Zawartość dodana przez creek
- Zbieżność
-
Zbieżność
A jednak zbieżność była zła. Panowie w serwisie Ford Sławek dzisiaj wszystko wyregulowali i kiera jest idealnie prosto. Trochę byli zdziwieni że samochód po przejechaniu zaledwie 25800 ma takie parametry zbieżności, tylko że te parametry to już posiadał po wyjechaniu z salonu. Wygląda na to że mój Focus miał fabrycznie skopaną zbieżność. Zarówno tył i przód był poza zakresami.
-
Ford mondeo mkIV zawieszenie tył
> (tylko tył) A za ile udało się to zrobić ?
-
Ford mondeo mkIV zawieszenie tył
> w focus mk2 powiedzieli mi ponad rok temu: 6000zl. > dziekuje, postoje. Jak całe zawieszenie to cena jest ok jak na ASO Dobrze by było jak by to takiej naprawie dawali więcej gwarancji niż jeden rok.
-
Uszczelnienie prawej półosi Focus Mk2
> Podjedź do Ford Sławek w Katowicach - mi tam chłopaki dwa lata temu wymienili uszczelniacze na obu > stronach i do tej pory spokój Od tego czasu zrobiłem więcej km niż Ty. Aha, no i inne auto - > Mondeo Mk3. A miał ktoś jakieś przygody z serwisem Nowy Dwór w Bytomiu. Też się specjalizują w Fordach, zresztą jest jeszcze jeden serwis niezależny Forda w Zabrzu na żelaznej.
-
Ford mondeo mkIV zawieszenie tył
W ASO cena będzie zapewne zwalająca z nóg. Popytaj w warsztatach specjalizujących się w Fordach, powinno być z 50% taniej.
-
Uszczelnienie prawej półosi Focus Mk2
> Widac, ze problem występuje także w Focusach MK3 > http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186778 > Poza ASO naprawa tansza o 50% Ale w MK2 problem nie był taki nagminny dlatego się dziwie ze tak jest u mnie
-
Uszczelnienie prawej półosi Focus Mk2
Co roku mam ten sam problem, mniej więcej co 8kkm (tyle robie rocznie) zaczyna cieknąć z prawej półosi. Dotychczas robiłem to na gwarancji ale teraz się skończyła i ASO chce za wykonanie usługi ok 370 zł. Myślę że ASO już podziękuje skoro dwa razy nie potrafili tego naprawić a nie mam ochoty za mniej więcej rok (oczywiście parę dni po roku) znowu wywalić 370 zeta. Czy ktoś spotkał się z takim samym problemem ?
-
Focus 1,6 2008r pomoc w zakupie
> to co opisujecie nazywa się paket sport, czy jakoś tak - kosztował 500zł i sklada się na niego - > trójramienna skórzana kierownica, lepsze fotele, 2cm niższy i twardszy zawias. > nie był obligatoryjnie w goldX. Mam wszystkie te trzy rzeczy w Gold-X.
-
Mondeo III PB opinie potrzebne
> jak już pasi to jest królową lawet, peugeoty w budżecie to zwykle 307 SW czyli z samozapłonem Ostatnio jakiś Ford spłonął przed siedzibą Toyoty
-
Focus 1,6 2008r pomoc w zakupie
> Nowością mi sypnąłeś > Mam gold-x'a i o ile fotele faktycznie są inne niż np w focusie szwagra (on ma golasa) to co do > zawieszenia to pierwsze słyszę. W jeździe nie między jego a moim autem nie zauważyłem różnicy > Muszą być bardzo subtelne... W FordEtis to się nazywa: Zawieszenie - drogi asfaltowe. Czyli na szuter sie nie nadaje
-
Focus 1,6 2008r pomoc w zakupie
> ze jak? > chcesz powiedziec, ze ma inne niz ghia, titanium i inne zwykle-nie "sportowe" wersje? Nie wiem jakie ma Ghia czy Titanium ale pakiet Gold-X zawierał zawieszenie utwardzone i jest na pewno twardziej niż w normalnych wersjach. Fotele też są inne.
-
Focus 1,6 2008r pomoc w zakupie
> Witam, prawdopodobnie dołączy większy brat do fieścinki Dlatego też potrzebuję opinii o Focusie > 1,6 2008r. Mam do kupna pewny egzemplarz od pierwszego właściciela, przebieg 60tys km > potwierdzony, można powiedzieć, że w rodzinie więc auto znam, jak dotąd bez awarii itd, nie > powycierane, bezwypadkowe i ogólnie bardzo ładne. Proszę powiedzcie czy ten silnik sprawia > jakieś problemy, rocznie jeżdżę ok 30 tys km. Czy są jakieś typowe usterki, myślę też nad > gazem do niego. > Dziękuję z góry za odpowiedzi. Samochód trochę głośny. Jeżeli to jest wersja Gold-X to ma trochę utwardzone zawieszenie. Dla niektórych może być za twardo. U mnie co prawda rok 2011 ale troche problemów już było (mimo małego przebiegu 22k). 1. Wymiana przegubu zewnetrznego. 2. Raz silnik wszedł w tryb awaryjny i wyskoczyły błędy. (Ponoć coś z przepustnicą) ale potem sie juz nie powtórzyło. 3. Niekiedy zapala za drugim, trzecim razem. (Raz na 100 odpaleń). Moje średnie spalanie to 7.7 po miastach Górnego Śląska. Różne opinie o gazie do Focusa 1.6 słyszałem, raczej negatywne (konieczność sprawdzania luzu zaworowego).
-
Focus 2,0?
> ,głośno w środku Niestety ale to jest wada z którą ze zetknąłem po przesiadce z Fiata Punto , wiedziałem to już przed kupnem ale dopiero w czasie eksploatacji zaczęło mnie to strasznie wkurzać
-
Focus 2,0?
> Dwumasa nie powinna nastręczać problemów, choć widziałem skargi na Mondeo Klubie ludzików którzy > musieli ją wymienić w swoich Mondkach 2.0 145KM... > Klapki - wyłączają je i blokują, podobno bez strat mocy i innych problemów. > Luzy zaworowe na szklankach, ale przy rozrządzie na łańcuchu nawet wyjęcie wałków rozrządu do > ustawiania luzów zaworowych nie jest rocket science dla zwykłego śmiertelnika. > Mi Mondkiem jeździło się bardzo dobrze (brakowało jedynie skrzyni VI biegowej w trasie), nie wiem > jak byłoby Focusem... tym jeździłem tylko z 1.6 pod maską (2006, więc to chyba FF2)i była > tragedia! Strasznie głośno wewnątrz, po dłuższej trasie miałem chęć wjechać nim do rzeki i > dalszą drogę przejść pieszo Ja mam Focusa 1.6 i jest strasznie głośny (szczególnie w zimie). Nie wiem dlaczego nie zrobili lepszego wyciszenia.
-
Winieta po przekroczeniu granicy autostradą.
> na pewno ? > link bo za duża grafika > link Chyba dla ciężarówek. Dla samochodów osobowych : zrodlo
-
Winieta po przekroczeniu granicy autostradą.
Wiem że do Ostrawy winiety nie potrzebujesz jak jedziesz A1.
-
Klimatyzacja Astra G vs Focus 2
> Ja co roku full przegląd, odgrzybianie, UV, szczelności i filtr kabinowy. Ostatnio nawet zawory > miałem wymienione, bo lekko szczelność straciły Jak zrobiłem przegląd klimy w Punto to miałem wrażenie że przed przeglądem była lepsza wydajność niż po.
-
Klimatyzacja Astra G vs Focus 2
> w focusach klima jest generalnie słaba, każdy użytkownik, którego znam wskazywał tę wadę. Na klimę raczej nie narzekam. Mam automat , jest po prostu fajny. Ale nie mam porównania do innych aut.
-
Usterka Silnika
Zauważyłem też dziwne uruchamianie zimnego silnika. Od razu wskakuje na ok 1200 obr/min. Potem trochę falują obroty. (+/- 100 obr/min)
-
Usterka Silnika
> To może wystarczy przeczyścić wtyczki jakimś dobrym preparatem do styków. Zostały przeczyszczone , przepustnica też została wyczyszczona (chociaż ponoć była czysta). Liczę na to że błąd już nie wystąpi.
-
Usterka Silnika
> Z tego co napisali, to korodują piny we wtyczce, a w nowych przepustnicach są wymieniane na > pozłacane. Raczej w używkę bym nie wchodził, ale kto wie. Może zapytaj w ASO, czy Ci tego za > darmo nie wymienią, bo to wada fabryczna, a nie typowa usterka. Kupiłem tego forda w 2011 roku nowy w salonie. Przecież nie może być mowy o korozji. Na ASO bym nie liczył bo błędy zostały skasowane przez niezależny serwis. Wyjątkowo nieudany model mi się trafił.
-
Usterka Silnika
> Na forum zagranicznym piszą, że to standardowa usterka w Twoim aucie i trzeba wymienić przepustnicę > Poczytaj sobie tutaj KLIK Fajnie , w sumie dostęp do przepustnicy jest w miarę dobry tylko 4 śrubki , może spróbować z jakąś używką ? Na razie awaria wystąpiła 1 raz, będę obserwował a jak wystąpi drugi raz to naprawie i sprzedam w cholere i wracam do Fiata
-
Usterka Silnika
Pojechałem na diagnostykę i trochę jestem wystraszony dwa błędy : P2176 oraz P2108 Usterka strategii adaptacyjnej elektronicznego sterowania przepustnicą przez PCM. Przepustnica została zresetowana. Cena czesci 2000zł. Edit :Chociaż teraz sobie przeszukuje sieć i może to też być czujnik położenia przepustnicy (TPS)
-
Usterka Silnika
> Tak czy tak jedz do jakiegos mechanika i podepnij auto pod komputer. To ze na zegarach nie pokazuje > bledow to jeszcze nic nie znaczy. Tylko znajdz jakiegos kumatego magika ktory nie tylko > odczyta ale bedzie jeszcze potrafil blad zinterpretowac. > I omijaj aso z daleka... ja mam fatalne przejscia z aso forda i nie chce miec z nimi nic wspolnego. > Ceny z kosmosu - kompetencje zerowe. Trzy krakowskie serwisy nie umialy sobie poradzic z > problemem, ktory mialem. > Jak masz auto po gwarancji to ja bym znalazł jakiegoś zaufanego mechanika i jeździł do niego. No chyba ostatecznie oleje ASO, troche tych serwisów Forda w okolicy mam także trzeba spróbować. Tylko nie rozumiem że mam tyle kłopotów z tym samochodem przy tak niskim przebiegu. Mój poprzedni samochód sypał sie na gwarancji a potem był spokój