Skocz do zawartości

Das Welt Auto


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Kupował ktoś, rzeczywiście pewne, sprawdzone samochody czy handlarze jak wszyscy, tylko ładniej ubrani ;)

W ofercie głownie VAG, ale Fiaty, Ople czy Toyoty też mają. Wiecie może skąd pozyskują samochody?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Majkiel napisał:

Kupował ktoś, rzeczywiście pewne, sprawdzone samochody czy handlarze jak wszyscy, tylko ładniej ubrani ;)

W ofercie głownie VAG, ale Fiaty, Ople czy Toyoty też mają. Wiecie może skąd pozyskują samochody?

 

 

1. skup od klientów, którzy kupili VW,

2. floty i najmy długoterminowe,

3. auta zastępcze kupowane przez duże podmioty i zwracane po np. 2 latach bo wymienia się całą flotę,

4. demówki,

5. leasingi pracownicze VW,

6. zakończone umowy kredytowe z ratą balonową, gdzie po 2-4 latach klient oddaje auto.

i inne przypadki.

Na pewno na plus, że nie przyjmują każdego trupa, jest to sprawdzone auto, jakaś gwarancja od nich. Więc na pewno dobre miejsce na szukanie używki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z każdym samochodem używanym, jego stan zależy głównie od poprzedniego właściciela, a nie od szyldu handlarza, który go sprzedaje.

Ale pewnie większa szansa na reklamację w przypadku fakapu, niż u Mirka co proponuje umowę na Niemca 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, spad napisał:

 

1. skup od klientów, którzy kupili VW,

2. floty i najmy długoterminowe,

3. auta zastępcze kupowane przez duże podmioty i zwracane po np. 2 latach bo wymienia się całą flotę,

4. demówki,

5. leasingi pracownicze VW,

6. zakończone umowy kredytowe z ratą balonową, gdzie po 2-4 latach klient oddaje auto.

i inne przypadki.

Na pewno na plus, że nie przyjmują każdego trupa, jest to sprawdzone auto, jakaś gwarancja od nich. Więc na pewno dobre miejsce na szukanie używki.

 

 

Mogą tez być auta po wypożyczalniach :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Mogą tez być auta po wypożyczalniach :ok:

 

Oczywiście, że są. Ująłem to w punkcie 3. :) Nawet tydzień temu sam w robocie szykowałem zestawienie dla dużej wypożyczalni ile ma aut do zwrotu do dealera, ponieważ mijają trzy lata i dealer odkupuje auta. Ale to nie VW, inny producent. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a da się jakoś takie auto po wypożyczalni poznać ?

 

5 minut temu, spad napisał:

 Ale to nie VW, inny producent. :)

 

Das Welt ma też trochę Opli, Fiatów,  Renault i innych.

I o ile w przypadku dziesięcioletniego Sedici czy Grande Punto albo Bravo nie ma raczej obaw że to po wypożyczalni, tylko raczej auto zostawione w rozliczeniu, to już jak jest kilka samochodów tego samego modelu w tym samym mieście, można się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Majkiel napisał:

Kupował ktoś, rzeczywiście pewne, sprawdzone samochody czy handlarze jak wszyscy, tylko ładniej ubrani ;)

W ofercie głownie VAG, ale Fiaty, Ople czy Toyoty też mają. Wiecie może skąd pozyskują samochody?

 

Kiedyś znalazłem tam roczne auto praktycznie bez przepiegu po leasingu pracowniczym (seat). Za ścianą był salon z którego auto pochodziło. I okazało się że za ścianą nówkę sztukę można było kupić dokładając 2 tys. PLN 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze trzy lata temu oglądałem w Das Welt w stolicy rocznego vw passata z przebiegiem ok 30 kkm, jak się okazało był malowany przód (czego się wypierali) znalazłem też ślady krwi na podsufitce, dałem sobie spokój, kupiłem mietka :)

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Tak, ja kupiłem - zwykli handlarze, tylko lepiej ubrani. Odradzam korzystania z ich usług

Firma chwali się w ogłoszeniu, ze jej mechanicy bardzo szczegółowo sprawdzają stan techniczny samochodu i tworzą dokładny raport. Poprosiłem o okazanie mi takiego raportu - w odpowiedzi usłyszałem.......że nie mogą mi pokazać bo ten raport jest tylko na ich użytek - dla mnie śmiech na sali.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma handlarza który nie jest jak każdy handlarz :) Sądzę, że każdy kto sprzedaje robi to po to by zarabiać na tym, a więc kupić taniej i sprzedać drożej. :)

A więc co najwyżej zastanów się, czy jest jakiś spoko model bo nawet czasem u najgorszego chama trafi się złoty strzał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.