Skocz do zawartości

Wyłączenie ryglowania zamków


Esol

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jak wyłączyć ryglowanie zamków pilotem centralnego? 

 

Moje zamki po zamknięciu pilotem po kilku sekundach same się domykają-ryglują. W tej sytuacji gdyby doszło do konieczności otwarcia auta kluczem serwisowym  (sama surówka bez pilota), a nawet oryginalnym kluczem samej wkładki - nie mam takiej opcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Esol napisał:

Czy ktoś wie jak wyłączyć ryglowanie zamków pilotem centralnego? 

 

Moje zamki po zamknięciu pilotem po kilku sekundach same się domykają-ryglują. W tej sytuacji gdyby doszło do konieczności otwarcia auta kluczem serwisowym  (sama surówka bez pilota), a nawet oryginalnym kluczem samej wkładki - nie mam takiej opcji.

 

To nie jest funkcja pilota po prostu po kilku sekundach opadają linki ,taka ochrona przed wlamem !

Tego się nie da wyłączyć pilotem centralnego  ,może z poziomu vida -dice  w serwisie albo u kogoś kto ma to  :ok:

Ja miałem w v50 specjalna surówkę do tego rodzaju spraw !/rysunek poniżej /

W xc90 otwieram normalnie kluczkiem :ok:

pg88b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. "deadlock" można wyłączyć każdorazowo przyciskiem we wnętrzu auta. Oczywiście przed uzbrojeniem (zamknięciem) auta. W V70II/ XC70 wyłączenie blokad wyłącza też czujnik(i) wewnętrzne alarmu (i czujnik przechyłu chyba też - tego nie sprawdzałem ;]).

 

Poniżej masz link do opisu tej funkcji w V40:

http://support.volvocars.com/uk/cars/Pages/owners-manual.aspx?mc=Y555&my=2015&sw=14w20&article=cdddf72c734bbabfc0a801e8016d3898

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tzw. "deadlock" można wyłączyć każdorazowo przyciskiem we wnętrzu auta. Oczywiście przed uzbrojeniem (zamknięciem) auta. W V70II/ XC70 wyłączenie blokad wyłącza też czujnik(i) wewnętrzne alarmu (i czujnik przechyłu chyba też - tego nie sprawdzałem ;]).
 
Poniżej masz link do opisu tej funkcji w V40:
http://support.volvocars.com/uk/cars/Pages/owners-manual.aspx?mc=Y555&my=2015&sw=14w20&article=cdddf72c734bbabfc0a801e8016d3898

Ewidentnie nie jest to "moje" v40. Opis jest chyba do poliftowych 40-tek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Esol napisał:

Ewidentnie nie jest to "moje" v40. Opis jest chyba do poliftowych 40-tek.

 

Nie podałeś rocznika... Modelu w sumie też w poście nie podałeś... :nie_wiem:

 

PS A  czytałeś instrukcję do swojego volvo? :cfaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2017 o 08:12, Esol napisał:

Czy ktoś wie jak wyłączyć ryglowanie zamków pilotem centralnego? 

 

Moje zamki po zamknięciu pilotem po kilku sekundach same się domykają-ryglują. W tej sytuacji gdyby doszło do konieczności otwarcia auta kluczem serwisowym  (sama surówka bez pilota), a nawet oryginalnym kluczem samej wkładki - nie mam takiej opcji.

 

 

U mnie się to w menu auta ustawia czy chce się ryglować czy nie. Bezsensem natomiast jest to, że auto może się tylko ryglować po odpaleniu, ale otwierać już się nie otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... jest tak. Ryglowanie nie jest ryglowaniem.

Chyba że mamy na myśli tylko zabezpieczenie przed wyciągnięciem bolców. 

 

W czasie tego tzw.ryglowania u mnie można otworzyć drzwi od wewnątrz klamką (czyli nie zabezpiecza od zbicia szyby otwarcia drzwi)

 

MarCo pisał o opadających linkach - nie wiem czy opadają czy nie fakt że po paru sekundach słychać wyraźnie dociągnięcie siłowników, ale.......

 

Można się śmiać że nie załapałem wcześniej- "ryglowanie" ustępuje jeżeli samą wkładką przekręcę najpierw ćwierć obrotu jakbym zamykał (słychać trzask siłownika) i dopiero zamek daje się otworzyć w prawidłową stronę. 

 

Czyli problem jak za czasów SC i CC

 

ps. Jestem niemalże pewien, że to MarCo złośliwie usunął mi z tytułu rocznik i model ;) v40 99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Esol

Cytuj

ps. Jestem niemalże pewien, że to MarCo złośliwie usunął mi z tytułu rocznik i model ;) v40 99

Nie mam takich możliwości jest userem nie modem :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.