Skocz do zawartości

Nowości na astra.auto.pl


graf

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
  • 3 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

I kolejny manual wylądował.

Autorem jest kol. TonaTom, który opisał: montaż gum usztywniających sprężyny zawieszenia i swoje odczucia po wprowadzeniu modyfikacji.

Zainteresowanych zapraszamy pod adres: http://www.astra.auto.pl/content/view/354/1/ waytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie

Jako ze kolega wszim wymienil naped rozrzadu w silniku swojego wozu (AG Z16XEP) przy mojej skromnej pomocy (manual w zasadzie jest gotowy, musze wprowadzic jeszcze drobne poprawki), w tym tygodniu manual zostanie przeslany czynnikom decyzyjnym i mam nadzieje, opublikowany zlosnik.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedziany przez kol. tosha manual, którego autorem jest kol. wszim można już obejrzeć na stronie.

Użytkowników chcących wymienić rozrząd w swoim twinporcie Z16XEP (i nie tylko) zapraszamy pod adres: http://www.astra.auto.pl/content/view/357/1/ waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Na stronie ukazał się krótki manual opisujący proces naprawy pochłaniacza par paliwa.

Wszystkich, którzy napotkali w wężykach podciśnienia czarne granulki i podczas otwierania wlewu paliwa słyszą złowrogi syk zapraszamy pod adres http://www.astra.auto.pl/content/view/359/1/ waytogo.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Panie i Panowie chciałbym donieść o smutnej rzeczy polegającej na kradzieży naszych materiałów ze strony WoA i udostępnianie ich na chomikuj.pl, przykładowo: KLIK

Są tam manuale autorstwa naszych kolegów jak i między innymi.

Moim zdaniem nasz zbiór porad i manuali powinien jednak posiadać jakieś prawa autorskie.

Moje pytanie jest takie czy osoby zarządzające stroną zgłoszą zbiorowe naruszenie praw autorów manuali czy może jednak każdy autor z osobna.

Pozdrawiam VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Panie i Panowie chciałbym donieść o smutnej rzeczy polegającej na kradzieży naszych materiałów ze

> strony WoA i udostępnianie ich na chomikuj.pl, przykładowo: KLIK

> Są tam manuale autorstwa naszych kolegów jak i między innymi.

> Moim zdaniem nasz zbiór porad i manuali powinien jednak posiadać jakieś prawa autorskie.

niby jest na stronie klauzula

Quote:

Wszelkie materiały, informacje, pliki, rysunki, zdjęcia itp. dostępne w Serwisie
nie mogą być kopiowane,

publikowane i redystrybuowane bez pisemnej zgody autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.


więc jeden z autorów może zgłosić się do własciciela chomika o usunięcie swojego manuala z chomika... przynajmniej tak mi sie wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie i Panowie chciałbym donieść o smutnej rzeczy polegającej na kradzieży naszych materiałów ze

> strony WoA i udostępnianie ich na chomikuj.pl,

Smutne, tym bardziej że człowiek który umieścił to na chomiku ma za to dodatkowy transfer, czyli ma korzyść cudzym kosztem.

Serwis chomikuj.pl wymaga opłaty za możliwość ściągnięcia czegokolwiek, więc też zarabia na udostępnianiu tych materiałów. Sprawa jest wg mnie jasna - muszą to usunąć, inaczej można się sądzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez rejestracji można zgłosić naruszenie praw autorskich TU .

Zgadza się można, ale po pierwsze użytkowników chomika udostępniających materiały z naszymi manualami jest więcej, dalej kwestia tego aby może jednak administrator WoA zgłosił to naruszenie, wtedy nie będzie reprezentował jednej a więcej osób - współautorów strony.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Administrator WoA jak najbardziej powinien to zgłosić (a został poinformowany o tym?)podpierając się regulaminem WoA bo inaczej każdy z autorów musiałby z osobna zgłaszać naruszenie swoich praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to poczekajmy na odezwę admina.

> PZDR VEN

A czy ktoś to juz zgłaszał admionowi WoA - bo mój manula też tam jest i albo zrobi to admin albo osobiście to zgłoszę jak kradzież.

Ja w kazdym razie czekam na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie pamiętam kto tam adminuje, coś mi kojarzył Graf, ale nie jestem pewien.

> Co do mojego manuala zgłosiłem kradzież na chomiku.

> PZDR VEN

mozesz mi na Pv podeslać jak to zredagowałeś ? Jesli oczywiscie prawa autorskie pozwalają grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nie pamiętam kto tam adminuje, coś mi kojarzył Graf, ale nie jestem pewien.

> Co do mojego manuala zgłosiłem kradzież na chomiku.

> PZDR VEN

Prośba do wszystkich kolegów

Bardzo proszę wszystkich kolegów których manuale zostały umieszczone bez ich zgody na chomikuj.pl o napisanie do mnie. Aby wystosować oficjalny protest, chciałbym mieć jak najwięcej informacji. Potrzebuję w miarę pełną listę, aby napisać skargę.

Sporo informacji dostałem od Vendorra, ale poczekam 24 godziny, może coś więcej się znajdzie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w takiej sytuacji jest sens protestować?

Jest sens i jeszcze pewnie by się znalazło kilku innych, sam znalazłem już 5 a pewnie będzie ich więcej.

I jeszcze jeden klik

Pierwszy link jaki podałem to pierwsza osoba, którą znalazłem an chomiku i napisałem do niej o naruszanie praw autorskich, widocznie usunął dane - i dobrze.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sens i jeszcze pewnie by się znalazło kilku innych, sam znalazłem już 5 a pewnie będzie ich

> więcej.

> I jeszcze jeden klik

> Pierwszy link jaki podałem to pierwsza osoba, którą znalazłem an chomiku i napisałem do niej o

> naruszanie praw autorskich, widocznie usunął dane - i dobrze.

> PZDR VEN

Dzisiaj jest niedziela wieczór. Proponuję przeczekać jutrzejszy dzień, może coś jeszcze znajdziemy i napiszę do chomika hurtowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj jest niedziela wieczór. Proponuję przeczekać jutrzejszy dzień, może coś jeszcze znajdziemy

> i napiszę do chomika hurtowo.

Też tak sądzę, masowe poszukiwanie materiałów na chomiku przez AKowiczów pomoże wyłuskać jak najwięcej przypadków piractwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sens i jeszcze pewnie by się znalazło kilku innych, sam znalazłem już 5 a pewnie będzie ich

> więcej.

> I jeszcze jeden klik

Ja swojego manuala na chomiku nie znalazłem, ale poszukałem dobrą chwilę. Proponuję każdemu autorowi wpisać do google coś takiego, np:

Code:


 site:chomikuj.pl lelek astra 

To dobry przykład, a dostajemy spooooro wyników. Warto zapodać dla różnych autorów i fraz. Pokazują się np takie perełki:

AZJA

TOSH

LELEK

> Pierwszy link jaki podałem to pierwsza osoba, którą znalazłem an chomiku i napisałem do niej o

> naruszanie praw autorskich, widocznie usunął dane - i dobrze.

Proceder kwitnie, jak pokazuje google...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokasował owszem, ale inne chwasty również trzeba wyplenić bbq.gif. Cóż, dobrodziejstwa internetu mają swoje dobre, i jak widać, złe strony...ale nie godzę się na bezczelne kopiowanie dorobku pracy własnej kolegów i mojej ...Takie gady nawet nie mają pojęcia, ile czasu trzeba poświęcić na zrobienie dobrego manuala, obróbke zdjęć, edytowanie tekstu, poskładanie wszystkiego w całość...Cały czas dostaję sygnały, iż manual o wymianie uszczelniaczy zaworowych bez zdejmowania głowicy zrobił "małą" karierę w Polsce (może tak nieskromnie wspomniałem o tym- nie są to żadne czary mary, tylko normalna procedura...), wielu mechaników nie wyobrażało sobie ogarnięcia tematu w ten sposób...Dla mnie osobiście hitem jest manual Azji z podłącznia MID-a, skrupulatnie skorzystałem z tego świetnego opracowania i bez problemu podłączyłem owe urządzenie do mojego wozu, oszczędzając sobie sporo czasu na poszukiwanie odpowiednich przewodów w schematach elektrycznych...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja swojego manuala na chomiku nie znalazłem, ale poszukałem dobrą chwilę. Proponuję każdemu

> autorowi wpisać do google coś takiego, np:

> Code: site:chomikuj.pl lelek astra

> To dobry przykład, a dostajemy spooooro wyników. Warto zapodać dla różnych autorów i fraz. Pokazują

> się np takie perełki:

> AZJA

> TOSH

Oszzzz....mój silniczek.

> LELEK

> Proceder kwitnie, jak pokazuje google...

Popatrz, ale autorów grzecznie podają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nooo... I jakby dobrze podlinkować z WoA do chomika to można by zaoszczędzić na transferze...

> A na serio to pewnie jeden pozgrywał PDFy ze strony a reszta kopiuje od niego jak papugi.

To może, aby utrudnić pobieranie gotowców, wyłączyć generowanie pdf-ów na stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyłączyć generowanie pdf-ów na stronie?

A do czego pierwotnie miała służyć ta funkcja? hmm.gif

Jest opcja "drukuj" dla chcących na papierze i "zapisz stronę" w przeglądarce dla laptopowiczów. A jak ktoś chce pdf-a to i tak wystarczy drukarka pdf-owa. Programów tego typu jest na pęczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może, aby utrudnić pobieranie gotowców, wyłączyć generowanie pdf-ów na stronie?

Jeśli zachowasz możliwość wydruku to da się to obejść. No, może tylko 10% ludzi na to wpadnie, ale jednak wpadnie.

Gdyby zablokować i wydruk, sklejenie manuala z kilku stron byłoby pracochłonne i mało komu by się chciało, więc problem piractwa by odpadł.

Z drugiej strony zdarzało mi się chodzić do garażu z wydrukowanym kawałkiem manuala w ręce i myślę że brak wydruku skomplikuje ludziom życie. A strona powstała właśnie z myślą o ludziach chcących samemu coś zrobić przy aucie.

Nie wiem która to wersja Joomli! (1.5?) ale może wrzepić jakiś znak wodny do fotografii, ewentualnie dokładać jakąś informację do pdf-a? Odpowiedni moduł powinien być dostępny w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli zachowasz możliwość wydruku to da się to obejść. No, może tylko 10% ludzi na to wpadnie, ale

> jednak wpadnie.

> Gdyby zablokować i wydruk, sklejenie manuala z kilku stron byłoby pracochłonne i mało komu by się

> chciało, więc problem piractwa by odpadł.

> Z drugiej strony zdarzało mi się chodzić do garażu z wydrukowanym kawałkiem manuala w ręce i myślę

> że brak wydruku skomplikuje ludziom życie. A strona powstała właśnie z myślą o ludziach

> chcących samemu coś zrobić przy aucie.

> Nie wiem która to wersja Joomli! (1.5?) ale może wrzepić jakiś znak wodny do fotografii,

> ewentualnie dokładać jakąś informację do pdf-a? Odpowiedni moduł powinien być dostępny w

> sieci.

Może wszystko to racja. Dla chcącego nic trudnego. Póki co niech będzie jak było.

Wersja jeszcze stara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Multimedia Technika Motoryzacyjna Od tłoków w dół

Quote:

"(HQ) The Engine Piston. Zui..."

Ten film jest już niedostępny, ponieważ powiązane z nim konto YouTube zostało usunięte z powodu wielu powiadomień o naruszeniu praw autorskich przesłanych przez osoby trzecie, w tym

Discovery International

Discovery International

Discovery Communications

Przepraszamy za usterki.


smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.