Skocz do zawartości

Premier- moj wiek


Rekomendowane odpowiedzi

Tyle Lat co Ja

81fed9425d0fc8cb9f79a8e263fe16e5.jpg

350cu lub jak kto woli 5.7l V8 - 205kW lub jak kto woli 275KM I 490Nm

Ech to byly czasy

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Z zewnątrz taki sobie. Ma ciekawy przód, ale reszta jakaś chyba nieproporcjonalna.

Wnętrzne bardzo ciekawe  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz taki sobie. Ma ciekawy przód, ale reszta jakaś chyba nieproporcjonalna.

Wnętrzne bardzo ciekawe :oki:

Ale Sie dobrze sprzedawala Lata pozniej odkrylem Ze na tyle Ze South African Chevy Kommando to byl tylko zmieniony Lew na krawat Chevy.

Dzis troche sztuk widze jeszcze na ulicach w weekend, np ten...

fcf079bd8ca716b8b9fda3750640689b.jpg

Zawsze twierdze Ze Sie za pozno o 16-20 urodzilem

afd1f35019ce652c6ae68559e9c65a94.jpg

748e2f08ad3419b586854905aa107870.jpg

Ute bym kupil ale jak zawsze mi Nie da ...

d92e47747b70f2c6a969f797bd9abbce.jpg

c6b83ab80476dc23ed6bf324f1f8b893.jpg

HQ dal USA 'El-Camino' o ktorym do dzis marza

No I byl oczywiscie Monaro

c17379bd64ca9acf873730a618e5cbd2.jpg

ec0bdce9dd1b4dcd64e2a171945b1bb6.jpg

Nie, auta mialy kiedys dzusze... A dzis nawet patrze Teraz na moje V8 I co z tego Ze Ma dwa x tyle kW jak jest plastikowa guana

2b4a14ee6e68476ee1eef1982e5f831d.jpg

A co dopiero jak wsiadziesz do Jakiejs Santa Fe, Passat, Camry ech

Moze ladniejsze ale plastikowe

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze twierdze Ze Sie za pozno o 16-20 urodzilem

Ute bym kupil ale jak zawsze mi Nie da ...

Nie, auta mialy kiedys dzusze... A dzis nawet patrze Teraz na moje V8 I co z tego Ze Ma dwa x tyle kW jak jest plastikowa guana

 

 

A Ty nie kupiłeś ostatnio jakiegoś Ute właśnie? I o ile pamiętam masz też jakiegoś starego rzęcha od bmw?  ;]

To się zdecyduj. Może sprzedaj te dwa i kup 2 in 1. ;)

 

Jak chcesz duszę, to się zapisz na jazdę konną.

 

Bo to co opisujesz, to jest smród uwalonych smarem rąk i przerywającego silnika, bo się gaźnik rozregulował. Ja nie wspominam "duszy" fiata 126p z nostalgią. A jeździłem takim dosyć sporo  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A Ty nie kupiłeś ostatnio jakiegoś Ute właśnie? I o ile pamiętam masz też jakiegoś starego rzęcha od bmw? ;]

To się zdecyduj. Może sprzedaj te dwa i kup 2 in 1. ;)

 

E9 dalej mam :skromny: A Ute kupilem, ale to nie to mimo, ze V8 6.2l 340kW aka 456KM ma :jem: ... To nie ma duszy, ponazekam jak kOnik :zlosnik:

 

wVfJyhs.jpg

 

 


Bo to co opisujesz, to jest smród uwalonych smarem rąk i przerywającego silnika, bo się gaźnik rozregulował. Ja nie wspominam "duszy" fiata 126p z nostalgią. A jeździłem takim dosyć sporo :phi:

 

;l ;l :oki: :oki:  - pewnie masz racje do jakiegos momentu, E9 ma wtrysk :skromny: - mechaniczny, ale ma - byla wersja z 4 gaznikami, i w Sydney sa doslownie 3 osoby ktore potrafia to wyregulowac :hehe:  - moj jest ok 10 osob :hehe: - pocieszajace. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;l ;l :oki: :oki:  - pewnie masz racje do jakiegos momentu, E9 ma wtrysk :skromny: - mechaniczny, ale ma - byla wersja z 4 gaznikami, i w Sydney sa doslownie 3 osoby ktore potrafia to wyregulowac :hehe:  - moj jest ok 10 osob :hehe: - pocieszajace. ...

 

Wiesz - jeśli chodzi o coś, co u Ciebie nazywa się UTE, to na początku lat 70-tych w PL było coś takiego:

 

Syrena-R20-14.jpg

 

I nawet jeśli mowa o aucie w bardzo dobrym stanie, to doświadczenia z eksploatacji mogą być bardzo różne.  ;l

Edytowane przez Daniel_I
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - jeśli chodzi o coś, co u Ciebie nazywa się UTE, to na początku lat 70-tych w PL było coś takiego:

 

I nawet jeśli mowa o aucie w bardzo dobrym stanie, to doświadczenia z eksploatacji mogą być bardzo różne.  ;l

 

Ale to znaczy tylko dwie rzeczy:

 

-stylistycznie to auto bylo z 10-12 lat do tylu ;]

 

Tu masz Holden FB - z 1961

 

4820524152_dbfef62b07.jpg

 

 

Skrzynia byla 3s automatic lub 3s manual i silnik byl 6 cylinder - 2.3l V6

 

W 1963 juz miales Holden EJ "bigger & better :phi: " - 2.3 I6 pod maska

 

Holden-EH-Ute-1.jpg

 

Genralnie kazda nowa - facelifting generacja wychodzila co 2 lata, a my dzis narzekamy, ze jakis Golf czy Corolla 5 przechodza ;l

 

W 1968 miales juz nastepne usprawnia - Small Chevy Block 307cu - czyli 5.0l V8 lub do wyboru 327cu block - 5,354cu V8 :oki:

 

Micks%20HK.preview.JPG

 

1971 juz miales HQ - lud znow chcial wiecej i wiecej :skromny:

 

hq_bb_ute_zps6596b801.jpg

 

Do dzis jezdza, i nie mowie o weekend, mam faceta na wsi - ktory jest 'handyman' - chyba ma ok 70lat. Dalej prowadzi swoja mala firme, i .. jezdzi Holden Ute tym samym od 1970 roku :hehe:  - zrobie pix nastepnym razem, ale to jest komiczny wyglad, nie zaden 'show pony' tylko 'work horse' 8]

 

Niezniszczalne 5.7 V8 (350cu) - 275KM/205kW pod maska. SIlnik byl rozkladany wg niego ... raz po 450k km :hmm:  - nie wiem ile teraz ma ale oceniam ze ok 1 mil ...

 

 

 

I to byla roznica miedzy tym co dales a tym ;)

 

 

 

Aaaa, to samo bylo z Ford - np 1970s XY GT

 

falcon-xygt-ute.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to znaczy tylko dwie rzeczy:

 

-stylistycznie to auto bylo z 10-12 lat do tylu

 

 

Syrena to chyba jedyny - pomijając mikrosamochody - całkowicie polski samochód osobowy wyprodukowany w czasach PRL. Pokazano go w 1955, produkcję zaczęli w 1957, produkowali go do 1983 i on w zasadzie stylistycznie wiele się nie zmienił w tym czasie.  ;]

 

Nie wiem, czy w AU były jakiekolwiek auta z silnikiem dwusuwowym, pewnie tylko motocykle.  :hmm:

 

 

:phi:

 

Podejrzewam, że ten samochód już jako nowy był dużo bardziej kłopotliwy w eksploatacji niż dziś bardziej "cywilizowane" pojazdy, które teraz mają ponad 40 lat. Ja z dzieciństwa pamiętam, że wszyscy, którzy Syrenami jeździli, w kółko naprawiali przeguby półosi napędowych.  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zaczęli w 1957, produkowali go do 1983

 

widzisz, teog nie wiedzialem, czyli mozna powidziec ze konstrukcja dopasowana . :hehe:


Nie wiem, czy w AU były jakiekolwiek auta z silnikiem dwusuwowym,

 

min klepali 4 z 3s automatic w tych czasach. Potem lud chcial wiecej i wiecej, w zasadzie nie za bardzo wtedy roznilo sie to od US V8 i tyle...Dopiero lokalnie klepane Corolla, Pulsar etc zaczely powoli brac troche rynku w latach 80tych, zeby dodac Hyundai lub jak my to nazywamy "the BIG H"  i Audi zabic masowo 8 cylindrow w pierwszej polowie lat 2000s . Teraz kazdy woli S3 czy Golf GTI kupic niz V8 - na powiedzmy 1mil rocznie -  V8 stanowi ok 40-60,000, nawet nie 10% juz ...

 

 

34b8beb0d93bcd2d618850f2c0e70c00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, teog nie wiedzialem, czyli mozna powidziec ze konstrukcja dopasowana . :hehe:

 

 

min klepali 4 z 3s automatic w tych czasach. Potem lud chcial wiecej i wiecej, w zasadzie nie za bardzo wtedy roznilo sie to od US V8 i tyle.

 

To pokazuje, jak różne były realia.  ;]  Pamiętam, że w 1988 odwiedziła nas ciotka z AU - po Wrocławiu i okolicy wożona była właśnie Syreną 105 (3 cylindry, 850ccm, 40 KM - dwusów):

 

822018637_2_1080x720_sliczna-1979-rok-st

 

naprzemiennie z Wartburgiem 353W (3 cylindry, 995ccm, 50KM - też dwusów):

 

wartburg-353w-03.jpg

 

tak że miała okazję poobcować z motoryzacją polska i niemiecką (fakt, że niemiecka w wydaniu DDR, ale zawsze).  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.