Skocz do zawartości

Integracja kotła gazowego w instalacji z kotłem na paliwo stałe?


Joki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to się teraz realizuje?

Rozumiem, że zamknięcie instalacji wymiennikiem przy kotle na paliwo stałe? Czytałem też, że ponoć dopuszczalna jest obecnie instalacja zamknięta z takim kotłem. Jak to się robi? Kocioł z automatyką nadmuchu.

Wpięcie równolegle w instalację kotła gazowego wyobrażam sobie przez zawory zwrotne na zasilaniu kotła i wymiennika po stronie instalacji. Chyba, że można inaczej? Zawory trójdrogowe odpadają. Musi być możliwość pracy równoległej np. przy wygasaniu paleniska i automatycznym załączeniu kotła gazowego itp.

C.W.U realizowane przez zasobnik z dwoma wężownicami albo leżący, dwupłaszczowy z wężownicą bo wszystkie dostępne z dwoma wężownicami są za duże. I teraz kolejna wątpliwość. Zasilanie wężownicy czy płaszcza z kotła na paliwo stałe? Realizowane przed wymiennikiem. Z gazowego klasycznie przez zawór trójdrogowy.

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam równolegle przez zawory zwrotne, instalacja zamknięta.

Mam tak: z lewej kominek z płaszczem, który zasila bufor (przez zawór mieszający), z prawej zawór mieszający sterowany sterownikiem -> podłogówka. Pomiędzy zawór mieszający a podłogówkę przez zawór zwrotny mam wpięty równolegle kocioł gazowy. W tym samym buforze mam CWU, czyli grzeje się od bufora lub wężownicy kotła gazowego.

Może właśnie zbiornik biwalentny będzie dla Ciebie rozwiązaniem, bo będziesz mógł grzać CWU piecem i kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.