> Pisałem pod tym artykułem kilka zdań to i tu napiszę
> Po pierwsze nie ma żadnej informacji na temat warunków testu, czy był wykonany w podobnych
> warunkach, przez tych samych kierowców itp itd, a to bardzo , bardzo dużo zmienia.
> Ponadto akurat mam jeden z silników z ,,kosiarki'' i doskonale wiem ile pali, jak dla mnie spalanie
> w Octavi na poziomie 6,5 l zimą na zimowych oponach to rewelacja przy mocy 105 KM i
> doładowanym kaszlaku. Nawet zwykły 1,6 w Octavi czy VW spala w podobnych warunkach co najmniej
> 8-9 l Pb więc pisanie że 3,5 l motor spali mniej to herezje.
> Ogólnie sranie w banie i nic więcej, artykuł pod publiczkę i nic więcej.
Dla porównania moje średnie spalanie w Focusie Mk2 1.6 100 KM wynosi 7.7 litra ale wynik ten osiagam tylko dzięki DTŚ , normalnie w samym mieście + klima będzie ok 8.5 - 10 litrów w zależności od korków. Trasy ok 13 km w jedna i drugą stronę (Bytom/szombierki - Zabrze/Tuwima) i trochę małych tras po Bytomiu , Rudzie Zabrzu. Nie wiem czy taki ruch można zakwalfikować do ruchu po miescie , dla mnie to są raczej krótkie trasy plus troche miasta. W trasie min miałem 6.9 .