Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Groszek88

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Zawartość dodana przez Groszek88

  1. ŁAAAAA UUUPP!!! Co słychać u Grocha w Garażu? Maluch żółty - niestety... Raczej idzie na części. Maluch czerwony - chyba zakręci się wszystko wokół niego o 180st. Przyczepka - skompletowana, odnowiony lakier, czeka na wymianę łożysk oraz opon Woschod - Zakonserwowany, do wymiany uszczelki na gaźniku Cały mój sprzęt w tym roku na szczęście zimuje pod dachem i nie będzie użytkowany No i na zakończenie sezonu:
  2. > ciekawe, gdzie ma zbiornik? Quote: Zudem ist seit kurzem eine LPG Anlage eingebaut worden, auf der Rücksitzbank sitzt deswegen ein 90 Liter Tank mit dem man ca. Zbiornik na tylnym siedzeniu, 90 litrów Podobno wystarcza na 1300 km > i jak podgrzewany jest reduktor? W opisie nic nie wspomina... Ale widziałem instalacje olejowe, gdzie reduktor ogrzewał olej silnikowy i wodne - reduktor był ogrzewany wodą, która to była ogrzewana od silnika/tłumika i pompowana elektryczną pompką
  3. Jeszcze trzeba pozbyć się zimówek Poza tym wpadły mi w ręce oryginalne alufelgi od 126p za cenę złomu Wyczyszczę, wypiaskuję i zobaczę co z nimi zrobić.
  4. Sorry za post pod postem Z cyklu "znajdź różnicę" Nowe szczęki na 4 kołach Ręczny musiałem poluźnić bo nie chciał się na pierwszy ząbek zapiąć Ale czeka mnie jeszcze wymiana cylinderka z tyłu bo okazało się że puszcza
  5. Linki, kranik i aku bez problemu idzie dostać u Zielińskiego
  6. Wiem, wiem. Wszystko się zgadza Dlatego wrzuciłem jako ciekawostkę
  7. > Fajnie, Fajnie. Mi się taki garażyk podoba. Tylko te drzwi takie wydają się nie szczelne. Zaspe > można rano zastać. > A tak to ładna zbieranina żelaziwa :D Heh, wiem o tym doskonale Ale nie jest tak źle. Nie są na otwartym terenie więc i nie wieje mocno przez nie Będą nowe, już niedługo Dodatkowo będą zamurowane drugie drzwi i inne "dziury" Możliwe że będzie też odmalowany, łącznie z położonym chlorokałczukiem na podłodze Ale to na wiosnę Dodatkowo planuję w dalszej przyszłości podnośnik kolumnowy
  8. > A to coś żółte, wściekłe , ze złośnikiem z tyłu, czym jeździłeś kiedyś - nie możesz tym na co > dzień?? Cholera, taki był plan i w sumie mogłoby. Tyle że nie ma wnętrza, zbiornika paliwa, oc ani przeglądu Brak czasu uniemożliwia mi poskładanie go do kupy. Teraz jak zimno to już całkiem.
  9. Pułtusk. Jakoś tak miesiąc temu Wraz z Wojtas08 i JustRalf A dziś... Maluch śmiga. Niestety na co dzień... Unikam ile się da jazdy i jeżdżę tylko wtedy kiedy naprawdę muszę i nie mam dupowoza pod ręką. Ale rekompensuję mu to kąpielą nadkoli, progów i podłogi co kilka dni Tak to wygląda obecnie: Dziś trochę kabelkologii: Poprawione przekaźniki świateł - umocowanie i ułożenie przewodów. Wymiana kilku konektorów i końcówek Wymiana silniczka wycieraczek i kilka innych pierdół
  10. > Klosz lampy?? Tylnej? Co z nim nie tak? Przedniej klosz obrócony o 90st. > Na forum WSK prawie wszyscy malują cylindry żaroodporną farbą i to nawet ci, ktorzy jeżdżą wueskami > na codzień . Muszę go pomalować, bo będzie się gryzł z odnowionym moto...zresztą nie > słyszałem o problemach z chłodzeniem. Mam oryginalny cylinder (a właściwie to ze cztery ) z > czasów prl-u, czyli żeliwny - IMO będzie OK Więc nic, tylko czekać na koniec prac
  11. Myślałeś o tym czy farba na cylindrze nie wpłynie na chłodzenie? Jakoś miałbym obawę przed malowaniem... A tak to miodzio tylko popraw klosz lampy
  12. Ważne że działa i to tylko to
  13. Jeszcze taka fota Chory? czemu?
  14. > Fajnie by było Masz go
  15. > Ten z lewej jakis taki.... normalny taa, a mój nieogarnięty, nie umyty w zimowym setupie z frigo i zaślepkami na kratkach Miło było Pozdro i do następnego! Aha, i kombinuj ten przerywacz do awaryjnych chyba że wykombinujemy kolejnego spota to mogę Ci sprezentować wraz z montażem i uruchomieniem ich tak jak należy
  16. > Czerwony > Miałem Maluszka w takim samym kolorze > Wymień te włączniki na desce na oryginały od FL bo te od EL szpecą Są od EL'a bo mi takie bardziej się podobają po prostu Mam jeszcze chyba 2 komplety od FL'a więc przekładka to chwila, ale prędko ona chyba nie nastąpi > Żółty > Czemu prawe drzwi są czerwone ? > Trochę te siedzenia dziwnie wyglądają Poprzednie były w takim sobie stanie i dopadła je w końcu bolączka drzwi malucha - urwany zawias. Dorwałem czerwone w stanie idealnym za 20zł dosłownie więc założyłem. Polakierowane sa tylko z zewnątrz jak na razie. W planach malowanie całości więc to kosmetyka A fotele to BiMarco Bravo w wersji cywilnej czyli bez przelotek idealne do 126p.
  17. > faaajny > skończę Wieśkę, to przyjadę na niej obejrzeć ten Twój sprzęt Nie ma sprawy Wyskoczymy na jakiś oblot miasta Obecnie nie był odpalany jakiś czas i wiem że nie pali, ale to dopiero na wiosnę się tym zajmę W ogole to my się znamy, swojego czasu przebywałem w Twoim miejscu pracy Przyjeżdżałem żółtym Seicento Sportingiem Później jeszcze chwilę pracowałem. Dzięki za dobre słowo.
  18. 4. Przyczepka lekka A taka sobie "dwukółeczka" produkcji własnej z 1988r. Dostałem ją w spadku wraz z żółtym maluchem. Przeze mnie została odmalowana od zera, rama na czarno, skorupa i błotniki na żółty piaskowy Nowa instalacja elektryczna, wsio sprawne W planach wymiana opon na nowe i łożysk. Parę fot przed malowaniem: Plany są takie że w przyszłym roku będzie można ją gdzie, nie gdzie zobaczyć Myślę nad kolorem... z chęcią bym zmienił, ale żaden mi nie pasuje...
  19. 3. BocxoA - 3M Pewnie zaciekawiło Cię cóż takiego Groszek wykopał na wysoczyźnie północnego mazowsza? :D Jakaś rakieta z pozostałości wszechobecnej po dziś dzień komuny? Nie! Jakieś stare Radzieckie maszyny ręczne do uprawy roli? Nie! Czołg? Nie! Otóż wykopałem coś takiego: Woschod - 3M Odkopałem go z siana od pierwszego właściciela który to kupił go nowego w 1993r. (!) Motocykl jest ogólnie z roku 90' jednak 3 latka postał sobie na wystawie aż ktoś go zechce stało sie to dopiero jak kosztował tyle co najdroższy rower w mieście (upadek komuny - wszystko co ruskie - ble!) Dziadek też tak twierdził więc kupił motor ale nim nie jeździł :D Jeździł WSK-ą bo według niego była 100ktoć lepsza. No nic, dzięki temu ja mam motor z 12 tyś przebiegu, nie jeżdżony od 1997 roku ;D Cholera nie ma co przy nim robić - wszystko działa, nawet kontrolki Silnik dwusuwowy, jednocylindrowy o pojemności 175ccm Gaźnik K-65 z ssaniem, skrzynia 4 biegowa. Zapłon na module. Akumulatora fabrycznie brak. Stan idealny, bez kropelki wycieku Jeden cylinder - dwa tłumiki! Coś pięknego! Obecnie zarejestrowany, na nowej, białej tablicy
  20. 2. Polski Fiat 126p 650E Rok produkcji: 1986r. Przebieg: ponad 240 000km. Auto z historią. A więc. Zaczęło się w 1986r. kiedy to pewien milicjant z Ciechanowa "wygrał" talon na malucha. Był niezwykle szczęśliwy, ale trochę mu ten malec potrzeby nie był bo miał już wtedy Fiata 125p. Jednak kupił go dla swojej córki. Córka jeździła tym autem tak namiętnie że przez 2 lata zrobiła 2000km. W międzyczasie pojawiła się w aucie kierownica monza z oryginalną nabą i osłoną. Jako że samochód więcej stał niż jeździł postanowiła go sprzedać. Tę okazję wyhaczył mój dziadek. Kupił go po cenie nowego ówcześnie malucha. Mówi że na tamte lata miał już nowoczesną deskę (FL) i plastikowe zderzaki. Więc był lepszy :D . Dziadek jeździł tym autem 19 lat. Nie miał nigdy stłuczki. Silnik jedynie podlegał wymianie po ponad 150 000km. historia auta znana. z resztą widywałem go codziennie i często gdzieś razem jeździliśmy po 19 latach, 13 lipca 2007r. przyjechał do mnie nowym seicento. Nie mógł się tym autem nacieszyć Rzucił mi kluczyki od malana i dowód i powiedział: jest Twój! W tym czasie reanimowałem 91' ale to był trupek trochę więc się go pozbyłem. Zostałem przy żółtym bracie. Samochód posiadał PRLowskie zagłówki na standardowe fotele, oraz "pełny wypas" jak na tamte lata, nawet lampka wnętrza zapala się po otwarciu prawych drzwi :D Historię ma ponad 4 letnią u mnie więc bogatą, pomijam wszystkie etapy jak wyglądał, i zamieszczam tylko aktualne fotki Na jesieni w zeszłym roku był dzwon: Stan na dzień dzisiejszy: Przebieg na dzień dzisiejszy - 246 666 km :D Obecnie auto zimuje bez zbiornika paliwa i wnętrza
  21. Witojcie! Niektórzy mnie znają, jedni bardziej, inni mniej, inni w ogóle Długo się zbierałem żeby pokazać co nieco co trzymam w czeluściach garażu swego Duży nie jest: A zawiera trochę rzeczy 1. Polski Fiat 126p 650E Rok produkcji: 1991 Przebieg (org.): 87 000km Kupiony w tym roku, z ogłoszenia w lokalnej gazecie: "Sprzedam Fiata 126p. Stan dobry. 1991r. tel:" 82250 km przebiegu w chwili zakupu. Zero rdzy a tym bardziej dziur. Od 1999r. drugi właściciel i od tego roku stał pod blokiem. Masakrycznie był matowy i wypłowiały. Wszystkie dokumenty dostałem wraz z autem - książka gwarancyjna i instrukcja. Wyjechał z salonu w Ciechanowie 9 września 1991r. A na początku listopada wróciła na gwarancję :D Wymiana licznika i ślimaka przy stanie 241km Doprowadziłem go do ładu, pojechałem do Torunia i tak to wygląda: cdn
  22. > To miales krzywy wahac najprawdopodbniej, a juz napewno niewspolosiowo krotka i dluga polos. Zaraz > padnie pytanie, ktora to dluga, a ktora to krotka Keotka siedzi w piascie i zaklada sie na > nia i przykreca przegub, zeby bylo jasne. O to to właśnie! Ja po 7 latach z maluchami powiem że ukręciłem raz zabierak i 2 razy ścięły się śruby na przegubie. Ale to na bank z powodu powolnego "luzowania się" A nieraz naprawdę lekko nie było Dla mnie tripody do jazdy na co dzień to zbędny wydatek. Wolę wymieniać w razie czego przegub i zabierak niż półoś
  23. Świetnie! Mnie też to czeka... Ale chyba na wiosnę dopiero. Cholera, musimy zapoznać swoich, bo są bardzo podobne jeśli chodzi o wyposażenie tyle że teraz dokładnie widać różnicę w kolorach. Mój jest zdecydowanie ciemniejszy i bardziej pod bordo zalatuje, Twój - jaśniejszy i trochę ucieka w pomarańcz Mimo wszystko jest obłędny!
  24. > Aaaaaa > Quote: > Kierunkowskazy żyją swoim własnym życiem. > Mam w zasadzie trzy prędkości migania: > 1) w czasie jazdy (na obrotach) miga dość szybko > 2) na jałowym miga sporo wolniej, ale chyba normalnie > 3) jak wcisnę hamulec, wtedy miga raz na kilka sekund > Stojąc w korku mogę sobie tworzyć różne kombinacje migaczami > Czasem jest tak, że kierunkowskaz w ogóle nie miga i jak depnę raz hamulec to wtedy zaskakuje i > zaczyna mrygać. > Dodatkowo nie działa też kontrolka na zegarach, mimo, że wymieniana była żarówka Już wspominałem gdzieś tam: - Wymiana przerywacza (dokładnie to znajduje się głęboko za wentylatorem w bagażniku) Wciskasz go w miejsce starego, kostka jest dokładnie ta sama, jednak w elektronicznym musisz podłączyć dodatkowy przewód masowy. - Wyczyszczenie 5 punktów: 1. Na prawej ściance bagażnika niedaleko przedniej lampy znajduje się nakrętka a pod nią przewód masowy od lampy światła i kierunku 2. Analogiczna sytuacja po lewej stronie niedaleko lampy lewej i zbiorniczka spryskiwaczy 3. przewód masowy aku-buda 4. Przewód masowy świateł tylnych - znajduje się pod mocowaniem cewki w komorze silnika. Polecam szczególnie zadbać o ten punkt z racji znajdującej się tam cewki która też przecież z tego korzysta 5. plecionka czyli połączenie silnik-buda Wymieniasz, czyścisz i masz piękne, mocne i co najważniejsze - bezpieczne światła

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.