Skocz do zawartości

szum - wycie na 6 biegu


kubapies

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy ktos poleci dobry warsztat w Lodzi co by byl zaznajomiony z tym tematem.

Przykra historia, niestety warsztat który mógłbym polecic jest w Warszawie, poza tym może w Łodzi będzie taniej. Jaki przebieg? Mi sie wysypało do końca przy 135 tys, ale przejeździłem z tym szumem koło 15 tys i zrobiłem dopiero, jak zachęło poważnie chrobotać. Kieszeń zabolała buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Cwiczyl ktos taka wymiane , nie wydaje sie okropnie skomplikowana. Jak ktos nie ma odwagi na

> publicznym forum zapraszam na PW.

a jesteś w stanie złożyć wszystko zachowując odpowiednie luzy...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi się ze luzy ustala fabryka (podkładka ), a łożyska Timken takie jak oryginalne mają ten

> sam wymiar .

dobrze napisałeś- wydaje Ci się- a jak chcesz wymienić i odpowiednio osadzić bieżnię łożyska?

wymiana samego łożyska to jak leczenie syfa pudrem- po prostu- oddaj do warsztatu i nie kombinuj- bo do wymiany zapewne jet i reszta łożysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem skrzynię M32 we wrześniu u speców od skrzyń , przy okazji wyszło ,że dwumas się kończy tak więc szykuj zapas kasiorki.

Łożyska tanio można kupić zapewne na allegro , potrzeba 6szt jeśli dobrze pamiętam + olej (ja zalałem fuchsa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robiłem skrzynię M32 we wrześniu u speców od skrzyń , przy okazji wyszło ,że dwumas się kończy tak

> więc szykuj zapas kasiorki.

> Łożyska tanio można kupić zapewne na allegro , potrzeba 6szt jeśli dobrze pamiętam + olej (ja

> zalałem fuchsa).

dolicz jeszcze łożyska dyfra- też lubią szumieć. Ja wymieniałem komplet- o ile pamiętam Fiat ma zestawy naprawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sciagacz wewnetrzny i prasa . Dla mnie najwiekszy problem to demontaz. Przypomina mi sie termostat

> ze stilo.

koszt samej roboty wymiany łożysk to ok 300- 400 pln plus demontaż montaż skrzyni i olej, więc samodzielne drutowanie w tym przypadku może być tylko pozorną oszczędnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie że poległem , mechanik zrobił to w dwa dni . Niestety brak kanału i nie ta pora roku na majstrowanie na zewnątrz , a przy okazji wymienił mi świece żarową . No i najważniejsze mam wymienione 6 łożysk a nie jedno które już uległo biodegradacji hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 800 robota

> 150 olej

> ok 680 łożyska

> Mechanik po znajomości , wszędzie krzyczeli 2000 i nie wiadomo co jeszcze .

> Po zabiegu na pewno biegi wchodzą lżej i lewarek wraca do punktu 0

moje koszty podobne ale ponoc lozyska timkena to 1000zl goscia kosztowaly ze stalowa biezna bo wystepowaly z plastikowa jeszcze mniej trwale, w ASO fiata zestaw takich mieli za 680 zl wlasnie (6 albo 8 szt) Po VINie ponoc mozna sprawdzic jakie w skrzyni siedza

Zalalem oleju wiecej niz zaleca producent o ok pol litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.