Jump to content
Sign in to follow this  
uxon

Lewarek ciezko chodzi i ma luz.

Recommended Posts

W moim sportingu lewarek zmiany biegów chodzi dosc ciezko i ma spory luz. Do tego biegi czasem wchodza ze zgrzytem. Co nalezy wymienic, zeby poprawic precyzje dzialania tego mechanizmu? Sa jakies zestawy naprawcze? Jesli nie, to moglby ktos podac konkretne numery czesci, ktore nalezy wymienic?

Druga sprawa, to czy da sie we wlasnym zakresie wyregulowac ciegna zmiany biegow (moglo by to pomoc na pojawiajace sie czasem zgrzytniecia przy wrzucaniu niskich biegow?)?

Jak sam napisałeś są zestawy. Wpisz w google czy gdzie bądź "Zestaw naprawczy lewarka/dźwigni zmiany biegów Seicento" to wyskoczy. Cena od 30 do 40zł.

Co do linek to w 1,1 regulowana jest chyba tylko jedną przy wybieraku na skrzynia biegów.

> Jak sam napisałeś są zestawy. Wpisz w google czy gdzie bądź "Zestaw naprawczy lewarka/dźwigni

> zmiany biegów Seicento" to wyskoczy. Cena od 30 do 40zł.

> Co do linek to w 1,1 regulowana jest chyba tylko jedną przy wybieraku na skrzynia biegów.

Na allegro są zestawy kupowałem na wiosne jak mi lewarek w ręku został bez problemu można samemu wymienić ale warto by mieć kanał bo bezpiecznie i wygodnie

Czy drazek ma taki sam mechanizm w cc i sc? Czy wersje 1.1 i 0.9 maja taki sam, a jedynie siedemsetka ma inny?

> Czy drazek ma taki sam mechanizm w cc i sc? Czy wersje 1.1 i 0.9 maja taki sam, a jedynie

> siedemsetka ma inny?

Nie wiem jak CC ale w SC zestaw pasuje do każdego modelu nawet tu masz sprzedawcę od którego ja kupowałem i wszystko jest OK

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-lewarka-biegow-fiat-seicento-w36-i3890851340.html

> Orientuje sie ktos czy w cc jest to samo co w sc? Mi akurat potrzebny zestaw do ccs.

najlepiej kup koszyk z linkami od seja z podciaganym wstecznym. ja tak zrobilem, bo tego w CCS sie nie regeneruje.

> najlepiej kup koszyk z linkami od seja z podciaganym wstecznym. ja tak zrobilem, bo tego w CCS sie

> nie regeneruje.

Cenna wskazowka. Czyli trzeba kupic caly uzywany kosz (czyli ten metalowy element wraz ze wszystkimi czesciami)? No chyba ze oplaca sie nowy?

> W SC jest plastikowy - w CC jest aluminiowy

dokladnie. z seja sa chyba jakies lepsze, bo kupilem uzywke i zero luzow, a w CCSie ori latal jak zyd po pustym sklepie

> W SC jest plastikowy - w CC jest aluminiowy

Ale ich bebechy nie sa wzgledem siebei wymienne? Juz mam coraz wiekszy metlik, poradzcie co zrobic: mam ccs, i mechanizm jest wyrobiony, co kupic i wymienic?

> Ale ich bebechy nie sa wzgledem siebei wymienne? Juz mam coraz wiekszy metlik, poradzcie co zrobic:

> mam ccs, i mechanizm jest wyrobiony, co kupic i wymienic?

Niestety ale nie da sie zamontowac zestawu naprawczego z sc do ccsa , sam przez to przechodzilem i bylem zmuszony szukac typowo do cc i znalazlem a ostatnio nawet kupilem w aso te dwie glowne tulejki za cale 3,50

> Niestety ale nie da sie zamontowac zestawu naprawczego z sc do ccsa , sam przez to przechodzilem i

> bylem zmuszony szukac typowo do cc i znalazlem a ostatnio nawet kupilem w aso te dwie glowne

> tulejki za cale 3,50

Moglbys pokazac o ktore elementy dokladnie chodzi? O te trzymajace galke od gory i od dolu? CHodzi Ci o to:

link1 ? Czy moze o to: link2 ?

obydwa elementy,o ring jeszcze jest potrzebny i dwie tulejki do osi dźwigienki selekcji, a ccs i sc to nie nie jest to samo

> A w tym zestawie nie brakuje tego elementu: element ?

a tego nie wiem musiał bys napisac do sprzedającego ja tylko co przykładowo podałem bo akurat rzuciło mi się w oczy

> A w tym zestawie nie brakuje tego elementu: element ?

Jest to tam tylko z boku pokazane , te biale z czarnym paskiem zn. oringiem