Skocz do zawartości

dziura w tłoku SC 1.2 8V T


blowoff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pytanie do znawców turbawek czy podejdą tłoki od punto 1.2 16v do 1.2 8V T z tego co mi wiadomo to średnica i skok tłoka są takie same a różny stopień sprężania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. mam pytanie do znawców turbawek czy podejdą tłoki od punto 1.2 16v do 1.2 8V T z tego co mi

> wiadomo to średnica i skok tłoka są takie same a różny stopień sprężania?

Podejść podejdą, na korby chyba tez siądą. Ale co do korb, to głowy nie da sobie uciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podcięcia pod zawory nie te.

Te tłoki odprężają, więc nie robi to absolutnie różnicy. W drugą stronę mogło by być to problemem - tutaj zawory nie mają szansy się zetknąć z tłokiem, więc luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. mam pytanie do znawców turbawek czy podejdą tłoki od punto 1.2 16v do 1.2 8V T z tego co mi

> wiadomo to średnica i skok tłoka są takie same a różny stopień sprężania?

masz lepsza dziure odemnie ?? biglaugh.gif

foto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.4 ma większą średnicę.

Ale po rozwiercie spoko da radę. Z uszczelką 0.5mm z 1.4 daje ok. 8.1-8.3 w zależności od planowania głowy. Ja mam tak poskładane finalnie, ale to jest pod spore dmuchanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po rozwiercie spoko da radę. Z uszczelką 0.5mm z 1.4 daje ok. 8.1-8.3 w zależności od

> planowania głowy. Ja mam tak poskładane finalnie, ale to jest pod spore dmuchanie.

poskladales 1.2 8v po rozwiercie na tlokach z korbami z 1.4 16v n/a czy t- jet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poskladales 1.2 8v po rozwiercie na tlokach z korbami z 1.4 16v n/a czy t- jet ?

Heh, no tak, mowa o tłokach z 16v shocked.gif

Ja mam 1.2 8v na tłokach z 1.4 8v. W tamtych czasach wychodziło to taniej niż tjet, teraz bym już nie kombinował, tylko wsadził seryjny słupek turbo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh, no tak, mowa o tłokach z 16v

> Ja mam 1.2 8v na tłokach z 1.4 8v. W tamtych czasach wychodziło to taniej niż tjet, teraz bym już

> nie kombinował, tylko wsadził seryjny słupek turbo

kombinowanie ma swoje duze plusy smile.gif sporo wiedzy mozna wykorzystac w praktyce a jesli to pozniej dziala to cieszy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kombinowanie ma swoje duze plusy sporo wiedzy mozna wykorzystac w praktyce a jesli to pozniej

> dziala to cieszy

Hehe, masz racje. Ale po kombinowaniu dla klientów przez kilka lat już mam dość smile.gif

Teoria głosi, że wynik zły nie będzie w moim wypadku, ale do granic możliwości tjeta daleko. A budowa teraz 8vt wyjdzie drożej, niż świeży tjet, którego otwierać nie trzeba, odświeżać też nie smile.gif oczywiście, przyjmuję remont kompletny, a nie tylko płyta pod głowę i jazda.

No, ale co kto lubi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kute tłoki , korbowody jakie koszty orientuje się ktoś?

Korby od 1000-1200zł, tłoki okolice 2kpln jak znam życie i ktoś już robił. Jak nie, to zamówienie i wtedy okolice 3kpln.

Tak, uprzedzając stwierdzenie, taniej będzie wstawić tjeta. I to nie tylko z uwagi na mocny w serii dół, ale też lepszą głowicę - stare 8v ma dużo gorsze przepływy, przy sporych mocach to już robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kute tłoki , korbowody jakie koszty orientuje się ktoś?

Jak coś znajdziesz to w przedziale cenowym 500_1000 euro.

Seria wytrzymuje bardzo wiele. Przy odpowiednim strojeniu nie ma prawa się nic stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.