Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

rafm

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Regulamin - zapraszam na Giełdę AK.
  2. rafm odpowiedział rafm na temat - Motokącik
    Też myślałem, że nabiją stary numer na nową część ale znajomy diagnosta potwierdził procedurę z linka powyżej. Innej drogi oficjalnie nie ma. Ciekawe jak to robią z taką częścią: https://allegro.pl/oferta/clio-iv-4-cwiartka-dupa-wanna-pas-blotnik-tegne-10810135245
  3. rafm odpowiedział rafm na temat - Motokącik
    To jest wstępna wycena. Po rozbiórce samochodu okaże się co dalej. Podłoga jest do wymiany. Blacharz po kolejnych oględzinach stwierdził, że naprawić się nie da. Samochód dostanie nowy VIN. W ASO doradzili by starać się o odszkodowanie z tytułu utraty wartości pojazdu. Jaka to może być kwota wg Was ? Szacuje, że samochód przed kolizją wart był 40 tys.
  4. rafm odpowiedział rafm na temat - Motokącik
    ASO czeka na potwierdzenie przyjęcia odpowiedzialności przez TU. Wstępnie wycenili naprawę na 22 tys. Ponieważ na płycie bagażnika jest wybity nr vin chcą ją naprawiać, bo nowe nabicie vin to biegły, Urząd Komunikacji itd. A ja mam się na to zgodzić ? Nie zgodzić ?
  5. rafm odpowiedział rafm na temat - Motokącik
    AC - wyceniło pojazd na 32 tys. w listopadzie 2021. Teraz jak przeglądam Otomoto to cena podobnego egzemplarza około 40 tys. Możliwe, że ceny tak wzrosły ? Czy TU (Generali) zaniżyło wartość - teraz dopiero zwróciłem na to uwagę.
  6. rafm odpowiedział rafm na temat - Motokącik
    Na razie cisza. Dostałem z Warty zastępcze, więc na czasie już mi nie zależy tak bardzo.
  7. rafm odpowiedział rafm na temat - Motokącik
    Czy ktoś może się orientuje: Samochód ten kupiony był do firmy (z dotacji) jako używany w 2019 roku za kwotę 32800 zł. W 2021 roku firma została zlikwidowana a samochód przeszedł na użytek prywatny. Żona zamierzała mim jeździć min 6 lat więc podatek dochodowy nie wchodził w grę. Z tego co się orientuje to jeśli chcielibyśmy go sprzedać przed upływem 6 lat to przy założeniu, że obecna cena rynkowa nieuszkodzonego auta to 40 tys., naliczona amortyzacja 11500 zł, firma rozliczana była na zasadach ogólnych to podatek od sprzedaży wyniesie 40000 - (32800-11500) = 18700 a z tego 17% to 3179 - czy dobrze ? A po kolizji (wrak + wypłata TU) - (32800-11500) - tak będzie się to liczyć ?
  8. rafm odpowiedział rafm na temat - Motokącik
    Warta robiła wycenę na podstawie zdjęć. Wstępne oględziny w ASO, poza widocznymi uszkodzeniami - pokrzywiona podłużnica, pogięty tłumik tylny i jego osłona. Wycenę całkowitą mają przygotować wkrótce. Czy zastępczak przysługuje również na okres "negocjacji" TU z serwisem ?
  9. rafm odpowiedział rafm na temat - Motokącik
    AUTO MIX DAWID MIZERSKI ul. WACŁAWA 21 93-118 ŁÓDŹ
  10. rafm odpowiedział rafm na temat - Motokącik
    Warta (OC sprawcy) proponuje 11 340 zł i wskazuje warsztat, który za tę cenę naprawi auto.
  11. rafm odpowiedział rafm na temat - Motokącik
    A jaki macie terminy ? Np. Jutro, pojutrze można by odstawić auto na naprawę i wziąć zastępcze ?
  12. rafm odpowiedział rafm na temat - Motokącik
    Niestety nie mam zaufanego "pana Zenka" wiec wstawię pewnie do ASO na bezgotówkową naprawę. Jeśli orzekną szkodę całkowitą to co się dalej dzieje ? Mogę zmienić później na kosztorys ? W Internecie spotkałem się z opinią że szkoda całkowita jest najmniej korzystna. Miałem samochód, sprawny a teraz z nieswojej winy mam kłopot.
  13. rafm odpowiedział rafm na temat - Motokącik
    Z OC sprawcy. CLIO 2017. Do tej chwili bezkolizyjne. Suma ubezpieczenia AC 32 tys.
  14. Miałem małą przygodę, ktoś we mnie wjechał. Czy jest ktoś w stanie oszacować koszty ? Polecić jakiś dobry warsztat w Łodzi ? Może Jaszpol na Przybyszewskiego ?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.