Jump to content

teg

użytkownik
 • Content Count

  2297
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  3h 46m 20s

About teg

 • Rank
  mistrz kierownicy

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja się udałem z pendrive na komendę, polecam.
 2. Zgadzam się, nie powinien. Ale jeśli mi diagnosta potwierdzi że nie oślepiam i jest to bezpieczne dla innych, to założę do soczewkowych reflektorów i będę jeździł dla swojego i innych bezpieczeństwa, bo 2000lm vs 1500 to jest bardzo wyraźna róznica. Tylko że jeszcze takich 2000 lm ciepłych nie znalazłem.
 3. Na razie zrobiliśmyh na nich ok. 5 tyś. km i jest bardziej niż ok. Do 110-120 km ciche, potem jest gorzej ale to normalne w wielosezonówkach, ale nie jest tak źle jakby to z testów wynikało, są cichsze niż letnie Falkeny. Na mrozie przyczepność bardzo dobra, opony przewidywalne, sztywne ale nie twarde. Testujemy dalej.
 4. Nie o to mi chodzi. Jestem ciekaw czy diagnosta będzie w stanie wychwycić jakikolwiek problem jeśli w soczewce włożę 2000lm o barwie żarówki. Jeśli nie to znaczy że pomimo że nie mam papierka, wszystko jest ok i nikogo nie oślepiam. Albo że ich testy są do niczego a więc i tak to nie ma znaczenia bo wszyscy jeżdżą na nie sprawdzonych światłach które świecą jakkolwiek.
 5. To nie sprzęgło, te skrzynie tak mają. Pełno o tym w necie, moja ma tak samo. Są tacy co do sądu poszli ale wyników nie znam. One serio tak po prostu mają, mówi ci to człowiek wybitnie upierdliwy na takie sprawy. Mam takie szczescie że w życiu nie miałem auta z idealna skrzynią więc się z tematu mogę doktoryzować Niektóre Golfy mają to samo. Ogólnie to wygląda na to że te 5-biegowe to jakiś staroć wyciągnięty z magazynów, spasowanie elementów w środku kiepskie. Tak samo robi Renault w 5-biegowych w Clio ale tam w gratisie mamy wycie i rozpadanie się po 30 kkm, jak np. w teście Auto Świat i raportach użytkowników. Z mojego doświadczenia, sprawę poprawi wymiana oleju np. na Fuchs ale w tej skrzyni nie sprawdzałem. W Renault pomaga ale tam Fuchs robi olej z normą Renault więc nie ma problemu z gwarancją, nie wiem czy są lepsze zamienniki olejów do tych skrzyń.
 6. A istnieje coś takiego jak LED H7 2000 lm, ciepły biały? Chętnie bym kupił do soczewek i sprawdził czy przegląd przejdzie.
 7. Zwróćcie uwagę na ten tandetny plastik na prawo od tabletu... Masakra 😕
 8. Czołem, Wkręcił się wkręt w oponę, wulkanizator musiał po wyjęciu zrobić otwórna wylot, wstawić "plombę" i zakleić. Powietrze nie ucieka. Jeżdżę dużo i szybko po autostradach, mogę na tym jeździć dalej czy to już z duszą na ramieniu i wymienić dwie 2-letnie opony na nowe? 😕
 9. teg

  Fabia 1.0

  Najlepszy wybór, bo bez kompromisów. Gratuluję. Jaki silnik w końcu? Tam obecnie nie ma w ofercie problematycznych silników.
 10. To już nie te czasy. Kup po prostu coś co będzie w najlepszym stanie, będzie się podobać (a to już tylko ty wiesz, nie tylko wygląd, ale jak to jeździ, jest wygłuszone, zawieszenie itp). i będzie w najlepszym stanie, a raczej z najbardziej znaną historią. I to tyle. Nie nastawiaj się na jakąś markę czy model, bo auta z tych lat to był już ten okres motoryzacji, że większość producentów robiła za przeproszeniem jedno gówno, z wyjątkiem kilku wtop które były wyjątkowo złe - i tylko takich trzeba unikać. To już raczej nie te auta, że jak kupisz uzywaną Toyotę to będzie się mniej psuła niż używane coś innego, a może ci się mniej podobać. Wszystko co kupisz (oprócz wspomnianych wyjątkowych wtop producentów) te 4 lata przejeździ bez większych jaj o ile będzie dobry stan i historia znana.
 11. teg

  Octavia IV gen

  Średni wiek auta w Polsce to 14 i taka też jest wiedza motoryzacyjna
 12. teg

  Octavia IV gen

  Przecież to z zewnątrz jest takie same jak poprzednie, nawet bardziej niż nowy Golf jak poprzedni. Tyle że w środku tablet na sztorc, a już było fajnie i komponowali je w deski.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.