Skocz do zawartości

Focus sciąga w prawo


belman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od posiadany przeze mnie ford focus nie chce trzymać kierunku jazdy na wprost. Po puszczeniu kierownicy samoczynnie zjeżdża na prawą stronę. Efekt jest bardzo wyraźny. Ustawienia geometrii mieszczą się w normach producenta. Jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to nowe auto masz je od nowosci czy kupiles teraz sprowadzone? moze

> mialo dobrego solidnego dzwona i sciaga ?? podluznica moze zle

> wyprowadzona po naprawie.

Auto nabyłem używane w salonie Forda. Sprzedający upiera się, że jest bezwypadkowy. Niezależny serwis, przy ustawianiu geometrii na jakiś zaawansowanych maszynach, nie dopatrzył się niczego szczególnego i też twierdzi, że wypadku raczej nie było..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze głupio napisze, ale sprawdzales cisnienie w oponach? Albo zamień

> opony lewa z prawą i sprawdź, może któraś jest zdeformowana?

Opony mam kierunkowe więc taka zamiana jest kłopotliwa smile.gif. Zamieniłem tylko tył z przodem ale to niczego nie wniosło - ściąga jak ściągało. Ciśnienie też sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opony mam kierunkowe więc taka zamiana jest kłopotliwa . Zamieniłem

> tylko tył z przodem ale to niczego nie wniosło - ściąga jak

> ściągało. Ciśnienie też sprawdzałem.

a jedna strona hamulcow nie grzeje?? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jedna strona hamulcow nie grzeje??

Hamulce to inna sprawa. ASO robiło mi je tuż po kupieniu auta. Wymieniłem tarcze i klocki z przodu i okładziny z tyłu. Zaraz po zrobieniu zaczęły strasznie piszczeć - nawet w czasie jazdy bez hamowania. ASO powiedziało, że coś tam się zablokowało - wymienili . Piszczeć w czasie jazdy przestały ale podczas hamowania dalej piszczą. Chyba z tyłu.

Co do grzania. Przód jest gorący ale tarczowe chyba tak mają. Bębnów z tyłu nie badałem. Sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do grzania. Przód jest gorący ale tarczowe chyba tak mają.

to nie tak. w zacisku jest tloczek ktroy sie wysuwa jak hamujesz. jak zdejmiesz noge z hamulca to tloczek powinien wrocic aby klocek nie tarl o tarcze. jesli sie tak nie dzieje....tarcza sie grzeje.

najlepiej to sprawdzic po przejechaniu jakiegos odcinka ze stala predkoscia i zatrzymac (w miare mozliwosci) bez uzycia hamulca. jesli tarcze beda gorace...cos jest nie tak crazy.gif

> Bębnów z tyłu nie badałem.

problem grzejacych sie bebnow wystepuje znacznie zadzej niz tarcz (inna budowa) ale tez lubia grzac oslabiony.gif

> Sprawdzę.

napisz co i jak ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.