Zawartość dodana przez Pawelek_S
-
1.7 DTI ,obieg wody w którą stronę ?
Ale rozumuję dobrze że w dolotowy trza ?
-
1.7 DTI ,obieg wody w którą stronę ?
Witam . może ktoś wie który wąż przeciąć . Mam się wciąć z piecem webasto w szereg. I nie wiem który przewód ,dolny czy górny.Z silnika zamiast do nagrzewnicy to najpierw na piecyk przez dodatkową pompkę wody i dopiero do nagrzewnicy .niby proste ale jak się patrzę na to i stoję z nożem to mam obawy. Zależy mi na tym żeby woda mieszana pompą z silnika krążyła w tą samą stronę co pompka od webasto.
-
Przejście przez ściane grodziową za schowkiem pasażera,AG
> Nie pasuje Ci przejść po stronie kierowcy, tak jak linka do otwierania maski? Pasuje tylko że tam już chyba nie włożę nic a po za tym i tak w komorze silnika mam przewody właśnie od prawej strony i chce z nimi wejść przez ścianę i tez maja być w środku po tej stronie(Za schowkiem) ,więc po co jechać przez ciasną już przelotkę w lewo żeby wracać pod schowek
-
Przejście przez ściane grodziową za schowkiem pasażera,AG
Witam , robił tam ktoś nową dziurkę właśnie za schowkiem mi potrzebna na 4 kabelki. Łatwo się w tym miejscu przebić,najlepiej gdzieś nad zbiornikiem płynu wspomagania ,nie chciałbym się władować w coś albo za grube wygłuszenie ,autko astra G
-
Webasto ,ogrzew, postojowe dogrzewanie, TIS .EPC . itd. 1.7
A to akurat mam od dawna ale tam jest to zrobione tak jak leci a ja mam skrzywienie na tym punkcie że ma być jak najbliższe oryginału czyli np,węże tu i tu i tak ma być a nie oj tam oj tam aby sprawne było (to przeszkadza w wielu sprawach ale cóż ) Ale dzięki za chęci
-
Webasto ,ogrzew, postojowe dogrzewanie, TIS .EPC . itd. 1.7
Witam ,poszukuje informacji na temat tego jak to jest zamontowane . Dokładnie zależy mi na tym żeby było tak jak wyposażali to na zamówienie jak autka były nowe dla klientów . Może jest jakaś wzmianka w TIs-ie lub EPC .Zależy mi na przewodach wodnych i elektrycznych ,wiem że można tam gdzie jest miejsce ale chciałbym w miarę zbliżyć się do tego co w (oryginale ), ai ważne w silniku Y17DT. Jeśli ktoś wie gdzie tego szukać proszę o wskazówkę .Resztę odkopie z pod ziemi , wydaje mi się że kiedyś chyba coś widziałem ale
-
Nowe ujęcie paliwa do webasto
> W zbiorniku jest fabryczny króciec (zaslepiony) przewidziany do zasilania dodatkowego ogrzewania. > Jak paliwo pobierzesz z komory silnika? Co je tam do komory napompuje? No a w dieslu jest w zbiorniku pompka ? czy tylko pompa w komorze silnikowej zaciąga ?jak tak to i ta przy piecu pociągnie( zauważam powoli że wiele jest szkół co do montażu i zaczynam się obawiać)że dam d...y To może jednak wciąć się pod maską z paliwem ale przed filtrem żeby nie było że wyssie mi z filtra?
-
Nowe ujęcie paliwa do webasto
Rozumiem że masz tak ,czyli masz założone grzanie ?I nie zapowietrza się wszystko gra?Muszę jeszcze kupić zdalne sterowanie z pilota ale nie wiem jakie .Na allegro są tylko takie i i takie nie bardzo mi się uśmiecha to droższe . Może to pierwsze starczy ,jest dwukanałowe .
-
Nowe ujęcie paliwa do webasto
Dobra , wcinam się trójnikiem pod maską i bez filterka tylko pompka od webasta i na piecyk?
-
Nowe ujęcie paliwa do webasto
No też tak myślałem ale koleś co mi podpowiada co i jak (a sam mam montować )mówi ze to trochę niebezpiecznie i lepiej ciągnąć od tyłu a po za tym może się zapowietrzać.Nie ma on jednak doświadczenia akurat w astrze (chodzi własnie o ujęcie paliwa i zawsze gonił je ze zbiornika ),zakładał w wielu autach a teraz tylko służy poradą i nie chce się już babrać przy autach (ma 3 sklepy więc go rozumiem)
-
Nowe ujęcie paliwa do webasto
Witam ,może ktoś ma dobry pomysł jak to zrobić . Potrzebuję podciągnąć paliwo do webasto i najlepiej by było ze zbiornika bezpośrednio ale jakoś fachowo i żeby się nie zapowietrzał . Czytałem o wprowadzanych jakichś rurkach do zbiornika ,(pewnie od góry )i podklejanie poxipolami ale ta metoda to mi się nie widzi ,zajeżdża druciarstwem.Nigdy nic nie robiłem przy zbiorniku więc mam słaby obraz tego co tam jest.Czy pod tą czarną klapką pod kanapą jest jakieś dojście ? autko z podpisu.
-
Wyciek z zaworu TCV w silniku 1.7 DTI
No może głupio zapytam ale nie wiem gdzie ten TCV odkręciłem sterownik ale miałem ciemno w garażu więc trochę na macanego ,jakaś dokładniejsza lokalizacja?Myslałem że rachu ciachu a tu wstyd ,. Siedząc pod autem patrząc w przód auta to po lewej od sterownika ?, niżej ,wyżej . Mam tam mokro i dziwne objawy przy dodaniu mocno gazu przerywa raz albo dwa .Sam sterownik sprawdzony -zamontowany.
-
Z16XE erg + emulator
A emulator to jak z nim ,powinien już być skoro auto na gazie ,czy to do założenia
-
Z16XE erg + emulator
To znaczy ze co , nie trzeba demontować i zaślepiać , tylko tech ? przy okazji wiem ,że się mocno orientujesz AH silnik 1.7 CDTI nie stety nie znam oznaczenia ale 101 KM ,jest dwumasa czy nie , bo w aucie którym sie poruszam w pracy coś czasem terkoce jak puszczam sprzęgło przez chwilę .
-
Z16XE erg + emulator
Autko nie moje ,kolegi, ma problem z zaworem ale pytanie następujące. Czy to prawda że jak sie go zaślepi a samochód na gazie IIg. to coś z emulatorem trzeba robić ? Nie wiem jak to jest z gazem.
-
Rozrząd i reszta
> Bardzo dobry, nie masz sie czym martwic. > Pozdrawiam Majster co mi to robił ,pokazał mi pasek zdjęty z auta i wiecie co ? pasek był org. isuzu i to w dobrym stanie ale cóż ?
-
Rozrząd i reszta
Założyli mi taki zestaw ,dobry czy l lipa
-
Kierunkowskazy 3-błyskowe jak w nowych Oplach
He he "jazda w mieście -zmiana pasa "hi hi Przyjedz do mojego miasta to za bardzo nie pozmieniasz ,niestety mamy tylko dwie ulice dwupasmowe .ojoj hi,hi .Ale to nie znaczy ,że nie umiemy jeździć. Właśnie odebrałem przesyłkę od listonosza ,czyli niedługo montaż .
-
Kierunkowskazy 3-błyskowe jak w nowych Oplach
Panowie , nie znam się na elektronice ,czytam jednak te posty do końca i zadaje sobie pytanie, czy w związku z małymi problemami jakie występują w trym projekcie przy astrze F będą one i w astrze II.
-
Astra G - kontrolka układu poziomowania reflektorów
> Przerywane linie wskazują, że połaczenia są poza płytką, opisałem też > to wyraźnie, przeczytaj dokładnie, wszystko jest. Nawet "luty" > kropkami zaznaczyłem dla "lutujących inaczej", a otwory w płytce > też kropkami dla "wiercących inaczej". > Połaczenia możesz zrobić przewodem lub nózkami elementów, jeśli > sięgną. > Pozdr. Celowo cytuje poprzednika , Po mojej analizie (a słabo się znam na elektronice )zgodnie z tis-em nie da się osiągnąc tej kontrolki tempomatu w przypadku mojego silnika Y17DT
-
Astra G - kontrolka układu poziomowania reflektorów
Nie no kumac to kumam z fotek tylko jakos nie jarze tych przerywanych kresek,to ma byc kabelkiem fizycznie (dosłownie )połączone tak jak te przerywane linie ? No wiem ,że to może śmieszyć ale cóż jakoś życie mnie ukierunkowało w inną stronę . Elektronika
-
Astra G - kontrolka układu poziomowania reflektorów
Witam . Może uda mi sie odgrzac temat .Mam problem bo chcę tą migającą diode ,przeczytałem calutki temat ale ja nic nie kumaty z ekektromiki . (anoda ,i ble ble) No inne rzeczy to i owszem zrobie przy aucie ,dałem radę szybki w prądzie ale przy pomocy tis-a. Morze jakoś jak reizer krowie -łopatologicznie ,co gdzie po kolei bo nie kumam elektroniki nul zero . Ps ale umiem lutować nawet stacją lutowniczą mam zmienione zegary na takie ładne z ringami i białe orginał VDO No i nie chciałbym czegoś popalić np ścieżek,
-
Astra G - obwódki zegarów - produkcja własna :)
Chwalipięta A tak na serio to ekstra wyszło
-
ASTRA G Y17DT - klekot na zimnym silniku
O co chodzi ? Może > kwestia leży po stronie przewodu sygnałowego lub ECU. TeZ się nad tym zastanawiałem .A co do czujnika to tak jak wyżej koledzy piszą ,nawet w aso masz gwarancje tylko jak chłopcy samodzielnie założą . U mnie w mieście to fajne chłopy tam robią nawet auto potrafią umyć po prostej robocie ale tech-a to nie umieją obsłużyć ,co najwyżej podpiąć . W moim aucie czujnik wymieniał jak u większości z was -zaprzyjaźniony mech.Co prawda nie dysponuje tech-em ale radzi sobie wspomagając się autodatą ,zawsze to jakieś coś .
-
ASTRA G Y17DT - klekot na zimnym silniku
Od razu przy zakupie zostałem ładnie poinformowany ,żeby nie było nieścisłości.