Skocz do zawartości

Motocykl na stopce centralnej


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie pytanie mam o stopkę centralną w motocyklu. Ogólnie jej nie używam, bo zawsze stawiam na bocznej, ale dziś naszła potrzeba postawienia na stopce centralnej i mam pytanie. Czy motocykl który stoi na stopce centralnej powinien stać idealnie pionowo czy może być przechylony na lewą stronę? Bo mój jest właśnie przechylony w lewo i się zdziwiłem. Wydaje mi się, że powinien stać idealnie pionowo. Motocykl to Romet Ogar 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój skuterek stoi stabilnie i pionowo, choć to ostatnie opieram tylko i wyłącznie na obserwacji wzrokowej :phi:

To, że stoi Ci krzywo :swinka: może być efektem zwichrowania samej stopki, luzów lub uszkodzenia "zawiasu" lub okolic w ramie, ew. krzywizną terenu ;]

Ew. wszystko jest OK, tylko jest krzywo pospawany i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam motocykl jest nowy bo ma dopiero 400km ale mam wrażenie, że z każdym ustawieniem go na stopce centralnej przechyla się bardziej. Muszę jutro podjechać do serwisu i dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtala napisał:

sam motocykl jest nowy bo ma dopiero 400km ale mam wrażenie, że z każdym ustawieniem go na stopce centralnej przechyla się bardziej. Muszę jutro podjechać do serwisu i dopytać.

A nie odkręca się tam jakaś śruba? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wojtala napisał:

mam wrażenie, że z każdym ustawieniem go na stopce centralnej przechyla się bardziej.

 

Raczej pionowo. Co prawda to wszystko jest spawane i jeśli jest zrobione krzywo, to moto może nie być idealnie w płaszczyźnie - ale przy produkcji seryjnej to się raczej nie zdarza.

Natomiast jeśli przechyla się coraz bardziej, to trzeba zbadać dlaczego. Po stojącym na centralce motocyklu możesz sobie skakać i nic się nie powinno rozjeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojtala napisał:

jadę dziś do serwisu, aby zobaczyli, bo mam zdjęcie gdy mi go przywieźli to stał pionowo, a teraz coś mu braweranu brakuje :/

 

Pewnie skrzywiłeś jak zjeżdżałeś z krawężnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym skrzywił na zjeździe z krawężnika to byłaby wygięta w górę a nie w dół :) Byłem w serwisie, popatrzyli i stwierdzili, że przy pierwszym przeglądzie po 500km zamówią nową i wymienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.