Zawartość dodana przez Maniekvip20
-
Hamulce Mazda 6 GY
Nic mnie nie czeka Rady podjedź do mechanika nie potrzebuje bo tą opcje znam i biorę w ostateczności. Problem już rozwiązałem sam Mimo wszystko jeszcze raz dzięki.
-
Hamulce Mazda 6 GY
Dziękuje za całą masę odpowiedzi
-
Hamulce Mazda 6 GY
Cześć Dzisiaj zabrałem się za wymianę klocków z tyłu. Wykręciłem jedną śrubę, wywaliłem klocki, poczyściłem wszystko, poskładałem i jest problem. Prawe koło wszystko ok natomiast lewe ciężko jest ręką przekręcić wydaje mi się że wszystko z lewej jak i z prawej strony robiłem tak samo. Drugi problem to praktyczny brak ręcznego niby coś tam hamuje ale bez problemu mogę ruszyć z dwójki i odjechać. Macie jakieś pomysły?
-
Grubość materiału ściernego w klocku?
Nie wiem jak jest w tym modelu ale w mojej Maździe na aukcji podawali grubość coś koło 18 mm i tyle miała okładzina plus, że tak powiem obudowa która trzyma okładzinę. Tutaj masz Przykładowa fotka Sama okładzina ma 12,5 mm. Wydaje mi się też że im auto mocniejsze cięższe to i okładzinę będzie mieć grubszą.
-
Grubość materiału ściernego w klocku?
Hej jeśli chodzi o przednie klocki to na allegro znalazłem 3 grubości podane w mm. Określenie po roku jest błędne bo jeden robi w rok 5 000 km a inny 30 000 km Podane wartości to jest raczej grubość okładziny bo z tego co pamiętam u siebie to też miałem coś koło 2 cm 16.6 16.2 17
-
Mazda 6 pierwszej generacji jaka najlepiej ?
> Oczywiście ale weź pod uwagę iż mówimy o aucie używanym.Jeśli mówilibyśmy o samochodzie nowym z > silnikiem i osprzetem takim jak w poprzedniej generacji można by powiedzieć iż użytkownik jest > świadom co kupuje.Co czego zmierzam?Zaniedbania poprzednich właścicieli mogą odbić się > dokładnie na Tobie jeśli kupisz takie auto. Kupując używaną M6 diesel wystarczy odkręcić korek oleju i zobaczyć czy lecą spaliny czy nie. Po zakupie jak to w każdym aucie zmieniamy olej w M6 dodatkowo koszta w sumie nie wielkie warto odkręcić miskę i wyczyścić smok. DPF jak to dpf głównie zabijają go użytkownicy i tu nie ma reguły jaką markę kupisz zawsze możesz wdepnąć na minę podobnie z dwumasą. Turbinę mazda ma b. dobrą. Też nie kupuje DIESLA chyba że stare TDI
-
Mazda 6 pierwszej generacji jaka najlepiej ?
> a czegoz to nie ma w takim accordzie co ma mazda 6 ? Wiele egzemplarzy na rynku wtórnym ma słabsze wyposażenie w porównaniu z M6. Wiele aut bez tempomatu czujnika światła i wody itp. Jest za to klima dwu strefowa tak na osłodę > drozsze jest, fakt ale to procentuje w pozniejszym uzytkowaniu > jedyny kontakt z mechanikiem to - kartka na swieta Ja kartki od mechanika nie dostaje bo mnie na oczy nie widział Awaryjność Mazda Honda jeśli chodzi o benzynę stawiam równo plus dla Hondy za blachę. Wybrałem Mazdę bo imho Mazda mi się dużo bardziej podoba na zewnątrz a w środku to niszczy Hondę ale to mój gust a o tym się nie dyskutuje.
-
Mazda 6 pierwszej generacji jaka najlepiej ?
> same dobre rzeczy > nie psuje sie , nie rdzewieje - choc jest tu taki jeden user, ktoremu zardzewiala > trzeba lac i jezdzic > pb nie maja dwumasy, sa na lancuszku > z dyszlem troche gorzej, mial jakies fakupy ale to drobnostki w porownaniu z podkladkami i dpf w m6 Należy jeszcze dodać że jest droższa od M6 i nieco gorzej wyposażona
-
Mazda 6 pierwszej generacji jaka najlepiej ?
Co się tak psuje w tych dieslach mazdy że je tak robią ? Większość usterek tylko poprzez zaniedbanie albo niewiedzę właściciela o problemie podkładek bo od tego się zaczyna. Czy to Mazda czy VAG psuje się tak samo za najlepsze diesle uważa się obecnie PSA i autorski ropniak Hondy era niezniszczalnego TDI już minęła
-
Mazda 6 pierwszej generacji jaka najlepiej ?
> No i odpuścić sobie silniki diesla. Dlaczego? Znając jego "problemy" i oczywiście spełniając kryteria sensowności zakupu można śmiało kupować i diesla.
-
Mazda 6 pierwszej generacji jaka najlepiej ?
Wersje przed FL Comfort Exclusive Top Sport MPS Po FL doszło Active Active+ Ogólnie to Wszystkie maja pełną elektrykę, zdecydowana większość ma klimatronic. Szukaj wersji z czujnikiem wody i światła to będzie mieć fajne wyposażenie aczkolwiek to chyba tylko po FL występowało. Benzynowe Mazdy nie mają jakiś typowych bolączek szybciej zgnije niż się popsuje.
-
Mazda 6 pierwszej generacji jaka najlepiej ?
> Mazda 6 produkowana w latach 2002-2008 czyli pierwsza generacja. Druga połowa 2005 był Face Lifting > Taki model chciałbym zakupić w najbliższym czasie. Interesuje mnie tylko benzyna, nie że nie lubię diesla. Celem jest gazowanie silnika, i teraz tu pytanie jaki najlepiej się do tego nadaje. Robię dużo kilometrów > rocznie i głównie miasto jakieś 80%-90%, czasem bardzo krótkie trasy. Wszystkie samochody do > tej pory były z gazem i wszystkie nigdy mnie nie zawiodły, cenię sobie dobra instalacje LPG. > Ale nie o tym mowa. Jak wcześniej wspomniałem jaki silnik najlepiej nadaje się do gazowania i 1.8 oraz 2.0 gazują bez problemu tylko trzeba w dobrą instalację zainwestować. > jakie wersji szukać żeby wyposażenie było przynajmniej dobre, z góry dziękuje za pomoc Wersji wyposażenia jest mało bodajże 5 i dodatkowo sport oraz MPS ma rynku wtórnym i tak jest miszmasz w stosunkowo niskiej wersji trafiają się czujniki parkowania nagłośnienie bose a w bogatszych przykładowo tego nie ma. Jedyny problem tego auta to korozja po FL jest lepiej ale nie do końca.
-
Mazda 6 2.2 diesel - pytanie o auto i interfejs.
> Przy okazji chciałem spytać (bo szukałka nie pomogła) czy da się do niej kupic jakiś interfejs - > dla Kowalskiego. Czyli odczytanie błędów i tyle. > Dzięki za pomoc W pierwszej generacji działa ELM 327 plus aplikacja na androida Torque jest darmowa jak i płatna wersja
-
Pytanie - Mazda 6 GJ
> Jeżeli chodzi o wagę, to Octavia 2.0 TDI waży 1345kg, a Mazda 6 2.0 165KM 1300kg. Mocno odchudzona > została nowa generacja i przez to też dużo mnie pali - ale osiągi oczywiście bez rewelacji. No proszę a na Wiki podali że najcięższa Skoda ma 1255 kg. a najlżejsza Mazda 1300 kg. Ja mam pierwszą generacje 147 KM na osiągi nie narzekam a mam sekundę dłużej do setki od Skody 2.0 TDI CR
-
Pytanie - Mazda 6 GJ
> Nie robię sobie jaj > Mazda 6 z tym silnikiem po prostu nie jedzie. Wiem bo jechałem. > O3 150 KM daje dużo wiecej fanu. Moment obrotowy na korzyść diesla ot co. Po za tym Mazda jest dużo większa co za tym idzie cięższa, gdzie waga Skody się kończy Mazdy zaczyna.
-
Nissan Qashqai 1.5 dci 103KM 2008 - DPF
> nie wiem mam przelatane 93 tys km nigdy nawet się lapka że potrzebne jest wypalanie nie zapaliła. To nic tylko się cieszyć Pewnie właściwie o niego dbasz, robisz odpowiednie trasy itp. Patrząc na moje trasy to ja DPF-a zapchał bym po 10 000 Km więc dla mnie DPF to zło.
-
Pytanie - Mazda 6 GJ
> Mazda nie jedzie. Dużo więcej "frajdy" da Ci silnik Skody Chyba sobie jaja robisz !!! Kolega napisał że basta na TSI poza tym jak można porównywać silniki o różnych mocach ?? Jedynie co jeszcze dodam to, że układ kierowniczy i zawieszenie M6 da kolosalnie więcej frajdy z jazdy niż Skoda. O wyposażeniu i wykończeniu na korzyść M6 nie będę wspominał.
-
Nissan Qashqai 1.5 dci 103KM 2008 - DPF
> Mam taki filtr dłużej niż Ty w corsie. Kłopotów z nim dużych nie miałem >Wręcz przeciwnie wolę go nie mieć i > mieć jeden potencjalny problem mniej. Dokładnie zwłaszcza że nigdy nie wiadomo jak poprzedni właściciel o niego dbał.
-
Nissan Qashqai 1.5 dci 103KM 2008 - DPF
> Hej jak poznać czy w takim aucie jest DPF ? Auto kupione w polskim salonie. Zadzwonić do ASO i po nr. VIN Według tego co wygooglowałem dpf był od 2011 r. montowany
-
Nissan Almera N16
> plusem jest to > ze nie ma dwumasy Oraz DPF/FAP
-
Nissan Almera N16
Cześć sam kiedyś szukałem tego auta. Z informacji jakie znalazłem w necie wynikało że lepiej kupić 1.8 w benzynie lub diesla 2.2. Szczegółów nie pamiętam w benzynie 1.8 narzekali na wyciągający się łańcuch rozrządy i branie oleju aczkolwiek ja znam kilka przypadków gdzie silnik nie brał nawet kropli a i łańcuchy nam się nie rozciągły.
-
Mazda 3/6 2.0 - poziom oleju
Też mam problem z poziomem ten bagnet to padaka raz mam 3/4 skali a raz pokazuje że mam przelane jakieś 5mm na bagnecie. Ogólnie wlewam zawsze jakieś 300 ml mniej niż podaje producent i jest ok.
-
Jak to z tymi Mazdami 6 jest?
> Siema, czy szanowni użytkownicy I generacji mazd 6 mogliby streścić w pigułce Mogliby > zasadność/bezzasadność kupienia rocznika 2004-2005? Ja bym szukał po fl imo ładniejsze są > 1. Jak to jest z rudą, czy faktycznie żre te roczniki na potęgę? Sierpy, ranty drzwi, ranty tylnych błotników, naloty na podłodze. Po fl lepiej ale nie do końca. > 2. Które silniki uważane są za dobre i sprawdzone. Patrzę na 1.8 albo 2.0* Lepiej 2.0 spalanie w praktyce takie samo mi w cyklu w koło komina pali 9.5 maks, w trasie przy prędkości 120 wyszło 7.2. 1.8 za słaby do masy M6. > 3. Czy to prawda że (generalnie) mazda z tymi silnikami trudno się gazuje? Wiem że to zależy od > fachmana, ale chodzi mi o "problematyczność" użytkowania (względem innych marek). Nie pomogę nie mam lpg i się nim nie interesowałem. > * jeszcze co do silników: widzę że sporo jest tych wersji, ja się na tym nie wyznaję, dlatego mam > do Was prośbę o napisanie, który 1.8 albo 2.0 jest dobry (chyba, że są jedne wersje 1.8 i > 2.0). Jeśli chodzi o benzyniaki to 1.8 ma 120 KM. 2.0 ma 141 KM po fl 147 KM. Ogólnie silniki benzynowe Mazdy to udane i nie zawodne konstrukcje. Jest jeszcze 2.3 w pięciu odmianach mocy i 3.0 V6. Silniki diesla to 2.0 121, 136 oraz 143 KM. > Dzięki za wszelkie uwagi > pzdr Nie ma za co pozdrawiam.
-
GP Kanada
No wyścig fajny. W końcu wygrał nie Mercedes aczkolwiek przez awarie ale przegrał. Massa nie winny i dobrze. Ciekawa kraksa na początku kierowców Marussi Jenson dobre miejsce cienkim bolidem no a Ricardo REWELACJA
-
[K z ak]zestaw kina domowego
Witam Nie wiem jakie ma wymagania zainteresowany sprzętem ale do 2000zł to szału nie można się spodziewać. W tej kwocie zdecydowanie polecam zestaw nr. 1. 2000 zł to zdecydowanie za mało na zestaw drugi. Zestawów z głośnikami NO NAME nie warto kupować.