Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

lordbekon

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez lordbekon

  1. > Masz do niego sterownik ? tak
  2. Witam Potrzebuję porady grzewczej. Mam piec CO 2-funkcyjny z zamkniętą komorą spalania - Viessmann Woda i CO, mieszkanie 70m2. Pytanie: Jak lepiej ustawić temperaturę na piecu. Czy zadać mu max temp grzania, tak aby szybko osiągał zadaną na sterowniku wartość i się wyłączył, czy może ustawić mniejszą temp. na piecu - będzie dłużej pracował aby nagrzać mieszkanie ale nie będzie ciągnął max. ilości gazu ? Drugą, chyba oddzielną kwestią jest denerwujący skok temperaturowy, którego nie da się uniknąć w mojej opinii. Sterownik ustawiony na 22 stopnie w dzień. Piec włącza się jeśli temp. na sterowniku spadnie do 21,5 i wyłącza przy 22 stopniach. Niby 0,5 stopnia różnicy a jednak czuć w mieszkaniu skok odczuwalnej temp w momencie gdy piec pracuje. Pewnie w związku z pierwszą kwestią grzejniki nagrzewają się mocno i dlatego czuć zmianę temp. Zastanawiam się w związku z tym czy ustawienie pieca na mniejszą moc grzania nie wpłynie pozytywnie na opisane zjawisko i czy taka zmiana nie spowoduje zwiększonego zapotrzebowania na gaz ? Trochę masło maślane ale może do zrozumienia
  3. > Ano. Dwa butelkowe+gumy i zepnij to trójnikiem i dwoma kolankami z 50-tki wybrnę jakoś. Dzięki za sugestie
  4. > Jak będzie jeden to w drugiej umywalce będzie gulgotało Pacz Pan nie pomyślałem I co dalej z tym ? nie idzie obejść gulgotania ?
  5. Witam. Może problem banalny ale niekoniecznie. Zgodnie z wcześniejszymi planami remonowymi miala być jedna umywalka czyli ze sciany, dla utrudnienia już płytki przyklejone, wystaje - zimna, ciepła, odejście. Nowy plan jest taki żeby zrobić jednak dłuższy blat szafkowy i dwie umywalki stojące obok siebie. Jakim syfonem to ogarnąć ? Jeden syfon w który schodzą się odejścia z dwóch umywalek, czy dwa oddzielne pod każdą umywalką i odejścia spotykają się w trójniku pod scianą ? Oczywiście problem tylko z odejściami bo zasilanie rozdzielić łatwo
  6. > No rzesz w mordę. Ja dopiero doczytałem sie że szerokość to 330mm > Myślałem ze 3,3 m > No to jest problem. Zawieś to na rzędzie chromowanych czy tam czarnych rurek. Zrób sztywny sufit i > przykręc go na rurkach a przez jedną przepuść przewód elektryczny > Główny sufit tez z KG?? Główny zwykły. próbuję przekonać żonę na szerszy. Przy 600 mm już nic nie widać jak się dalej stoi.
  7. > Nie do mnie to pytanie ale ja zrozumiałem że opuszczony pływający. Ale moze być i na sztywno bo tu > pewnie chodzi tylko o efekt wizualny > Koledze chodzi pewnie o taki efekt Taki tylko żeby podwieszenia nie było widać, nawet GK tak jak na focie. Wiem że dużą płaszczyznę sufitu łatwo tak zrobić, ale na wąskiej ciężko ukryć same mocowania / ew. obudowane płytą.
  8. > Nie wiem czy zrozumiałem, ale ... zagipsować, wygładzić, zamalować ? chodzi mi o to że sufit będzie mia 330mm szerokości i będzie wisiał tak jakby w powietrzu
  9. > NIe będzie widać wieszaków bo 100mm od sufitu to niewiele. Przewodów nie będzie widać aby nie było > to blisko krawędzi tego opuszczanego. Tak mi sie wydaje. Nie robiłem czegoś takiego ale ledy > podłączałem Właśnie widać, na bank. Może podwieszę na takich drutach specjalnych, będzie mało widać tylko nie wiem czy nie będzie się gibał za mocno i pękał w cholerę.
  10. Nie wyrabiam już z żoną z powodu głupiego sufitu podwieszanego . Wymiary 3000mm x 330mm x 100mm grubości Sufit powinien wisieć w odległości 100mm od właściwego sufitu Idea jest taka że sufit sobie wisi i nie widać że jest na czymś umocowany do właściwego sufitu. Jak po ludzku i przede wszystkim tak żeby potem nie pękał to wykonać? Moim zdaniem na szerokości 330mm nie da się ukryć mocowań ? Już pomijam zasilanie do ledów które idą z wł sufitu ? Jakieś pomysły
  11. > To przemyśl kwestię tzw cargo na proszki. Ja mam cargo 15 cm na ścianie w wolnej przestrzeni > pomiędzy pralką a ścianą. W nim pojemniki z proszkami i płynami. Dobry pomysł
  12. > Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie nie wolno wyrzucać gruzu razem z innymi odpadami, więc żebyś się > nie zdziwił jak ktoś Cię podkabuje. Jeszcze świeża budowa obok, same worki z gruzem
  13. > Zwróć uwagę, że obok pralki możesz jeszcze zrobić boxa na proszki i płyny. > Ja tak mam. Problem rozwiązany - całkowity sukces Popatrzyłem na planach, wywierciłem dwa otwory rewizyjne i okazało się że była pomyłka na planach i komin którego nie mogłem ruszyć (myślałem że idzie z mieszkań na dole) jest zbudowany tak sobie - jako wypełniacz przestrzeni za moim kominem. Dwa worki cegieł po kominach (wykułem je od podłogi po metrze) już leżą na śmietniku, posadzka zalana, reszta kominów wzmocniona. Teraz to i 70-siątką mi wejdzie Dzięki za pomysły Aaaaa, szyny już brałem pod uwagę prawie
  14. > Możesz zrobić platformę na szynach, na której będzie stała pralka ładowana od góry i będziesz ją > wysuwał na 30 cm do załadunku. ło matko nie wpadłbym. Ale chyba nie.
  15. > moja Amica ma dokładnie 59,5cm szerokości. > Nieraz tynk ma z 2 cm więc może tylko wystarczy tynk skuć, lub delikatnie te cegły i komin ruszyć. > Nie kuć, ale zeszlifować po trochu i wejdzie na styk. > Biała cegła tzn co? Suporekso podobny wyrób. To łatwo to zeszlifujesz bez wielkiego kucia. Cegła dziurawka, mur grubości jednej cegły. Łazienka nie tynkowana, goła cegła z jednej i czerwona kominowa taka ze tez nie można, bo za cienka, w środku cegły jest okrągły otwór kominowy...
  16. Witam, potrzebuję pomocy w temacie pralki. Mam ja sobie wnękę o szerokości 58cm. Młoteczek i meselek ;-) nie na wiele się zda ponieważ z jednej strony szyb kominowy, którego nie mogę podkuć ( bo nie mój tylko idzie z któregoś mieszkania położonego niżej), z drugiej biała cegła - ściana granicząca z sąsiadem, duże ryzyko rozdupcenia . Najbardziej by mi odpowiadało kupić pralkę do max szerokości 58 cm. Dopiero jak wyczerpię tą opcję, będę brał pod uwagę młot pneumatyczny i kucie sciany od sąsiada. Przeszukałem net pod kątem pralek z małą szerokością ale natknąłem się tylko n 3 modele BEKO, ale tylko z 3,5 kg wsadem (mało jak dla mnie). Ładowana od góry też odpada,, bo wnęka będzie zabudowana do góry drzwiami i łądowanie przesrane. Ponieważ AK wie wszystko, to niech powie czy nie natknął się na inne modele pralek ładowanych od przodu, które by można było wcisnąć w 58 cm. Myślę że zdjęcie obudowy też odpada bo pewnie nic nie odejdzie z szerokości, zawsze zostaje tył i fron ?
  17. > Płyta indukcyjna nie jest zasilana z 3 faz. A przynajmniej ja takiej nie widziałem. Płyty mogą > wykorzystywać 2 fazy lub mogą też być podłączone do 1 fazy o ile przewód od zabezieczenia i > samo zabezpieczenie jest wystarczające. > Typowa płyta to jakieś 7kW wiec teoretycznie jeśli zabezpieczenie główne masz 40A powinno być ok. > Pytanie jakie masz kable od tego zabezpieczenia po jak 2,5m2 to zapomnij o podłączeniu pod > jedną faze. > Inna sprawa że przydział mocy masz za mały na podłączenie płyty. > Krawiec też tak myślałem że 5kW to za mało. Chyba zwiększę i tyle. Czytałem że teoretycznie powinno hulać bez problemu. Obecnie płyty podłączone pod 1 fazę same ograniczają sobie moc przy dużym obciążeniu, ale ponieważ dość dużo gotujemy nie będę ryzykował
  18. Witam Pewnie było 1000 razy nawet sam czytałem ale dawno i nie pamiętam konkluzji. Mam w mieszkaniu w kuchni tylko 230V. Jest jednak możliwość wstawienia licznika 3-fazowego a sam przewód 3-fazowy, również jest doprowadzony do skrzynki w mieszkaniu. Rejon wycenił mi imprezę pod tytułem zmiany przydziału mocy z 5kW do 11kW oraz zmianę licznika na deko powyżej 1000 PLN. Pytanie oczywiste - zainwestować teraz tego tysiaka i mieć potem spokój z obsługą płyty indukcyjnej, czy nie - i podłączać pod 230V ? Duże minusy użytkowania płyty pod 1 fazą ? Główny bezpiecznik mam w domu 40A. Za sugestię będę wdzięczny oczywiście Pozdrawiam Mariusz

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.