Skocz do zawartości

AudioRestoMod


zejk

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy projekt. Ile czasu nad nim spędziłeś ?

Ja przerobiłem stare zapyziałe radio samochodowe na takie z wymienionym środkiem. Stare miało amerykański zakres fal długich, poza tym było całe skorodowane. Do środka wsadziłem bebechy radia samochodowego kupionego na Ali za grosze. Ma FM, USB i BT. Największy problem było obsadzić mechanikę i wykorzystać przyciski. Lewe pokrętło przerobiłem na "source", prawe/skala na głośność. Przyciski to pamięci stacji + sterowanie utworami. Do sterowania resztą jest jeszcze pilot. Chciałem dać jeszcze wyświetlacz w tle za skalą, ale był inny rozmiar, poza tym brzydko to wyglądało. Ten jest klimatycznie podświetlany żaróweczką na zielono.

Obudowa po wypolerowaniu nabrała blasku :):

 

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samych roboczogodzin było około 30, ale zajmowałem się tym z doskoku więc wyszło 2 miesiące. Mechanika poszła stosunkowo łatwo - po wywaleniu całego mechanizmu kasetowego z dziesiątkami sprężynek i blaszek zostały same dźwigienki połączone z przyciskami więc wystarczyło odpowiednio zamontować płytkę z mikroswitchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zejk napisał:

Samych roboczogodzin było około 30, ale zajmowałem się tym z doskoku więc wyszło 2 miesiące. Mechanika poszła stosunkowo łatwo - po wywaleniu całego mechanizmu kasetowego z dziesiątkami sprężynek i blaszek zostały same dźwigienki połączone z przyciskami więc wystarczyło odpowiednio zamontować płytkę z mikroswitchami.

U mnie podobnie było, kilka wieczorów nad tym siedziałem.

Z tego co widzę, miałeś sporo miejsca w środku, wiec można było w miarę wygodnie ogarnąć mechanikę. U mnie niestety pół długości radia to były pokrętła z trybikami i skalą. Mim chińskiego radia które miało może z 4cm głębokości miałem bardzo mało miejsca aby to pożenić i przenieść przyciski i pokrętła.

Miałem jednak motywację, bo obecne odpowiedniki tego radia to od ok 200$ w górę i nie wyglądają tak jak oryginał :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

U mnie podobnie było, kilka wieczorów nad tym siedziałem.

Z tego co widzę, miałeś sporo miejsca w środku, wiec można było w miarę wygodnie ogarnąć mechanikę. U mnie niestety pół długości radia to były pokrętła z trybikami i skalą. Mim chińskiego radia które miało może z 4cm głębokości miałem bardzo mało miejsca aby to pożenić i przenieść przyciski i pokrętła.

Miałem jednak motywację, bo obecne odpowiedniki tego radia to od ok 200$ w górę i nie wyglądają tak jak oryginał :).

Sumarycznie po włożeniu pakietu ogniw i zasilacza (tego na zdjęciu jeszcze nie było) zrobiło się ciaśniej. Niemniej w porównaniu z samochodowym radiem, to miejsca dużo. Zostało nawet miejsce w fabrycznej zatoce na baterie, żeby tam schować kabel zasilający i usb do ładowania telefonu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.