Skocz do zawartości

Czy ktoś jest w stanie streścić różnice między stelażami do WC firmy Geberit


MeMpHiS

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ja się poddaję:facepalm:

z pierwszej lepszej strony, po wstępnym przefiltrowaniu zostaje 14 rodzajów

Załóżmy, że na firmę jestem zdecydowany, tylko teraz którego z tych potrzebuję?

Wymagania są takie, że jak zrobię jedynkę to ma lecieć mało wody, a jak dwójkę to dużo;]

Chyba, że są jakieś niezbędne systemy, bez których łazienka nie może istnieć, np odsysanie brzydkich zapachów:hmm:

Funkcja bidetu była by fajna, ale to chyba nie na moją kieszeń .

 

W moim przypadku szerokość stelaża nie ma znaczenia, za to fajnie jak był by płytki, ale również nie za wszelką cenę.

 

Brać ten co ma najwięcej opinii?;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bier ten co ja mam, zwykły uniwersalny bez bajerów. Drugi co do popularności to ten płytszy, ale jak masz miejsce, to nie ma co przepłacać. Tylko przycisk podwójny, trochę kosztuje niestety. Ale można regulować bodajże 3-5 i 6-10l wody na spust.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, michalkl1 napisał:

Ja mam zwykły cersanit morena z Leroy za 500zl i na wuj dopłacać drugie tyle ? Choć i tak bije się myślami, że mógł być kompakt za 300 ...

poczekajmy aż coś się wytenteguje w twojej spłuczce - wpierw będziesz szukał części zamiennych a dopiero potem będziesz się zastanawiał jak to wymienić bez kucia...

 

mam zasadę - to co ukryte pod płytkami lub w ścianie musi być dobrej jakości - cersanit z leroya nawet nie stoi obok dobrej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, 4thelement napisał:

poczekajmy aż coś się wytenteguje w twojej spłuczce - wpierw będziesz szukał części zamiennych a dopiero potem będziesz się zastanawiał jak to wymienić bez kucia...

 

mam zasadę - to co ukryte pod płytkami lub w ścianie musi być dobrej jakości - cersanit z leroya nawet nie stoi obok dobrej jakości

 

Zgadzam się, oby cersanit działał jak najdłużej :oki:

Ja osobiście nie patrze na jakikolwiek ich produkt, widziałem ostatnio płytki z cersanita :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 4thelement napisał:

poczekajmy aż coś się wytenteguje w twojej spłuczce - wpierw będziesz szukał części zamiennych a dopiero potem będziesz się zastanawiał jak to wymienić bez kucia...

 

mam zasadę - to co ukryte pod płytkami lub w ścianie musi być dobrej jakości - cersanit z leroya nawet nie stoi obok dobrej jakości

Rozumiem, ale na jakiej podstawie oceniasz jakość Cersanit vs inne marki ? Skąd wiesz czy płacąc  2x więcej nie wyszło wszystko z tych samych maszyn i tych samych surowców a zatem trwałość poszczególnych elementów będzie podobna ?

I skąd te domysły, ze będzie problem z częściami zamiennymi ? Przecież idzie wszystko wymienić w tym cersanit przez ten ściągany przycisk . Patrz - do tej pory można nabyć stare spłuczki z plastiku dolnoplug itp i są nawet części do nich. A ja mam się przejmować , że do aktualnie produkowanego zestawu zabraknie części ? Ale co tam ma się psuć ? Po za zużyciem uszczelek ? 

 

Nie bronie produktu bo to najtańsze co było i nazywało się Cersanit co jest od lat a nie jakas firma krzak.

 Aha mowa o tym zestawie:

https://m.leroymerlin.pl/ceramika-lazienkowa/wc/zestawy-podtynkowe/zestaw-podtynkowy-wc-morena-cersanit,p447698,l1646.html

A tu foto 

 

zestaw-podtynkowy-wc-morena-cersanit,big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 16 lat zamontowaną spłuczkę podtynkową Geberit. Rok temu zaczęła przeciekać spłuczka na uszczelce dzwona. Na zaślepce montażowej odczytałem kod części i bez problemu kupiłem nową i działa dalej. Ciekaw jestem, czy w "tanich" markach też tak jest łatwo z częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kartonik napisał:

Mam od 16 lat zamontowaną spłuczkę podtynkową Geberit. Rok temu zaczęła przeciekać spłuczka na uszczelce dzwona. Na zaślepce montażowej odczytałem kod części i bez problemu kupiłem nową i działa dalej. Ciekaw jestem, czy w "tanich" markach też tak jest łatwo z częściami.

nie ma takiej opcji, po kilu latach zmiana modelu lub środka klika razy w trakcie produkcji w zależności od doboru dostawców na dany rok. Już miałem z tym styczność po ok 6 latach od montażu. Co powiesz na pęknięty dzwon i jego brak jako część u producenta? Udało się kupić cały stelaż :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur_W_wa napisał:

nie ma takiej opcji, po kilu latach zmiana modelu lub środka klika razy w trakcie produkcji w zależności od doboru dostawców na dany rok. Już miałem z tym styczność po ok 6 latach od montażu. Co powiesz na pęknięty dzwon i jego brak jako część u producenta? Udało się kupić cały stelaż :facepalm:

jest taka opcja 

pół roku wstecz rozebraliśmy geberit sprzed dobrych 10 lat który stał na wystawie sklepowej

wszystkie części pasowały zamiennie z nowym systemem tego samego typu ....

dlatego jeśli chodzi o zestawy podtynkowe dla mnie liczą się tylko 2 firmy ....tece i geberit....z całą reszta nie masz żadnej gwarancji na jakiekolwiek części zamienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, michalkl1 napisał:

Rozumiem, ale na jakiej podstawie oceniasz jakość Cersanit

 

Mój hydraulik odradzał mi stelaż Cersanita.

Mówił, że miał kilka napraw i jest ciężko (lub wręcz niemożliwe bez kucia) dostać się do niektórych elementów co w przypadku Geberita nie jest żadnym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Andon napisał:

 

Mój hydraulik odradzał mi stelaż Cersanita.

Mówił, że miał kilka napraw i jest ciężko (lub wręcz niemożliwe bez kucia) dostać się do niektórych elementów co w przypadku Geberita nie jest żadnym problemem.

No to niedobrze. Miejmy nadzieję , że nie będę miał takich cyrków . Bo jak tak to choćbym nowy dom stawiał to wszędzie przyjdą tradycyjne wc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 4thelement napisał:

jest taka opcja

Może niezbyt dokładnie opisałem że chodzi mi o konkurentów Geberita. :ok:

"Ciekaw jestem, czy w "tanich" markach też tak jest łatwo z częściami jak się pytał @kartonik

Tylko tą markę mogę z czystym sercem polecić. Może jeszcze Tece oraz Grohe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2018 o 07:13, michalkl1 napisał:

Ja mam zwykły cersanit morena z Leroy za 500zl i na wuj dopłacać drugie tyle ? Choć i tak bije się myślami, że mógł być kompakt za 300 ...

 

Ja obecnie mam zestaw cersanita z Casto - kosztował 450zł razem z deską wolnoopadającą.

ona pierwsza się połamała, chociaż najpierw przestała wolno opadać😃

Następnie zaczął przepuszczać dzwon, uszczelki oczywiście nie idzie dopasować, a na czas naprawy

musiałem zakręcić wodę w całym mieszkaniu bo oczywiście zaworek w środku już nie działał.

Jakieś dwa lata od zakupu😠
Obecnie co jakiś czas natłuszczam uszczelkę masłem i mam spokój na pół roku - na szczęście niedługo się wyprowadzam😀

Nigdy więcej tandety z marketu.

 

Obecnie zdecydowałem się na Geberit UP320 z przyciskiem Sigma 01, oczywiście kupiony w hurtowni instalacyjnej bo nie wiadomo co na markety idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MeMpHiS napisał:

 

Ja obecnie mam zestaw cersanita z Casto - kosztował 450zł razem z deską wolnoopadającą.

ona pierwsza się połamała, chociaż najpierw przestała wolno opadać😃

Następnie zaczął przepuszczać dzwon, uszczelki oczywiście nie idzie dopasować, a na czas naprawy

musiałem zakręcić wodę w całym mieszkaniu bo oczywiście zaworek w środku już nie działał.

Jakieś dwa lata od zakupu😠
Obecnie co jakiś czas natłuszczam uszczelkę masłem i mam spokój na pół roku - na szczęście niedługo się wyprowadzam😀

Nigdy więcej tandety z marketu.

 

Obecnie zdecydowałem się na Geberit UP320 z przyciskiem Sigma 01, oczywiście kupiony w hurtowni instalacyjnej bo nie wiadomo co na markety idzie

 

 

A taki @michalk12 będzie wychwalał pod niebiosa i pisał "co tam się może popsuć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 4thelement napisał:

 

 

A taki @michalk12 będzie wychwalał pod niebiosa i pisał "co tam się może popsuć"

Można sobie przyoszczędzić na panelach, listwach, lampach albo farbach - łatwo wymienialnych rzeczach. Ale te 200-300zł na zabudowanym elemencie przy kosztach wykańczania całego mieszkania rzędu 50, 100, 150k zł to jest nic i nie jest tego warte. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tuesday, July 03, 2018 o 23:37, MeMpHiS napisał:

Obecnie zdecydowałem się na Geberit UP320 z przyciskiem Sigma 01, oczywiście kupiony w hurtowni instalacyjnej bo nie wiadomo co na markety idzie

Tego typu producent nie będzie konkretnego produktu "obtaniał" na produkcji. Nikomu by się to nie opłaciło. Może ewentualnie tańszą wersję pod marką własną sieci produkować nie przyznając się do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2018 o 07:13, michalkl1 napisał:

Ja mam zwykły cersanit morena z Leroy za 500zl i na wuj dopłacać drugie tyle ? Choć i tak bije się myślami, że mógł być kompakt za 300 ...

właśnie dzisiaj z ojcem gadałem - sam przyznał: a mówiłeś, żeby brać Geberit. Zamontował Cersanit i się zepsuł. 3 lata. Był majster, ale nie naprawił. I taka to oszczędność 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.