Skocz do zawartości

Diagnoza


arek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Potrzebuje szybkiej odpowiedzi od was. Własnie jechałem sobie z tankowania zalałem full zbiornik paliwka Dojezdzam do domu i zapala mi sie check(gaśnie) .Auto kręci lecz praktycznie niezapala (po 2,-3 próbach)Zczytałem błedy .Wyszedł kod 47 - zawór EGR frown.gif.Co teraz robić .spróbaowac go wykrecic i czyścic?. Dodam ze przez ostatni rok dwa razy dał mi znak.

--------------

Astra F 94/95r

1,61 6V 162kkm

Wersja sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba nic innego nie pozostało. Przy zapalonym checku zaślepienie

> nic nie pomoże....

A wogule jak go wykręcic jak on jest z tyłu i ta nakrętke od dołu?

Czy moze go np.elektyk sprawdzic czy jest sprawny po wykreceniu ?

A moze pozostaje tylko zakup nowego skoro wywaliło błedem.

------------------

Astra F 94/95r

1,6 16V 162kkm

Wersja sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No chyba nic innego nie pozostało. Przy zapalonym checku zaślepienie

> nic nie pomoże....

Podepnę się pod temat

Kurcze też mi gaśnie i z chodzi z obrotów (od jakiś 2-mc) i dzisiaj rano sprawdziłem jak wyżej kod 47 właśnie jutro chciałem się zabrać do zaślepienia ...

Co prawda nie pali mi się już check ale czemu zaślepienie nic nie da ... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobny problem jak tylko kupiłem auto, z tym że jak silnik zgasł to odpalił dopiero w warsztacie. oslabiony.gif

Przyczyną był właśnie zawieszony EGR - nagar, itp. Po wyczyszczeniu i ustawieniu komputera działa do dzisiaj (oczywiście nagar już mu nie grozi bo niedługo po tej przygodzie został zaślepiony cool.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Dosc latwo daje sie wykrecic, kwestia narzedzi. Kolektora nie trzeba sciagac. Nie stawiaj samochodu na blocie (kiedys trawie) jak masz oslone pod silnik zaopatrz sie w magnez a mowie wszystko po to ze te cholerne srubunki lubia wyslizgiwac sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobre

Dzis zawiozłem astre do Serwisu Bosha. frown.gif Koszta nowy zawór+montarż+diagnostyka silnika czy ok 600zł? shocked.gif.Jeszce dodał ze można go wyczyścić ale na jak długo to starczy ?Cały czas mysle do rana mam czas mad.gifrobic czy nierobić...a moze sprzedac! smile.gifale co kupie za 11 tyś beksa.gif

----------------

Astra F 94/95r

1.6 16V 162kkm

Wersja sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym tyle nie dał.

A pewnie że nie dawać.

1. Po co płacić za diagnozę (pewnie ze 100zł) skoro wiadomo, co trza wymienic?

2. Zawór kosztuje około 300 zł

3. Zostaje 200 zł za robotę. No kurna lekka przesada.....

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A pewnie że nie dawać.

> 1. Po co płacić za diagnozę (pewnie ze 100zł) skoro wiadomo, co trza

> wymienic?

> 2. Zawór kosztuje około 300 zł

> 3. Zostaje 200 zł za robotę. No kurna lekka przesada.....

> Pozdroofka

Hm.....najtanszy widziałem Na www.opel-shop.pl jak sie niemyle do x16xela za 330zł ale sam bym tego nierobił bo tam z tyłu jest paskudne dojscie a niechce czego napatolic bo sie nieznam.A jak sie go wymienia np u mechanika zwykłego to nie trzeba ingerowac tam kompem w celu sprawdzania i bla bla bla .I jeszcze jedno.Czy ewntualnie jakby go wyczyscili tam w Boshu to kazac im go zaslepic odrazu ewentualnie ?Moze pojeżdże na tym starym jeszcze,bo mulher.gifmi juz zaznaczyła ze jak dam nowy i robota ,to jezdze az do trupa zlosnik.gif A jeszce troche tam by wlazło kasy ,niemówie ze spala oliwe zlosnik.gif

-------------

Astra F 94/95r

1,6 16V 162kkm

Wersja sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem ten problem kupując nowego EGR za 290 a mechanik za zaślepienie i montaż na fuche wziąl 40 normalnie 120 Ceny jakie podałeś są praktycznie ASOwskie Reanimacja EGR poprzez czyszczenie czasami nic nie daje bo może się już zacinac grzybek co znaczy że po montażu jest ok a po paru głębszych wciśnięciach gazu znowu świeci CHECK ENGINE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja rozwiązałem ten problem kupując nowego EGR za 290 a mechanik za

> zaślepienie i montaż na fuche wziąl 40 normalnie 120 Ceny

> jakie podałeś są praktycznie ASOwskie Reanimacja EGR poprzez

> czyszczenie czasami nic nie daje bo może się już zacinac grzybek

> co znaczy że po montażu jest ok a po paru głębszych wciśnięciach

> gazu znowu świeci CHECK ENGINE

Dzis odebrałem asie z bosha z nowym zaworkiem EGR smile.gif za jedyne 550zł wink.giftroche skubło ale....

--------------

Astra 94/95r

1,6 16V 162kkm

Wersja sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.