Skocz do zawartości

Przerobienie balkonu na...pokój


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

przerabiał ktoś?

mam w mieszkaniu dwa balkony

właściwie jeden to pełnoprawny balkon, a drugi - to coś na kształt loggii (o podstawie trapezu, zadaszony, jeden bok to ściana z oknami i drzwiami balkonowymi, drugi bok to ścianka oddzielająca od sąsiadującego balkonu, pozostają dwie odkryte ścianki)

formę balustrady pełni podmurówka.

planowałem zabudować ten balkon/loggię i wstawić tam plastikowe okna (takie jak w mieszkaniu) żeby uzyskać swoisty składzik 

zastanawia mnie jednak, czy jest możliwość, albo sens i jeśli tak, to jak to ugryźć, żeby przekształcić taką loggię w małe pomieszczenie, w którym będzie można normalnie funkcjonować (przebywać tam niezależnie od temperatury zewnętrznej)?

chodzi mi konkretnie o ocieplenie tego od wewnątrz, zaizolowanie itp.

przerabiał to ktoś?

jest sens się w to bawić?

z góry dzięki za Wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się,  siostrzenica dorobiła się tak własnego pokoju ;) ZTCP ścianki z bloczków,  ocieplenie 15cm styropianu,  ogrzewanie podłogowe żeby zaoszczędzić miejsca na szafki,  największy koszt to dach - całość wyszła całkiem przyzwoicie :) działaj ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mayster_tcz napisał:

Dochodzi tylko kwestia estetyki od zewnątrz...

 

a dokładniej?

tak jak wspomniałem, w moim wypadku formę balustrady pełni podmurówka (wysokości 90 cm)

zostaje wstawienie okien plastikowych (ok 150cm do zadaszenia)

poza tym żadnej ingerencji w wygląd zewnętrzny nie ma

widziałem inne balkony zabudowane w ten sposób i wygląda to tak, jak by tak miało być.

inna sprawa, że to siódme piętro w dodatku z poziomu ulicy niezbyt widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, luccass napisał:

Ciężko będzie to poprawnie ocieplić od wewnątrz. Najbezpieczniej byłoby zrobić to od zewnątrz.

tapatalked
 

no właśnie od zewnątrz odpada... pozostaje kwestia jak to poprawnie ogarnąć od środka...?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie od zewnątrz odpada... pozostaje kwestia jak to poprawnie ogarnąć od środka...?
 
 

Na pewno nie zwykłym styropianem czy po prostu wełną. Poszukaj na rynku systemów do ociepleń od wewnątrz i zobacz z czym to się je.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi kupili mieszkanie z tak powiększonym o balkon dużym pokojem. Po kilku latach przyszła administracja że sąsiadka pyszczy, nie mają na to papierów i odkręcali sprawę spowrotrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.