Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

creek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez creek

  1. creek dodał temat w Ford
    Witam, Dzisiaj po robocie po przekręceniu kluczyka do pozycji II pojawił się komunikat Usterka silnika. Włączyłem jednak silnik ale przeszedł do trybu awaryjnego strasznie szarpał i obroty falowały. Po przejechaniu 400 metrów zatrzymałem się i zgasiłem silnik. Po ponownych uruchomieniu wszystko było ok. W trybie zegarowym brak błędów DTC. Co to może być ? ASO za podłączenie do kompa żąda 260 zł , ale jak nie ma błedów w trybie zegarowym to chyba podłączenie do kompa nic nie da. Cholera mnie bierze z tym autem , miesiac temu wymieniłem przegub w ASO za 1300 licząc na jakaś rekojmie ale pani z centrali Forda się na mnie wypięła. Auto jest 3 miesiące po gwarancji i ma tylko 18000 przebiegu. Pozdrawiam
  2. Miałem Punto teraz mam Focusa. Punto nie było bezawaryjne ale wszystkie większe awarie zdarzyły się na gwarancji. Focus mnie niestety zawiódł po 2 miesiącach po gwarancji poszedł przegub i za naprawe w ASO wywaliłem 1300 zł (wszystkie moje awarie w Punto po gwarancji tyle nie kosztowały chociaż tez wszystko robiłem w ASO).
  3. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    > W/g cennika cała półoś firmy LAUBER (stosowana od 2004r) nr 88.2527 kosztuje w detalu 755,53PLN > brutto (przy zwrocie starej części), więc nadal 545PLN za wymianę uważam za cenę zbyt > wygórowaną... > W cenniku występuje również sam przegub LPR KFR630 za 274,71PLN brutto lub PASCAL G1G027PC za > 154,24PLN > a jaka buda w tym focusie ? > p.s. > kilku Userów na AK ma rabaty w IC i myślę, że coś by pomogli, a sama wymiana wcale nie jest jakąś > filozofią > jak dobrze podniesiesz auto, to i bez spuszczania oleju się obędzie Dziekuje bardzo , buda Hatchback. A po co spuszczać olej , to jest przegub zewnętrzny ?
  4. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    > podaj mi dokładne dane auta: rok prod, pojemność, benz/czy ON ilość KW/KM > mam zainstalowany cennik inter-cars, to zaraz Ci sprawdzę Mk2 FL , Benzyna 1.6 100KM rok produkcji 2011. VIN : WF0PXXWPDPBK89038
  5. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    > trochę sporo..... > tym bardziej, że ceny przegubów zewnętrznych zaczynają się od 150PLN > może oni liczą za demontaż półosi razem ze spuszczeniem oleju ze skrzyni, ale i tak dużo... Przegub występuje razem z półośką. Nie wiem czy te przeguby za 150 zł na allegro są coś warte.
  6. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    Byłem dzisiaj na dokładnej diagnostyce w ASO i niestety poszedł prawy przegub. Auto ma 18 tkm i jest 2 miechy po gwarancji. Brak słów . Chcą ok 1300 zł za wymiane. Osłona cała ale przegub poszedł. Chyba wracam do Fiata bo mnie wszystkie naprawy przez 9 lat tyle nie wyniosły w Punto.
  7. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    > Jeżeli manszeta cała to jakiś bubel. Wymiana z półosią to jakas abstrakcja , przecież tam jest > wieloklin między przegubem a półosią . Ja był walczył o darmową naprawę. Fabryczne przeguby , > jeżeli nie strzelałeś ze sprzęgła na skręconych kołach, to powinny wytrzymać 150-200k km Osłona jest cała. Ze sprzęgła nie strzelałem. Ten przegub wygląda tak : link , dlaczego jest dostępny z półosią ?
  8. creek dodał temat w Ford
    Witam, Przy maksymalnej skręconej kierownicy w lewo i gdy jadę po okręgu słyszę charakterystyczny terkot. (Ale tylko przy max skręconej kierownicy w lewo). Nie słychać tego jakoś dramatycznie głośno tylko przy zgaszonym radiu. Auto ma dopiero przejechane 18000 i jest 2 miechy po gwarancji. Wszystkie przeglądy robiłem w ASO ostatni własnie 2 miesiace temu. Dzwoniłem do ASO cena 1300 zł za przegub zewnętrzny bo trzeba wymienić razem z półosią. Dlaczego ASO chce wymienić przegub razem z półosią ? Ile mogę zapłacić za wymianę w porządnym serwisie. I czy jest to możliwe że przy takim przebiegu poszedł przegub. Miałem dwie naprawy gwarancyjne bo ciekło uszczelnienie półosi , czy jest możliwe ze coś zepsuli przy naprawie ?
  9. creek odpowiedział vtorek na temat - Ford
    > No i wygląda na to kolego, że miałeś rację. Dostałem info od sprzedawcy, że do tego modelu radia > nie da się niestety tego podpiąć. Niestety nie napisał mi jakie są powody tego, że się nie da > Szkoda bo już w zasadzie byłem zdecydowany na zakup a tu zonk Pozostaje nam tylko zmiana radia na Sony , a swoją drogą to skandal że nasze radia nie obsługują MP3
  10. creek odpowiedział vtorek na temat - Ford
    > Pewny nie jestem ale pogrzebałem trochę w necie i powinna podejść. Zaraz też wyślę maila z pytaniem > do sprzedawcy z TEJ aukcji. Jak coś się dowiem to napiszę. > Natomiast jak kręcisz się gdzieś po Katowicach to TUTAJ jest jakiś sklep audio, który też to > sprzedaje. Może przy okazji dałbyś radę jakoś tam zahaczyć i coś się dowiedzieć Kiedyś się pobieżnie interesowałem tematem i okazało się że do mojego nie podejdzie. Tutaj jest info potwierdzające moje przypuszczenia : link
  11. creek odpowiedział vtorek na temat - Ford
    > To jeszcze powracając do tematu. > Czy ktoś ma gdzieś jakiś manual jak radio wytargać? Z tym że to nowsze - nie kwadratowe tylko to > takie jajkowate ze srebrną obwódką? Jesteś pewien że ta zmieniarka będzie współpracować z 6000 CD z Mk2 FL ?
  12. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    > Oj, w razie problemów z perforacją nadwozia (a to w Fordzie zawsze problem) patrzą na historię > serwisowania...Ja bym jeszcze ten jeden gwarancyjny przebolał > I tak, fakt pozostanie faktem, że ASO Forda są do dupy. Ja w swoim po ASO musiałem poprawić wiele > rzeczy. Zresztą sam wiesz ile np: było % klimatyzacji w klimatyzacji Tylko, Czy żeby mieć gwarancje na perforacje nadwozia to trzeba cały czas serwisować w ASO ?
  13. Pacjent Ford Focus II 1.6 noPb 2011 przebieg 16000 (oryginalny bo jestem jedynym właścicielem) jest na gwarancji do 22.09. Czy jest sens dokonywać II przeglądu gwarancyjnego w ASO jak wyczytałem na stronce za prawie 750 zł (AutoBoss) ? Serwis niezależny pewnie za 450 , 500 zł da rade zrobić. Czy coś stracę jak dokonam przeglądu w serwisie niezależnym ? Pozdrawiam
  14. > No niestety, ASO forda to dno... Mi w AutoBossie dwa razy wymieniali uszczelnienie prawej półosi bo trochę ciekło ze skrzyni. Za drugim razem kierownik serwisu coś długo czekał na autoryzacje naprawy gwarancyjnej z centrali.
  15. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    > a musisz do ASO ? > u mnie w Piasecznie płacę 80PLN i kierownica jest prosto Cena obejmowała także sprawdzenie tyłu. Ponoć jakieś śruby są do tego potrzebne.
  16. creek odpowiedział creek na temat - Ford
    > sprawdź opony/ciśnienie - sprawdź amortyzatory/sprężyny Wszytko jest OK. Wydaje mi się ze po prostu kierownica jest przekręcona lekko w lewo i to wszystko. (bardziej jak ktoś usiądzie po prawej stronie) Auto ma przejechane dopiero 16 000 a objaw ten miałem od wyjechaniu z salonu. Ciekawe czy jak pojadę na zbieżność (za 240 zł w ASO ) to mi kierownicę wyprostują ?
  17. creek dodał temat w Ford
    Witam Mam następujący problem. Jak jadę sam to kierownica na prostej jest prawie idealnie prosto ,natomiast jeżeli ktoś usiądzie po prawej stronie albo z tyłu kierownica jest lekko w lewo na wprost ? Dodam iż mam tak praktycznie od kupna samochodu w salonie ale teraz mnie to zaczęło wkurzać
  18. > ...coś innego? > Witam. Chodzi o auto dla Teścia, to jego pierwsze i jak sam mówi ostatnie auto kupione jako > fabrycznie nowe więc lepiej dwa razy pomyśleć niż żałować. Budżet ok.75tys.zł (max.80 ale to > już naciągane) Teść chciałby Golfa VII ja osobiście doradzam nową Octavie a może coś innego? > Oczywiście w tej klasie. Kolejny problem to silnik, 1,2 TSI vs 1,6 TDI obydwa po 105Ps. Jeździ > właściwie mało (sporo mniej niż 10tys.km rocznie) Różnica w cenie 10tys.zł więc diesel byłby w > podstawie bo kosztuje ok.75tys.zł. > Co Panowie byście polecili? Siedziałem w nowej Octawi i jest bardzo przestronna. (Szczególnie na tylniej kanapie) Aż dziw bierze że Focus i Octawia są w jednej klasie C. Szkoda że Octa nie jest dostępna w klasycznej wersji Hatchback. Ja osobiście takiego wielkiego bagażnika nie potrzebuje a to strasznie wydłuża to auto.
  19. > Pewnie, wszyscy mieszkają w miastach tylko nie ja bo na Sląsku. > Jeżdżę wszędzie, często 1 km w jedną stronę na siłownię i po półtorej h do domu. Jeżdżę po centrum > Katowic, Tychów, Bytomia, jeżdżę ,,wokoło komina'' w Piekarach..... wszędzie miasto i spalanie > 10 l tylko ja jestem namaszczony idealnymi warunkami ....... > Daj spokój z takimi teoriami. > Nie każde miasto to Warszawa i 3 km pokonywane w 40 minut > Może jeszcze napisz , że autostrada którą jeżdżę i mam spalanie około 7 l to też inna autostrada > niż wszystkie, może nie ma wiatru, nawierzchnia to beztarciowy beton itp. Itd. Będę się upierał że jazda po naszej aglomeracji raczej nie jest typowo jazdą miejską (mamy DTŚ, obwodnice itp) Oczywiście jak jezdzisz po centrach miast to jak najbardziej. Wszystko jest względne, swoją drogą kiedyś jeżdziłem po Nowym Jorku a potem zaraz poleciałem do Warszawy i wracałem samochodem z Warszawy i stwierdziłem jaki Warszawie jest spokój i mały ruch (chociaż korek do Janek był jak pieron hehehe , ale tylko 3, 2 pasmowy )
  20. > Średnie spalanie to granice 6,5-6,7 l/100 w jeździe praktycznie miejskiej (aglomeracja > śląska), maksymalne spalanie które zanotowałem to 7,1 Aglomeracja śląska to raczej nie jest jazda miejska
  21. creek odpowiedział arek_m na temat - Motokącik
    > oplowskiego silnika nie znam, ale 1,6 / 106 KM w lanosie dawał tak samo radę albo lepiej niż focus > 115 KM (subiektywnie), jest ok. 100 kg lżejszy , niby na papierze focus ma lepsze osiągi > mam 115 KM w foce - dupy nie urywa , po mieście jest OK, ale w trasie trochę za słaby > w sensie głosności czy barwy dżwięku? Jak chcesz mieć fajny odgłos przy przyspieszaniu to kup V6 , > V8 albo R5 Głośność i trochę irytująca barwa takie Grrrrr , szczególnie w mroźny dzień, oczywiście tragedii jakiejś szczególnie nie ma ale można to było trochę lepiej rozwiązać.
  22. creek odpowiedział arek_m na temat - Motokącik
    > cena jak auto jest zgodne z opisem jest OK > przebieg sprawdzisz w ASO jak był od początku w PL serwisowany > marna wersja bez przedniej szyby podgrzewanej > 1,6 100 KM silnik 1,6 115 KM to minimum dla focusa Eee przesadzasz, ten 1.6 100KM nie jest taki zły. Podejrzewam że chyba jest lepszy od 1.6 115KM z astry III. Jest dosyć elastyczny ale to jest chyba wynikiem krótkiej skrzyni biegów (na 5 przy 100 km/h ma ok 3000 obr/min). To co mi się nie podoba w tym aucie to hałas silnika zwłaszcza przy przyśpieszaniu i w jeżdzie pod górę.
  23. creek odpowiedział arek_m na temat - Motokącik
    > nie porównuj miast do siebie - mi to auto z tym silnikiem paliło 7.5-8.5. 9 nigdy nie przekroczyło, > choćbym nie wiem co z nim wyrabiał. > Z kolei Warszawiacy sie pytali jakim cudem mi to poniżej 10 żre Tak czy siak do danych fabrycznych 5.5 / 6.7 / 8.8 (trasa, średnio , miasto) trzeba dodać litra i powinno być 6.5 / 7.7 / 9.8 , zresztą podejrzewam że tyczy się to chyba wszystkich samochodów
  24. > Tak sie zastanawiam, czemu w 2ch najbogatszych wersjach auta kompaktowego jakim jest ciff IXgen > opony są szerokości aż 225mm? Wiecej toto spali a i dynamika mniejsza (wg katalogu w stosunku > do wersji sport z 205 o ile sie nie mylę). Wiem, narzekam trochę, wiem wiem o powiecie, jak > mnie nie nie stać na opony do takiego auta to lepie w ogóle nie kupować. Ja , laik, nie > rozumiem podejścia Hondy > Ale pytam poważnie czy jest szalona różnica na + z 225kami przy silniku 1,8 142KM , który tutaj na > AK był uważany za totalnie "wykastrowany" z mocy (sam jeszcze nie jeździłem IXgen )? > Dużo jest w ofercie kompaktów z silnikami =225? Ja mam w Focusie letnie 205 a zimówki 195. Lepiej mi się jeżdzi na 205
  25. creek odpowiedział poziomek na temat - Motokącik
    > A jaka miales srednia predkosc w miescie? > Bo jak ostatnio popadal snieg to z calego tygodnia na dojazdy do roboty mialem 16km/h Ja mam przeważnie 28 / 30 km/h. I ostatnie spalanie 8.14 . (całe moje średnie 7.7) Ciekawe czy 1.0 Ecoboost spalił by mi przynajmniej 2 litry mniej ?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.