Skocz do zawartości

Szyba przednia - jakie rodzaje, uszczelki itp?


Wafer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję informacji o szybie przedniej w stilo, czy wszystkie wersje 5D i kombi mają tą samą szybę? Można kupować 'jak popadnie' rocznikowo i silnikowo ?

Do montażu potrzebne jakieś nowe elementy, typu uszczelka czy coś ? Czy sam klej ?

Wszelkie info mile widziane wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, a wymieniali w moim Stilo szybę dwa razy bo trafiałem pechowo na kamyczki to: zdjęli podszybie i plastiki słupków, przebijali się przez uszczelkę na rogu drutem i przejeżdżali po całości - szyba odchodziła. Następnie oczyszczali nieco kanalik, następnie klej, nowa szyba, docisnęli szybę dłońmi, przyklejali taśmę w 4 miejscach dla lepszego trzymania, odstawiasz samochód na 4 godziny, najlepiej na cały dzień i po robocie. Co ważne - panowie od szyb dwukrotnie odklejali mi naklejkę z szyby i cały czas była w doskonałym stanie. Ja jak kupowałem używane samochody to męczyłem się z naklejką godzinami grinser006.gifgrinser006.gif. Jak sam będziesz wymieniał szybę to weź to pod uwagę bo może będzie potrzebny wtórnik.

Tu masz film: https://www.youtube.com/watch?v=PBXmD_-wfsY

Trzeci raz już edytuję grinser006.gif...ale....szyba tylko oryginalna albo Pilkington..na inne się nie zgadzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Potrzebuję informacji o szybie przedniej w stilo, czy wszystkie wersje 5D i kombi mają tą samą

> szybę? Można kupować 'jak popadnie' rocznikowo i silnikowo ?

> Do montażu potrzebne jakieś nowe elementy, typu uszczelka czy coś ? Czy sam klej ?

> Wszelkie info mile widziane

ja 3 lata temu dałem 400 pln z wymiana.... nie wiem czy warto za nawet 100 pln sie grzebac i kombinowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale o rodzajach nikt nie wspomnial. Są rozne szyby dla "golej" wersji wyposazenia i dla wersji z

> czujnikami deszczu/zmierzchu.

Wiem, mam wersje bez czujnika, do tego są ponoć 2 rozmiary szyb.

Cena wstawienia jest <100zł więc nie bawię się sam, zrobi mi ASO przy okazji roboty pompy, rozrządu itp. szybą kupiłem używaną rotfl.gif no i teraz pytanie, czym usunąć stary klej? Bo zaraz się wkur.... angryfire.gif i kupię nową hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i teraz pytanie, czym usunąć stary klej? Bo zaraz się wkur.... i kupię nową

Zaczął bym od:

a. zmywacz do hamulców

b. jakiś odsmalacz np. decabit, prickbort

c. ipa - alkohl izopropanol

nie zepsujesz na pewno jej w/w środkami

d. może Wurth ma w swojej ofercie środek to tego dedykowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.