Skocz do zawartości

Wymiana drzwi ale bez framugi


tjaszo

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, tesciowie maja stare mieszkanie w ktore nie bardzo chca inwestowac i chcieliby wymienic same drzwi wejsciowe tak zeby jak najmniejszym nakladem pracy miec nieco szczelniejsze i soldniejsze drzwi niz te tekturowe ktore maja teraz. Chodzi o drzwi na klatke schodowa...

da sie dopasowac same drzwi do komunistycznej futryny? czy wogole nie ma takich opcji i koniecznie trzeba wyrwac stara futryne i osadzac nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się da. Trzeba tylko uważać na rozstaw zawiasów i na ich umiejscowienie.

Nie wiem jak Ci to dokładnie opisać ale bywa, że w starych futrynach zawias jest przy samej krawędzi a nowe drzwi mają dwucentymetrową krawędź po obwodzie (nie pamiętam jak to się nazywa). W rezultacie nowe drzwi są przesunięte za bardzo na futrynę od strony zamka i nie można ich zamknąć.

Trzeba ściąć tą krawędź od strony zawiasów, wkręcić je z powrotem i wtedy wszystko pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka, tesciowie maja stare mieszkanie w ktore nie bardzo chca inwestowac i chcieliby wymienic same

> drzwi wejsciowe tak zeby jak najmniejszym nakladem pracy miec nieco szczelniejsze i

> soldniejsze drzwi niz te tekturowe ktore maja teraz. Chodzi o drzwi na klatke schodowa...

> da sie dopasowac same drzwi do komunistycznej futryny? czy wogole nie ma takich opcji i koniecznie

> trzeba wyrwac stara futryne i osadzac nowa?

da się tylko trzeba wcześniej trochę polatać z miarką jeżeli chcemy ogarnąć sami.

Primo czy drzwi mają rant, potem głębokość felcu i rozstaw zawiasów. Z wejściowymi zazwyczaj problemów nie ma. U mnie wejściowe podeszły, a z pokojowymi były jaja.

Generalnie to co budowane po '81r. jest wg aktualnej normy i pasują nowe drzwi P&P.

Można też poszukać firmy w stylu "dopasujemy drzwi do Twoich futryn" i oni wszystko ogarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prościej przerobić zawiasy w futrynie niż ciąć drzwi i bawić się potem żeby to jakoś wyglądało.

Może tak być. Zależy jakie się ma możliwości. Miałem spawane do futryny zawiasy. Rzeźba szlifierką plus spawanie we właściwym miejscu było bardziej skomplikowane niż jedno cięcie plus pasek okleiny na żelazko.

Jeśli ktoś ma zawiasy wkręcane i mocuje nowe na wkręty a drzwi jakoś bardziej skomplikowanie wykończone może być łatwiej przerobić zawiasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> da się tylko trzeba wcześniej trochę polatać z miarką jeżeli chcemy ogarnąć sami.

> Primo czy drzwi mają rant, potem głębokość felcu i rozstaw zawiasów. Z wejściowymi zazwyczaj

> problemów nie ma. U mnie wejściowe podeszły, a z pokojowymi były jaja.

> Generalnie to co budowane po '81r. jest wg aktualnej normy i pasują nowe drzwi P&P.

> Można też poszukać firmy w stylu "dopasujemy drzwi do Twoich futryn" i oni wszystko ogarną.

chyba najpierw pomierze i zobacze jak tam wyglada kwestia zawiasow, a potem sie przejade do jakiegos obi i obadam jak kwestia tanich drzwi wejsciowych...

jak nie bedzie za duzo kombinowania to sprobujemy w weekend sie przymierzyc, a jak z mierzenia wyjda cuda, to bede szukal jakiejs firmy ktora by mi to dopasowala wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba najpierw pomierze i zobacze jak tam wyglada kwestia zawiasow, a potem sie przejade do

> jakiegos obi i obadam jak kwestia tanich drzwi wejsciowych...

> jak nie bedzie za duzo kombinowania to sprobujemy w weekend sie przymierzyc, a jak z mierzenia

> wyjda cuda, to bede szukal jakiejs firmy ktora by mi to dopasowala

Markety bym sobie odpuścił. Poszukaj jakiegoś lokalnego składu z drzwiami np. Stolbud Włoszczowa.

U mnie taki lokalny skład wyszedł rozsądniej cenowo i jeszcze za przysłowiową 10,- rozwozili po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Markety bym sobie odpuścił. Poszukaj jakiegoś lokalnego składu z drzwiami np. Stolbud Włoszczowa.

> U mnie taki lokalny skład wyszedł rozsądniej cenowo i jeszcze za przysłowiową 10,- rozwozili po

> mieście.

w drugiej kolejnosci tez zamierzam, ale do obmiaru i pierwszego ogladadu obi powinno styknac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka, tesciowie maja stare mieszkanie w ktore nie bardzo chca inwestowac i chcieliby wymienic same

> drzwi wejsciowe tak zeby jak najmniejszym nakladem pracy miec nieco szczelniejsze i

> soldniejsze drzwi niz te tekturowe ktore maja teraz. Chodzi o drzwi na klatke schodowa...

Jak ma być dykta, jak była, to się da. Tylko po co wtedy wymieniać? Ktoś z buta potraktował i przebił się na wylot? To może tylko dyktą obić na nowo?

Jak ma być z bolcami w różne strony, to tylko wymiana futryny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka, tesciowie maja stare mieszkanie w ktore nie bardzo chca inwestowac i chcieliby wymienic same

> drzwi wejsciowe tak zeby jak najmniejszym nakladem pracy miec nieco szczelniejsze i

> soldniejsze drzwi niz te tekturowe ktore maja teraz. Chodzi o drzwi na klatke schodowa...

> da sie dopasowac same drzwi do komunistycznej futryny? czy wogole nie ma takich opcji i koniecznie

> trzeba wyrwac stara futryne i osadzac nowa?

Ja bym wymieniał z futryną. Ojciec u siebie wymieniał same drzwi i co się @#$%@ to jego a i tak nie jest tak jak powinno być. Do mnie przyszedł gościu pomierzył zamontował futrynę, drzwi i jest elegancko. Ojciec teraz przyznaje, że popełnił błąd hehe.gif Różnica cenowa nie jest warta straty zdrowia przy wymianie samych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.