Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mavv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mavv

  1. > Wiesz...Camperem 200 km/h z reguły się nie lata, nawet na autostradzie To już taki styl jest, i > albo się go rozumie, albo nie. Powiem Ci, że byłem bliski zakupu Mazdy Bongo z rozkładanym dachem. Na plus było wyposażenie - miała niemal wszystko. Minusem był jej rozmiar. Strasznie klaustrofobicznie w środku. Fajny był tam napęd - 4x4, turbodiesel 2.4 160KM
  2. > nie pytałem jak wygląda legalizacja przeróbek , ale chyba jakoś da radę skoro ludzie jeżdzą różnymi > samoróbkami nie tylko Niemcy ale szwajcarzy czy francuzi Moze jada na zasadzie "a co by mialo sie stac" ? > ostatnio w Lyonie spotkałem polaka który mieszkał w blaszaku przez cały rok - nocuje gdzieś w > mieście , pracuje normalnie na etacie , ale nie chciał wynajmować mieszkania więc wybrał > blaszankę , do pracy jeździ codziennie a po pracy jest wolny jak ptak Tez metoda. Ale co np. z korespondencja? Skoro pracuje gdzies tam, pewnie placi podatki i czasem pewnie ktos mu jakis list wysle?
  3. > Bo nie ma to jak na urlopie wymęczyć w drodze autem bez klimy albo wspomagania. > Z maksymalną predkością 80 W swoim dostawczaku, ktorego bede przerabial na kampera, tez nie mam klimy. Ale sie tym nie przejmuje. Uchyle bardziej okna
  4. > bo to ma sens > w tym roku spotkałem gościa ze starym mercedesem , chyba 607 albo jakiś taki - kupiony za 1000 > euro, włożone drugie tyle w mechanikę i wyposażenie "kempingowe" za 200 euro - spanie zrobione > z desek (prawdziwa prycza piętrowa) i dwa łóżeczka dziecięce turystyczne , do tego kibelek > chemiczny i dwie szafki kuchenne , ze firaneczką szafa i gotowe - gościu z żoną i dwójką > dzieciaków zjeździł europę dwa razy w ciągu dwóch lat > bo ważne jest że się chce - to środki do realizacji celu się znajdą Wiedzialem, ze sie odezwiesz Zwiedziles juz troche, widziales rozne kampery. Zarowno fabryczne jak i samorobki. Wlasnie ciekawe, jak to wyglada w innych krajach UE, jesli chodzi o ubezpieczenie. Jak wspomnialem wyzej - nie jest problem wsadzic lozko i kuchenke. Problem jest legalnie sie tym poruszac. Nie wiesz moze, jak to wyglada w kwestii formalnej?
  5. > moim zdaniem trzeba być strasznym desperatem i mieć parcie na kampera żeby jeździć taką C15 lub > polonezem. > To przecież śmiech na całe pole jak ktoś takim wynalazkiem podjedzie Dla niektórych jest obojętne, czym jeżdżą, aby jeździć. Ma to sens, jeśli masz duszę wędrowca. Nie wiem, jak to wygląda w Polsce, a tu, gdybym tutaj do dostawczaka niezarejestrowanego jako kamper wrzucił łóżka, sraczyk itp oraz zacząłbym nim zwiedzać, to wtedy ubezpieczenie może mi posłużyć za papier toaletowy. W razie draki zostaję z niczym.
  6. Nie ma się z czego smiać, bo podobne kampery były nawet robione na C15 http://www.donedeal.ie/campers-for-sale/citroen-romahome-camper/5871185
  7. > Taki powiedzmy Ford Crown Victoria, Chevrolet Caprice/Impala, Mercury Grand Marquis/Marauder > z nowszych powiedzmy nowy Charger po lifcie > Skoro w USA zjeżdżają one miliony mil to chyba i u nas by się sprawdziły > no więc pytania: psują się czy nie? części dostępne czy nie? > jest w ogóle sens o czymś takim myśleć? > ma być duży, mocny (V8) i z napędem na tył Kolega ma już drugiego Mercurego Grand Marquisa. Pierwszego straszego wymienił na ciut nowszego (nowszy chyba 93-94). Z napraw wiem o tym, że coś grzebał przy hamulcu postojowym i chyba mu się lekko pocił tylny most. A tak to tylko beznyna (duużo benzyny ) i jeździ. Silnik to skromny V8 4.2 240KM. O dziwo, jak jeździłem z nim jako pasażer, to miałem problem z kolanami - albo schowek jest nisko w tych samochodach albo fotele za wysoko. Nie mogłem wygodnie się usadowić na przednim fotelu. Fotelu przez Duże "F"
  8. > Jakby wjechali do Polski to by ich zwinieto w przeciagu paru godzin pewnie. > Ja wlasnie przed chwila mialem kontrole (w Polsce) gdzie policjant uparcie twierdzil, ze musze miec > gasnice. > Wsumie pierwsza rzecz o jaka zapytal po PJ i dowodziej rej, to czy mam wyposazenie (trojkat, > gasnice). Ostatecznie powiedzial, ze mi tym razem odpusci. > To juz nie pierwszy raz mialem taka sytuacje. Masz pecha chyba... Była kiedyś dyskusja na MK odnośnie przepisów. Były nawet przytaczane konkretne przepisy. Chodziło chyba o to, że samochód musi mieć obowiązkowe wyposażenie w kraju, w którym jest zarejestrowany. Auto na irlandzkich blachach podlega warunkom technicznym dopuszczenia do ruchu w Irlandii. Znaczy to tyle, że jeżdżąc irlandzkim autem po Polsce nie musisz mieć gasnicy. Na podobnej postawie Francja szybko wycofała się z obowiązkowych alkotestow dla wszystkich kierowców przejeżdżających przez ich kraj.
  9. > Ale to chyba nie w Polsce? Nie, nie w Polsce. Dlatego odpowiadałem na post Oziego. Wiem natomiast, że ci sąsiedzi byli tą meganką w Czechach. Reasumując: Irlandzkie blachy z unijnymi gwiazdkami i literami IRL oraz duże (CZ) na klapie bagażnika. Auto przejechało Europę.
  10. > Ja mam, ale pewnie sie nie liczy[...] Co prawda nie ja, ale na osiedlu jest meganka na irlandzkich blachach. Na klapie bagażnika ma naklejkę CZ. On jest Czechem, żonę ma Irlandke.
  11. > Jest do wzięcia w okolicy, za naprawdę przyzwoite pieniądze. 04C26085? > Jak silnik znosi gazowanie? > Z góry dzięki... Czytałem, że odpuściłeś. Ale mam pytanie: powiedz mi, gdzie byś tu gaz zamontował? No i po ule u Ciebie na południu mają gaz i w jakiej cenie, żeby się opłacało na LPGu jeździć??? U mnie LPG 99c, NoPB 1.62e. I do tego jedna stacja z LPG, zarośnięta pajęczynami
  12. Miałem coś podobnego kilka dni temu w dostawczaku. Dopiero po parunastu km zaczeło dmuchać ciepłym. Po chwili ciepłe zamieniało się w zimne i koniec. Temperatura - nie pamiętam, co było - czy spadała czy trzymała ten sam poziom. Pierwsze co, to sprawdziłem zbiorniczek wyrównawczy - miałem tam poniżej minimum. Dolałem płynu i jest ok. Za mało przejechałem od tego czasu, żeby stwierdzić, czy jest ok, czy nie. Wiem, że poziom oleju mam ok, masełka w oleju też nie mam. Vana na co dzien nie używam, więc nie prędko sprawdzę, co i jak.
  13. Mavv odpowiedział janiol13 na temat - Ford
    > ogladalem 3 sztuki i wszystkie zgnite No własnie... Ty chyba największy problem Scorpio. Bo auta te mi się bardzo podobają. Podobnie jak i Ściera Kiedyś czytałem o Scorpio - auto ciut wyprzedzało epokę. Naszpikowali go ówczesnymi nowinkami technicznymi, które niestety niedomagały. O ile pierwsi właściciele za dużo pewnie nie narzekali, to już kolejni pewnie czasem rwali włosy z głowy. Głównie sypały sie pierdoły elektryczne - a to regulacja foteli, a to szyby. I tak w kółko. Edyta: Pisałem o Scorpio I. Nie doczytałem... Sorka!
  14. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > Można wymienić. Można można. Ale najpierw wolałbym spróbować. Jak tylko będę na 100% pewien, że to sam zbiorniczek. > Można również powalczyć - spróbować masami typu poxilina... > Lub podobnymi... Poxilina chyba niezbyt sie nada - nie jest elastyczna. Dlatego myślałem o żywicy.
  15. Pytanko mam. Kapie mi ze zbiorniczka płynu. Mam podejrzenie, że kapie ze zgrzewu, gdzie dwie połówki zbiornika są zgrzane. Czy i jak można naprawić takie łączenie? Są jakies masy plastyczne? Żywica? Czy tylko wymiana zbiorniczka (zanim na 100% potwierdzę, że to kapie z łączenia).
  16. Mavv odpowiedział nikt-znany na temat - Ford
    > niby tak > ale w 2006 to bardzo srednio > odlaczy podcisnienie miedzy 2-3 garem to sie okaze A czemu nie w 2006? To ten sam silnik chyba co i w 2001, czyli Duratec. One chyba wszystkie maja klapki?
  17. Mavv odpowiedział nikt-znany na temat - Ford
    > kolektor dolotowy. trza bedzie wyłożyć kasiorę Znaczy się słynne klapki w kolektorze?
  18. Mavv odpowiedział Qulek na temat - Ford
    > No to zamarzają mimo tego podgrzewania Dysza jest ciepła, ale płyn zamarza w przewodach.
  19. Mavv odpowiedział Qulek na temat - Ford
    > W mojej papierowej nie ma ani słowa... to samo w pdf-ie który ściągnąłem z netu Strona 28: Quote: Włącznik ogrzewania przedniej szyby Układ działa wyłącznie przy włączonym silniku i odmraa równie dysze spryskiwaczy przedniej szyby. Naciśnij przełącznik, aby włączyć lub wyłączyć. Po chwili ogrzewanie wyłącza się automatycznie. Aha - mowa o Mondeo MkIII
  20. Mavv odpowiedział Qulek na temat - Ford
    W instrukcji pisze, że grzeją wraz z przednią szybą.
  21. > Ostatnie modele Citroena sa bardzo ladne. Mnie się podoba C4 Picasso (Grand jakoś mniej) w automacie (ale automat a nie zautomatyzowany manual). Po prostu ach i och. Z innych cytryn C5 MkII
  22. > O, to niegłupi pomysł > Do mnie na działkę podjeżdżał elektryk Citroenem C5. Podnosił hydro na maksa i wjeżdżał w miejsce > dostepne dla terenówek Tylkko że na maksymalnie podniesionym zawieszeniu pojedzie max 10km/godz. A ma do przejecahnia 1km. Trochę mu to zajmie.
  23. > Hmmm, fajny ale te lampy ktore trzeba bylo wsadzic na sile w zderzak sa po prostu okropne. To auto > ma za duzo swiatel z przodu. > Ale reszta ladna. Też mam podobne wrażenie odnośnie tej elektrowni z przodu. Ba, nawet pierwsze skojarzenie miałem takie: Multipla Ale nie powiem - C4 Picasso bym przytulił
  24. > Używanie zwykłego amperomierza w takich urządzeniach może być bardzo trudne, a czasem i > niebezpieczne. O wiele lepiej używa się miernika cęgowego, bo nie trzeba rozłączać obwodów, a > dokładność pomiaru jest wystarczająca. No właśnie cęgowego nie mam... > Coś mi się jednak wydaje, że ta usterka może nie być tak łatwa do zdiagnozowania i naprawienia w > domowych warunkach. Zawsze mam opcję wykonania telefonu do właściciela, że ogrzewacz szwankuje ale chciałbym się dowiedzieć, co w trawie piszczy.
  25. > Jak po ponownym włączeniu ogrzewacz działa poprawnie, to raczej przepalona grzałka jest mało > prawdopodobna, ale można sprawdzić. Też mi się tak wydaje. > W zdiagnozowaniu usterki dość pomocne mogłoby być sprawdzenie z jaką rzeczywistą mocą pracuje > ogrzewacz, oraz jeśli słabo grzeje, to czy nie działa któraś sekcja, czy może wszystkie sekcje > mają ograniczoną moc. Zamiast mierzyć moc, można mierzyć płynące prądy, albo też napięcia i > może uda się odkryć źródło usterki. Z pomiarem prądu może być kłopot, bo mój amperomierz jest tylko do 20A. Pewnie więc musiałbym rozebrać i zobaczyć, co w środku siedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.