Skocz do zawartości

Navi w stilonie


DeviLLL

Rekomendowane odpowiedzi

> Map się nie instaluje. Po prostu wkładasz płytę z mapą i działa.

Czyli zamiast sluchania muzyki z cd daje sie cd z mapa ? Hmm a tam jest jakies sterowanie z kiery ,a jak tak to jak to podlaczyc ? Pytam bo to nie dla mnie info .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może głupie pytanie, ale nie miałem okazji sprawdzić, ani tez nigdzie na forum nie zauważyłem

> informacji dotyczącej tego, czy przy uruchomionej navi można normalnie słuchać radia?

Możesz suchac radia i CD (zmieniarka w standardzie do CN+) dodatkowo możesz wyciszyć kobietę gadającą do Ciebie w 4 czy 5 językach z mapy.

Jeśli nie wyciszysz mamba.gif kobietę to będzie przyciszać radio i dawać komendy sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm a tam jest jakies sterowanie z kiery

> ,a jak tak to jak to podlaczyc ? Pytam bo to nie dla mnie info .

Tak już wspomniano wcześniej używanie navi nie wyklucza radia. Co kiery. Tak jest dedykowana kiera. Podłączenie nie jest jakieś trudne. Musisz wymienić taśmę, mieć kierę z klawiszami do navi, doprowadzić brakujące piny do taśmy kierownicy, tj. +12 po stacyjce, CAN A i CAN B i zrobić proxy FESem. Wszystko ładnie działa. W archiwum jest kilka wątków na ten temat. Ja montowałem u siebie i navi i kierę i wszystko ładnie działa. Mapy są bardzo dokładne (navteq).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to teraz jeszcze jedno pytanie, bo nigdzie nie potrafię znaleźć informacji.

> Czy najnowsza mapa wymaga zmiany softu (oprogramowania) na najnowsze czy działa na obojętnie jakiej

> wersji

Najnowsza mapa 2010/2011 działa na pewno na 9.8 zatem nie najnowszej bo ta chyba to 11.0 (ale 9.8 podobno najbardziej stabilna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to teraz jeszcze jedno pytanie, bo nigdzie nie potrafię znaleźć informacji.

> Czy najnowsza mapa wymaga zmiany softu (oprogramowania) na najnowsze czy działa na obojętnie jakiej

> wersji

niewiem.gif ja zawsze zmieniam wersję jak się pojawia nowsza.

Ktoś mi mówił ostatnio, że mapa 2010/2011 działa na sofcie 9.8 ... czy wyświetla wszystkie rzeczy to niewiem.gif kwestia porównań.

p.s.

Wiem, że soft wpływa na jakość odbioru fal radiowych 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja jeszcze mam pytanie jeśli jesteśmy już przy temacie navi. Jak to jest w orginale przy odpalaniu silnika, navi przygasa i ponownie uruchamia się czy non stop działa (czyli przekręcamy kluczyk raz - navi odpala się, przekręcamy dalej w pozycję start - i co?) Ja dokładając navi +12V po stacyjce do kostki radia wziąłem z zapalniczki i niestety mi się restartuje i nie wiem czy tak ma być czy w orginale jest bez restartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to ja jeszcze mam pytanie jeśli jesteśmy już przy temacie navi. Jak to jest w orginale przy

> odpalaniu silnika, navi przygasa i ponownie uruchamia się czy non stop działa (czyli

> przekręcamy kluczyk raz - navi odpala się, przekręcamy dalej w pozycję start - i co?) Ja

> dokładając navi +12V po stacyjce do kostki radia wziąłem z zapalniczki i niestety mi się

> restartuje i nie wiem czy tak ma być czy w orginale jest bez restartu.

Słaby prąd rozruchowy nono.gif nic mi się nie restartuje:

U mnie działa to tak :

Jest to benzyniak i trzeba pogłośnić by usłyszeć kiedy odpalam (10sekunda)

Film był nagrany na potrzeby szybkości wczytywania się zmieniarki.

Nie restartuje się nawet przy b.niskich temperaturach. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawe czy w dieslu powinno być tak samo jak u Ciebie. Możliwe, że była dokładana i ktoś pociągnął

> zasilanie tak jak kolega wcześniej wspominał

Podejrzewam, że jednak JTD wysyca energię akumulatora przy rozruchu i tak musi być. Dokładna czy nie ale przy fabrycznym radiu cd też na moment przygasało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to ja jeszcze mam pytanie jeśli jesteśmy już przy temacie navi. Jak to jest w orginale przy

> odpalaniu silnika, navi przygasa i ponownie uruchamia się czy non stop działa (czyli

> przekręcamy kluczyk raz - navi odpala się, przekręcamy dalej w pozycję start - i co?) Ja

> dokładając navi +12V po stacyjce do kostki radia wziąłem z zapalniczki i niestety mi się

> restartuje i nie wiem czy tak ma być czy w orginale jest bez restartu.

mam orginalnie - przy zapalaniu silnika tylko przygasa, nierestartuje się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przekręcamy kluczyk raz - navi odpala się, przekręcamy dalej w pozycję start - i co?) Ja

> dokładając navi +12V po stacyjce do kostki radia wziąłem z zapalniczki i niestety mi się

> restartuje i nie wiem czy tak ma być czy w orginale jest bez restartu.

Napięcie na zapalniczce zanika podczas krecenia rozrusznikiem ... więc to dlatego tobie przygasa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z którego punktu najlepiej pociągnąć zasilanie po stacyjce? Wiosną bym to chętnie poprawił.

A zastanawiałeś się nad przekaźnikiem?

Obojętnie który + po stacyjce, który zasila mocny przekaźnik przekazujący bezpośrednio z aku + na radio.

Minus takiego rozwiązania to brak radia bez zapłonu (na postoju) CN wcina dużo prądu tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Napięcie na zapalniczce zanika podczas krecenia rozrusznikiem ... więc to dlatego tobie

> przygasa....

Dla spójności wątku. Zrobiłem porządek, wpiąłem się w orginalne punkty zasilania i potwierdzam navi nie restartuje się przy zapalaniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli gdzie, bo czeka mnie ta sama zabawa jak tylko odzyskam stilo

Generalnie chodzi o +12V po stacyjce. Do tej pory pociągnałem to z zapalniczki. Prawidłowo należy wpiąć się w gniazdo rozdzielające D97Q w pin 7. Niestety u mnie w tym rozgałęźniku nie było doprowadzonego sygnału +12V z bezpiecznika F49 także dodatkowo musiałem zrobić połączenie B2H pin 3 z rozgałęźnikiem D97Q pin 6. I właśnie z tego pinu 6 rozgałęzia się +12V po stacyjce z bezpiecznika F49 na navi (pin 7) i kierownicę multimedialną (pin 8). Miałem orginalne piny także zrobiłem to jak fabrka przykazała, oczywiście możesz bezpośrednio podlutować się pod pin 3 w B2H.

Złącze D97Q znajdziesz za panelem MyCar. Są tam dwie kostki rozgałęziające - interesuje nas ta z niebieskimi przewodami. B2H to duże 20 pinowe zielone złącze od tyłu skrzynki bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.