Jump to content

AkuQ

moderator
 • Content Count

  7779
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26
 • Time Online

  1d 20h 20m 32s

7 Followers

About AkuQ

 • Rank
  excalibur
 • Birthday July 2

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  farma
 • Zainteresowania
  motoryzacja,wędkarstwo
 • Car
  różne
 • Motorcycle
  Lidka :)

Recent Profile Visitors

2719 profile views
 1. AkuQ

  Mówiłem już, że Skoda to dziadostwo ???

  @jacob24 Myślę, że można luźniej porozmawiać również na MK, tylko wokół tematu i co najważniejsze bez obrażania się i docinek, które niestety mocno zakorzenione są na HP.
 2. AkuQ

  Mówiłem już, że Skoda to dziadostwo ???

  WRACAMY NA WŁAŚCIWE TORY ROZMÓW, BEZ WYCIECZKOWANIA
 3. AkuQ

  Doplaty do elektrykow...

  Panowie, proszę o merytoryczną dyskusję bez wycieczkowania. Macie fajny nowy kącik na pogaduchy o nowinkach technicznych, nie psujcie atmosfery
 4. AkuQ

  Rejestracja samochodu z DE - sytuacja

  Jak umowa z Polakiem i wszystkie kwity o których wspomniałeś są ok to zarejestrujesz bez problemu. Butla nowa na 10 lat to 350-500zł, niemiecką szkoda się zajmować bo 250zł TDT i wyjąć ja też trzeba, z resztą nie każdą niemiecką dopuszczają.
 5. AkuQ

  Astra K vs Megane 4 do miasta

  Oczywiście, że tak. Np zamiast remontu takiego honkera byłaby jakaś nowa w miarę siermiężna terenówka, albo znaczna część nowego hiluxa...zamiast remontu autosana H10 fajna używana 3-4 letnia setra, czy jakiś autobus od mercedesa.
 6. AkuQ

  Astra K vs Megane 4 do miasta

  Jako takiej nikt nie prowadzi. Organizacja duża, a mimo wszystko rozdrobniona, finansowanie jest centralne, ale utrzymanie już leży po stronie jednostek, ewentualnie na szczeblu województwa. Dochodzą zakupy z różnych projektów itd. Temat w zasadzie nie do zapanowania, a nikt ruchu jedną kreską nie zrobi na zasadzie-złomujemy wszystko poniżej 3 roku eksploatacji i przechodzimy w system ratalno-leasingowy, bo na to po prostu nie stać szczebla centralnego, czyli budżetu państwa. Oczywiście są kwiatki typu naprawa kapitalna 20 letniego honkera w którym po naprawie wyłazi w pierwszym tygodniu rdza, silnik cieknie i gwiżdżą uszczelki, a koszt 75-80 tys, albo naprawa starego autosana w którym po kapitalnej odbudowie kierowca musiał wysiadać z auta by przy silniku przestawić wajhę od ogrzewania...koszt +100 tys za taki remoncik. Czyli z jednej strony "nie stać" a z drugiej "marnotrawstwo", póki nie ma woli by ktoś nad tym zapanował to tak będzie.
 7. Uporządkujcie Panowie proszę swoje myśli by nie odjeżdżały w kierunku wycieczek, tylko powróciły do tematu wątku
 8. Czemu pomijasz Note?Bdb silniki 1.4. Fusion-super bagażnik na tą klasę, ustawny, wchodzi wózek z gondolą nawet. Na silniku 1.4 w gazie zrobiłem ok 40 tys bezawaryjnie, kupiony już z lpg.Siedzi się wyżej, żonie super się jeździło. Roomster gnije gorzej od forda (tu tylko progi trzeba sprawdzić, ewentualnie zabezpieczyć jak wyłazi, reszta ok), w roomsterach na drzwiach, klapie wyłazi.
 9. Neste przejął Shell a szkoda bo fajnie działały... Poradzisz sobie bez problemu. Tankujesz albo za określoną gotówkę, albo wciskasz limit z karty za ile ma wlać, trzymasz wciśnięty pistolet i samo paliwo przestaje lecieć jak dojdzie do limitu. Nic prostszego.
 10. AkuQ

  Auto na letnie wieczory i weekendy - zabawka

  BMW z tej serii to średnio udane auta...a myślałeś o jakimś kucyku pony, czyli Mustangu?Mniej oklepany na drogach...
 11. Normalność jest wtedy, gdy każdy uważa na drodze, pieszy, rowerzysta czy mobilek...Chwila nieuwagi któregokolwiek i może dojść do tragedii, czasami mobilek musi pomyśleć za pieszego, czasami pieszy ustąpić, bo błędy się zdarzają każdemu, czy to przez głupotę czy zwykłe zamyślenie, chwilę nieuwagi. A przy wypadku gdzie są ciężko ranni czy śmiertelne skutki, kto miał akurat pierwszeństwo czy kto zrobił zgodnie z prawem ma mniejsze jakby znaczenie w obliczu takich zdarzeń, także rozwaga niech towarzyszy każdemu.
 12. AkuQ

  Regres a zniżki

  Jeśli ma być coś mądrego to tylko tyle-nic na tzw. gębę. Zwróć się z oficjalnym zapytaniem do towarzystwa ubezpieczeniowego w którym miałeś polisę, by udzielili Ci odpowiedzi, czy po spłacie zaistniałego zobowiązania TU usunie szkodę z UFG. Będziesz miał czarno na białym. Przecież cofając załadowaną ciężarówką dotknięcie czyjegoś zderzaka i przerysowanie go nawet światłem obrysowym to temat niezauważalny i bezszelestny, szkoda będzie a kierownik nie zauważy i pojedzie.
 13. AkuQ

  Opony bieżnikowane całoroczne

  Dałem się namówić, bo zamówienie jedno było, bo kolega zimowe sobie zamówił. Jemu trafiły się całkiem niezłe, przynajmniej wg niego...Co do zimówek Dębicy Frigo-w niedużych autach spisywały się naprawdę w porządku i bez zarzutu. W autach D klasy jakoś tak się złożyło, że nie było mi dane kupować nówek na zimę, więc nie wiem jak sobie radzą przy autostradowych prędkościach (głównie o hałas mi chodzi), no ale nie o tym wątek. Byłem testerem, nie polecam ze swojej strony.
 14. AkuQ

  Opony bieżnikowane całoroczne

  Dziękuję za Twoją cenną radę, szkoda, że miesiąc za późno Kupiłem do jednego pierdzidełka 4szt , no i zupełnie się nie nadają, owszem wyważyły się, nie biją, hamują ok, na śliskim nawet ok, więc do właściwości trakcyjnych się nie czepiam, ale to co z siebie wydają to hmm....wycie połączone z biadoleniem w niedzielę tydzień temu musiałem tym autem 500km zrobić i wiem jedno-robią wypad z tego wozidła, choćby miały wjechać jakieś markowe używki, no nie da się na tym jeździć tak hałasują, przy czym ja nie jestem żadnym moto ortodoksem i wiele potrafię wybaczyć. To było moje drugie podejście do bieżnikowanych, jedno kilka lat temu w marei jeszcze, tamte biły niemiłosiernie. Koniec eksperymentów.
 15. AkuQ

  Uszkodzony hak a odszkodowanie

  Myślę, że szkoda będzie większa niż Ci się wydaje...
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.