Skocz do zawartości

Chevrolet zamiast Lanosa?


konradek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się na jaki samochód zmienić Lanosa. Jedną z opcji jest Chevrolet (raczej Lacetti choć w ostataczności Aveo sedan). Jak na razie najbardziej podoba mi się Lacetti 1.6. W zawiązku z powyższym mam klka pytań.

1. Czy Aveo sedan jest mniejsze od Lanosa sedana (tak mi się wydaje)?

2. Ile pali Aveo sedan 1.4 (mam średnio ciężką nogę - zagazowany Lanos 1.6 pali mi 10 l LPG na 100 km, nie licząc benzyny na rozruch, pół trasa, pół miasto Warszawa).?

3. Ile pali Lacetti 1.4 a ile 1.6?

4. Jeśli zmieniliście Lanosa na Chevroleta to czy jesteście zadowoleni?

5. Którą wersję Lacetti polecilibyście?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zastanawiam się na jaki samochód zmienić Lanosa. Jedną z opcji jest

> Chevrolet (raczej Lacetti choć w ostataczności Aveo sedan). Jak

> na razie najbardziej podoba mi się Lacetti 1.6. W zawiązku z

> powyższym mam klka pytań.

> 1. Czy Aveo sedan jest mniejsze od Lanosa sedana (tak mi się wydaje)?

> 2. Ile pali Aveo sedan 1.4 (mam średnio ciężką nogę - zagazowany

> Lanos 1.6 pali mi 10 l LPG na 100 km, nie licząc benzyny na

> rozruch, pół trasa, pół miasto Warszawa).?

> 3. Ile pali Lacetti 1.4 a ile 1.6?

> 4. Jeśli zmieniliście Lanosa na Chevroleta to czy jesteście

> zadowoleni?

> 5. Którą wersję Lacetti polecilibyście?

> Z góry dzięki za odpowiedź

ad 1.

aveo jest ciut mniejsze od lanosa ale godne uwagi jesli chodzi o nowego sedana wink.gif

tez o nim myslalem tyle ze w polowie zeszlego roku dlugo trzeba bylo czekac na sillnik 1,4

i daltego wybor padl na lacetti 1,4 HB

ad 2.

powienien spalic nie wiecej jak 7/100 po miescie - niech sie wypowie rafik - spec od chevy ok.gif

ad 3.

1,4 i 1,6 pali podobnie bo konstrukcja silnika jest identyczna

mi 1,4 spala srednio 10l LPG /100 po wawie teraz w zimie czyli tak jak i Twoj lanos

ad 4.

ja przesiadlem sie z matizka i jestem zadowolony - wnetrze lacetti jest bardzo przestronne

i komfotrowe - jak w nubirze biglaugh.gif albo nieco wieksze

ad 5.

mysle ze to juz tylko zalezy od przeznaczenia samochodu bo konstrukcja i czesci sa te same

wnetrze HB jest takie samo jak w kombi, a w sedanie jest troszke inna deska rozdzielcza

dla mnie plusem HB bylo np to ze mozna przewiesc nim wieksze gabaryty niz sedanem ...

zycze milego zakupu biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komplement, ale za speca sie nie uważam(a i tak moja próżność została połechtana)jeśli chodzi o aveo(jak widac w podpisie mam 1,4 16v w HB)wiec silnik który interesuje ciebie. Spalanie na benzynie z moja nie najlżejsza nogą w mieście z klimtyzacjąoscylowało w granicach 9,5 l natomiast na trasie przy predkościach ok 120-130(wiem powiecie że szybko jeżdże)oscylowało 5,5-6 l i tutaj byłem miło zaskoczony. Miałem lanosa 1,6 wiec moge coś powiedziec na temat porównania tych samochodów-aveo jest nieco mniejsze w środku, natomiast jest w nim o wiele ciszej (juz nieraz pisałem ze ten silnik naprawde udalo im sie wyciszyć)Silnik1,4 16v ma naprade niezłą dynamika na poziomie lanosa 1,6. Jest sztywny, przynajmniej jak dla mnie. Natomiast jeśli chodzi o lacetti z tym silnikiem to majac je na testach jako samochody demo wybrałbym silnik 1,6 (szkoda ze ten silnik jest dawany tylko w opcji z klimatyzacja , ale jak ktos chce klime to problem z głowy), dynamika lacetti z tym silnikiem jest juz gorsza, mnie udało sie rozwinac max predkosc z tym silnikiem 170 i wiecej nie poszedł(autostrada do Poznania). Natomiast silnik 1,6 jest jak najbardziej ok, jest nieco głośniejszy niz 1,4 ale za to o wiele bardzie dynamiczniejszy. Spalanie 1,6 jest takie samo jak 1,4 (w katalogu w mieście nawet mniejsze niz 1,4). Natomist jesli porównac aveo sedana do lacetti to ja wybrałbym lacetti, lepszy komfort, lepiej sie prowadzi i jest wiekszy w środku. Natomiast silnik aveo to tylko 1,4 a lacetti to 1,6. Jeśli zmieniac to na cos większego czyli na lacetti, aveo to taki następca lanosa choć mniejszy(T100/150LANOS-T200/250AVEO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zastanawiam się na jaki samochód zmienić Lanosa. Jedną z opcji jest

> Chevrolet (raczej Lacetti choć w ostataczności Aveo sedan). Jak

> na razie najbardziej podoba mi się Lacetti 1.6.

Polecam ok.gifzlosnik.gif

To Nubira III jest smile.gif

> 1. Czy Aveo sedan jest mniejsze od Lanosa sedana (tak mi się wydaje)?

tak, ciut mniejszy

> 3. Ile pali Lacetti 1.4 a ile 1.6?

Lacetti pali sednio 8 (benzyny)

choc w mieście z klimą potrafi wziąc 9

ale w trasie można zejśc blizej 7

> 5. Którą wersję Lacetti polecilibyście?

brać Lacetti 1.6 z klimą

dają spore zniżki

ja swoim wyjechałem za 51kzł z ubezpieczeniem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lanosa i Aveo grinser006.gif

> 1. Czy Aveo sedan jest mniejsze od Lanosa sedana (tak mi się wydaje)?

Ja mam hatchbacka wymiary jezeli chodzi o kabine sa niemal identyczne. Jest tylko troszke wyzszy i siedzi sie wyzej, dzieki temu czujesz sie jak w minivanie. Bagaznik jest duzo mniejszy. Jezeli chodzi o nowego Aveo sedan, to jest na pewno wiekszy niz lanos, lepiej wyposazony, cichszy i bardziej ekonomiczny.

> 2. Ile pali Aveo sedan 1.4 (mam średnio ciężką nogę - zagazowany

Mam silnik 1.4 8V, nie mam gazu, w miescie miesci sie w 8,5 litrach. Lanos przy takim samym stylu jazdy lyka 12-13 litrow gazu (1.5 16V). Tego silnika juz nie montuja, jezeli chodzi o 1.4 16V to jest bardziej ekonomiczny.

> Lanos 1.6 pali mi 10 l LPG na 100 km, nie licząc benzyny na

> rozruch, pół trasa, pół miasto Warszawa).?

> 3. Ile pali Lacetti 1.4 a ile 1.6?

Nie wiem:)

> 4. Jeśli zmieniliście Lanosa na Chevroleta to czy jesteście

> zadowoleni?

> 5. Którą wersję Lacetti polecilibyście?

> Z góry dzięki za odpowiedź

Jestem zadowolony, wybralem Aveo, poniewaz chcialem w miare ekonomiczne auto tylko do miasta, dla jednej osoby. Teraz jezdzi nim moja dziewczyna, bo kolor lanosa przestal sie jej podobac. grinser006.gif Jezeli chodzi o lacetti to jest to nastepca nubiry, wiec duzo wiekszy samochod. Bylem na jazdach probnych i po przesiadce z lanosa bedziesz zachwycony. Duzo miejsca, zwawy silnik (1.6 16V), dobra jakos wykonania. Proponuje udac sie do salonu jak najszybiej, widzialem w salonie lacetti 1.4 16V nie pamietam z jakim wyposazeniem ale kosztowalo 35tys pln!!!!!! Super okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zastanawiam się na jaki samochód zmienić Lanosa. Jedną z opcji jest

> Chevrolet (raczej Lacetti choć w ostataczności Aveo sedan). Jak

> na razie najbardziej podoba mi się Lacetti 1.6. W zawiązku z

> powyższym mam klka pytań.

> 1. Czy Aveo sedan jest mniejsze od Lanosa sedana (tak mi się wydaje)?

> 2. Ile pali Aveo sedan 1.4 (mam średnio ciężką nogę - zagazowany

> Lanos 1.6 pali mi 10 l LPG na 100 km, nie licząc benzyny na

> rozruch, pół trasa, pół miasto Warszawa).?

> 3. Ile pali Lacetti 1.4 a ile 1.6?

> 4. Jeśli zmieniliście Lanosa na Chevroleta to czy jesteście

> zadowoleni?

> 5. Którą wersję Lacetti polecilibyście?

> Z góry dzięki za odpowiedź

Ja zmieniłem Lanosa 1.5 100KM) na Lacetti 1.4 (95KM) i jestem zachwycony. Jakość wykonania o niebo lepsza i moim zdaniem lepsza niż w innych markach o podobnych cenach. Podobnie estetyka wnętrza. Mam w rodzince Forda Fushion, Astre II i nie zamieniłbym się....

W porównaniu z Lanosem auto jest bardzo ciche - zarówno silnik jak i odgłosy z zewnątrz - można to od razu wyczuć przy zamykaniu drzwi - Lanos wydaje odgłos uderzenia metalu, a tu przyjemne mlaśnięcie.

Osobiście żałuję że nie dopłaciłem do silnika 1.6, 1.4 jest moim zdaniem za słaby - po przesiadce ze 100KM w Lanosie, a dodatkowo przy identycznym stylu jazdy spala odrobinę więcej. Lanos palił mi 7.8-8.0 (głównie na trasie) a Lacetti 8.1-8.3 (LPG). Wg danych katalogowych 1.6 jest odrobinę bardziej ekonomiczny niż 1.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Witam

> Zastanawiam się na jaki samochód zmienić Lanosa.

a moze ASTRA 2 5d HTB?

Jedną z opcji jest

> Chevrolet (raczej Lacetti choć w ostataczności Aveo sedan). Jak

> na razie najbardziej podoba mi się Lacetti 1.6. W zawiązku z

> powyższym mam klka pytań.

> 1. Czy Aveo sedan jest mniejsze od Lanosa sedana (tak mi się wydaje)?

mniejsze, ale w srodku milo mnie zaskoczylo

> 2. Ile pali Aveo sedan 1.4 (mam średnio ciężką nogę - zagazowany

ok.8-10 w zaleznosci od nozki;)

> Lanos 1.6 pali mi 10 l LPG na 100 km, nie licząc benzyny na

> rozruch, pół trasa, pół miasto Warszawa).?

> 3. Ile pali Lacetti 1.4 a ile 1.6?

nie wiem

> 4. Jeśli zmieniliście Lanosa na Chevroleta to czy jesteście

> zadowoleni?

nie dalbym 50 kkm za laccetii

> 5. Którą wersję Lacetti polecilibyście?

gdybym kupowal to kombi l ub sedan

> Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.