Skocz do zawartości

Filtr przeciwpylkowy


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytania mam wink.gif

Gdzie ten filtr w P II jest zamontowany i czy latwo to ustrojstwo samemu wymienic ? hmm.gif

Czy w kazdym modelu P II jest taki sam filtr ? Czy tez moze zalezy od rocznika / modelu / wyposazenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> leniuch KLIK

No dobra, ale

1. Nadal nie wiem czy w kazdym P 2 tam jest ten filtr i czy ma taki sam ksztalt (a ja sobie kupie np jakis z allegro)

2. Ja juz mam filtr PP, nie potrzebuje nic wycinac. Wiec nie wiem czy to jest standartowe miejsce montazu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, ale

> 1. Nadal nie wiem czy w kazdym P 2 tam jest ten filtr i czy ma taki sam ksztalt (a ja sobie kupie np jakis z allegro)

pewnie jest zwykły i jakiś tam węglowy czyli przeciwalergiczny

> 2. Ja juz mam filtr PP, nie potrzebuje nic wycinac. Wiec nie wiem czy to jest standartowe miejsce montazu

wszystkie znaki na niebie wskazuja ze tak biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, ale

> 1. Nadal nie wiem czy w kazdym P 2 tam jest ten filtr i czy ma taki

> sam ksztalt (a ja sobie kupie np jakis z allegro)

każdy który ma klimę i każdy który niema klimy a jego właścicel sam sobie założył. reszta nie miała

> 2. Ja juz mam filtr PP, nie potrzebuje nic wycinac. Wiec nie wiem czy

> to jest standartowe miejsce montazu

std.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie jest zwykły i jakiś tam węglowy czyli przeciwalergiczny

z tego co wiem, były chyba 2 patenty: jeden bez ramki wkałdany bezpośrednio, a drugi wkładany do ramki... ale ja filtra p.p. nie mam więc sie nie doktoryzowałem z tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co wiem, były chyba 2 patenty: jeden bez ramki wkałdany

> bezpośrednio, a drugi wkładany do ramki...

węglówka w metalowej łobudowie - bez ramki

Reszta w formie prostokąta - do ramki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco:

Jeżeli filter zamontowany był w samochodzie to posiada ramkę i wystarczy kupić prostokątny wkład filtra wyciągnąć stary z ramki w jego miejsce włożyć nowy i zamontować wraz z ramką w samochodzie. Jeżeli będziesz montował filter pp samodzielnie to za pierwszym razem musisz kupić wklad wraz z ramką a przy kolejnych wymianach postepujesz j/w.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci odpowiem krótko i na temat- kup filtr FEBI/BILSTEIN. Jedynym minusem tego filtra jest cena, ale pozostałe plusy zasłaniają minusy!!!! jest to filtr w ramce z tw sztucznego jakiś polietylen, ale jego własciwości są zeje()e!! Sparzylem się teraz kupująć na allegro wąłsnie też weglowy jak opprzedni co miałem ale ten weglowy najwyraźniej lezał koło weglowego nadali mu etykietę weglowy! szajs i nic wiecej! ma logo i wskazówki ze jest fabrycznym z Fiata ale jest totalna porażką, przepuszcza np smrody z zewn (ruszajacy autobus nakopci do srodka a z febi to było ni9emożliwe) po za tym materiał filtrujący także od febi jest lepszy bez dwu zdań bardziej aktywny, cena febi to OK 85 PLN w hurtowniach a no name od 35 juz są, wybór nalezy do Ciebie. MOntaz raczej nei sprawia problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ci odpowiem krótko i na temat- kup filtr FEBI/BILSTEIN. Jedynym

> minusem tego filtra jest cena, ale pozostałe plusy zasłaniają

> minusy!!!! jest to filtr w ramce z tw sztucznego jakiś

> polietylen, ale jego własciwości są zeje()e!! Sparzylem się

> teraz kupująć na allegro wąłsnie też weglowy jak opprzedni co

> miałem ale ten weglowy najwyraźniej lezał koło weglowego nadali

> mu etykietę weglowy! szajs i nic wiecej! ma logo i wskazówki ze

> jest fabrycznym z Fiata ale jest totalna porażką, przepuszcza np

> smrody z zewn (ruszajacy autobus nakopci do srodka a z febi to

> było ni9emożliwe) po za tym materiał filtrujący także od febi

> jest lepszy bez dwu zdań bardziej aktywny, cena febi to OK 85

> PLN w hurtowniach a no name od 35 juz są, wybór nalezy do

> Ciebie. MOntaz raczej nei sprawia problemów.

a co On daje poza tym, że nie przepuszcza, jak się domyślam owych smrodów hmm.gif. Po to jest obieg, cyrkulacja żeby sobie ją zamknąć i smród nie leci.

Nie wiem jak często zmieniasz filtr pp, ale ja kupując filtrona za 20 zł w IC wymieniam dwa razy w roku i nie boli mnie, że wywaliłem kupę szmalu na jakiś super hiper wypas no.gif.

OT: Takie samo zdanie mam na temat wycieraczek, Alca za 15 zł komplet daje radę przez pół roku, podobnie do markowych wycieraczek. Ale po co przepłacać niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli porównujesz do wycieraczek za 15 PLN i wycieraczek za 65PLN moja odpowiedz brzmi- twój wybór. Ja sam wole dąć za oryginalne Bosche 65 za 2 szt w hurtowni, i mam gwarancję ze przez min. 4 mies wycieraczka zbiera tak, że zostaje aksamitna powierzchnia jakiej na pewno nie da wycieraczka za 15 PLON, służy moze i tyle samo, choć ja mysle ze jednak dłużej, ale komfortu i bezpieczeństwa ja nie umiem wycenić. jesli mówimy o filtrze pp, to na prawde myśle,z e kolega nie ma za wielkiego doswiadczenia w filtrach. Filtron owszem dobry w zwykłych filtrach, ale przykład kabinowego nie jest tu najlepszym, wiec w tym rozwiazaniu zapytam po co go dawać w ukąłd, przepłacać 20 PLN?? nie taniej było by złożyć na 4 części firankę i takie samo będzie spłęniać zadanie- łapanie cząstek stałych o wielkości kawałków liści?? Ja stosuje filtr pp dla komfortu, Febi jest tym z którego jestem w pełni zadowolonym i przyznam ze wyznaje zasade co jest drogie to jest tanie, lepiej raz na poł roku dać 85 niż co mies 30 PLN. to jest kazdego inywidualna sprawa, niemniej ja polecam Febi za jakość. Po obejrzeniu powierzchni Febi widać jakie drobiny on łapie- nawet jest sadza, weilkość cząstek tak mała, ze aż zaskakująca po przetarciu palcem powierzchni filtra po 6 mies użytkowania. Obieg zamkniety- no mozna i tak, tyle ze trzeba go właczyć/przełączytć ja nie mam czasu, zbyt leniwy ejstem abyu to właczać a w lecie nie spełnia on chyab zadania, to samo gorące powiietrze daje....

tak czy siak, mozemy iść kupić za 4 PLN 1 kg bananów zjaęść i najeść sie, ale i mozemy iść do restauracji i zjaesć obaid za 25-30 i takze nieźle zjesc, dla jednych ważne towarzystwo w jakim sie zje i atmosfera a dla drugich co zrobić z róznicą 21 PLN.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli porównujesz do wycieraczek za 15 PLN i wycieraczek za 65PLN moja odpowiedz brzmi- twój wybór. Ja sam wole dąć za oryginalne Bosche 65 za 2 szt w hurtowni,

BOSCH to elektronika, układ zapłonowy, systemy bezpieczeństwa w autach a nie wycieraczki

i mam gwarancję ze przez min. 4 mies wycieraczka zbiera tak, że zostaje aksamitna powierzchnia jakiej na pewno nie da wycieraczka za 15 PLON,

ja płacę 16 PLN i też mam przez 4 miechy gwarancję czystej szyby. Dodam wiecej - wymieniam po 6 co oznacza ze po tym okresie pojawiają się smugi i co za tym idzie nowe pióra 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli porównujesz do wycieraczek za 15 PLN i wycieraczek za 65PLN

> moja odpowiedz brzmi- twój wybór. Ja sam wole dąć za oryginalne

> Bosche 65 za 2 szt w hurtowni, i mam gwarancję ze przez min. 4

> mies wycieraczka zbiera tak, że zostaje aksamitna powierzchnia

> jakiej na pewno nie da wycieraczka za 15 PLON, służy moze i tyle

> samo, choć ja mysle ze jednak dłużej, ale komfortu i

> bezpieczeństwa ja nie umiem wycenić.

przeświadczenie widzę Kolegą targa na zasadzie droższe, firmowe znaczy lepsze. Otóż przerabiałem kilka różnych opcji w związku z wycierakami, łącznie z Valeo bezszkieletami, za które dałem 150 zł i powiedziałem nigdy więcej. brandzlowałem się z nimi jak z jajkiem, bo kosztowały 150 zł i po pół roku czy 8 miechach do kiedy dobrze zbierały, szkoda mi było je wyrzucić, bo przecież 150 zł rotfl.gif. Sam się z tego śmieję, bo schodziłem też coraz niżej cenowo i niżej, kupowałem przeróżniste twory potwory i doszedłem do wniosku, że warto kupić Alca za 15 zł kpl, jeździć póki nie zauważy się drażniących niedomagań wycieraczki. Zazwyczaj pół roku u mnie ok.gif. Wtedy bez szczypania wymieniam wycieraki, stare wyrzucam do kosza.

jesli mówimy o filtrze pp,

> to na prawde myśle,z e kolega nie ma za wielkiego doswiadczenia

> w filtrach.

Kolega ma jakieś poparte zawodem, pracą hmm.gif, czy porównywalne do mojego czyli na zasadzie obserwacji i spostrzeżeń organoleptycznych hmm.gif

Filtron owszem dobry w zwykłych filtrach, ale

> przykład kabinowego nie jest tu najlepszym, wiec w tym

> rozwiazaniu zapytam po co go dawać w ukąłd, przepłacać 20 PLN??

bo to filtr jest, nie wierzę w cudowne zdrowotne właściwości węgla aktywnego, włókien czy innych tworzyw. Po prostu filtr ma filtrować, brud, kurz, drobne zanieczyszczenia ok.gif

> nie taniej było by złożyć na 4 części firankę i takie samo

> będzie spłęniać zadanie-

Sobie Kolega złoży smirk.gif ja zostaję przy filtronie

łapanie cząstek stałych o wielkości

> kawałków liści??

też, ostatnio zagladałem do filtra Filtrona w przegródkach było, co następuje, drobiny kurzu, pyłki, jakieś nasionka dmuchawca itp.

Ja stosuje filtr pp dla komfortu,

ja również ok.gif

Febi jest tym

> z którego jestem w pełni zadowolonym i przyznam ze wyznaje

> zasade co jest drogie to jest tanie, lepiej raz na poł roku dać

> 85 niż co mies 30 PLN.

się Kolega źle rozczytał, bo ja też co pół roku kupuję filtr pp i uznaję to za wydatek wystarczający. Koszt 20 25 zł

to jest kazdego inywidualna sprawa,

dobrze, że Kolega to podkreśla i o tym pamięta

> niemniej ja polecam Febi za jakość.

brzmi jak reklama z ust przedstawiciela handlowego firmy zlosnik.gif

Po obejrzeniu powierzchni

> Febi widać jakie drobiny on łapie- nawet jest sadza, weilkość

> cząstek tak mała, ze aż zaskakująca po przetarciu palcem

> powierzchni filtra po 6 mies użytkowania.

jak biorę w ręce Filtrona to sobie KOlega wyobrazi, że też nie jest czysty, jak Kolega kiedyś widział nowy filtr Filtrona to pewno pamięta, że jest on biały, po pół roku można się od niego mocno ubrudzić, również sadzą skromny.gif

Obieg zamkniety- no

> mozna i tak, tyle ze trzeba go właczyć/przełączytć ja nie mam

> czasu, zbyt leniwy ejstem abyu to właczać

no to peszek, jak jesteś leniwy to płać 80 zł zlosnik.gif, poza tym nie wciskaj kitów, że filtr jest w stanie zatrzymać 100% smrodu z rury wydechowej poprzedzającego Cię autobusu rotfl.gif

a w lecie nie spełnia

> on chyab zadania, to samo gorące powiietrze daje....

mam klimę skromny.gif nieskromnie się pochwalę

> tak czy siak, mozemy iść kupić za 4 PLN 1 kg bananów zjaęść i najeść

> sie, ale i mozemy iść do restauracji i zjaesć obaid za 25-30 i

> takze nieźle zjesc, dla jednych ważne towarzystwo w jakim sie

> zje i atmosfera a dla drugich co zrobić z róznicą 21 PLN.......

lubię czasem odwiedzić restaurację i zjeść dobry obiad zlosnik.gif. Tak samo wyznaję zasadę, że to co droższe zazwyczaj jest lepsze, jednak ślepo w tę zasadę nie jestem zapatrzony, bo bym zbankrutował hehe.gif

Ale skoro Kolegę stać, to niech kupuje filtry nawet i po 800 zł, powodzenia, na pewno w jeszcze większym stopniu taki filtr podnosi wrażenie dobrego, lepszego, hiper fajnego.

Koronny przykład to testowane kiedyś narty Polsporta i innej zagranicznej firmy. Naasze tańsze, zagraniczne droższe, LEPSZE, bo zagraniczne. Dano te narty zawodnikom i poproszono o test. Oczywiście lepsze okazały się zagraniczne, jednak nikt zawodników nie uprzedził, że przed testem zamieniono naklejki na nartach. I te Polsporty na czas testu były zagraniczne, a zagraniczne oklejono Polsportem rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koronny przykład to testowane kiedyś narty Polsporta i innej

> zagranicznej firmy. Naasze tańsze, zagraniczne droższe, LEPSZE,

> bo zagraniczne. Dano te narty zawodnikom i poproszono o test.

> Oczywiście lepsze okazały się zagraniczne, jednak nikt

> zawodników nie uprzedził, że przed testem zamieniono naklejki na

> nartach. I te Polsporty na czas testu były zagraniczne, a

> zagraniczne oklejono Polsportem

rotfl.gif dobre podsumowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koronny przykład to testowane kiedyś narty Polsporta i innej

> zagranicznej firmy. Naasze tańsze, zagraniczne droższe, LEPSZE,

> bo zagraniczne. Dano te narty zawodnikom i poproszono o test.

> Oczywiście lepsze okazały się zagraniczne, jednak nikt

> zawodników nie uprzedził, że przed testem zamieniono naklejki na

> nartach. I te Polsporty na czas testu były zagraniczne, a

> zagraniczne oklejono Polsportem

Oglądałem kiedyś ten program i dobrze się ubawiłem.

A co do filtra pp, każdy ma swoje racje a prawda leży gdzieś pośrodku. Żaden z nas nie wykona dokładnych badań skuteczności filtrowania poszczególnych wkładów. Ja skłanaiłbym się jednak do tezy że filter węglowy Febi będzie miał lepsze własności filtracyjne niż filter papierowy Filtrona. z tego prostego względu że oprócz filtracji mechanicznej jaką jesteśmy w stanie zauważyć w postaci osadów na filtrze, węgiel aktywny oczyszcza powietrze z niepożądanych cząstek zapachowych co zresztą jest jedną z cech filtra z węglem aktywnym i dla której jest on stosowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Aby raz na zawsze rozwiac watpliwości, filt pp owszem nie łapie w 100% zanieczyszczeń z zewn ale pyłki, i znaczną część zapachów tak. jezeli mówimy o Filtronie i Febi- nie mam nic wpsolnego z zadna z firm ale Fitrona jak wyciagłem nie był tak zabrudzony jak febi, miał owszem pewnie i tyle samo zanieczyszczęń mechanicznych wielkości dostrzegalnych okiem neiuzbrojonym, nimniej był bardziej mokry wilgotny. Dotykajac powierzchni Febi, mozna bylo dostrzeć an dłoni pobrudzenia o charakterze mazi, farby jakiejś, której drobiny sa na tyle niewidoczne ze tworzą ciagła powierzchnie, ale dość w tym temacie. ponadto w domu mam odkurzacz electroluxa, niby nic wielkiego ale wąłsnie zastosowane w nim rozwiazania filtr HEPA13 i worki jednorazowe S-bag clinic powoduja ze odkurzajac ein przenoszę pyłu z meijsc ana miejsce, nie czuje zapachu kurzu przy mechanicznym tylko filtrowaniu strumienia powietrza!!

Jezeli ktoś uwaza, ze w moich słowach bije zachłyśnieęcie się markowymi- droższymi produktami to nieprawda. Najważniejszy dla mnie jest stosunek cena/jakość i czas życia, uzytkowania.. jestem posiadaczem Punto a nie innego auta gdyż wg mnie inwestując 20 tys pln 3 lata temu, kupiłem auto z przebiegiem 35 tys, dziś jest wielkorotnosc tego i w tym czasie auto utraciło zaledwie 50% z dnia mojego zakupu, dajac mi poczucie neizawodności, nigdy nie klękło, a inwestycje w ekploatacje sa zaskakujaco inskie.

temat wycieraczek, kazdy ma swoje preferencje odczucia, postrama sie sprawdizc te ALCARY, co to ejst, ale kazdy akceptuje taki czy inny rząd wielkosci za częsci. Ja akurat górną granice za wycieraczki przyjmuje 90, np za zarówki ok 40 PLN za kmpl za opony przyzwoite 170 itd itd. oczywiscie sa niepodwazanle zalezności,z e opona za 110 do Punto nie bedize tak dobra jak chocby Pirelli P6 czy Uniroyal 550 to normalne.

Ale własnie ta zdolnośc do umiejętności znalezienia złotego srodka pomiedzy cena a jakościa ejst mysle najwazniejsza. ktoś tomoze powiedziec mi, ze a po co mu opona za 250 PLN??? kiedy jezdzi tylko latem w suche dni, gdyż w deszcz szkoda mu auta, bo trzeba myc potem je... ma racje, to jest argument, ale ejsli ktoś nie lubi zapachu kopcacych aut, kupuje lepszy filtr niż stanadrtowe, i tyle.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli ktoś uwaza, ze w moich słowach bije zachłyśnieęcie się

> markowymi- droższymi produktami to nieprawda. Najważniejszy dla

> mnie jest stosunek cena/jakość i czas życia, uzytkowania..

> jestem posiadaczem Punto a nie innego auta gdyż wg mnie

> inwestując 20 tys pln 3 lata temu, kupiłem auto z przebiegiem 35

> tys, dziś jest wielkorotnosc tego i w tym czasie auto utraciło

> zaledwie 50% z dnia mojego zakupu, dajac mi poczucie

> neizawodności, nigdy nie klękło, a inwestycje w ekploatacje sa

> zaskakujaco inskie.

> temat wycieraczek, kazdy ma swoje preferencje odczucia, postrama sie

> sprawdizc te ALCARY, co to ejst, ale kazdy akceptuje taki czy

> inny rząd wielkosci za częsci. Ja akurat górną granice za

> wycieraczki przyjmuje 90, np za zarówki ok 40 PLN za kmpl za

> opony przyzwoite 170 itd itd.

nie będziemy się już sprzeczać czy dyskutować dalej, bo nie ma sensu, jak mówicie każdy ma jakieś swoje racje. Ja osobiście nie jestem na tyle leniwy, że nie wyciągnąć ręki do wajchy obiegu zamkniętego i obieg ten zamykam jak mi cos smrodzi z przodu ok.gif. Fitrona uważam za wystarczający zakup raz na pół roku, w między czasie jak mi się zechce to sobie do niego zaglądam. Co do żarówek, tutaj preferuję wyższą półkę niż kolega, bo ok. 60 zł kpl. Uważam, że zestaw ALCA + dobre żarówki dają bdb komfort podróżowania w deszczową noc. I niech tak zostanie.

Kolega daje zarobić jednej firmie ja innej ok.gif

oczywiscie sa niepodwazanle

> zalezności,z e opona za 110 do Punto nie bedize tak dobra jak

> chocby Pirelli P6 czy Uniroyal 550 to normalne.

> Ale własnie ta zdolnośc do umiejętności znalezienia złotego srodka

> pomiedzy cena a jakościa ejst mysle najwazniejsza. ktoś tomoze

> powiedziec mi, ze a po co mu opona za 250 PLN??? kiedy jezdzi

> tylko latem w suche dni, gdyż w deszcz szkoda mu auta, bo trzeba

> myc potem je... ma racje, to jest argument, ale ejsli ktoś nie

> lubi zapachu kopcacych aut, kupuje lepszy filtr niż stanadrtowe,

> i tyle.

> pozdro

niech robi jak mówi ok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.