Skocz do zawartości

wklejanie przedniej szyby


raf1al

Rekomendowane odpowiedzi

Mi sie zdarzylo pare razy wklejac, zero filozofii. Zdejmujesz tapicere, wycinasz struna szybe dokladnie czscisz rame okna odtluszczasz szybe i rame, smarujesz specjalnym primerem walisz klej na szybe wstawiasz ukladasz lekko pukajac reka, wkladasz gumki wokolo szyby jesli takowe sa podklejasz od gory tasma zeby nie splynela i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No filozofi nie ma. Ale czy tym gruntem primerem smaruje sie tez stary klej na szybie czy wystarczy odtluscic acetonem lub ekstracyjna czy jakis aktywator musi byc bo na czysta zdrowa blache polakierowana to wiem ze primer. A na klej stary to podobno primer sie nie daje chyba ze szyba nowa i bez kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, wyraznie pyta o klej na szybie

Quote:

Ale czy tym gruntem primerem smaruje sie tez stary klej na szybie czy wystarczy odtluscic acetonem


z karoserii zawsze zdrapywalem do konca i po tym primerem

> Koledze pewnie chodzi o klej na rancie karoserii.

> Ja wklejałem nie usuwając do zera starego kleju i tym samym primer dawałem tylko na szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klej na szybie czy na rancie karoserii nie ma znaczenia smile.gif

jeden czort smile.gif chodzi mi czy ten primer nakładać na stary klej jak jest czy tylko go odtłuścić dobrze a primer na czysta blachę tylko. bo co to ten cały aktywator jest .. poniżej link jest primer i aktywator

http://jktools.pl/55-kleje-i-srodki-montazowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy jest potrzeba stosowania aktywatora czy wystarczy odtłuścić jakimś acetonem??

Nie dajesz aktywatora, jeśli klej kładziesz na warstwę starego kleju. Wystarczy odtłuścić benzyną ekstrakcyjną.

Acetonu raczej bym nie stosował (rozpuszcza poliuretan i choć klej jest stary, to może go ruszyć).

> a na pomalowana blachę dać sam primer i klej

ok.gif

> a klej na szybie przyciąć na 1mm odtłuścić i tak kleić bo na szybie to trzyma sie niemiłosiernie

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dajesz aktywatora, jeśli klej kładziesz na warstwę starego kleju. Wystarczy odtłuścić benzyną

> ekstrakcyjną.

> Acetonu raczej bym nie stosował (rozpuszcza poliuretan i choć klej jest stary, to może go ruszyć).

wiec tak czym dobrze odtłuscic pod primer ??

i wyczyscilem cały stary klej wraz z primerem z tej warstwy ceramicznej na szybie smile.gif o dziwo nie uszkadzając jej grinser006.gif

wiec primer na szkło i na blachę pojdzie

czy zestaw Boll'a będzie dobrym rozwiązaniem jedna tubka starczy???

moze zamiast primera kupic to

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/prod...ju-do-szyb.html

okolo 30 dychy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod primer może być aceton, heptan, albo benzyna ekstrakcyjna.

Skoro masz czystą szybę, to możesz użyć tego Sika, albo Totalseal 5070 z poprzedniego linka (dychę taniej).

Zestaw Boll może być. A czy starczy, to zależy od tego ile nawalisz i jak duża jest szyba wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba niewielka jak w corsie c ogladalem filmik grinser006.gif i mniej więcej wiem o co kaman

szybę mam nowa bo ta która wyciolem oparłem sobie na fotelu na chwile i mi sie zesunęła powodując dziurę i pękniecie szyby grinser006.gif

udało mi sie kupić Nowke szybę nordgalss za 100zł grinser006.gif

czyli spokojnie zastosować zestaw Boll na szybę i na karoserie primer po wcześniejszym odtłuszczeniu i wklejać? nic innego nie stosować /.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szyba niewielka jak w corsie c ogladalem filmik i mniej więcej wiem o co kaman

> szybę mam nowa bo ta która wyciolem oparłem sobie na fotelu na chwile i mi sie zesunęła powodując

> dziurę i pękniecie szyby

> udało mi sie kupić Nowke szybę nordgalss za 100zł

> czyli spokojnie zastosować zestaw Boll na szybę i na karoserie primer po wcześniejszym

> odtłuszczeniu i wklejać? nic innego nie stosować /.??

hehe i wyszlo najlepiej chociaz jestes 100do tylu, nic nie stosowac odtluscic przejechac primerem klej i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod primer może być aceton, heptan, albo benzyna ekstrakcyjna.

> Skoro masz czystą szybę, to możesz użyć tego Sika, albo Totalseal 5070 z poprzedniego linka (dychę

> taniej).

> Zestaw Boll może być. A czy starczy, to zależy od tego ile nawalisz i jak duża jest szyba .

A jakie zadanie praktyczne ma ten primer ?? Wklejalem ze 3 szyby i go nie używałem bo nawet nie wiedziałem o jego istnieniu na tamta chwilę i skutków ubocznych nie zaobserwowałem hmm.gif

IMO klej do szyb trzyma się przeokropnie do szyb i innych śliskich powierzchni jak np. lakier więc tak sie zastanawiam do czego siego stosuje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wkleili szybę smile.gif nawet poszło

z 20 minut odtłuszczane grinser006.gif później primer (20 minut odczekane by podsechł dobrze ze go mało było bo bym z osiem razy malował, a tak to na styk) dałem na szybę na cały ten czarny pasek żeby z klejem trafić , na karoserie wycisnolem klej , dobrze sie wyciskał w stożek ale dobrze ze miałem dwie tubki bo brakło około 10 cm smile.gif

szybka położona i lekko dociśnięta tak ze równo leży z wszystkim plastikami wewnątrz i na zewnątrz

wewnątrz klej odrobinę wyszedł poza rant tak po 1mm, 2mm.

teraz czekam minimum 24 godziny na efekty smile.gif

co do wklejania to 3 noce nie spalem a to takie proste teraz pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie zadanie praktyczne ma ten primer ?? Wklejalem ze 3 szyby i go nie używałem bo nawet nie

> wiedziałem o jego istnieniu na tamta chwilę i skutków ubocznych nie zaobserwowałem

A kiedy to było, bo może jeszcze mają czas hehe.gif

> IMO klej do szyb trzyma się przeokropnie do szyb i innych śliskich powierzchni jak np. lakier więc

> tak sie zastanawiam do czego siego stosuje

Też kiedyś wklejałem bez primera i niestety po kilku latach odpadła, klej puścił przy szybie oslabiony.gif

Nie był to wprawdzie samochód a kabina maszyny, z czasem drgania robią swoje crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.