Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

tarna

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tarna

  1. Witam w zeszłym roku (sierpień) wymieniałem końcówki no i dziś znów przejechane 21kkm uznać, że to normalne czy jednak kłócić się i reklamować?
  2. > Tak, dbać o czystość szyb. Tą metodą nie mam żadnych rysek. > Dzięki temu zimą nie skrobiesz po piachu, a przy otwieraniu piach w uszczelce też nie będzie > problemem. Dodatkowo kontrola i w zależności o d kontroli wymiana uszczelek.
  3. > Diagnoza fachowca - uszkodzony czujnik prędkości obrotowej koła. Odczytał błąd. > Działanie - skasowanie wskazania usterki w komputerze. Podłączył pod kompa i skasował. > Efekt - kontrolka zgasła, a za jakieś 10 km znowu zaświeciła > Koszt - 123 zł. Błąd skasował, czujnik uszkodzony to i błąd powrócił. > Miał ktoś może podobną sytuację? Każda jest podobna jeśli tylko kasujemy błędy zamiast wymienić/naprawić źródło. PS: Ponad stówka za podpięcie do kompa to dużo chyba, ze w ASO byłeś.
  4. tarna odpowiedział marcin77 na temat - Chevrolet
    > witam, > może dziwne pytanie, ale będę sam wymieniał sondę i wg. elma szwankuje "sensor 1 bank 1", czyli > rozumiem że jest to sonda wkręcona przy kolektorze z przodu auta (4 przewodowa z żółtą > wtyczką) , dobrze myślę > błąd kasuje ale po jakimś czasie znowu pojawia się, dodatkowo check engine zapala się w zegarach Tak to jest ta pierwsza co widać ją zaraz po otwarciu maski. Osobiście bym najpierw jeszcze ją sprawdził albo zamieniając z drugą albo co najmniej obserwując jej charakterystykę (wykresy).
  5. Witam z uwagi iż mój dolot (owijka) posypała się w drobny mak chcę ją czymś zamienić czy by można wężem gumowym? czy jednak lepiej wydać te 100 PLN i kupić coś takiego: TAKIE_COŚ
  6. > 15kkm od przeglądu prawie stuknęło więc trzeba kilka rzeczy wymienić, w tym filtr paliwa. > I teraz pytanie, robić tak jak pisze w TIS'ie , czyli wyjąć bezpiecznik pompy, odpalić samochód, > odpiąć filtr, wymienić, włożyć bezpiecznik, odpalić. > Czy wyjąć filtr bez wyłączania pompy i odpalania silnika (auto będzie stało przez noc, więc > ciśnienia nie powinno być - ? ) ? > W innym aucie wymieniałem bez wyłączania pompy, i trochę paliwa pociekło (może z 100 ml, więc nie > dużo ), - w laćku też tak będzie ? > Jakieś inne wskazówki co do wymiany filtra ? > Silnik 1,4 > Pozdrawiam Tylko albo aż ciśnienie zejdzie.
  7. > Kurcze wyjęcie radia nie jest takie proste. Jeszcze jedno pytanie. Czy wymując fabryczne radio jest > możliwiość włożenia w to miejsce innego radia? Wyjęcie jest proste. Zdjęcie obudowy maskującej może wydawać się trudne ale tylko za pierwszym razem Radyjka standardowe wchodzą bez problemu 1DIN, 2DIN.
  8. > Przerabiał ktoś demontaż fabrycznego radia w lacetti. Czy potrzebne sa do tego jakieś specjane > klucze? Nic specjalnego nie potrzebujesz: wystarczy_szukać
  9. > Takie coś? Zestaw TRW Tak to jest właśnie to. Co prawda u siebie już zrobiłem ale dobrze wiedzieć gdzie to można dostać. Seba jak będziesz wymieniał szczęki w bębnie to życzę powodzenia przed zdjęciem czeka cię walka z piastą
  10. tarna odpowiedział spad na temat - Chevrolet
    > Szukam auta i nieuchronnie zmierzam ponownie do zakupu lacetti Panowie co sądzicie o tym > egzemplarzu? Może ktoś z Was mieszka w okolicy i mógłby zerknąć na niego z bliska. Przebieg komisowy czyli norma w PL jednak zobaczyć można - osobiście mnie nie interesuje jakie cyferki nam na zegarze.
  11. > - zdjac nakladki plastikowe ramion wycieraczek (ostroznie omoga popekac wiec nie robic przy niskich > temepraturach) > - odkrecic nakretki ramion wycieraczek > - zdjac ramiona > - podniesc maske > - zdjac uszczelke sciany grodziowej > - zdemontowac spinki podszybia > - zdjac podszybie > - odpiac silnik wycieraczek > - wymontowac mechanizm > ja robilem male otworki wiertlem 1mm od gory i lalem jakies smarowidlo i zaklejalem otwor klejem na > gorąco. Warto tez przesmarowac wnetrze wieloklinu gdzie mocowane sa ramiona. > Manuala nie zrobie bo nie mam juz Lacetti I tak dzięki juz wiem jakie kroki ale poczekam z tym na prawdziwą wiosnę - brak garażu
  12. > Warto tam zajrzec, jako GM ma czeste problemy z przekładniami do wycieraczek (patrz Astra G, Corsa > C) Super chętnie zajrzę jednak jakiś malutki manual albo jakieś kroczki jak
  13. Jak w temacie chyba trzeszczy silniczek wycieraczek przód (przy pracy dźwięk dochodzi z za lewej strony kierownicy) dźwięk jakby jakaś przekładnia pracowała w błocku -zgrzytanie itp. silniczek czy jest tam jakaś przekładnia da się tam jakoś dostać oczyścić, smarować? wycieraczki pracują normalnie wzg. prędkości, mocy.
  14. Chip to fajna rzecz ale jedynie jak masz turbinę tak to szkoda kasy dostaniesz 2-4 kuce więcej - nic nie odczujesz a druga rzecz jak chcesz coś chipować to trzeba uczciwie jechać do warsztatu gdzie sprawdzą stan silnika i zrobią chipa np na oryginalnym kompie z back up`em taka jest opinia wg mnie. Kumpel ma chipa w 1.8T A4 i jest wyraźna różnica ale jak zakładał to 1) gość od razu powiedział że pompa paliwa pada (za mało dawała) i że musi wymienić przed chipem bo inaczej źle poustawia 2) dał trochę więcej niż 250 PLN
  15. Wiadomość skasowana przez tarna
  16. > A ta sonde wyprodukowal chevrolet? w laćkach sondy to boshe a w cruz nie wiem u mnie wsyzstkie objawy ustały jak się tu wyzaliłem.
  17. > Witam jestem nowym posiadaczem Lacetti-ego i zastanawiam mnie dziwne zjawisko w tym że autku, jak > poruszam kierownicą na postoju i przykładam nogę go pedału gazu to w pewnym momencie czuje pod > nogą jak pedał gazu się porusza tzn uderza w moją stopę czy to jest normalne w tym samochodzie > czy coś jest z tym autkiem jest nie tak? > Pozdrawiam Pierwsze słyszę o takim zachowaniu.
  18. > Ja bym podjechał jednak do jakiegoś kumatego gazownika i porządnie wyregulował tę instalację i > skalibrował wtryskiwacze gazowe. Wkurzę się to w poniedziałek podjadę do Nuki jak bedzie miał czas.
  19. > Na przykład. Ok więc od początku auko kupiono 120kkm zagazowano 122kkm marzec 2011 co pół roku średnio październik/marzec kwiecień występowały objawy jak wyżej( strzały, drak mocy - tak jakby się dławił najpierw na zimnym silniku a po tygodniu dwóch już cały czas obojętnie czy na Pb czy na LPG) pierwsza diagnoza październik 2011 - czyszczenie wtryskiwaczy Pb - pomogło na dokładnie 3 tygodnie, wymiana lambdy nr 1 - pomogło do kwiecień 2012 zaś sonda lambda wymiana na gwarancji październik 2012 to samo mechanik się załamał posłał mnie do elektryka - sonda lambda niby miała złą oporność wsadzono oryginał (wcześniej zamienniki) Kable i świeczki wymieniane 2 x do roku, filtry Pb/LPG raz na rok, przy każdej awarii najpierw sprwdzałem gaz za każdym razem ok. To tak po krótce:P Instalacja Lovato Smart wtryski jedyne co znalazłem to JP-LP Tak się zastanawiam czy jakby zamienić sondy to można by sprawdzić czy druga jest ok? z katalogu IC są to te same sondy?
  20. Błędów nie pokazało bo nie czekam na nie, ale jakbym jeszcze z tydzień pojeździł to by pokazało po prostu jak zimny zaczęło szarpać, a że świeczki i kable nowe to podpiąłem kompa i druga lambda pracowała w zakresie 0,8-0,9V skoku prawie nie było - wcześniej miałem takie same objawy i była to lambda pierwsza dlatego od razu to sprawdziłem bo myślałem, że zaś tamta ale ucieszyłem się, że coś innego I tak moim zdaniem 160kkm to dobry wynik jak dla sondy. LPG obecne.
  21. Jak w temacie zaś 400 PLN nie moje
  22. tarna odpowiedział gdanio na temat - Chevrolet
    U mnie w kombi też na wkrętkę jest z jednej strony minus bo trzeba wkręcać, z drugiej strony plus, ze jak jedziesz na zachód to nie kupujesz przejściówki tylko wkrętkę zachodnią
  23. > Zabrałbym stare sprężynki, blaszki i porównał z Lanosem/Nubirą/Aveo itp. > Tutaj niby piszą że pasuje do Lacetti jakiś tekst > Zaopatruję się u nich i sprzedają konkretny towar(oryginalny) więc chyba się nie mylą > Poszedłbym tą drogą I chyba to mi zostanie jak przyjdzie ciepełko rozebrać bęben i iść z tajlami do sklepu.
  24. > Nie próbowałeś dopasować z poprzedniej generacji Nubiry? Ewentualnie innego Daewoo/Chevrolet ? > Pytam ponieważ też miałem problem z tylnym bębnem (zgubiłem sprężynkę dociskową i taki > kapselek ) i kupiłem z poprzedniej nubiry, pasowało Hehe to jak pisałem wcześniej o tym temat to nikt tak nie doradzał a pisałem z jakiego autka by mogło pasować
  25. jak w temacie ktoś ma lub może pomóc? Chodzi o ten nieszczęsny zestaw naprawczy tylnych bębnów (dokładnie sprężynki i blaszki) ponieważ na naszym rynku tylko sprzedają wraz z osłonami itd (w innym wątku się żaliłem) no i u nas cena to 500 PLN za stronę a może u nich sa zestawy naprawcze tak jak do większości pojazdów w normalnych cenach 25-40 PLN

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.