Zawartość dodana przez boossu
-
Auto rodzinne kombi, van ??? VW, Mazda ???
> Eeeeeee..... no jakby Ci tu powiedzieć : BRZYDKI i to masakrycznie Brzydki to jest seryjny mój jest baardzo poprawiony tylko zdjęcie kijowe
-
Auto rodzinne kombi, van ??? VW, Mazda ???
> 2.0 benzyna 115 KM > Chce zmienić bo subiektywnie po przesiadce ze służbowego focusa TDCI - Passat "nie jedzie" > Accord w kombi jest masakrycznie brzydki "chyba Twój" szkoda, ze nie mam lepszego zdjęcia w pracy
-
TSI pod obciążeniem, czyli autostrada i ogień.
> Ja mam aktualnie 225/45/17 i spalanie jw, tyle ze 6mt 6mt, pewnie przy prędkości przelotowej ma mniejsze obroty, do tego mniejsze opory skrzyni biegów (olej w automacie), oraz szersze opony i cięższe koła mogą powodować ten jeden litr różnicy
-
TSI pod obciążeniem, czyli autostrada i ogień.
> Szerokość opon ma duży wpływ. > Pamiętam jak zmieniłem w Astrze z 165 na 205 to skoczyło o ok. 1 litr. tylko astra miała pewnie słabszy silnik niż 190km myślełem, że w większych silnikach takiej różnicy zauważalnej nie będzie > A automat w Hondzie też doda z 1 litr pewnie, myślę, że spokojnie 1 litr więcej trzeba doliczyć > natomiast przy DSG nie ma wpływu na spalanie, > a przy spokojnje jeździe nawet może pomóc w redukcji spalania, > przez bardzo szybkie zmiany biegów przy niskich obrotach. jak będziesz chciał sprzedać RSkę daj znać
-
TSI pod obciążeniem, czyli autostrada i ogień.
> duzo pali > jadac 150gps caly czas powinna sie meiscic w 8-9, no chyba, ze ten automat jest do bani IMO wydaje mi się, że własnie na kołach 205/55/16 (dla przypomnienia teraz 235/40/18) paliła właśnie ten litr mniej przy tej prędkości.. ale czy aż taki wpływ na spalanie miały by koła
-
TSI pod obciążeniem, czyli autostrada i ogień.
IMO bardzo ładnie moje byłe TDI'ki nie były chyba tak oszczędne dla porównania: wczoraj swoją hondą (accord tourer 2.4 AT 190km i 1650kg? ) 3 osoby+ pełen bagażnik,o ile znaczenie mają koła- 235/40/18 530km - 5h co daje średnia prędkość uzyskana na tym odcinku 106km/h (tempomat +-140km/h minus różne zwężki, remonty, miejscowości, kilka razy światła) - spalanie równe 10L/100km, tydzień temu ta sama trasa, prędkość średnia 100km/h i spalanie też równo 10L/100km
-
Wypadek/kolizja - ubezpieczenie OC sprawcy- co,jak,gdzie?
Jak w temacie. Wiem, że pewnie było ale chciałbym odświeżyć. w skrócie- Wczoraj Ojciec wyjechał z domu i po 500 m jazdy facet wyjechał na pas ruchu, którym jechał mój ojciec i była czołówka ( w środku miasta ). Byla policja, pogotowie, które zabrało mojego tatę do szpitala i pozostaje tam do dziś (obserwacja, posiniaczone ręce od Air bagów, bóle kręgosłupa). Auto mojego taty to fabia rok 2001, 120tys przebiegu - wystrzeliły poduchy i napinacze uszkodzony zerzak, chłodnica, pas przedni, pompa wspomagania ( maska, lampy, błotniki, podłużnice -całe niepoprzestawiane, )więc pewnie będzie szkoda całkowita. Fabia odjechala o własnych siłach a mitsubishi carisma sprawcy, która "poskładała się do połowy maski" ( Airbagi nie odpaliły ) musiała odjechac na lawecie. w przeciwieństwie do wątku Ozi'ego - Co teraz? Co należy się ojcu jak poszkodowanemu? kiedy ? jak ?i co trzeba mieć żeby zgłośić szkodę do ubezpieczalni? jak zrobić żeby nie zostać np, że auto przed szkoda wycenią na 9k, wrak na 6k i tato dostanie 3k złomować? można nie przyjąć "wraku"? Jak i kiedy ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy za uszczerbek na zdrowiu? Jak i kiedy można ubiegać się o odszkodowanie z NNW, oraz z prywatnego ubezpieczenia na życie? Prosiłbym o małe "know how" tych, którzy przebyli podobną drogę przez mękę na pewno przyda się to mi, a może i innym autokącikowiczą P.S sprawca ubezpieczony w MTU
-
Ubezpieczenie do gory nogami... - juz wyplacone...jak dziala
> to się nazywa obsługa sprawy. Kosmos. > Jestem pod wrażeniem. U nas to jest dziki zachód 400 lat wstecz tak samo bym to ujął U nas to jest droga przez mękę i tylko na każdym etapie trzeba uważać żeby nie zostać
-
Zmiana roku produkcji w dowodzie i karcie
> nie weryfikują, > ja mam auto faktycznie z 2002, a wszędzie jest 2003, bo tak wpisano do dokumentów (w Dojczlandi i > wygląda na to, że we Włoszech również, nie ma czegoś takiego jak data produkcji - liczy się > data pierwszej rejestracji i to wpisują w papiery). Niestety miałeś większego farta niż ja.. kupiłem forda focusa z Włoch wszędzie wpisany był rocznik 1999 (nawiasem mówiąć 117 tyś przebiegu ), tłumaczenia, akcyza, skarbówka, przegląd, a w urzędzie komunikacji Pan urzędnik wg VIN'u odczytał 1998 i musiałem wszystkie "papiery" poprawiać bo nie chciał zarejestrować auta
-
Napęd do bramy przesuwnej?
> Mi polecają Nice robus. Cena zestawu z fotokomórkami, lampą i innymi 1500zł + 500zł montaż. > Podobno najlepiej zintegrować go z bramą garażową by działała z tego samego pilota. > Raczej zlecę montaż ze względu choćby na gwarancję i serwis. > PS. Najlepsze życzenia były dwie firmy, i też polecają to co Tobie (Nice Robus) + zintegrowanie z brama garażową + obsługa elektrozaczepu w furtce ceny niemalże indentyczne
-
Napęd do bramy przesuwnej?
> Też mam taki i polecam sam montowałeś? czy jednak zleciłeś komuś?
-
Napęd do bramy przesuwnej?
Witam szanowne grono majsterkowiczów Mam ci ja bramę przesuwną, 4 i pół metra długą, waga ok 300kg niemniej jednak jeszcze bez napędu do jej automatycznego otwierania i zamykania i teraz pytanie do Was, co możecie polecić np z najpopularniejszego portalu aukcyjnego? czy montaż i ustawienie/ regulacja to skomplikowana sprawa? zrobić to samemu czy może zlecić komuś? czekam na podpowiedzi, porady, instrukcję
-
kosiarka spalinowa
> Bez napędu z napędęm
-
kosiarka spalinowa
jak w temacie AL-KO SILVER 46 BR-A COMFORT Nie dość, że była w promocji to przez przypadek znajomy załatwił "powystawową" za 699PLN
-
Kupujem sprawne kombi
> Dzięki za wszystkie typy, troche przejrzałem na oczy > Poniżej krótkie zestawienie: > - Honda Accord tourer 2.4 i-vtec > IMO bardzo ciekawa opcja, z tego co widze b. dużo wersji z silnikami 2.0, jak awaryjność tego 2.4 ? w tym silniku taka opcja nie istnieje
-
Kupujem sprawne kombi
Honda Accord tourer 2.4 i-vtec
-
kosiarka spalinowa
Pojeździłem dziś po okolicznych sklepach specjalizujących się w maszynach ogrodniczych i jeden ze sprzedawców polecił KLIK allegro hecht z koleii w drugim sklepie sprzedawca polecił AL-KO i AL-KO dwa co wybrać i dlaczego?
-
kosiarka spalinowa
> kurcze... .. niech no pomysle... uzywalem > i owszem zgodze sie ze rownego jak stol trawnika nie zrobisz taka kosa ale nie przesadzaj... to > tylko 800 metrow wiec do wykoszenia trawy nie trzeba ani za wiele czasu ani wysilku jakiegos > heroicznego ale to jest trawa kolo domu (11 arów minus dom i inne zabudowy) więc chciałbym ją mieć równą...
-
kosiarka spalinowa
> Chinol, i to podly. > Krawiec czyli odpuscic?
-
kosiarka spalinowa
> Wygląd ana porządny sprzęt. Przyzwoita moc dlatego się nad nią zastanawiam bo cena IMO korzystna dlatego chciałbym zasięgnąć opinie n/t firmy.. widzę, że w niektórych modelach mają silnik B&S.. w tym modelu się tym nie chwalą, dlatego zastanawiam się nad ewentualną dostępnością części potrzebnych w wyniku eksploatacji
-
kosiarka spalinowa
> wszystko zależy od tego co oczekujesz od kosiarki skrócenia długości trawy , oraz tego żeby kilka lat posłużyła bezawaryjnie
-
kosiarka spalinowa
Jak widać słońce za oknami, trawa się zieleni a moja kosiarka dogorywa... rozglądam sie za kolejną.. Działka do koszenia to ok 8 arów, bez drzewek, prosta i równa Przeglądając allegro "wpadło w oko" mi takie coś? KLIK NAC 5w1 KOSIARKA W460VHY NAPĘDEM 5,75KM Będzie git? czy odpuścić i szukać czegoś innego? Opinie mile widziane założenie takie, że im taniej tym lepiej
-
[e46] listwa zderzaka z sedanan do compact
> Wystarczy sprawdzić: > Click > Czyli pasuje do wszystkiego po 09.96... Kolega szuka do e46
-
SEAT IBIZA IV 1.9 TDI 101 KM CZY 1.4 85 KM + GAZ?
> Dieslem się fajnie jeździ jak jest nowy, albo ma w miarę sensowny przebieg, tak do 200 kkm Jeżeli > znajdziesz niezajeżdżone auto niebędące trupem z pewnego źródła to możesz się zastanowić. > Jeżeli jednak nie, to ja bym dał sobie spokój i wybrał benzynę z gazem. sam bym tego lepiej nie ujął z tym wyjątkiem, że bez gazu i ewewntualnie gaz bym chciał założyć "sam"
-
SEAT IBIZA IV 1.9 TDI 101 KM CZY 1.4 85 KM + GAZ?
> a czemu glowica ma sie zepsuc? > to nagminne w tych modelach silnikow? nagmine, nie nagminne - zdarzają sie przypadki "wyklepywania" gniazd przy pompowtryskach.. Ogólnie diesle są ok, doputy... dopóki nic się nie zrąbie