazłem 0 100 226 229 oraz GN954

Mam silnik 1,7 Opla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiegoś wyznacznika kiedy należy to zrobić, ale ostatnio usłyszałem całkiem ciekawą teorię na temat dbania o stan świec - wystarczy podobno co jakiś czas je po prostu wykręcać (bez względu na ich stan) i przesmarować pastą. Być może jak częściej będziemy je wykręcać i wkręcać to one nie będą miały czasu nam się zapiekać. Pytanie tylko, czy rzeczywiście wygląda to tak kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.