Zawartość dodana przez poziomp
-
Szarpie, strzela , pyrcha - pomocy
> A co dokładnej zrobiliście że przestało iskrzyć i się poprawiło? Może nie do końca przestało ale się zmniejszyło - polepszyło. Teoretycznie nie wiemy co było przyczyną - a to jest najgorsze . Pozdrawiam
-
Szarpie, strzela , pyrcha - pomocy
Wczoraj z kolegą coś pogrzebaliśmy w wozie. Już wcześniej pisałem że mam problem z jazdą na benzynie, tzn. Pompa chodzi, paliwo podaje a nie chce zapalić. Jeżeli uda się zapalić to nie wiadomo z jakiej przyczyny przestaje. Mogę zrobić i 100 km na benzynie a mogę tylko 200m. Ale do rzeczy. Jak udało się że zaczął chodzić na benzynie to i na gazie przestały skakać iskry silnik się jakby uspokoił. Na tą chwilę benzyna chodzi,a le za chwilę może ją coś znów rozłączyć. I tu pytanie co ją rozłącza - wasze pomysły?
-
Szarpie, strzela , pyrcha - pomocy
Przewody zmienione, świece dobre (przebieg około 18 tyś) cewki podmienione. Nie zmieniałem CPW - nie mam na dziś z kim podmienić. Iskrzy i do przy świecach jak i przy cewce skacze iskra. Intensywnie widać to na LPG, ale przy PB cisza. Co dalej pomocy
-
Szarpie, strzela , pyrcha - pomocy
No własnie. Znalazłem i ja ten schemat Po sprawdzeniu u siebie stwierdziłem że miałem zamieniony prezweód 2 z 3 cylindrem. Czy to ma znaczenie?
-
Szarpie, strzela , pyrcha - pomocy
ja też dzisiaj walczyłem ze swoim. Świece sprawdzone na specjalistycznej aparaturze -OK. Przewody MM nowe. Oporność cewek sprawdzona pierwotna i wtórna - w obrębie normy. A dalej szarpie strzela i iskrzy na wolnych obrotach w granicach 1000-2000. Coś mojemu koledze wydaje się że jest nie halo z cewką jutro ją postatam się podmienić ( może ktoś ma pożyczyć - Ząbki okolice) albo CPW jest do sprwdzenia. Jest jeszcze prośba . Jak prawidłowo powinny być podłączone przwewody. Proszę o wzór - przygotowałem schemat.
-
Świece - jakie?
Witam, Muszę podmienić świece. Moje NGK specjalne do gazu po przebiegu 18tkm chyba są do wymiany. Pytanie co kupić. Czy świeca dedykowana do pojazdów napędzanych gazem jest faktycznie lepsza czy to MIT. A może najprostrzą Iskrę np http://allegro.pl/swieca-iskra-lanos-nubira-nexia-sfe65prs-11u-super-i4024119112.html Przyczyną zmiany są skoki iskry na przewodach. Iskra jast przy samej fajce, a przewody raczej wykluczam - wymienione na nowe. Wozem szarpie, strzela . Pojazd napędzany LPG
-
Uszczelka pod poktywę zawaorów jaką i jak?
Może prosty temat, ale? Cieknie mi z pod poktywy. Chcę zmienić uszczelkę. Czy tylko układam uszczelkę i dokręcam z cuyciem? A może jakiś silikon trzeba dać? Oczekuję podpowiedzi.
-
Szarpie, strzela , pyrcha - pomocy
> czujnik polozenia walu podmieniales? marchewa wyskakuje? nie podmienialem, marchewa nie swieci
-
Szarpie, strzela , pyrcha - pomocy
Już mi opadają ręce powoli. Pacjent zagazowany. Jak zimny to jeszcze jako tako, ale po rozgrzaniu, szarpie strzela. Skacze iskra na przewodzie głownie na najdłuższym. Przewody raczej dobre nowo kupiny komplet (skakała na starych, skacze na nowych) Świece zmienione jakieś 10 tyś . Może cewka?
-
Nakrętka Piasty Tył
Mam kilka pytań. Zmieniam piastę i: czy coś smaruję? jak zabezpieczam naktętkę piasty? (czy wogóle zabezpieczam??) jaką siła dokręcić nakrętkę? Dzięki za pomoc
-
Od czego zacząć naprawę???
Potrzebuje pomocy. Mam problem z autem który trwa już wstyd się przyznać od kliku lat. Mój wątek był założony równy rok temu. Witki mi już opadają znów nie chodzi na benzynie, Kto pomoże ogarnąć temat - Warszawa i okolice.
-
[AG] podsufitówka
> O co Ci chodzi? Zadałem grzecznie pytanie i chcciałem uzyskać na nie odpowiedz.
-
[AG] podsufitówka
> Gdzie kupowałeś te kołki i czy masz może foto tych kołków? Panowie do rzeczy
-
[AG] podsufitówka
Czym i jak najlepiej zebu nie zostało plam zacieków wyczyścić pobruczoną podsufitówkę w Astrze. Może głupie pytanie ale nie wiem. jak do tego podejść.Biję się że jak ją zmoczę to zostaną zaciek ipalmy po wodzie
-
Światła mijania PILNA SPRAWA
> skoro prad idzie przez przelacznik zespolony, to trzeba odszukac odpowiednie kabelki i je zlaczyc > omijajac przelacznik Zamieniłem w kostce przy żarówce kable. Uznałem za najprostrze rozwiązanie Temat do zamknięcia Dzięki
-
Światła mijania PILNA SPRAWA
> zamien przy zarowkach przewody pomiedzy mijania a dlugimi. Zalaczysz dlugie i dojedziesz myślałem o tym . dziękuję za pomysł. inne propozycje?
-
Światła mijania PILNA SPRAWA
> To nie pajak a przelacznik od swiatel na desce mialem kiedys tak samo wypalil sie poprostu Jak spiąć na krótko światła (do czego się podłączyć ) aby przejechać jutro 150 km. Zrobiłem taką próbę że pociągnąłem (+) z postjówek i wpiołem go do żarówki świateł mijania. Z jednego (+) podłączyłem dwie żarówki. Wynik jesty taki ża świeci to 3 mniuty i przepala się bezpiecznik (grzeje się) Pomóżcie jak to zrobić dorażnie na jutro
-
Światła mijania PILNA SPRAWA
Wesołych Świąt Mam sprawę. Jadąc dzisiaj na długich (drogowych) światłach po przełączeniu na mijania zastałem ciemność zostały tylko pozycje oraz drogowe. Później było różnie ale w końcu nie mam świateł mijania. Co sie mogł stać i jak jutro usunąć usterkę - muszę się poruszać wozem. Może być ewentualnie doraźny jakiś "mostek" jeżeli się okaże że to większa spawa. Dodam jeszcze, że ostatno zauważem że czasami światła mjania zapalały mi się nawet po 1-2 sekundzie po rozruchu. Proszę o pomoc i poradę
-
Trzęsie , gaśnie po wjechaniu w kałużę
> Sprawdź kolego czujnik położenia wału... Zrobiłem taki dzisiaj eksperyment - zapaliłem wóz, zmoczyłem odpowiednio czujnik spryskiwaczem do szyb -woda (zlałem go mocno) i wszystko chodzi OK. Czy można wykluczyć czujnik?
-
Trzęsie , gaśnie po wjechaniu w kałużę
> Sprawdź kolego czujnik położenia wału... Dzięki za podpowiedzi. Jutro będę testował, aczne od czujnika. Na co zwrócić uwagę? - na izolację przewodu?
-
Trzęsie , gaśnie po wjechaniu w kałużę
j.w.. Dzisiaj wjechałem z prędkością 5km/h w kałużę (dość głęboka 10-15cm, długość 5 m) i po jej wyjechaniu szarpie wozem, nie równo chodzi wręcz gaśnie. Co mogło się zamoczyć? Wiem, że nikt nie ma szkanej kuli, ale może jakieś sugestie, może ktoś przerabiał temat. Prosz o pomoc.
-
[Białe drzwi wewnętrzne z AK] które solidniejsze?
Jeżeli białe to tylko Klimek i Kluś
-
Przewody WN
Mam takie pytanie. Kupiłem pół roku temu (przebieg 5 tyś) nowe przewody WN firmy NGK i nowe świece Bosch. Wszystko było dobrze do pewnego czasu. Na przewodach są spore przebicia, iskry skaczą - widać je dobrze wieczorem. Obstawiam że przewody to jakaś padaka. Wszystko się dzieje na gazie, bo na benzynie jest lepiej. Jakie przewody kupić aby pojeździły więcej niż te ostatnie. A może problem leży gdzie indziej. Pozdrawiam
- poziomnica
-
Pamiątka z nad morza
Witam, Wróciłem własnie z wakacji umyłem samochód i .... Na drzwiach wżer po g...nie ptaszka. Nie wielki - pojazd obsra...y był może pół dnia. Wżer i mały bąbelek. Jak podejśc do tematu włanymi rękoma, aby to zlikwidować lub dobrze poprawić. Czekam na sugestie Pozdrawiam Piotr