Skocz do zawartości

Focus i automat


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem widuje na allegro Focusy w automacie, najczesciej wersje 2.0 (nawet nie wiem moze tylko 2.0)

Czy ten automat stosowany w Foce to 5 biegow czy 4 ?

No i jak z awaryjnoscia tego ustrojstwa ? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czasem widuje na allegro Focusy w automacie, najczesciej wersje 2.0

> (nawet nie wiem moze tylko 2.0)

> Czy ten automat stosowany w Foce to 5 biegow czy 4 ?

> No i jak z awaryjnoscia tego ustrojstwa ?

...faktycznie jest tego sporo - ciągną ze stanów i są w bardzo dobrych cenach!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie Focusa 2,0 automat ... bardzo się bałem tego połączenia ale juz po tygodniu się przekonałem ... jeździ się naprawde świetnie, nie ma problemów z dynamiką jest naprawde szybki ... w mieście pali mi 11,6 l. gazu ... i pełna wygoda ... skrzynia ma niby 4 biegi, ale jest skrzynią zaawansowaną czasami zauważyłem, że ma coś jakby 2 półbiegi ... w sumie wsiadam do środka, czy jade szybko czy wolno nie myśle na którym jest biegu .,.. poza tym ma taki przycisk na gałce od biegów, który powoduje dynamiczniejszą jazdę .. po prostu jedzie na biegu o jeden krok niżej niżby jechał normalnie .. oczywiście jest też kickdown

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam właśnie Focusa 2,0 automat ... bardzo się bałem tego

> połączenia ale juz po tygodniu się przekonałem ... jeździ się

> naprawde świetnie, nie ma problemów z dynamiką jest naprawde

> szybki ... w mieście pali mi 11,6 l. gazu ... i pełna wygoda ...

> skrzynia ma niby 4 biegi

A nie ma za wysokich obrotow jak sie szybko jedzie ? icon_rolleyes.gif

Nie wiesz jak jest z awaryjnoscia tego mechanizmu ?

Czy mozna holowac auto z tym automatem ? icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksymalnie ciągnie do 6 tys. obrotów, ale też może od ciebie zależeć przy jakich obrotach zmieni bieg ... on nie ma na stałem ustalonych obrotów to zmiany biegów to zależy od stylu jazdy . gdy np. bardzo powoli jedziesz to zmienia bieg juz od 2 tys. obrotów, potem 2,100 2,200 itp. ... natomiast gdy szybko jedziesz i chcesz aby już nie ciągnął dalej z obrotami to wystarczy na krótką chwilę odpuścić mu gaz (dosłownie ułamek sekundy) to wtedy zmieni bieg na niższy ... i dalej jedziesz szybko lub jak wolisz ... to jest inteligentna skrzynia którą trzeba dobrze poznać

co do holowania nie ma problemów normalnie przy wyłączonym silniku włączasz luz, czy 1,2 bieg, lub R, tylko musi być kluczyk wsadzony do stacyjki ... jeśli nie będzieszi miał kluczyka a bedziesz chciał wrzucić luz na holowanie to jest specjalna dziura do zwolnienia blokady, jest ona niedaleko dźwigni zmiany biegów

co do awaryjności słyszałem, że to są dobre skrzynie tylko trzeba dbać o stan oleju .. więcej na ten temat nic nie mogę powiedzieć bo nie wiem, ja na razie nie mam problemów chociaż nie oszczędzam tego silnika i skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ma przebieg Twoj samochodzik ? smile.gif

Ja robie duze przebiegi i taka skrzynia musi sporo wytrzymac wink.gif

Przyczepek nie ciagam, wiec tutaj bedzie miala latwe zycie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 40 tys.

Heh, no to bardzo malo wink.gif

Liczylem ze masz moze ze 200tys km, to wtedy bym byl spokojny o trwalosc skrzyni

40tys km, to chyba sie jeszcze dobrze nie ubrudzila wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh, no to bardzo malo

> Liczylem ze masz moze ze 200tys km, to wtedy bym byl spokojny o

> trwalosc skrzyni

> 40tys km, to chyba sie jeszcze dobrze nie ubrudzila

cały samochód jeszcze w miare nie ubrudzony, heh ... ale tak na poważnie to o małej awaryjności skrzyni fordów słyszałem od swojego mechanika - którego mają Focusa, jeszcze nie odwiedziłem poza wymianą oleju ... z Lanoskiem czesto bywałem w sumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cały samochód jeszcze w miare nie ubrudzony, heh ... ale tak na

> poważnie to o małej awaryjności skrzyni fordów słyszałem od

> swojego mechanika - którego mają Focusa, jeszcze nie odwiedziłem

> poza wymianą oleju ... z Lanoskiem czesto bywałem w sumie

No wlasnie interesuje mnie ta skrzynia w Fordzie Focusie

Bo co do automatow Forda to niestety dobrych slow nei slyszalem.

Kolega mial Forda Scorpio i skrzynia to byla najwieksza bolaczka tego auta, a za uzywana wszyscy krzyczeli najmniej 3 kawalki oslabiony.gif

Dodatkowo, wiem ze w jakiejs Mazdzie, chyba 626, montowali skrzynie fordowska i to byl najgorszy element tego auta (czesto sie sypala).

A ja chetnie bym pojezdzil automatem, Focus mi sie podoba, silnik 2.0 tez, i nie wiem jak to skrzynia znosi.

Twoj FOcus ma 40tys przebiegu, to za malo zeby wyrokowac trwalosc skrzyni. Taki przebieg robie w rok, a auto chcialbym miec ze 4 lata (a napewno na starcie przebieg bedzie ze 100tys km) wink.gif, wiec po 4ch latach moge miec ze 250tys km wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie interesuje mnie ta skrzynia w Fordzie Focusie

> Bo co do automatow Forda to niestety dobrych slow nei slyszalem.

> Kolega mial Forda Scorpio i skrzynia to byla najwieksza bolaczka tego

> auta, a za uzywana wszyscy krzyczeli najmniej 3 kawalki

> Dodatkowo, wiem ze w jakiejs Mazdzie, chyba 626, montowali skrzynie

> fordowska i to byl najgorszy element tego auta (czesto sie

> sypala).

> A ja chetnie bym pojezdzil automatem, Focus mi sie podoba, silnik 2.0

> tez, i nie wiem jak to skrzynia znosi.

> Twoj FOcus ma 40tys przebiegu, to za malo zeby wyrokowac trwalosc

> skrzyni. Taki przebieg robie w rok, a auto chcialbym miec ze 4

> lata (a napewno na starcie przebieg bedzie ze 100tys km) , wiec

> po 4ch latach moge miec ze 250tys km

z tego co wiem to w focusie jest skrzynia nowszej generacji, ale specem i mechanikiem nie jestem wiec CI na ten temat nic nie pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!Ja posiadam rowniez Focusa w automacie z 2000roku z motorkiem 1.6 16V w sedanie!Powiem szczerze ze tez troszke balem sie o koszty eksploatacji.Kupilem go z przebiegiem 100000km!Z tym ze auto bylo wiadomego pochodzenia!I jestem Bardzo milo zaskoczony tym autem!Jezdzi sie super i jedyne co w nim wymienialem to koncowki drazkow-podobno siadaja w focusach srednio co 15-20tys km!A co do skrzyni to bez awarii i mam nadzieje ze tak zostanie!Silniczek troszke maly jak na sedana ale generalnie swietnie sie buja:)!W 5 osob i pelnym bagaznikiem jest gorzej ale 2 czy 3 osoby to smiaga jak ta lala;)!A co do obrotow to moj potrafi zmianic bieg juz przy 1500 obr na nastepny!No spalanie jest rozne... w zaleznosci jak ciezka ma sie noge!Polecam ale kazdy ma swoje zdanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!Jezdzi sie super i jedyne co w nim wymienialem to

> koncowki drazkow-podobno siadaja w focusach srednio co 15-20tys km!

eeeeee.Ja wymieniłem jeden po 50 kkm a drugi po 63kkm.

Z tym że ze mną to autko nie ma lekko zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> !Jezdzi sie super i jedyne co w nim wymienialem to

> eeeeee.Ja wymieniłem jeden po 50 kkm a drugi po 63kkm.

> Z tym że ze mną to autko nie ma lekko

w to nie watpie,aczkolwiek kazdy wie w jakim stanie sa polskie drogi... jedne "lepsze" drugie gorsze... a poza tym swojego focusa tez nie oszczedzam :D

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.