Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mavv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mavv

  1. Korzystając dziś z braku deszczu zmieniłem klocki z tyłu. Objawy przed wymianą: - wysoko tzrymający ręczny - czasami popiskiwały klocki w lewym tylnym. Odnośnie pisków - w wakacje rozebrałem i wyczyściłem klocki i jarzmo. Odkryłem wtedy, że jeden klocek jest zjedzony w klina, a drugiego niewiele zostało. Kupiłem klocki i dziś zmieniłem. I teraz tak po wymianie: - ręczny dalej trzyma wysoko. Jak go poprawić? - mam wrażenie, że pedał hamulca jest bardziej miękki niż był. Pewnie nowe klocki nie hamują całą powierzchnią, ale częścią (wymiana tarcz mnie czeka???) - podczas hamowania czuję bicie pod nogą. Co znalazłem w prawym kole (wcześniej nieruszanym) - gumka osłaniająca tłoczek jest pęknięta. Tłoczek ciężko chodzi, ale potraktowanie go WD40 pomogło i wycofałem go. Muszę teraz pilnować poziomu płynu, czy nie zwiewa. W razie draki - da się same gumki powymieniać czy cały zacisk? Płyn oczywiście odciągałem w miarę wsuwania tłoczków. Jakieś sugestie?
  2. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > przy moich 192cm wzrostu to nie mam max do tylu. > mozna jeszcze dalej przesunac. > a to nie ma poduszek w siedzeniach? > chyba przy poduszkach to pokrowce sa srednim pomyslem? Są poduszki. Dlatego kupiłem pokrowce dedykowane i atestowane do tego typu foteli.
  3. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > no mówię: dla mnie 300km to już jest spora trasa, akurat mi wypadło jechać ostatnio - było OKej. Brzmi ok > ja mam 192. > zero problemów, oczywiście jako kierowca, chyba nie jechałem z tyłu jako pasażer nigdy. To tak jak ja - 191 i długie nogi. A kto za Tobą siedział w takiej trasie?
  4. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > Ale pytasz o widocznosc do przodu? Wogóle. Ale jak było wcześniej napisane auto ma nisko linię szyb bocznych i do tego dzieciak siedzi w foteliku = jest wyżej. Moi lubią obserwować, co się dzieje za oknem > To raczej przedni fotel zaslania widok maluchowi na tyle. > Nieco lepiej bedzie jak sie zlozy srodkowe siedzenie do srodka przesunie te zewnetrzne. Muszę to sprawdzić organoleptycznie. > Powiem tak: wygodnie jest. Wysialem po 4godz jazdy non-stop i normalnie jakbym wcale nie jechal. > Nic nie boli, nie zastalo sie. A nie jezdze zawodowo, takie dluzsze trasy to dla mnie 180km > juz. > 150 lecialem, ale tym 1.8 diesel. Jak dla mnie w sam raz ten motor jest. Ja jak na razie najdłuższe trasy, jakie robiłem, to było ponad 2000 km. W Primerze i w Mondeo nie było źle. W Mondeo jechały też dzieciaki i nie były ani marudzące, ani zmęczone. Co przystanek to wysidały, siku, piciu, pobiegali trochę i znów do auta.
  5. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > 5latek ma sporo miejsca na tyle, no ale przednie siedzenie pasazera nie jest na maxa do tylu > przesuniete, bo nie jezdzi wysoka osoba. U mnie na bank przednie siedzenie będzie na max do tyłu, bo ja wysoki jestem i do tego mam długie nogi. Ale skoro w P206 daję radę, to w większym C-Maxie też > w ghia obicia siedzen nie mam ze skai tylko jakis inny material (welur moze?), wiec mlody butami > brudzi na maxa. > w zasadzie to brudzil, bo kupilem na allegro takie oslonki na fotele (10zl za sztuke). taka oslona > spelnia swoje zadanie. Ja mam pełne pokrowce założone. W LX fotel jest obity zwykłym materiałem i z przodu i z tyłu. > ale to chyba od opon zalezy, co nie? Też.
  6. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > a to nie w PL bedziesz badania robil? > bo w PL nie spotkalem sie zeby w dieslu bylo to sprawdzane. > przy benzynie to i owszem tak. Nie, ja w Irlandii jestem. Dlatego tez padło pytanie do Swiko
  7. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > tak tak, cofaja sie. > przesuwanie jest pod skosem: fotele do siebie i nieco do tylu. > do tylu do tego stopnia, ze trzeba podwinac tylna polke. > jakies 8-10cm sie cofa i dzieki temu wiecej miejsca na nogi jest i mniej miejsca miedzy fotelami > a srodkowe siedzenie wlasnie do bagaznika wpada, ale mozna cakiem je wyjac z auta. No to jest jakaś opcja na zwiększenie miejsca na tylnej kanapie. Kosztem bagażnika, ale zawsze można.
  8. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > Taaa, w UK i IE . LX to najniższa wersja wyposażeniowa, Zetec to kolejny, bardziej wypasiony model > . No własnie ja mam LX, kolega zanabył nowe Mondeo w 2007 w wersji Zetec. Rzuciłem sobie okiem na kilka C-Maxów tu i np. wersja nazywa się Steel. EDYTA: A idzie znaleźć wersję z czujnikami cofania?
  9. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > LX i Zetec to wersje wyposażenia tylko na UK i IE. O, nie wiedziałem. Myślałem, że to jakis standard.
  10. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > wszędzie są trzy, ale nie wszystkie mają tą wersję składania Aha. Nie wiedziałem. Jedynie przypuszczałem, że w tym segmencie aut zawsze są trzy fotele. > Ambiente ? czy jakoś tak, u nas nie ma LX > są Ambiente, Trend i Ghia, były jakieś SILVER, GOLD itp Może LX dotyczy Fok i Mondków? > bo właśnie jest złożony > tu lepiej widać, bo jest porównanie > z tej fotki wynika że dodatkowo się cofają O, super zdjęcia! Dzięki!
  11. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > bida w tej Irlandii, dobrze że nam w PL nie zrobili drugiej > seryjnie miały wszystkie trzy wersje wyposażenia (przynajmniej w PL) Od LX wzwyż są trzy fotele? > tylko ta najtańsza nie miała, a ja właśnie takim powożę, wiesz czarne lusterka i te sprawy Jaką masz wersję? Właśnie ww LX? Bo chyba to jest wersja "bida" > środkowy fotel się składa "do bagażnika" Na tej fotce widać, jakby środkowy "fotel" wogóle nie istniał. Taki paseczek na jeden półdupek.
  12. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > na to jest jedno rozwiązanie - LPG > w trasie 8x2.6zł, w mieście 11x2.6zł Ale ja nie w Polsce Tu w Irlandii o LPG wiedzą chyba tylko w wydziale komunikacji przy opodatkowaniu aut i na 5 stacjach w Ilrandii > hmm jak będzie chciał kopnąć to kopnie, ale normalnie jest trochę luzu > ciasno jest, pewnie zależy od fotelików, ja mam obecnie już te największe 18-36kg i pleców nie oprę > między fotelikami > więc jazda raczej na krótkie odcinki No jedynie, bo na dłużsża męte się nie da. > tak składa się środkowy, a skrajne się przesuwają do środka i do tyłu ? Aha, taka opcja? > nie mam tego wynalazków, bo u mnie wersja bida
  13. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > nie wiem, mnie nie interesiował ten silnik od kosiarki > patrzyłem na 2.0 Też by mnie interesował 2.0 i to benzynka. teraz taki ujeżdżam i jest frajda, nie powiem. Ale trochę boli po kieszeni, jak trzeba rocznie ponad 600 euro samego podatku zabulić. Do tego teraz auto robi sporo kursów po mieście i spalanie skacze nawet na ponad 13 > na pewno dużo wyżej niż w astrze H, bo taką mam w robocie i jest dramat - czuje sie jakbym siedział > na podłodze Mam podobnie, jak przesiadam się do P206 - wpadam w auto W Mdo mam fotel ustawiony na najwyższe położenie. > myślę że będzie wyżej niż w klasycznych kompaktach czy autach klasy D, jak wsiadałem do laguny czy > 406 to też jest efekt "wpadam" > hmm nie wiem, na pewno linia szyb bocznych jest w miarę nisko, więc dzieciak ma dobry widok na boki > miejsce na nogi też jest, a plusem jest skaj na obiciach foteli przednich - łatwo umyć To dobrze. Mnie jedynie mogłoby wkurzać kopanie w plecy. Chociaż jak jeździmy 206, to aż tak bardzo nie kopią. Ot kilka razy dostanę pod łopatkę. Czasem ktoś dorosły z tyłu wsiada między foteliki. Podejrzewam, że w C-maxie będzie maił ciaśniej niż w Mdo. > droższe wersje mają jeszcze opcje przesuwania tylnych foteli, z 3 robi sie 2 Z 3 robią się 2? Chyba jak złożysz środkowy? > nie wiem, nie jeżdżę tyle Ja tez, ale czasem śmigam autem do Polski i wtedy można ciut podgonić u Niemca. > na pewno jest stosunkowo słabo wyciszony "od kół", narzekało na to trochę ludzi i faktycznie > słychać szum już powyżej 100-110km/h Podobne odczucia ma kolega w swoim P307SW. > jechałem jakieś 170km/h i jakoś nie stwierdziłem czegoś złego > wracając do FAP, chyba trzeba szukać w konkretnym aucie, bo z tego co pamiętam to dużo zależy skąd > pochodzi auto i od rocznika > na mobile.de podają normy euro i tam widać że jest "loteria" Znajac tubylców, nawet pewnie nie wiedza, że takie coś jak FAP jest czasem w aucie
  14. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > O ile pamietam to wersje 90KM nie miały FAPów. > A 109 koni miały i dosyć szybko i często te filtry padały ( zatykały się ). Ale bardzo sprawnie i > skutecznie sie te filtry usuwa. Za przysłowiowe parę groszy mozna sie tego pozbyć + zrobić > czipa i mamy zupełnie inne auto o mocy ok. 135KM. W sumie nie zależy mi na usuwaniu filtra; nie wiem, czy jego brak wyjdzie na badaniu technicznym podczas testu spalin. To pytanie chyba do Swiko - idzie wykryć brak FAPa podczas NCT?
  15. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > tak to PSA Czy wersje po 2006 mają FAPa? Kolega ma w 307 wersję 90KM i co jakieś 3 miesiące musi go przegonić po autostradzie. Mnie by interesowała wersja 110KM > nie, patrz na guzik od grzania szyby Ok > samo auto jest IMO bardzo fajne No właśnie - czy siedzi się w nim wyżej niż w standardowym Focusie/Mondeo? Ile jest miejsca z tyłu? Jak się dzieciaka w foteliku posadzi, to ma on jakieś miejsce dla siebie, czy fotel z przodu przesłania mu wszystko? Jak się spisuje w trasie? Pojedzie to to 150km/h i więcej?
  16. Mavv dodał temat w Ford
    Czy ktoś z Was ujeżdża C-maxa z tym silnikiem? Jakie macie opinie o tym autku? Czy to jest silnik PSA 1.6 HDI? Czy wszystkie C-maxy mają w standardzie podgrzewaną przednią szybę? Mowa o rocznikach 2006-2008. Jak te silniki się spisują z automatyczną skrzynią biegów? I wogóle czy warto?
  17. > Nie umiem tego wytłumaczyć. Jest to raczej kwestia jej zużycia, bo jak ją rozebrałem to na wirniku > nie zostało za wiele z punktów po których jeździły szczotki, zakładam więc że to coś może mieć > do rzeczy . Znaczy się komutator zjadło. Moja pompa kiedyś tak w Uniaku wyglądała. Komutator wyżarło niemal do wałka wirnika.
  18. > Ona działa, ale nie do końca tak jak powinna. [ciach] > Wymieniłem pompę (bo wiedziałem, że to ona ma problem) i problem jak ręką odjął zniknął . Czyli co, jest ona płytko osadzona, czy jak?
  19. > Pompa paliwa jest kaput. Mozesz sprobowac dolac paliwa do baku (tak do polowy). Jezeli wszystko > wtedy bedzie ok to mozesz tak jezdzic utrzymujac ten poziom, jezeli nie pomoze to kup nowa > pompe . Skoro pompa padła, to jak podaje paliwo?
  20. > I starta ta zielona farbka jak i nie działa z jednej strony podświetlenie. > Właśnie się zastanawiam czy mi się naprawdę chce to robić Myślę, że warto. Nie wiem, jak u Ciebie, ale mnie by wkurzała ciemność na konsoli. Jak narazie padła mi jedna żaróweczka - podświetlenie obrotka z jednej strony. Tragedii nie ma. Jak kupiłem kiedyś P206, to miałem jasno tylko na zegarach. Konsola była ciemna. Jedynie świecił się przycisk ogrzewania szyby. Kupiłem komplet żaróweczek i powymieniałem. Teraz się przyjemniej jeździ
  21. > Rdześć > Nie, w tym tygodniu to zrobię Jeszcze Swiko pisze o możliwej pompie. Filtr pewnie będzie tańszy do wymiany > Aha, tego nie wiedziałem. Wychodzi na to, że mnie nie włącza się sprężarka. Z jakimi kosztami > trzeba się liczyć ? Układ jest szczelny, bo jak pojechałem go nabijać to była jeszcze połowa > czynnika i trzymał ciśnienie. Niestety nie wiem, jakie mogą być koszty. > Również pozdrawiam
  22. > Witam, > na początku chciałbym się z Wami przywitać - to mój pierwszy Ford, a dokładnie to Ford Mondeo mk3 z > końca 2001 r., 1.8 16V (125KM) z sekwencyjną instalacją gazową Stag, wersja wyposażenia > Ambiente, czyli podstawowa. Rdześć! > Auto kupiłem około miesiąc temu, więc mniej więcej już wiem co je gryzie: > 1) Zapalanie silnika: czasem, głównie rano ( i mam wrażenie, że wpływ może mieć też to, że auto nie > stoi na płaskiej powierzchni) samochód nie chce zapalić, tj. przy pierwszej próbie trochę > zaskakuje (na ok. 0,5 sek) po czym gaśnie i kolejne próby odpalenia nie przynoszą skutku. Da > się go wtedy zapalić awaryjnie na gazie i z tym nie ma większego kłopotu. Za pierwszym razem > pomogło włączenie i wyłączenie niefabrycznego alarmu (może zbieg okoliczności ?), w kolejnych > przypadkach już nie. Filtr paliwa wymieniałeś? > 2) Klimatyzacja manualna: nie działa, byłem ją nabić (było około 400g czynnika, została nabita do > pełna, czyli z tego co pamiętam to 820g czynnika) i dalej nic. Po włączeniu przycisku AC > zapala się lampka kontrolna i zaczyna się kręcić wiatrak chłodnicy. Tyle jestem w stanie sam > stwierdzić. Patrzyłem na bezpieczniki, ale wydają się być ok (z jednym małym wyjątkiem w > komorze silnika, ale żeby to pokazać to muszę zrobić zdjęcie a obecnie nie mam jak) Po włączeniu klimy oprócz wentylatora po kilku sekundach powinna załączyć się sprężarka. Otwórz maskę i nasłuchuj takiego cyknięcia. Ewentualnie daj jakiemuś magikowi od klimy. > 3) Centralny zamek/otwieranie tylnej klapy: nie działa centralny zamek jakbym chciał zaryglować się > od środka, nie działa też mikrostyk tylnej klapy. Ale co ciekawe działa guzik w kabinie do > otwierania tylnej klapy ale tylko przez kilka sekund po wyłączeniu silnika. Światło w kabinie > nie gaśnie od raz po zamknięciu drzwi. Dodatkowo u mnie po wyłączeniu silnika i wyjęciu > kluczyka coś jakby "przeskakuje" w drzwiach kierowcy. Odnośnie tego problemu myślę, że muszę > zacząć od rozebrania drzwi kierowcy i oglądnięcia głównego zamka. Mikrostyk klapy ponoć lubi zdechnąć. Gdzieś na MKP chyba był manual, jak naprawić. Otwieranie z kosoli działa, bo jest to inne sterowanie zamkiem. Coś jak dwa wyłączniki do jednego urządzenia - w środku auta działa, na klapie padł. Ponadto klapę otworzysz z środka tylko wtedy, gdy odryglujesz drzwi. Przy zaryglowanych drzwiach nie ma możliwości otworzenia tyłu. Światło w aucie nie gaśnie od razu po zamknięciu drzwi. Gaśnie po kilkudziesięciu sekundach lub po odpaleniu silnika. I do tego przyciemnia się do zgaśnięcia - nie gaśnie od razu. Nie wiem, co przeskakuje w drzwiach. > 4) Złamana jest regulacja lędźwiowa fotela kierowcy - czy jest gdzieś jakiś manual jak tam się > dostać ? Nie wiem. Pooglądaj fotel - może coś zauważysz? > 5) Czy ktoś wpadł na pomysł jak ładnie zregenerować pokrętła od regulacji siły nawiewu, > temperatury, kierunku nawiewu ? Jakie tam siedzą żarówki ? Pewnie 3W3 lub 5W5. > Pozdrawiam serdecznie Pozdrawiam!
  23. > Daj znać to się zmontuje spota... Spoko, zprivujemy się
  24. > Daleko nie masz... się zorganizuje śląski spot to wpadniesz Ja juz za kilka dni bede w Sosnowcu Gdzie mozna na zywo Lade poogladac?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.