Zawartość dodana przez boossu
-
OC+AC- super propozycje cenowe na przykładzie YouCanDrive
> Nie licz, że będziesz cwańszy od nich. nie liczę, ale nie chcę startować z góry z przegranej pozycji
-
ESP i ASR Failure - c1355 c1360
> Witam, > kupiłem stilo z failurem > dziś po podłączeniu kompa wywaliło > c1355-czujnik przyspieszenia bocznego > c1360-czujnik odchylenia > Przycis ASR cały czas świeci.. > rozbebeszać tunel? szukać gdzieś tam? od czego zacząć > EDYTA: > Na allegro jest pełno czujników, pytanie- czy każdy będzie pasował ? czy specjalnie szukać nr po > VIN? jeżeli tak to kto służy pomocą? Nikt nic nie wie? używkę czujnik na podmiankę już mam, czekam tylko na bardziej sprzyjające warunki żeby go podmienic i tu pytanie, rozbebeszać cały tunel środkowy? czy da radę wymienic z któregoś boku
-
OC+AC- super propozycje cenowe na przykładzie YouCanDrive
> prawda, stary numer ubezpieczycieli. kupujesz ubezpieczenie to wartość auta z górnej półki. masz > szkodę to wartość auta z dolnej półki. Ale skoro do wyceny auta już jest brana wartość poniżej wartości rynkowej, to chyba gorzej być nie może Nasz klient kupił używana cieżarówkę za 106 tys pln ( > faktura). po 11 dniach miał pecha, wyceniono wartosć auta na 98 tys pln. szybka utrata > wartości.
-
OC+AC- super propozycje cenowe na przykładzie YouCanDrive
Jako, że jestem przed przedłużeniem polisy OC+AC, nie lubię przepłacać i mam trochę czasu na wypełnianie ankiet i przeprowadzanie rozmów telefonicznych z doradcami zacząłem szukać jak najatrakcyjniejszej oferty na przedłużenie polisy OC/AC dla mojego auta założenia: 0% udziału własnego i najlepiej brak amortyzacji części " na placu boju " została oferta wyliczona przez dotychczasowego ubezpieczyciela-Link4 oraz na pierwszy rzut najatrakcyjniejsza oferta- "córki Hestii"- YouCanDrive, która była o 1/4 niższa niż u konkurenta. Po przeanalizowaniu OWU zauważyłem, że amortyzacja na części dla mojego auta jest na poziome 65% przysłowiowym "gwoździem do trumny" była wartość pojazdu ubezpieczanego, którą w końcu udało mi się uzyskać od konsultanta Link4 przy ubezpieczeniu OC/AC szacuję wartość mojego auta na 28900PLN, ( inni ubezpieczyciele direct +-1000PLN) Wspomniany przeze mnie YouCanDrive ( i tu uwaga) na 20800 PLN już wiem, dlaczego ich oferta jest taka atrakcyjna Mam nadzieję, że moje wypociny natchną i uchronią kogoś przed pozornie "najlepszą" ofertą no chyba, że ktoś szuka faktycznie najtaniej
-
uszczelniacz wybieraka, uszczelniacz wałka sprzęgł. 1.6
> Potwierdzam jeśli chodzi o wybierak biegów nie należy rozbierać skrzyni - co to za specjaliści > mechanicy to piszą > W moim stilaku robiłem już to dwa razy i mechanik w ASO od góry skrzyni nie musiał rozbierać w mak > skrzyni aby wymienić uszczelnienie. Jednak powiem szczerze nic to nie pomogło (muszę z tym już > jeździć). Powierzchnia wybieraka (palca dźwigni) jest już wyrobiona i nic nie pomrze jedynie > wymiana na inny najlepiej nowy ale czy jest sens . > Jeśli masz demontować skrzynie będzie lepiej i jeśli dźwignia jest Oki to jest szansa że się uda. > Odnośnie nr uszczelniacza to napisze Ci później mam stary w samochodzie. > Pozdr. > stilak 1.6 16V LPG 5D Mógłbyś jakoś zerknąć jaki nr? czy to jest cześć na obrazku zaznaczona nr 9? czy może coś inengo?
-
uszczelniacz wybieraka, uszczelniacz wałka sprzęgł. 1.6
> jakiś tekst tu wpiszesz vin wozidła i będziesz miał odpowiedź na wszystkie pytania Fajny, Fajny.. szkoda, że nie działa Quote: OOPS! AN ERROR HAS OCCURED. Sorry me hearties, there be pirates in these waters and they've scuppered me vessel. Best try again in a few minutes. In the meantime, flog ye olde cabin boy and have some more rum. Error Code: 503
-
uszczelniacz wybieraka, uszczelniacz wałka sprzęgł. 1.6
> usczelniacza wałka skrzynie nie wymienisz bez rozbebeszenia jej na drobne Tak samo uszczelniacza > na wybieraku nie wymienisz bo wybierak trzeba rozebrać w mak Nie jesteś w stanie zrobić tego > sam to Ci gwarantuje. Coś gdzieś wyczytałem, że uszczelniacz wybieraka można bez zdejmowania skrzyni od góry... czyli co bujda? skrzynia będzie zdjęta przy wymianie sprzęgła, ale średnio podoba mi się pomysł z rozbieraniem jej w drobny mak
-
ESP i ASR Failure - c1355 c1360
> W jakim stanie jest aku? Naładuj go, skasuj błędy i sprawdź czy dalej coś nie działa. AKU naładowane, błędy po skasowaniu pojawiają sie od razu.. poprzednia właścicielka mówiła coś, że kiedys upadła na przycis i jej mechanik twierdził, że to też wina przycisku może coś w tym jest: btw obczaiłem na allegro kilkadziesiąt czujników, są tanie 0 i wszystkie mają te same numery... może wymiana uleczy mojego stilo
-
uszczelniacz wybieraka, uszczelniacz wałka sprzęgł. 1.6
Witam! czy ktoś z szanownych kolegów może podać nr części uszczelniacza wybieraka skrzyni biegów oraz uszczelniacza wałka sprzęgłoweo skrzyni biegów? jutro/pojutrze wymieniam sprzęgło i skrzynia będzie na wierzchu - a że się poci to od razu chciałbym wymienić (a przy całej inwestycji pewnie koszt jakiś nie duży).
-
ESP i ASR Failure - c1355 c1360
Witam, kupiłem stilo z failurem dziś po podłączeniu kompa wywaliło c1355-czujnik przyspieszenia bocznego c1360-czujnik odchylenia Przycis ASR cały czas świeci.. rozbebeszać tunel? szukać gdzieś tam? od czego zacząć EDYTA: Na allegro jest pełno czujników, pytanie- czy każdy będzie pasował ? czy specjalnie szukać nr po VIN? jeżeli tak to kto służy pomocą?
-
Reflash K24 w bardzo sensownych pieniądzach
> Nie koniecznie beta testerem, bo w tym momencie wysyłamy komputer mojego mechanika z Krakowa do > roboty, po czym Grafix dokładnie się przyjrzy wszystkim parametrom Już u nas robią, na > Dolnym Śląsku Uaktualnij moje info, gdzie? jak nie sprzedam parcha to na wiosnę zrobię
-
"Lamperie", ale takie mniej paskudne
Podobny dylemat rozwiązałem płytkami ze starej cegły (stara cegła cięta na grubości 2cm), którymi oklejałem kominek jako, że zamówiłem za dużo to wystarczyło na ścianę oraz niektóre narożniki ścian, tam gdzie mój labrador wiecznie się ociera, oraz scianę przed którą stoją jego miski
-
Subaru Impreza WRX/STI jak to z nimi w końcu jest
> Kup sobie 350Z mam 195cm wzrostu- zmieszczę się?
-
Subaru Impreza WRX/STI jak to z nimi w końcu jest
> to nie są auta na drogi szybkiego ruchu a jak chcesz je szybko zepsuć to strzelaj ze sprzęgła czyli co lepsze będzie M3?
-
Subaru Impreza WRX/STI jak to z nimi w końcu jest
> na drogi szybkiego ruchu lepiej kupic Mpower, RS, lub AMG czy nawet jakiego mocnego kompakta > megane/foka/GTI R > STI czy EVO pokazuje przawage na ciasnych zakrechach i nieprzeyczepej nawirzchni własnie po głowie chodzi mi jeszcze e46 M3 to i to było by jakimś tam spełnieniem marzeń motoryzacyjnych napewno auto miało zagościć w moim garażu na dłuuuuugi okres czasu i powodować uśmiech przy każdym wyjechaniu z niego choć wcześniesz już szukałem MB 450SLC, W123 Coupe i myślałem też nad "usportowionym klasykiem" Celica Gt4 itd...
-
Subaru Impreza WRX/STI jak to z nimi w końcu jest
> w modelach jakie ci podalem skrzynie i silniki (poza 2.5T) sa pancerne > jesli trafisz na 2.5T po zmianie uszczelek i szpilek glowicy to tez warto brac czyli 2.0T mniejsze prawdopodobieństo wtopy przy zakupie
-
Subaru Impreza WRX/STI jak to z nimi w końcu jest
> wszystkie te auta (lacznie z GT i WRX) daja gwaracje bezproblemowej jazdy jak sie nie upala O jakim upalaniu mówimy? regularnie 5-7 x w tygodniu szutry, asfalty , piachy... czy może raz na jakis czas jakis strzał ze sprzęgła i ganianie się z innymi autami na drogach szybkiego ruchu > jak bdziesz upalac to zaryzykuje ze STI, typeR, RA wytrzyma podobnie jak EVO > evo ma pancerny silnik ale padaja dyfry jak muchy
-
Subaru Impreza WRX/STI jak to z nimi w końcu jest
> szukac STI lub Type R lub RA > odpuscic sobie GT i WRX bo przedzej czy pozniej dolozysz tyle w mody ze taniej bylo kupic to co > wyzej > EVO jest szybsze ale tez duzo drozsze w zakupie i eksploatacji Jak z awaryjnością? zauważyłem, że w każdym temacie z Subaru wtrącisz swoje 5groszy więc pewnie wiesz dużo więcej niż ja szczególne wady (panewki, skrzynie?) jeżeli tak to w jakich wersiach
-
Subaru Impreza WRX/STI jak to z nimi w końcu jest
no właśnie... przez myśl co raz częściej przchodzi myśl zakupu takiego "cuda" z 2001-2007 roku produkcji .. chciałbym zakupić na wiosnę ale czy w ogóle warto? wiem, że Misiek miał nieprzyjemność kupić pechowy egzemplarz, dlatego pytam: czego unikać? na co zwrócić uwagę, co się "sypie"? i jak drogie i częste są naprawy? auto miało by być raczej zabawką w garażu na niedzielne pojeżdzawki - bez żadnych KJS'ów, czy tym podobnych przebieg roczny na pewno nie większy niż 6kkm chciałbym mieć coś, co zawsze chciałem mieć szukać WRX'a, STI czy może lepiej EVO?
-
100.000km w nudnej Maździe
> W zestawie Koni tylko amortyzatory są ich, sprężyny biorą od HR. W VW miałem kit'a KW a amorki były AL-KO, tak to dziś jest.. > Naprawdę fajny i regulowany zestaw ale tylko na drogi równe jak szkło mogą być nierówności ale bez uskoków
-
100.000km w nudnej Maździe
> Poszedłem po bandzie i kupiłem zestaw performance /przód - 40, tył -35/, felgi 18 i nie dało się > jeździć Mam właśnie coś takiego + 235/40/18 w tourerze i poza wyglądem oraz równiutkimi drogami jest tragedia Miałem Skody, VW, BMW na gwintach, kitach.. ale zawsze jakoś tak mniej waliło/ściągało/tłukło... > Koni dlatego że dealer w Nijmegen ma przedstawicielstwo Koni i cena była atrakcyjna. Ja kupiłem H&R'a bo tylko to było dostępne
-
Co to za strzałki na środku jezdni między pasami?
> ?? Za granicami RP np. w Niemczech czy też Czechach, jest to standardowe oznaczenie znakiem poziomym na jezdni zbliżającego się niebezpiecznego zakrętu w prawo/lewo coś jak nasze A-1/A-2
-
Osiagi i spalanie, a rozmiar kół
> Nie wciskam bo po co. w takim radzie EOT > Czujesz te dziesiąte części sekundy? czuję, że w porównaniu do kół zimowych auto jest wolniejsze
-
Osiagi i spalanie, a rozmiar kół
> Rekordy spalania biję zimą na 15", ale różnicy w osiągach na 17" nie widzę. to chyba rzadko wciskasz gaz do dechy zmiana z 205/55/16 na 235/40/18 w niespełna 200konnym aucie powoduje pogorszenie osiągów
-
Drgania przy hamowaniu
> Zaobserwowałem takowe zjawisko. Jadę sobie swoją CRV 98 - bo o niej mowa powiedzmy 90 km/h i muszę > dość szybko zahamować / zwolnić. Kierownica wpada w drgania. > Rozumiem że tarcze do wymiany ... ale czy/ lub może coś jeszcze nie grać? > Żeby sprawdzić tarcze muszę: > 1. sprawdzić grubość minimum 21 mm suwmiarka lub mikomierz > 2. sprawdzić bicie - najlepiej czujnik zegarowy (dopuszczalne chyba max 0,1) > 3. sprawdzić stan i rodzaj zużycia klocków > Jakieś inne sugestie? Co mogą powiedzieć klocki i czy to może być ich wina? chciałbym dodać od siebie, że nie zawsze przyczyną drgań przy hamowaniu są tarcze- wpływ mogą mieć także zużyte elementy zawieszenia