Skocz do zawartości

sprężarka klimatyzacji obciąża silnik


mareks_uno

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem a mianowicie po włączeniu klimy na wolnych obrotach, następuję wyraźny spadek obrotów oraz słuchać, że silnik ma ciężko, 

jak zacznę gazować i odpuszczać to dochodzi do gaśnięcia silnika, jakby kompresor zarzucał mu kotwicę, bez klimy nic takiego nie ma miejsca...

dodam, że poprzednio w 1.5 tego nie było, a teraz w dwa razy mocniejszym 2.0 takie cyrki, (fakt, że kompresor jest inny niż poprzednio)  nawet jak jedzie się prędkością przelotową czuć kiedy klima zaskakuje a kiedy odpuszcza, ubytek mocy jest znaczny 

na moje wychodzi, ze zaciera się kompresor dobrze myslę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przerabiałem podobny temat w fiacie marea. U mnie winny był zapchany osuszacz, jak ruszałem to jakbym wóz z węglem ciągnął a po wymianie jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega kupił auto z podobną przypadłością. Najłatwiej byłoby wymienić kompresor, ale że to kolega z którym pracowaliśmy w jednym warsztacie to stwierdziliśmy że warto spróbować go uratować. Wykonaliśmy w sumie 3 pełne cykle automatem za każdym razem dodając oleju. Dopiero za trzecim razem pojawił się nadmiar oleju w układzie. Między cyklami była 1-2 dniowa przerwa. Po zabiegu kompresor przestał stawiać opór i chodził ciszej. Najwidoczniej wcześniej ktoś wymieniał jakiś element układu i przyoszczędził na oleju. Kolega jeździł długo i bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przerabiałem podobny temat w fiacie marea. U mnie winny był zapchany osuszacz, jak ruszałem to jakbym wóz z węglem ciągnął a po wymianie jak ręką odjął.

 

A to ciekawe, osuszacz u mnie ma już ładne kilka lat,  w zeszłym roku auto u mnie zachowywało się normalnie, a w tym mam tak jak piszesz "przyczepę z węglem"  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem a mianowicie po włączeniu klimy na wolnych obrotach, następuję wyraźny spadek obrotów oraz słuchać, że silnik ma ciężko, ...

 

Jedź do dobrego zakładu zajmującego się klimatyzacją. Niech podepną maszynę na samochodzie i sprawdzą ciśnienia w układzie na działającej klimatyzacji. Od tego by należało zacząć diagnostykę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do dobrego zakładu zajmującego się klimatyzacją. Niech podepną maszynę na samochodzie i sprawdzą ciśnienia w układzie na działającej klimatyzacji. Od tego by należało zacząć diagnostykę ...

 

Dokładnie. Jest tyle możliwych przyczyn a chyba najtrudniejsze z nich do zdiagnozowania to nadmiar oleju albo czynnika w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.