Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

creek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez creek

  1. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    > Ja miałem źle ustawioną kierownicę już w salonie, także nie dziwi mnie to A ja myslalem ze prowadzi sie dobrze , ale dopiero teraz jest idealnie , takze człowiek sie do wszystkiego przyzwyczaja
  2. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    A jednak zbieżność była zła. Panowie w serwisie Ford Sławek dzisiaj wszystko wyregulowali i kiera jest idealnie prosto. Trochę byli zdziwieni że samochód po przejechaniu zaledwie 25800 ma takie parametry zbieżności, tylko że te parametry to już posiadał po wyjechaniu z salonu. Wygląda na to że mój Focus miał fabrycznie skopaną zbieżność. Zarówno tył i przód był poza zakresami.
  3. > (tylko tył) A za ile udało się to zrobić ?
  4. > w focus mk2 powiedzieli mi ponad rok temu: 6000zl. > dziekuje, postoje. Jak całe zawieszenie to cena jest ok jak na ASO Dobrze by było jak by to takiej naprawie dawali więcej gwarancji niż jeden rok.
  5. > Podjedź do Ford Sławek w Katowicach - mi tam chłopaki dwa lata temu wymienili uszczelniacze na obu > stronach i do tej pory spokój Od tego czasu zrobiłem więcej km niż Ty. Aha, no i inne auto - > Mondeo Mk3. A miał ktoś jakieś przygody z serwisem Nowy Dwór w Bytomiu. Też się specjalizują w Fordach, zresztą jest jeszcze jeden serwis niezależny Forda w Zabrzu na żelaznej.
  6. W ASO cena będzie zapewne zwalająca z nóg. Popytaj w warsztatach specjalizujących się w Fordach, powinno być z 50% taniej.
  7. > Widac, ze problem występuje także w Focusach MK3 > http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186778 > Poza ASO naprawa tansza o 50% Ale w MK2 problem nie był taki nagminny dlatego się dziwie ze tak jest u mnie
  8. Co roku mam ten sam problem, mniej więcej co 8kkm (tyle robie rocznie) zaczyna cieknąć z prawej półosi. Dotychczas robiłem to na gwarancji ale teraz się skończyła i ASO chce za wykonanie usługi ok 370 zł. Myślę że ASO już podziękuje skoro dwa razy nie potrafili tego naprawić a nie mam ochoty za mniej więcej rok (oczywiście parę dni po roku) znowu wywalić 370 zeta. Czy ktoś spotkał się z takim samym problemem ?
  9. creek odpowiedział ancka na temat - Ford
    > to co opisujecie nazywa się paket sport, czy jakoś tak - kosztował 500zł i sklada się na niego - > trójramienna skórzana kierownica, lepsze fotele, 2cm niższy i twardszy zawias. > nie był obligatoryjnie w goldX. Mam wszystkie te trzy rzeczy w Gold-X.
  10. > jak już pasi to jest królową lawet, peugeoty w budżecie to zwykle 307 SW czyli z samozapłonem Ostatnio jakiś Ford spłonął przed siedzibą Toyoty
  11. creek odpowiedział ancka na temat - Ford
    > Nowością mi sypnąłeś > Mam gold-x'a i o ile fotele faktycznie są inne niż np w focusie szwagra (on ma golasa) to co do > zawieszenia to pierwsze słyszę. W jeździe nie między jego a moim autem nie zauważyłem różnicy > Muszą być bardzo subtelne... W FordEtis to się nazywa: Zawieszenie - drogi asfaltowe. Czyli na szuter sie nie nadaje
  12. creek odpowiedział ancka na temat - Ford
    > ze jak? > chcesz powiedziec, ze ma inne niz ghia, titanium i inne zwykle-nie "sportowe" wersje? Nie wiem jakie ma Ghia czy Titanium ale pakiet Gold-X zawierał zawieszenie utwardzone i jest na pewno twardziej niż w normalnych wersjach. Fotele też są inne.
  13. creek odpowiedział ancka na temat - Ford
    > Witam, prawdopodobnie dołączy większy brat do fieścinki Dlatego też potrzebuję opinii o Focusie > 1,6 2008r. Mam do kupna pewny egzemplarz od pierwszego właściciela, przebieg 60tys km > potwierdzony, można powiedzieć, że w rodzinie więc auto znam, jak dotąd bez awarii itd, nie > powycierane, bezwypadkowe i ogólnie bardzo ładne. Proszę powiedzcie czy ten silnik sprawia > jakieś problemy, rocznie jeżdżę ok 30 tys km. Czy są jakieś typowe usterki, myślę też nad > gazem do niego. > Dziękuję z góry za odpowiedzi. Samochód trochę głośny. Jeżeli to jest wersja Gold-X to ma trochę utwardzone zawieszenie. Dla niektórych może być za twardo. U mnie co prawda rok 2011 ale troche problemów już było (mimo małego przebiegu 22k). 1. Wymiana przegubu zewnetrznego. 2. Raz silnik wszedł w tryb awaryjny i wyskoczyły błędy. (Ponoć coś z przepustnicą) ale potem sie juz nie powtórzyło. 3. Niekiedy zapala za drugim, trzecim razem. (Raz na 100 odpaleń). Moje średnie spalanie to 7.7 po miastach Górnego Śląska. Różne opinie o gazie do Focusa 1.6 słyszałem, raczej negatywne (konieczność sprawdzania luzu zaworowego).
  14. creek odpowiedział stalan na temat - Motokącik
    > ,głośno w środku Niestety ale to jest wada z którą ze zetknąłem po przesiadce z Fiata Punto , wiedziałem to już przed kupnem ale dopiero w czasie eksploatacji zaczęło mnie to strasznie wkurzać
  15. creek odpowiedział stalan na temat - Motokącik
    > Dwumasa nie powinna nastręczać problemów, choć widziałem skargi na Mondeo Klubie ludzików którzy > musieli ją wymienić w swoich Mondkach 2.0 145KM... > Klapki - wyłączają je i blokują, podobno bez strat mocy i innych problemów. > Luzy zaworowe na szklankach, ale przy rozrządzie na łańcuchu nawet wyjęcie wałków rozrządu do > ustawiania luzów zaworowych nie jest rocket science dla zwykłego śmiertelnika. > Mi Mondkiem jeździło się bardzo dobrze (brakowało jedynie skrzyni VI biegowej w trasie), nie wiem > jak byłoby Focusem... tym jeździłem tylko z 1.6 pod maską (2006, więc to chyba FF2)i była > tragedia! Strasznie głośno wewnątrz, po dłuższej trasie miałem chęć wjechać nim do rzeki i > dalszą drogę przejść pieszo Ja mam Focusa 1.6 i jest strasznie głośny (szczególnie w zimie). Nie wiem dlaczego nie zrobili lepszego wyciszenia.
  16. > na pewno ? > link bo za duża grafika > link Chyba dla ciężarówek. Dla samochodów osobowych : zrodlo
  17. Wiem że do Ostrawy winiety nie potrzebujesz jak jedziesz A1.
  18. > Ja co roku full przegląd, odgrzybianie, UV, szczelności i filtr kabinowy. Ostatnio nawet zawory > miałem wymienione, bo lekko szczelność straciły Jak zrobiłem przegląd klimy w Punto to miałem wrażenie że przed przeglądem była lepsza wydajność niż po.
  19. > w focusach klima jest generalnie słaba, każdy użytkownik, którego znam wskazywał tę wadę. Na klimę raczej nie narzekam. Mam automat , jest po prostu fajny. Ale nie mam porównania do innych aut.
  20. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    Zauważyłem też dziwne uruchamianie zimnego silnika. Od razu wskakuje na ok 1200 obr/min. Potem trochę falują obroty. (+/- 100 obr/min)
  21. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    > To może wystarczy przeczyścić wtyczki jakimś dobrym preparatem do styków. Zostały przeczyszczone , przepustnica też została wyczyszczona (chociaż ponoć była czysta). Liczę na to że błąd już nie wystąpi.
  22. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    > Z tego co napisali, to korodują piny we wtyczce, a w nowych przepustnicach są wymieniane na > pozłacane. Raczej w używkę bym nie wchodził, ale kto wie. Może zapytaj w ASO, czy Ci tego za > darmo nie wymienią, bo to wada fabryczna, a nie typowa usterka. Kupiłem tego forda w 2011 roku nowy w salonie. Przecież nie może być mowy o korozji. Na ASO bym nie liczył bo błędy zostały skasowane przez niezależny serwis. Wyjątkowo nieudany model mi się trafił.
  23. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    > Na forum zagranicznym piszą, że to standardowa usterka w Twoim aucie i trzeba wymienić przepustnicę > Poczytaj sobie tutaj KLIK Fajnie , w sumie dostęp do przepustnicy jest w miarę dobry tylko 4 śrubki , może spróbować z jakąś używką ? Na razie awaria wystąpiła 1 raz, będę obserwował a jak wystąpi drugi raz to naprawie i sprzedam w cholere i wracam do Fiata
  24. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    Pojechałem na diagnostykę i trochę jestem wystraszony dwa błędy : P2176 oraz P2108 Usterka strategii adaptacyjnej elektronicznego sterowania przepustnicą przez PCM. Przepustnica została zresetowana. Cena czesci 2000zł. Edit :Chociaż teraz sobie przeszukuje sieć i może to też być czujnik położenia przepustnicy (TPS)
  25. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    > Tak czy tak jedz do jakiegos mechanika i podepnij auto pod komputer. To ze na zegarach nie pokazuje > bledow to jeszcze nic nie znaczy. Tylko znajdz jakiegos kumatego magika ktory nie tylko > odczyta ale bedzie jeszcze potrafil blad zinterpretowac. > I omijaj aso z daleka... ja mam fatalne przejscia z aso forda i nie chce miec z nimi nic wspolnego. > Ceny z kosmosu - kompetencje zerowe. Trzy krakowskie serwisy nie umialy sobie poradzic z > problemem, ktory mialem. > Jak masz auto po gwarancji to ja bym znalazł jakiegoś zaufanego mechanika i jeździł do niego. No chyba ostatecznie oleje ASO, troche tych serwisów Forda w okolicy mam także trzeba spróbować. Tylko nie rozumiem że mam tyle kłopotów z tym samochodem przy tak niskim przebiegu. Mój poprzedni samochód sypał sie na gwarancji a potem był spokój

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.