Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mavv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mavv

  1. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > Turbosprężarki zazwyczaj zabija temperatura i/lub brak smarowania. > Tak więc, po dłuższej hardcorowej jeździe lub po prostu po jeździe autostradą warto jest > turbosprężarkę wystudzić przez np. minutę. Jeżeli jednak po zjeździe z autostrady masz przed > zgaszeniem samochodu do pokonania 5km drogi z prędkością 80km/h na wysokim biegu to nie musisz > się studzeniem martwić - turbosprężarka zdąży wystygnąć . Spoko, do zrobienia. > Brak smarowania może być spowodowany rzadką wymianą oleju (to jest dosyć istotne), lub problemami z > jej smarowaniem - w przypadku 1,6 PSA coś tam, gdzieś tam się zapycha blokując dopływ oleju do > turbosprężarki, ale to musisz poszukać, bo nie wiem dokładnie w czym był problem. Sitko w śrubce
  2. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > Jakby coś pytaj - ja już przerabiałem temat (skończyło się na wymianie silnika). Ała, jaki koszt? > Krótko mówiąc - jeździ się tym fajnie ale zdecydowałbym się ponownie na zakup wyłącznie mając 100% > pewność przebiegu i historię serwisowania częstszego niż zaleca producent Jak pisałem wcześniej - nie wczytywałem się za bardzo. Generalnie to sitko jest w układzie smarowania turbinki? Z tego, co czytałem, to trzeba pół auta rozebrać, żeby się dostac do tej śrubki z sitkiem (demontaż wydechu). Jak często należy do niego zaglądać?
  3. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > Cały czas czyta o sitku Rzuciłem okiem na kilka wątków. Bez zagłębiania się. Mam jeszcze trochę czasu
  4. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > Jak kupisz 1,6 tdci to sie dowiesz Hmm, wolę wiedziec, zanim kupię
  5. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > Trzeba o to zadbac i pamietac a bedzie > Poczytaj o tez sitku. Jakim sitku?
  6. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > Pad dpf a pozniej jak bedziesz jezdzil na rzadkim oleum to i reszta sie posypie. DFP miałby szansę się wypalić raz w tyg. Pewnie jako zestaw startowy to wymiana oleju na połsyntetyK?
  7. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > To jest tak w 1,6 w okresie dlugoterminowym > 450 funtow + regeneracja turbiny, wymiana oleju, naprawa egr > Jak sie szybko zorientujesz to skonczy sie tylk na 450 funach. Znaczy się pad turbiny będzie na 100%?
  8. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > Yep. Jako ciekawostkę powiem Ci, że do Suzuki SX4 silnik 1,6 też jest produkowany przez PSA . A wracając do tematu - tak krótkie odcinki nie zajadą turbinki pod warunkiem, że auto nie będzie kręcone wysoko? Mówiąc ogólnie. Bo mozna pewnie trafić na silnik, który padnie po pierwszych 10.000km
  9. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > To samo co 1,6tdci w Fiordach . Czyli PSA robi silniki do wszystkich? Globalizacja, Panie...
  10. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > IMVHO jak nie zmuszasz turbiny do krecenia sie bardzo szybko, to nie powinno byc problemu... > Ja tam na takich odcinkach jeszcze nigdy 2k rpm nie przekroczylem No raczej takie prędkości obrotowe nie będą osiągane.
  11. Bardzo mi pasuje sterowanie radiem z kierownicy. jak przesiadam sie do auta bez tego bajeru, to najkpierw obmacam kierownice, zanim sobie przypomne, ze musze pokrecik potencjometrem Podgrzewana przednia szyba - to jest po prostu rewelacja. pownino byc montowane w kazdym aucie. Czujnikow parkowania i deszczu nie mam, wiec nie wypowiem sie w tej kwestii. A, podgrzewane i elektryczne lusterka. Bardzo przydatny bajer.
  12. W zasadzie pytanie dotyczy wszystkich nowoczesnych diesli z CR i turbina. Moge tez zapytac na Francuskich, bo 1.6 TDCi i 1.6 HDi to te same motory Ale do rzeczy - jak bardzo zle na turbine wplywa odpalanie i gaszenie auta na bardzo krotkich dystansach, rzedu 500-1000m? Powiedzmy, ze auto w tygodniu robi wlasnie takie krotkie dystanse, a w weekend trasy 20-30km w jedna strone. Czy jest spora szansa, ze turbo sie szybko wysypie? Z drugiej strony - sasiedzi kupili sobie Volvo V50, rocznik 2010, wlasnie silnik 1.6D (nie wiem dokladnie, jakie tam silniki sa). jak narazie auto najczesciej robi bardzo krotkie dystanse (od kilksuset metrow do kilku kilometrow). I tak od roku. Narazie z autem nie dzieje sie nic. Czy rok, to za krotko, zeby zarznac turbine w nowym dieslu? Jak to jest?
  13. > zluzuj gumke, durateci zrom oliwe na potege i nic na to nie poradzisz, moje 2.0 zjada raz mniej > raz wiecej ale zdazylo sie ze i litra na 5 kkm, co ciekawe na analizatorze spalin wychodzi > gut, te sliniki maja wysoka norme smrodliwosci... > tak wiec dobrze masz tak ma byc > milego Popieram, mój 2.0 tez ma różny apetyt ma oleum. Raz dolewam sporo, a innym razem nie weźmie prawie nic. Nie wiem, OCB, ale na spalinach jest ok. Silnik suchy, żadnych wycieków. Najbliższy test spalin w styczniu to zobaczymy
  14. Mavv odpowiedział bergerac na temat - Francowate
    > cos duzo za tanio jak na ASO i orginalny wahacz, najtanszy w ASO powinien kosztowac 270 zl i jest > to euro repair, czyli element zamienny a nie orginalny, do tego wymiana, cos mi sie wydaje ze > Cie w ASO przekrecili... :D Oki, uściślę Nie było to ASO Peugeota, ale Fiata. Nie miałem już czasu szukać warsztatów (ostatnie dni urlopu) i jednym z polecanym było ASO Fiata koło mnie. Wymienili wahacz na oryginał francuski. W tej chwili nie pamiętam, ile było za wahacz dokładnie - kwota, jaką mam w pamięci to chyba ok. 180 zł. Reszta to robocizna (1,2 godz).
  15. Mavv odpowiedział bergerac na temat - Francowate
    > 300 zł sama część, czy z robotą ? Wszystko.
  16. Mavv odpowiedział bergerac na temat - Francowate
    > Byłem dzisiaj na przeglądzie żony paździerzem i diagnosta zwrócił uwagę na stukający łącznik > stabilizatora oraz tuleję wahacza z przodu. > Ten łącznik mnie trochę wkurzył, bo wymieniałem z dwa miesiące temu, nie wiem, może jakieś > dziadowskiej firmy mechanior założył. Co byście polecali, żeby miało dobrą trwałość ? Nie powiem Ci, jakiej firmy u siebie montowałęm ,ale za sztukę płaciłem koło 30 zeta. Narazie jeżdżą drugi rok. Historia była taka: Kupiłem puga z wybitymi łącznikami (i nie tylko). Oddałęm go na warsztat i po roku od wymiany znów wymieniłem łączniki. Tym razem zrobiłem to sam. Od tej pory spokój. Przypuszczam, że u mnie też mechanior założył najtańszy badziew. > I pytanie o tuleje - wymienia się samą tuleję, czy cały wahacz ? U mnie jest P206 z 2000r, 1.9D - ponoć wymienia się cały wahacz. 300 zeta w ASO.
  17. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > No dobra, rękaw masz regulowany na linkach. O ile dobrze pamiętam to regulacja jest w tunelu > środkowym wewnątrz samochodu (może też być pod samochodem, ale nie pamiętam dokładnie). To byłoby chyba najlepsze wyjśćie - regulacja w kabinie > W > modelach 2000/2001/2002 i może 2003r regulacja ręcznego była nieregulowalna automatyczna w > dźwigni ręcznego - w samochodach wyprodukowanych później jest standardowa regulacja na > linkach. Modele do 2003 to MkIII przed liftem. > Jeżeli hamulce trzymają jak należy, koła się nie grzeją, a i ręczny nie jest zapieczony to po > prostu to poskładaj po porządnym oczyszczeniu i ewentualnej wymianie klocków - będzie dobrze > na lata nawet z naciętą gumką . Znaczy się: ręczny trzyma, jak jest zaciągnięty aż pod podłokietnik. A i tak żonie udało się ruszyć na zaciągniętym ręcznym Było to przed wymianą klocków. Koła się nie grzeją. Podczas wymiany klocków wszystko oczyściłem. Zobaczymy... A to, czy ręczny dobrze trzyma, okaże się na NCT
  18. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > Htb ma inny zacisk niz kombi Czym się różnią? > Pozatym jak kupisz używany rozbierzesz wyczyscisz sumie idź gumki to zostanie ci tylko zamiana > zacisku Te regenerowane mają wymianiany tłoczek, gumki i zaworek odpowietrzający. Wychodzi drożej, ale jest mniej zabawy z tym. O właśnie - jeśli odłączę przewód hamulcowy od zacisku, to zacznie zwiewać płyn. Można go ścicnąć jakąś żabką? Czy takie coś może go uszkodzić?
  19. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > popatrzyłem trochę po ebayu. Regenerowanych jest cała masa, Ty masz kombi tak? Hatchback. Jak szukałem i podałem kilka filtrów, to do Mondeo tak dużo tego nie było. > Kwestia czy tylny > zacisk kombi jest taki sam jak sedan/hatchback Może być inna, bo nawet w książce podają inny kierunek wkręcania tłoczka. > Cena za wysyłkę jest podobna u większość sprzedających - najtaniej znalazłem 12 funciaków > zacisk regenerowany to okolice 45 f. czyli we sumie jakieś 70 ojro Cię wyjdzie jak mniemam... > istnieje jeszcze insza możliwość, jeśli dopuszczasz używkę: > 1stchoice Używka nie wchodzi w grę. Nie przy hamulcach. Mogę kupic podobny zacisk lub już zapieczony. > wpisujesz co trzeba, po pewnym czasie masz kilka ofert na podobny gadżet, znasz ceny przesyłek i > nawet dostaniesz gwarancję. > a używkę mając nawet na chodniku możesz ładnie przeczyścić i przesmarować - tak jak wspominałem i > na pewno posłuży. > na 1st kupiłem sporo gratów do różnych wraków, np. skrzynię do pug 406 2.0 hdi z wysyłką i 3 > miesięczną gwarancją wyciągnąłem za 90 funa > elektryczną pompę wspomagania do fabii + wysyłka i miesięczna gwarancja - coś kole 90f > sam zdecyduj Przyjrzę się tej stronce, dzięki!
  20. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > cena z ogloszenia jest przed vatem? Chyba już z VATem. Dla mnie nie ma znaczenia, bo VAT odliczę a faktura i tak w koszty pójdzie. Jest też dopłata za zacisk - jak odeślę im stary, to mi zwrócą dopłatę. Coś kaucja przy zakupie akumulatora. > troche ten klamot waży, sprawdzę później czy da się taniej i równie szybko > prawda...jednak każde aut które kupuje dla siebie oglądam i przygotowuje po swojemu m.in. sprawdzam > hamulce, traktuje to jak hobby stan techniczny mojej 10-letniej padaki jest niemal wzorcowy > czego nie moża powiedzieć o wizuaknym Trzeba mieć i czas i pogodę. No i nalepiej kanał/garaż... Ech, rozmarzyłem się
  21. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > maaz gdzoe ten zacisk rozebrax czy zamierzasz sie bawic na ulicy? jesli tp drugie to od razu kup > sobie regenerowany zacisk bo szkoda nerwow i czasu... > jeszszcze jak mialem mk2 takowy moznablo dostac za 60 funciakow. Ano pod domem na podjeździe. Może być nie głupi pomysł z regenerowanym zaciskiem EDIYTA: Na ebayu znalazłem regenerowany za 70,66e z wysyłką. O tutaj. Czy 15 funtów do dobra cena za wysyłkę do Irlandii z UK? Orientujesz się może? > dobrze jest od czasu do czasu zajrzec pod gumki zaciskow i w razie koniecznosci polozyc troche > smaru silikonowego, > W moim skorupku nigdy nic sie nie zapieklo Prościej się zagląda pod maskę niż zrzuca koło
  22. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > zamow w pl albo tu > musisz przeszukac ebaya przeszukałem i jest jeden gość. Ma za 30 funtów (pierwszy na liście od Ciebie) + jakieś 9euro wysyłka. Na allegro znalazłem gościa, który mi może wysłąć do IE. Ma zestaw za 92PLN i wycenia mi właśnie wysyłkę.
  23. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > tak > zalozysz nowe klocki, kilka razy przyhamujesz to sie samo ustawi Narazie po przejechaniu kilkudziesięciu km bicie ustało. Pewnie się ułożyło. Byłem w dwóch sklepach moto - tragedia - nie mają wogóle zestawów naprawczych. Odsyłają do ASO. W ASO się dowiedziałem, że Ford nie sprzedaje zestawów naprawczych, ale całe zaciski... Pogięło ich. I teraz najlepsze - cena za zacisk tylny 355e w ASO! Za pół tej ceny kupię zacisk w sklepie internetowym.
  24. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > tyl sie zapieka w mk3 standardowo, tak juz we fabryce go zrobili > regulacji nie ma bo jest auto Czyli jak zregeneruję ten zacisk, który ma pękniętą gumkę, to i samoregulator powinien ustawić ręczny?
  25. Mavv odpowiedział Mavv na temat - Ford
    > Gumki są do kupienia wnzestawie z innymi gumowymi elementami zacisku Narazie rzuciłem okiem w jednym sklepie internetowym - mają zestawy naprawcze do MDO ale na przód... Przejdę sie poszukać w normlanych sklepach. > Co do ręcznego to nie pamietam gdzie była regulacja czy przy dźwigni czy od spodu ale na bank jest > Tutaj ręczny jest "hydrauliczny" wiec ilośc okladzin nie wpływa na skok dźwigni Samoregulator jest chyba w zacisku - dlatego trzeba wkręcać i dociskać jednocześnie tłoczek. Pewnie czeka mnie rozebranie zacisku, a co za tym idzie - samoregulatora. Wtedy pewnie się dowiem, jak to działa > Podjedz do jakiegos diagnostycznych albo warsztatu i zmierz jakie bicie maja tarcze Spróbuję jutro zmierzyć tę tarczę, która miała "na sobie" bardziej zjedzone klocki. Wg książki min to 10,2mm.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.