Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Guzon87

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Guzon87

  1. Ja to w ogóle pierwszy raz usłyszałem.
  2. Mi w passacie wystrzeliła na parkingu SACHS po 1.5 roku. Mam jakieś Suplex - kupiłem w niemczech. Ponoć lepsza półka - drut grubszy oraz sam lakier się nie rysował podczas zakładania
  3. I mnie jest świeże osiedle 15tu działek w jednym ciągu. Po drugiej str drogi przebiega linia energetyczna oraz właśnie kanalizacja, która łączy 2 wioski. Z tego co się dowiedziałem, to na "naszej wysokości" jest dołek, przez który musiałaby powstać przepompownia. No ale takich pieniędzy nikt nie wyłoży. Więc zostaje zbiornik. To nie jest dla nas problem. Problemem są przepisy, które każdy urzędnik interpretuje na swój sposób.
  4. I mnie mpzp jest zapis (parafrazuje) Podpiąć się do istniejącej sieci wodnokanalizacyjnej Jeżeli nie ma takiej możliwości wybudować zbiornik bezodpływowy we własnym zakresie I teraz zgłosiłem chęć budowy szamba. Po dwóch tygodniach dostałem odmowę. Gdyż mam się podpiąć pod istniejącą (bo istnieje , ale nie ma możliwości się podpiąć) sieć. Za argumentowano to tym, że pierwszy zapis mówi o tym, że mam się podpiąć i koniec. Nie ma odwrót. Na dokument potwierdzający brak możliwości podpięcia czekałem równo miesiąc. Sprawdź, czy też nie będziesz musiał tego załatwiać. Co starostwo, skarbówka to inaczej Ps. Wójt stwierdził, że w sumie to możliwość może i by była, ale właściciele musieliby wybudować przepompownię za około 500 tys zł, po czym gmina by ją odkupiła za symboliczną złotówkę i koszty serwisu wzięła już na siebie 😁
  5. Właśnie sobie uświadomiłem, że pierwsze auto sprzedałem 22 lata temu, a ostatnie przed tą całą cyfryzacją. Z 16 lat temu?
  6. To coś nowego dla mnie. Kiedy sprzedawałem swój pierwszy samochód, agent nie przyjął zgłoszenia. I od tamtej pory po prostu z przyzwyczajenia biorę podbitą umowę k-s do agenta, on przybija swoją pieczątkę. W razie co mam wszystko w jednym miejscu
  7. Pieczątkę Dostajesz pieczątkę, na swoim egzemplarzu, by móc zgłosić do ubezpieczalni.
  8. Nie trzeba ☝️ Wystarczy wypełnić wniosek o zostawić go w biurze podawczym, czy innej zwykłej informacji. Tak przez przypadek dowiedziałem się w moim urzędzie.
  9. Kolega kiedyś pracujący na stacji dorobił u tokarza adapter i tankował LPG do zwykłych butli. Pytałem po co? "Ch#j mówił, że jak się postaram, to zarobię 2700 zł, a za 190h wychodziło 1900. No to żem się o tą różnicę postarał." W szczycie nawet premię wyrabiał 🤣
  10. Guzon87 odpowiedział Josyp na temat - Zrób to sam
    Chyba nie. O ile nie zamówi się podsypki pod krawężniki chyba. Lata temu jak mieszkałem u rodziców na gospodarstwie, zamawialiśmy suchy beton pod kojce porodowe dla macior. Nic się z tym nie działo. Tam gdzie był lany z betoniarki, świniaki zawsze "wylizały" dziury z czasem.
  11. Też buduję. Jedno czego nie sprawdziłem, to nieprzekraczalna granicą zabudowy. Na szczęście przy 1400m² był zapas. Ogólnie starostwo potrafi zrobić problem nawet o coś tak trywialnego jak zbiornik bezodpływowy. O ile w starostwie zbyt tępe dzidy nie siedzą.
  12. Japko łączy się chyba tylko po wifi, pamiętam, że przy pierwszej próbie w ciężarówce, od razu miałem komunikat o tym. Po bluetooth robocik
  13. Mi pilnuje tego moja pani agent. Pani Wiesia. Przemiła kobieta 😁 Kalendarzyka nie prowadzę chyba z 15 lat Choć lepszy był mój znajomy. 4 lata" skracał" zawieranie polisy o miesiąc, aby wypadała w dzień przeglądu. Po czym po jednej takiej sytuacji sprzedał auto.
  14. Mam dużo sprzętu z parkside'a, coś pamiętam, że była jakaś akcja, że narzędzia się blokowały poniżej jakiejś temperatury. Jako pierwszą kupowałem kiedyś wiertarko - wkrętarkę. Jakieś starszej serii. I zimą czasami nie chce się włączyć 😂 trzeba rozgrzać. To samo z moimi dwoma pierwszymi akumulatorami, też na początku nie chcą się ładować. Jeden z nich ma problem jak np. zblokuję kilka razy tarczę w szlifierce, to przechodzi w tryb awaryjny czy coś i kilka razy trzeba kliknąć go w ładowarkę, aby zaczął się ładować. Ogólnie poszedłem w parkside'a, bo miał walizki. A potem i tak nakupowałem systemu qubrick i popakowałem większość sprzętów razem.
  15. No i super. Nie wiem jak w osobówce (bo mam chińskiego androida (też jestem zadowolony, w jakimś wątku pisałem). Ale w ciężarówce tylko i wyłącznie Carlinkit t-box (chyba taka pełna nazwa). Zakupiłem używkę z OLX i jestem zadowolony. Fakt 4/64 ale działa płynnie, można używać jako adaptera. Lub jako osobne urządzenie (jest slot SIM oraz SD) Wcześniej miałem jakiegoś chińczyka noname gdzie okazało się, że nie działa ponieważ nie ma...GPS 🤣 Jak się zagrzał,to gubił połączenie i irytował. Po czasie przez przypadek trafiłem na tego carlinkita. Może kiedyś przekonam się do tego, aby zostać hodowcą jabłoni...
  16. To co zalinkowałem z allegro - kupiłem z AliExpress właśnie 🤣 Jak przeczytałem wątek, najszybciej było to znaleźć na allegro. Pierwszy miałem za 30 zł, kolejne dla kolegów już po 40, ale w komplecie były 2 przejściówki USB C i USB A (7 cm kabelki). Chłopakom działa i w ciężarówkach i w osobówkach. Ps. Wcześniej miałem jakiś podrabiany się box, który się wieszał, grzał oraz nie posiadał GPS 🤦 Na olx dorwałem oryginalnego carlinkita w cenie 230 zł no i to działa. Dość ciekawie z resztą. Wyciąga klucze zabezpieczeń z radia, modyfikuje je i wmawia, że jest ajfonem 😁 Pytałem Gemini, dlaczego tak jest. AA jest stricte wprowadzone przez Google, które boi się, że dostanie pozew, gdzie kierowca chciał np ukraść jakiś niski wiadukt, czy wjechał do jeziora przez ICH nawigację. A Apple jest traktowane jako firma trzecia odkupująca od nich usługi i to Oni mają się martwić takimi sytuacjami.
  17. Zakupiłem sobie, ale niestety Google blokuje możliwość nawigacji w Android Auto. Oddałem koledze, któremu po kablu CarPlay działa. Dostałem zamówienie na 7 sztuk wszyscy zadowoleni. Adapter car play Natomiast sobie kupiłem carlinkit t-box 5w1
  18. Zimmermann chyba kiedyś takie miał. Po 600 - 1000km lakier się starł i były zwykłe błyszczące.
  19. Myślę, że to będzie i tanio, i szczelnie. Choć nakład pracy spory.
  20. Jestem za☝️
  21. Szalunek albo z desek, albo gotowy na wynajem. Ta druga opcja ciekawsza. Dwie różne ręce masz to powinieneś sobie poradzić. Już prawie miałem i siebie pod domek wynajmować szalunek, ale stanęło na bloczkach. A , na izolację poszedł Dysperbit (chyba fachowo to się inaczej nazywa).
  22. Pewnie problem ze światłem bramy wjazdowej. Bo zamawiałem szambo niedawno i jest opcja zbiornika/piwniczki/kanału płytkiego 150cm oraz głębokiego 180 cm
  23. To jest jakaś szafa przysunięta/dostawiona do schodów?
  24. Guzon87 odpowiedział zenek111 na temat - Motokącik
    No 😁
  25. kołek rozporowy Fischer tak 3cm krótszy od grubości ściany Zaleciłbym nawet 4 cm krótszy. Ostatnio sąsiad z garażu obok oskarżył mnie o włamanie 🤣

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.