Skocz do zawartości

Jakie farby wybrac?


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Magnat świetnie kryje. Gdyby nie dziurki po wałku, wystarczyłoby tylko raz pociągnąć. Tylko niektóre kolory trochę prześwitują po pierwszym razie.

Teraz w markecie budowlanym na: "L" jest promocja na Magnata. 5l. za 119zł.

Promocja git ale w 5l dostępna jest tylko połowa kolorów a reszta w 2,5l których cenę podnieśli o dyszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w wakacje 2.5l było w każdym markecie budowlanym po 62zł, teraz widzę skok o dychę (do 72) bez promocji...

Wiosną po 58 kupowałem w promocji. W wakacje to już było koło 72 a w promocji 68...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie kupić wałko?

10 mm wystarczą ? jakas termofuzja do lateku globall?

Szczerze mówiąc to tym wałkiem nigdy nie malowałem. Ja maluję zawsze wałkami sznurkowymi. Dobre wałki są firmy "hardy". Są dwa rodzaje, krótko i długowłose. Większość lateksów maluje się krótkowłosymi ale nie wszystkie. Producent nieraz pisze jakie wałki poleca.

Do malowania pokoju najlepiej mieć: duży wałek 18/25 szer.z rączką, w zależności czy masz proste czy krzywe ściany.

Mały wałek futrzak lub sznurkowy (najlepiej parę sztuk) +długa rączka żeby wjechać za kaloryfer.

Płaski pędzel do odcinania + krzywik do pomalowania za kaloryferem.

Kuweta lub kratka jeśli chcesz malować z wiaderka.

A i kij do wałka.

Ps. Główny wałek wziął bym ze 2 sztuki. Do białego i koloru żeby ciągle nie myć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze boje sie malowania przy rurkach ogrzewania i kaloryferze, mam zeberkowy, komunistyczny;)

jakos pozawijam folia... chociaz za kaloryferem bedzie kupa;)

hehe

Ja nawet nie zabezpieczam. Za grzejnikiem małym, cienkim wałkiem na kijku. Co najwyżej grzejnik od tyłu gdzieś zahaczy ale tego i tak nie widać. Nawet wykładzin nie zabezpieczam bo Magnat nie kapie, nie pryska z wałka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To walnij setkę na rozluźnienie. ;)

A tak na serio to przy dłuższej prostej linii ja oklejam tak. Rozwijam kawałek taśmy,przyklejam końcówkę na początku oklejanej powierzchni, rozwijam taśmę na długość całej powierzchni, lekko ją naciągam i przyklejam końcówkę. Po czym dotykam taśmę punktowo na połowie potem na połowie połowy itd. Dopiero jak taśma połapana jest gęsto przeciągam po niej parokrotnie ręką.

Panowie pomalowałem;)

dziękuję za łopatologiczne porady

nawet nie było tak trudno, ale nie ukrywam, że po pierwszej warstwie miałem dość...

teraz podsycha druga i jest ok

magnat ceramic zdecydowanie polecam, nic nie chlapie, ładnie kryje, tasma tessa ktora oklejalem rozowa (mialem tez dolphina niebieska, ale malo uzylem bo kupilem szeroka), wszystko ok, farba z paneli schodzi po szorowaniu czyscikiem kuchennym, ogolnie polecam i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ostatnio sobie odnawiałem sypialnie i coś tam kupiłem, coś tam pomalowałem.

 

Biały - Nobiles super akryl. Naprawdę ładnie kryje, gęsty. Gesty do tego stopnia, że jak zaczynałem malować następne "pole" to mi "chytał" farbę z poprzedniego.

W efekcie sufit w smugach. Bo za ciepło w izbie.

Zakręciłem kaloryfer. Temperatura spadła do 20 stopni. Rozcieńczyłem farbę w proporcji ok. 180 ml wody na 2 l farby i sufit wyszedł idealny.

 

Kolor 1 - Magnat. Polecam każdemu. Pierwsza farba która malowałem raz. Co prawda grubym wałkiem, ale raz.

Żadnych smug, idealnie jednolicie błyszcząca pod światło powierzchnia.

 

kolor 2 - Dekoral. Poprawna farba. Pokryła wszystko za drugim razem. Gęsta, wolnoschnąca co ułatwia malowanie bez smug i uzyskanie jednolitego lateksowego połysku.   

 

Dodatkowo polecam każdemu gotową gładź Knaufa w wiadereczku - wygoda, idealna konsystencja, możliwość obróbki końcowej na mokro, chwyta do wszystkiego, trzyma jak diabli, potraktowana gruntem po tradycyjnym szlifowaniu nie tworzy "łez malarza" [Knauf rotband finish]

IMG_20170123_115208.jpg

IMG_20170123_115132.jpg

IMG_20170119_095903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luccass Jak gospodyni ogarnie izba i będzie umeblowana to coś tam jeszcze pstryknę.

Czarne tło w tapetce ma strukturę pluszu / sztruksu, co "zmiękcza doznania, a srebrne motywy odbijają kolory otoczenia, przez co przestają być srebrne.

 

Niemniej w ostrym południowym słońcu jest "color power"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luccass to tak samo jakby powiedzieć że my będziemy się źle czuć w twoich gustach.... tak jak pisałem efekt końcowy mi się bardzo podoba czy bym się  dobrze czuł w takich kolorach nie wiem musiałbym w nich po przebywać choć sam ma sypialkę w kolorach śliwki i pomarańczy - więc zakładam że by mi pasowało. Na pewno szanuje włożony trud w wykonanie tej "izby".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=132729]luccass[/mention] to tak samo jakby powiedzieć że my będziemy się źle czuć w twoich gustach.... tak jak pisałem efekt końcowy mi się bardzo podoba czy bym się  dobrze czuł w takich kolorach nie wiem musiałbym w nich po przebywać choć sam ma sypialkę w kolorach śliwki i pomarańczy - więc zakładam że by mi pasowało. Na pewno szanuje włożony trud w wykonanie tej "izby".

Ja tylko wyraziłem zdziwienie, że ludzie czują się OK w takich mało naturalnych, ciemnych barwach :) Gustów nie próbuje nawet oceniać :)

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luccass

Przez pirsze lata po przeprowadzce miołech richtig każdo izba w "pastelach". Ino 2 lata baba z takimi ścianami wytrzymała. Pado: kolor to ma być kolor, a nie farba jak sprane galoty. ;] Na pocieszenie powiem, że pomieszczenia gościnne na dole mamy w stonowanych, satynowych brązach - karmel, kawa z mlekiem.

 

@yetiwest

Ty tam dobrze wisz jak to u nos na Ślonsku jest. :skromny:

Jo jest techniczny, rozwiązania praktyczne. Dekoratorstwem i rychtowaniem chałupy zajmuje się moja ślubno.

 

Jedyne rzeczy, wtórych broniłech jak niepodległości to: szerokie schody dwubiegowe, garaż w pywnicy, duży warsztat.

Reszta niech ma jak chce - bydzie lepszo ;l

 

Cytuj

Na pewno szanuje włożony trud w wykonanie tej "izby"

 

To nie trud, to przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.