Zawartość dodana przez tarna
-
Chevrolet Anglik
> Skoro w różnych postach piszesz różne rzeczy to twoja sprawa. Ja odniosłem się do konkretnej > wypowiedzi z której wynika to co napisałeś i nie ma tam rozbicia na różne wielkości aut. Hmm dla mnie było to uzupełnienie i dokładniejszy opis wcześniejszych postów a nie zmiana zdania.
-
Chevrolet Anglik
> To wsiądź do zwykłej osobówki i pogadamy czy dalej tak dobrze widać jak masz głowę metr niżej Czytaj wszystkie posty wyżej napisałem: Lacetti, Aveo NIE ale czymś większym to bym nie miał oporów np. takim Disco.
-
Chevrolet Anglik
> I z takiego powodu nie uważam za dobry pomysł rejestracji takich samochodów w Polsce i w europie- > kontynencie Dla mnie to nie jest jakiś problem czy jadę anglikiem czy kontynentowcem przyciskam tam gdzie mogę - austostarady, DTS, wielopasmówki a jak jadę jednopasmówką i np jedzie przedemną autobus miejski 60 km/h a ograniczenie jest do 70 to nawet kontynentowcem nie chce mi się go wyprzedzać bo za chwile i tak są światła, przystanek lub inny autobus albo "TIR". PS: Osobiście uważam, że angliki nie powodują jakiś utrudnień, problemów wszystko zależy od kierowcy, do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić itp. itd. nie namawiam nie odradzam wszystko zależy od stylu jazdy i oleju w głowie np. mojej połowicy bym nie kupił anglika mimo, że jeździ dobrze ale boi się wyprzedzać nawet kontynentowcem jak nie ma widoczności i miejsca (takiego, że 3x ktoś by już wyprzedził) Na zakończenie esjot nie martw się w Polsce jak podejrzewam nie pojawią się angliki a nawet jak na początku bedzie boom to ubezpieczalnie dziwigną stawki na angliki do tego parę stłuczek, wypadków z udziałem anglików i stawki na angliki za OC będą tak wysokie, że to nie będzie miało sensu - to jest moja prywatna opinia i demagogia.
-
Chevrolet Anglik
> Zeby juz totalnie nic nie widziec Jeździłem ponad 4 miesiące Disco 2 2,5 TD (od brata) po Polsce i doznania następujące: na autostradzie, wielopasmówce nie ma różnicy po 2 dniach sam się przestawiasz na inną pozycję siedzenia. Najgorzej na jednopasmówce tutaj szaleć nie ma co szaleć ale masz 3 wyjścia: jechać zgodnie z przepisami i czekać na pewne i dogodne miejsce wyprzedzenia, ktoś ci mówi co widać a jak jedziesz sam to w tej chwili już są zestawy kamerka i np na nawigacji masz podgląd Problemy masz jeszcze na McDrive itp. Osobiście mi się dobrze tym jeździło i nie narzekałem na widoczność przejechałem tył autkiem ponad 5kkm i nie miałem jakiś stresujących, awaryjnych dziwnych sytuacji - nie licząc McDonalda
-
Chevrolet Anglik
> A tak spytam: chciałbyś jeździć po Polsce z kierownicą przy chodniku? Lacetti, Aveo NIE ale czymś większym to bym nie miał oporów np. takim Disco.
-
aveo, lacetti jaki silnik najfajniejszy
> Bierz lacetti HB. Jest dużo miejsca. 1.4 też do miasta wystarczy. Do wyprzedzenia TIRa w trasie też > jak dobrze zredukujesz 1,4 jest bardzo cichy na niskich obrotach. Silniki benzynowe są w > zasadzie bezawaryjne (od 2006 w górę bo na początku były jakieś problemy z zaworami), nie są > ekonomiczne ale tragedii nie ma. Kłopoty sprawiały sprowadzane "nówki od dziadka". Do wożenia > tyłka 1,4 wystarczy. Przynajmniej w HB. Ale jak masz zapędy rajdowe to możesz być rozczarowany > Spalanie we Wrocławiu od 8,5 do 10 w zależności od warunków korkowo-pogodowych. Nono u mnie jazda po GOP czyli cały czss korki na gazie i nie mam takiego spalania jak 1.4 we Wrocławiu może inne powietrze Sam mam 1.6 zagazowane w kombii ogólnie nie narzekałem a teraz troszkę (po 2ch latach), że mogło by mieć trochę więcej kucyków ale to tak jest, że z czasem każdemu brakuje kucyków i chce więcej (psychika człowieka a nie słabnące auto).
-
chevrolet nubira 2005
> hej mam problem z tym cudem techniki Wjechałem w kałużę auto na gazie zaczęło palić nie na > wszystkie gary zaswiecił się check Na benzynie wszystko było ok Po dwóch dniach już nie > zapalił Mój mechanik bliski płaczu a auto nie pali Wymienił swiece kable cewkę sprawdzono > czujnik wału kompresja jest iskra jest Czasamiuda się zapalić ale po chwili auto jest tak > "słabe" ze jazda nie wchodzi w rachubę Please help Trochę to jak wróżenie z fusów jednak pozostaje opcja, że jak wjechałeś w wodę to zalało (zamoczyło) kompa nie ma co się oszukiwać w laćku jest on tak usytuowany, że kupe marasu przelatuje na niego przez nadkole.
-
2 pytanka bo wiosna idzie
> A błędów jakiś nie ma ? Jakiś ELM podpinany ? Błędów nie ma check nie zaświeca się moc, praca motoru jak najbardziej ok.
-
2 pytanka bo wiosna idzie
> Trzeba by podlączyć pod kompa i zobaczyć mapy LPG. > A spalanie jak się kształtuje? teraz przy zimie 9,5 LPG/100km w mieście w trasie wyszło 8,1 LPG/100km.
-
2 pytanka bo wiosna idzie
> Co za instalkę LPG masz w nim? > Na jakich wtryskach śmiga?Ile na LPG już przejechał? Lovato 40kkm.
-
2 pytanka bo wiosna idzie
> W laćku były bębny?? Co to za wersja i rocznik?? > Co do strzałów - masz gaz? Świece kiedy wymieniane i kable? Jaki przebieg? Tak w laćku tył masz tarczobębny (bębny za ręczny tylko są odpowiedzialne). Dla prostoty masz rysunek a tak btw u ciebie też są :P Świece wymieniane w październiku, kable w kwietniu, przebieg 168kkm. Świece wymieniam 2x do roku a kable raz.
-
2 pytanka bo wiosna idzie
1) Czeka mnie regeneracja bębnów w moim laćku no i mam zonk okładziny bez problemu dostanę ale nigdzie nie mogę znaleźć zestawu naprawczego (chodzi o komplet tych sprężynek - te u mnie już nie działają jak sprężyny a jak powyginane druty) do innych aut jest tego w brut a do laćka ni ma szukać z jakieś vectry albo pod jaki model można to podciągnąć ?? PS: byłem w ASO no to chłopek też się zdziwił bo w katalogu ma te sprężyny ale tylko jako komplet bębna i 490 PLN za stronę śpiewa a aż tak mi na ręcznym nie zależy a zdziwił się bo w katalogu ma tylko jako komplet a do innych modeli ma te sprężynki jako osobne numery 2) Mój kochany laciek szaleje jak jadę w trasę (po mieście jest wszystko ok i krótkie trasy też takie do 200 km) a jak pojadę w trasę i przekroczę magiczne 200 km szczególnie autostrada, trasa szybkiego ruchu itp. i jadę ze stałą prędkością np. 100 przez dłuższą chwilę i chcę dodać gazu to strzeli sobie 1 raz z wydechu (nie przepał słyszany z silnika) a typowo z wydechu (tak to słychać-z tyłu-nie wiem jak to opisać) to samo jak z dużej prędkości puszczam gaz (np. dojeżdżam do świateł) autko zwalnia i znów dodam gaz to też sobie raz strzeli? co to mogło by być? PS: jak ostygnie to już normalnie chodzi - podczas objawów nie występuje spadek mocy, dławienie itp.
-
Sprzęgło nisko bierze w Lacetti
> .Tak z ciekawości przy jakim przebiegu padło > sprzęgło? U mnie padł wysprzęglik (zaczął ciec) przy 166kkm ale wymieniłem też resztę sprzęgła bo koszty nieduże a robocizna czasochłonna.
-
Lacetti HB
> Rzecz w tym, że przy autach popularnych każdy umie zrobić, przy egzotykach mu się nie chce, bo w > czasie kiedy będzie szukał i myślał może zarobić na naprawach kilku aut popularnych. Ale przyznaj szczerze co to za egzotyka w takim lacetti? z "udziwnień" moim zdaniem to zawieszenie tył z którym nie mam żadnych problemów i chyba jedyna ciekawostka że sprzęgło hydrauliczne a nie na lince tyle reszta to czysty opel, DU czy jak to nazwiesz.
-
Lacetti HB
> Witam Koleżanki i Kolegów. > Zastanawiam się nad zakupem Lacetti HB 2006r. ... Awaryjność moim zdaniem niska mój laciek przy przebiegu 160k nigdy nie stanął w trasie nie licząc zatartego trzpienia tylnego ogonka nic mu nie dolega oczywiście przy przeglądach i bieżących wymianach (u mnie 2 x łączniki stabilizatorów przód z tego co pamiętam to po 35 PLN) no i sprzęgło było robione to tyle z poważnych rzeczy (pomijam klocki i tarcze hamulcowe ale w tym przebiegu to kiedyś trza to było zrobić hehe. Oryginalny układ wydechowy co tu mówić lać i jeździć. Dostępność części moim zdaniem jest pełna może nie wygląda to tak jak w VW że gość ma to na sklepie ale jak rano zamówi to na wieczór ma. Jedyną częścią którą musiałem kupić w ASO były zatrzaski do tapicerki (jak wymieniałem silnik wycieraczki tył) no i na nie czekałem 3 dni bo z Holandii je sprowadzali (za 10 szt. zapłaciłem 12,5 PLN). Podsumowując: 1) części są (może nie w każdym sklepie - i nie mówię że od razu trzeba u Potaka kupować) u mnie jest hurtownia z częściami do koreńców i japońców i tam nie mają problemów z dostępnością części. 2) auto jest tak zbudowane, że każdy co skończył szkołe podstawową z umiejętnością czytania przy pomocy TIS może sam sobie prawie wszystko zrobić o ile ma czas, miejsce i czasem odpowiednie narzędzia. 3) jak kupowałem autko mi się podobało ale jak to z każdym autem jest po czasie brakuje kucyków (właścicielowi nie autku) pozdrawiam PS: Jakbym miał wybierac pomiędzy czymś z VW a Chevi brał bym Chevi.
-
Lacetti w "Zakupie kntrolowanym"
Obejrzałem ten program i najbardziej mnie zadziwiło to, że gość twierdził, że nasze laćki mają słabe blachy lakier i ogólnie korodują. Przednia szyba zgodzę się to masakra w tym autku ale nietrwałe zawieszenie?? hmm może w ON bo niby cięższy ale u mnie w benzynie to o niebo lepsze niż w Marea co miałem wcześniej.
-
Dzień dobry
> Nazywam się Aveo LT ... Witamy. Ładny prezent na święta
-
Czy na nasz rynek też wejdzie w 2013 roku Malibu 3.6 V6?
> Ważna jest cena końcowa dla klienta, czyż nie? Cenę Captivy dali na dobrym poziomie więc i tu nie > byłoby problemu. Ważne jest jak GM chce pozycjonować dany model na rynku Wiadomo Insygnia ma się sprzedawać.
-
Czy na nasz rynek też wejdzie w 2013 roku Malibu 3.6 V6?
> Biorąc pod uwagę popyta na Malibu w PL to nie będzie No nie ma co się dziwić z tymi silniczkami co dali to tak jak z capivią wskoczyli na wyższe akcyzy i tu jest lipa.
-
Czy na nasz rynek też wejdzie w 2013 roku Malibu 3.6 V6?
Jak w temacie ktoś się orientuje czy to tylko dla US będzie?
-
Sląsko-Zagłebiowski SPot Chevrolet
> Ktos chętny? Szczerze jak wytrzeźwieje to podjadę.
-
Zakup Laćkia 1,8 do zagaowania co sadzicie tej ofercie?
> OK dzięki. > Odpuszczam sobie podróż by oglądać to auto. > Widziałem podobnego w lato, ten sam rocznik. przebieg około 170 kkm, zagazowany, cena około 10 tyś. > Zniknął o niecałym tygodniu. > Na co zwrócić uwaga przy zakupie? > Czy norma jest korozja, okolic gumowych odbojów klapy bagażnika? > Ma ktoś z kolegów doświadczenia z gwarancją G2? Mój 2006 kombi korozji brak gdziekolwiek 160kkm przelatane stał/stoi pod chmurką. Kupiony od dealera GM (było to auto dla chłopców z serwisu do przewozu części itp. pomiędzy dwoma salonami). Jak go brałem to dawali mi 3 miesiące G2 (bo mówili, że na 4,5 latka więcej nie dadzą) ale zamieniłem te G2 na 700 PLN rabatu razem jak kupowałem ponad 2k z ceny z neta utargowałem.
-
[L] Kontrolka poduszki mnie zaatakowała
> Coś tam podociskałem po ciemku ale jeszcze świeci Mam nadzieje że to to. Czy ktoś z was kiedyś > całkowicie rozłączał tą wtyczkę i czyścił styki? Można coś zepsuć czy nie ma zagrożenia? > Powiem wam że po raz pierwszy się wkurzyłem na to auto. Przecież to jest chore żeby pod fotelem > latała jakaś niczym nie zabezpieczona wtyczka od systemu ratującego życie Zagrożenia nie ma żadnego, możesz sobie tą wtyczke rozłączać podłączać robić z nią co chcesz ale zalecam bez kluczyka w stacyjce. Co do odpalania na światłach nie stresuj się to nie to.
-
Pomożecie koledze
> Nikt Cię do niczego nie zmusza. > Nie ma takiego obowiązku. Zapewniam. > p.s. > Zastanawia mnie natomiast to, czemu podejrzewasz mnie o złe intencje? > Zauważ, że cała moja działalność tutaj, na Facebooku, czy też przy prowadzeniu strony klubowej jest > "non-profit". Przydałby się ktoś do pomocy, kto by np. zrobił nową stronę WWW, czy choćby > dodał trochę treści do obecnej. Zapraszam do pomocy. Sam ci podesłałem manual który umieściłeś i wielkie dzięki ci za to. To się ceni, że ci się chce. Tark samo ja chciałem pomóc ale klikłem link i nie zobaczyłem pytania tylko parę zdjęć bordowego laćka i Przyczepki i okno zarejestruj na FB. Zatem nie poznałęm problemu w którym chciałem pomóc za to zobaczyolejne "zaproszenie" do FB. Nie mam NK, FB Twetterów a nawet GG jedyne co mam to skype, jeśli ktoś chce pomocy to dawno by już tu był zalogowany i podał problem - to jest moje zdanie, możecie mieć odmienne może po prostu za stary jestem na te "nowe" zabawki....
-
Pomożecie koledze
> Zanim zaloguje się tutaj, może coś uda mu się podpowiedzieć na Facebooku jakiś tekst Czy FB płaci ci za krypto reklamę? Bo jak to można nazwać by zmuszać nas do zakładania kont na FB bo chcemy komuś pomóc?? TAKIEGO WAŁA nie zarejestruję się. Ktoś chce pomocy niech się zarejestruje na AK to nie trwa wieki.