Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mavv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mavv

  1. > No wlasnie, jakos tak mnie naszlo 2L benzyna wolnossaca, zalozmy ze spore miasto, mowimy tylko o > benzynce 2.0 automat - minimum 11, max było 12.6, liczone z dystrybutora. Bez LPG.
  2. > Ale coś pokręciłeś... Quote: > Jedna głosi, że w zimie ręcznego zaciągać nie należy, > Druga głosi, że ręczny jest po to, żeby go używać. > napisać JEDEN lub DWA. Wszystko w porządku Nie zaciąga ręcznego, bo w automacie nie zostawi auta na N. Zawsze na P, żeby zgasić i wyjąć kluczyk ze stacyjki. A skoro jest na P, to nie używa ręcznego Mam automat i pomimo tego, że na P się nie stoczy, to i tak zawsze zaciągam ręczny.
  3. > Jak Ci się blokada zatnie na P albo uszkodzi to będziesz wiedział że a automacie też się zaciąga > mimo tejże blokady Nawet, jak zatrzymuję się na równym, wybieram P, to zawsze zaciągnę ręczny. Od tego on jest.
  4. DWA. Jak ręczny używany non stop, to nic sie nie dzieje.
  5. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Zrób to sam
    > A może taki? stylowo, oldskoolowo... Haha! Bałbym się tym jechać dalej niż 100km
  6. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Zrób to sam
    > nie tak dawno na forum karawanngowym był właśnie temat "jak to się zaczęło" > większość jednak zaczynała od namiotu, obozów harcerskich, lub "wyssała z mlekiem matki" Ja właśnie pod namiot śmigałem. Nie tak często jak moja Ona za dzieciaka właściwie każde wakacje pod namiotem miała I ja lubię taki sposób spędzania czasu. Chociaż wolę twardy dach nad głową niż miękki. > jeśli ma być tanio, to niestety wiąże się to też z własnoręcznym dłubaniem, bo wszelkie roboty przy > sprzęcie kempingowym tanie nie są Mogę dłubać Nie mam nic przeciwko
  7. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Zrób to sam
    > nie mam na razie problemu, bo nie szukam, może kiedyś Ktos się przekona do takiej formy spędzania > czasu W pewnym sensie niezależność Jedziesz gdzie chcesz, zatrzymujesz się, gdzie chcesz Masz w nosie hotele, pensjonaty
  8. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Zrób to sam
    > co tam jest genialnego ? że nie ma WC Wiem, zwróciłem tez na to uwagę Genialne są łóżka piętrowe. Widziałem, ale nie takie > tu masz podobny układ, ale z WC > http://www.duni.pl/eagle/eagle.html > z tym że to spanie po długości, na stoliku jest przeważnie też krótkie > jest dużo firm co robi zabudowy, można coś podpatrzeć > http://www.karmann-mobil.de/niederlaendisch/Davis.php Będę patrzał, będę! Dzięki!
  9. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Zrób to sam
    > coś w ten deseń reanimował Aaaaa, takie coś. Ale ja wolę bez takiej budy
  10. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Zrób to sam
    > i tak i nie. > U koleżki na warsztacie chłop 2 lata odbudowywał takiego, na podwoziu ducato tego jeszcze z > kanciastą kabiną. [ciach] Ale to był kampervan czy kamper? W sensie czy miał budę na podwoziu samochodu czy był to dostawczak-kamper?
  11. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Zrób to sam
    > przy 4os w "blaszaku" robi się problem ze spaniem, poprzeglądaj gotowce > zwłaszcza jak odrzucasz spanie w poprzek No niestety, ale w poprzek się nie zmieszczę EDIT: TUTAJ jest to fajnie rozwiązane. Według mnie genialny pomysł! > nawet nie wiem jaka różnica jest w PL Też nie wiem. Tu jest spora. > eee, właśnie na wyspach są fajne zabudowy karetek > http://fordtransit.org/forum/viewtopic.php?f=27&t=42861 > http://damosambulancecamper.blogspot.com/ > http://blogger.kritzinger.net/search/label/Camper Wszystko ok, ale to Anglia Sprowadzając auto z Anglii muszę najpierw zapłacić VRT od sprowadzonego pojazdu, a potem po przerobieniu go na kampera zapłacić znów VRT za przeróbkę. Chyba, że kupię kampera w UK (ale ceny tam są sporo wyższe niż w Irlandii). Pewnie jak się zagłębie w poszukiwania, to znjadę coś, co będzie miało satysfakcjonującą relacę cena/jakość.
  12. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Zrób to sam
    > umęczony kamper będzie jak studnia bez dna jeśli chodzi o koszty odbudowy Tego się też obawiam. > chyba, że kupi blaszaka i go przerobi pod siebie - tak jak można znaleźć w sieci opisy przebudowy To rozwiązanie wydaje się być najlepsze. Do tego koszty rozkładają się na dłuższy czas. > generalnie to przerobiony blaszak to jedyne wyjście na w miarę fajną zabawę za ludzkie pieniądze Szukam też zaczętych projektów. Np. taki: http://www.adverts.ie/2140176 Co prawda stary Transit, ze sporym rzebiegiem i bez przeglądu, ale już zarejestrowany jako kamper. Mniej więcej takie coś - czyli powiedzmy izolacja zrobiona, płyty docięte, auto jest kamperem (opłacony VRT - czyli spory podatek rejestracyjny). Mógłbym do wykończyć "pod siebie".
  13. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Zrób to sam
    > http://forum.karawaning.pl/topic/12566-marmurowe-zmagania/ > http://forum.karawaning.pl/topic/9458-iveco-budowa-kampera/ Kicha, trzeba się logować. > to trza się zastanowić Zastanawiam się, zastanawiam! > bo np dla mnie musem jest WC, ogrzewanie i 4spania > dlatego np odpada T4 i podobne U mnie też 4 spania. Do tego dla dorosłych wzdłuż musi być (bo ja to ciut za długi jestem, żeby się w poprzek wyspać ) Kibelek, kuchenka (wymóg, aby auto było kamperem). Ogrzewanie pewnie też jakieś musi być. > nie wiem jak jest na wyspach, ale w PL nie ma chyba z tym problemu > można nawet nie zmieniać przeznaczenia Tu tez nie trzeba zmieniać, ale auto zarejestrowane jako kamper to podatek drogowy rzędu 90e/rok, a van to 350e/rok. Do tego ubezpieczenie kampera jest tańsze niż vana. Sumując oszczędasz kilka stówek rocznie. > a np właśnie karetka jest rejestrowana jako specjalny 6osobowy Tu nie widziałem używanych karetek. > Milka ? widziałem to cudo, robi wrażenie Tak, Milka
  14. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Zrób to sam
    > to nie lepiej kupić już takiego umęczonego i odbudować? Też jest to metoda. Zaleta to auto, które już jest zarejestrowane jako kamper (patrz post wyżej). Wada - nawet takie kampery są drogie. Ale nic - narazie szukam, śledzę ogłoszenia i liczę Idealnie by było już w przyszłym roku ruszyć w trasę po Europie swoim kamperem
  15. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Zrób to sam
    > szukaj na forum karawaning.pl czy camperteam są tam opisy takich przeróbek Narazie trafiłem na camperteam.pl. Szukam też po lokalnych forach tu na wyspie (tu bym budował/odnawiał). > a co chciałbyś zrobić ? Jeszcze nie wiem. Generalnie szukam czegoś z wysokim dachem i długiego (Ford Transit LWB lub Merc Sprinter LWB). Idealnie by było, żeby auto było już zarejestrowane jako kamper a nie jako van (spora różnica w podatku rejestracyjnym i drogowym tu w Irlandii). Jakiś zaczęty projekt, który można dokończyć. Po prostu jestem narazie na etapie zbierania informacji. > zobacz na pogotowia ... to już prawie jak kamper Gdzieś o tym słyszałem Znalazłem też wątek gościa, który sobie autobus miejski na kampera przerobił!
  16. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Zrób to sam
    > parę osób pewnie sie znajdzie > z przyczepkami też > jeśli T4 westfalia to kamper to ja mam takiego Uściślając - kampervan? Taki stricte kamper (buda jak domek kempingowy) mi sie nie podoba. Chciałbym właśnie coś takiego jak Westfalia
  17. Mavv dodał temat w Zrób to sam
    Czy ktoś z AK ma kampera? A może ktoś zbudował swojego własnego kampera? Na "Turystyce" nic takiego nie ma, to może tu ktoś się znajdzie Łazi mi po głowie biwakowanie z kamperem/w kamperze
  18. > po kolei > pęknięcia, zeskrob, sfazuj i zastosuj flazelinę którą zaszpachluj gipsem Semi i będziesz miał > spokój na długie lata > zacieki tak jak koledzy pisali, zastosuj wpierw farbę na zacieki, potem normalnie maluj to > czymkolwiek chcesz Użyłem gipsu jakiegoś ze wzmocnionym polimerem lub wzmacnianym polimerem (?) , a na plamy mam tutejszy specyfik firmy Zinsser, z czymś, co nazywa się "shellac-base" (nie wiem, co to za baza). W każdym bądź razie domyć się po tym można spirytem metylowym
  19. > pomalowałbym te plamy jedną warstwą dekoral akrylux wodorozcieńczalna a po wyschnięciu emulsją. > sprawdzone na sobie Poszukam dziś specyfiku na plamy w lokalnym sklepie budowlanym.
  20. > ale potem farba może odłazić od akrylu. sprawdzone na sobie Czyli gips może okazać się trwalszy? Mieszkam w wynajmowanym domu i jeśli gips nie pęknie przez 5 lat będę zadowolony Aha - farby, jakimi będę malować to Crown. Czy ktoś słyszał o takich (firma z UK)?
  21. > Jeśli nie sa jakoś mega ciemne to zamaluje jeśli nie to ja poważne plamy zamalowałem ostatnio tym: > z bardzo dobrym skutkiem. Zaraz cyknę fotę, jak to teraz wygląda. Stan obecny:
  22. > Mogą być trudności z zamalowaniem tych plam zwykłą emulsją. Pomaluj plamy farbą na zacieki i plamy > ze Śnieżki. Zamalowują się bez problemu nawet tłuste plamy. Jak będziez kupował to pamiętaj o > rozpuszczalniku, ciężko odmyć łapy po tej farbie > Na pęknięcia lepszy jet akryl, nie pęknie Ci znowu tak szybko. Muszę poszukać podobnych specyfików tu na wyspie zarówno akryl jak i farba na zacieki. Z miesiąc temu sąsiedzi robili remont u siebie (druga połówka bliźniaka) i lokalny malarz uzupełniał ubytki i pęknięcia zwykłym gipsem - stąd moje pytanie o gips.
  23. No to teraz dla mnie pomóżcie Przymierzam się do malowania chałupy. Kiedyś zalało mi łazienkę na górze i na suficie w salonie wyszły "piękne" plamy na łączeniach płyt k-g. Czy biała emulsja przykryje to po pierwszym malowaniu czy muszę jakiś trik zastosować? Pęknięcia na sufitach/ścianach wyskrobać i uzupełnić gipsem przed malowaniem? Na zdjęciu sufit zaraz po tym, jak to się stało. Na ścianach plamy wyschły bez śladu, tylko sufit został z plamami.
  24. Bardzo ladny, przypomina mi Jaguara
  25. NTK!

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.