Zawartość dodana przez sylwek250
-
Astra słaba - rozrząd sie przestawił?
> Albo dziura w tłoku albo wypalony zawór Opłaca sie to robic.sam tego nie zrobię będę musiał oddać do mechanika. Proponują mi niektórzy żeby silnik dorwac i zrobić przeszczep.dodam że autko 11 marca skończy 20 lat
-
Astra słaba - rozrząd sie przestawił?
Rozrządu nie sprawdzalem ale pojechałem i sprawdziłem kompresje i na 4 cylindrze jest ZEROWA a na 1 cylindrze 11 2 cylindrze 11 3 cylindrze 10 4 cylindrze 0 LIPA!!!!
-
Astra słaba - rozrząd sie przestawił?
> Wiesz, może to trochę głupie pytanie, ale zadam - nie możesz poprostu sprawdzić czy jest na znakach Nie sprawdzałem chociaz miałem zamiar,ktoś mi odradzal i dlatego tego nie robiłem i sam sugerowałes wcześniej że to nie rozrzad. > Bo takie wymienianie to trochę bezsensowne jest chyba No jest ale kopułka i palec kosztowały mnie 35zl,koszt nie duży a mam pewność że to jest oki. > Błędy jakieś wymrugałeś? Znaczy próbowałeś wymrugać. Błedy mrugalem i nic nie wymrugałem
-
Astra słaba - rozrząd sie przestawił?
Dzisiaj właśnie wymieniłem palec i kopulke i bez zmian.
-
Astra słaba - rozrząd sie przestawił?
. Pisze to z perspektywy jazdy 300km na 3 garach po tym jak mi wypaliło zawór wydechowy po za szybkiej jeździe Ja jechałem ta prędkością jakieś 2 może 3km. Czy to wystarczy?
-
Astra słaba - rozrząd sie przestawił?
> Serwo pompy hamulcowej bierze podciśnienie z 4 cylindra a dokładniej z dolotu do 4 cylindra, jak > się przyjrzysz sam zobaczysz. Aha.jak widzisz nie czaje bazy za bardzo > Co do kopułki - to ile mniej więcej masz km na niej przejechane? > Może jednak po dużym przebiegu (a LPG jeszcze pogarsza sprawę) odstęp między palcem a stykiem w > kopułce jest za duży, dodatkowo podczas czyszczenia za dużo materiału zostało zebrane i nie > zawsze złapie styk. > PZDR VEN No kopulka ma już ze 4lata także te 40-50 tys ma przejechane. A co do hamulca to po pompowaniu i odpaleniu auta pedał opada.ale czy szybko czy wolno to nie mam pojecia. Opada odrazu po odpaleniu.
-
Astra słaba - rozrząd sie przestawił?
jak tam hamulce? A co mają hamulce do tego?
-
Astra słaba - rozrząd sie przestawił?
> Czy pierwszy od akumulatora - a jak tam hamulce? Tak a hamulce wydają Sie OK > Sprawdź czy nie masz lewego powietrza w układzie wspomagania hamulca. > Najlepiej jak silnik jest wyłączony naciśnij kilka razy mocno hamulec, aż zrobi się twardy, > trzymając hamulec wciśnięty odpal silnik i zaobserwuj co dzieje. > Pedał hamulca powinien wyraźnie i dość szybko opaść. Sprawdze jak przyjdę z pracy. > Pisałeś przecież, że wymieniałes Kopułki nie wymienialem tylko UPG.a kopułke czyściłem bo styki były zasniedziałe
-
Astra słaba - rozrząd sie przestawił?
> Może i UPG, czwarty od której strony licząc? Od lewej stojąc przed autem. > No raczej nie, uszkodzenie palca rozdzielacza raczej by powodowało usterki również na innych > cylindrach a tu tylko na jednym, ewentualnie obejrzyj kopółkę czy któryś ze styków po którym > wodzi palec nie jest ukruszony, zbytnio nadpalony lub w inny sposób uszkodzony. Sa te styki trochę wytarte ale czy na tyle to nie wiem.
-
Astra słaba - rozrząd sie przestawił?
> Kolego to że iskra jest świadczy od tym, że układ zapłonowy sprawny. > A spróbuj wyciągać na włączonym motorze fajki i obserwuj pracę silnika, jak wyciągnie i nie > zaobserwujesz różnicy to znaczy, że coś nie tak się dzieje na tym cylindrze. > W tym KLIK wątku są moje filmiki pokazujące mniej więcej podobne objawy oraz zachowanie silnika > przy wyciąganiu fajek zapłonowych. Witam zrobiłem jak na filmiku i na 4 cylindrze bez różnicy. czy to UPG jak sugeruje kolega Tilok? Panowie a czy palec rozdzielacza może mieć wpływ na to?
-
Astra słaba - rozrząd sie przestawił?
> Wiesz, nie wiadmo "jak" wymieniona - bo jak np. bez planowania głowicy to możliwe, albo zła > kolejność dokręcania śrub, albo zła siła dokręcenia. > - właśnie jeszcze sama uszczelka jakiej firmy???? Szczerze to nie wiem jak było to wszystko robione ale jeżeli chodzi o uszczelke to jest firmy VICTOR niby dobrej firmy,polecana przez pewnego mechanika.
-
Astra słaba - rozrząd sie przestawił?
> Nie chcę nic sugerować, ale nie wykluczone że wypaliła się uszczelka pod głowicą. UPG wymieniana byla w zeszłym roku w maju. Zrobione jest na niej około 8tys. Tak szybko by ja wydmuchalo?
-
Astra słaba - rozrząd sie przestawił?
Witam jechałem autostrada jakies 140-150km/h i asterce braklo mocy po tej krótkiej jezdzie. objawy sa takie chocby nie paliła na jakimś cylindrze. iskra jest na każdej swiecy,każda była wykrecona i sprawdzona. podejrzewam że to może być przestawiony rozrząd bo dość szarpie silnikiem i chodzi jak traktor. chyba ze cos innego. pytanko moje jeszcze jest takie bo nie wiem jaki klucz jest do sciagniecia koła paska klinowego na wale korbowym,mój silniczek to C14NZ. chce wiedziec jaki klucz musze załatwic bo takiej nasadki nie posiadam zeby znaki sprawdzić.
-
Pytanie o silnik krokowy Astra F
> A jakie masz objawy? Bo ja też wymieniłem i okazało się że niepotrzebnie bo winny był czujnik > temperatury na komputer a w zasadzie jego kabel. jeśli możesz to napisz cos wiecej o co chodzi z tym kablem! bo sam mam problem z obrotami od dawna.wymienilem czujnik temp.na kompa pomoglo na 1.5miesiaca
-
F-ka stanęła na wstecznym biegu
Panowie problem rozwiązany. najpierw ledwo dojechałem do garażu bo okazalo sie ze cos tarło jedno o drugie. skrzynia opadła i tarła oprzegub. a raczej przegup o podłuznice. na poczatku mysleliśmy ze poduszka pusciła. okazało sie ze śruba przy poduszce sie wykreciła i wypadła ze skrzyni. skrzynia opadła troche, i tego wszystkiego był taki efekt. strachu sie najadłem ze to cos powaznego. Tylko czemu tak sie stało? nikt przy tym nie grzebał a tu taki psikus.
-
[F] problem z I i II biegiem
> a ten drugi trzpien to ktory? bo tylko jeden widze zaznaczony strzalka. jeden jest z boku kostki jak na zjeciu a drugi powinien byc z góry na tym zdjęciu akurat nie widac.u mnie wyglada to tak w złączniku.
-
F-ka stanęła na wstecznym biegu
> A czy na wyjętym sworzniu i rozpiętym mechanizmie jesteś w stanie wrzucić ręką bieg ruszając > mechanizmem tuż przy skrzyni? Wystarczy lekko przekręcić wybierak (trzeba wyczuć) i pociągnąć > go lub pchnąć do skrzyni. witam tak idzie wrzucic bieg reka. także skrzynia jest oki. później przyjrzymy sie z kumplem w garażu co go boli. to opisze przyczyne.
-
F-ka stanęła na wstecznym biegu
> - sprawdź, czy samochód faktycznie jest na biegu (czy da się go popchnąć. samochód nie był na biegu! > - zaraz na wyjściu wybieraka ze skrzyni, jest sworzeń nr 18. Wyciągnij go i sprawdź, czy możesz ruszać drążkiem. wyciągnąłem sworzeń i b.cieżko chodzi drążek i po poruszaniu ręką mechanizmem do zmiany biegow, dalej ciezko chodzi. po włożeniu sworznia LUZ na drążku jest w pozycji jedynki i trójki i nie umie ustawic tego we własciwej pozycji.czy to bedzie cały mechanizm mam do wymiany? > - jeśli powyższe nie przyniosą rezultatu, to musisz zajrzeć pod pokrywę. Przed zdjęciem zaznacz sobie flamastrem na jaką długość wystaje wybierak z pokrywy. Potem łatwiej będzie Ci wcelować w wodzik. nie zagladałem jeszcze. zaeraz do pracy musze leciec.
-
[F] problem z I i II biegiem
> Witam > od pewnego czasu mam problem ze wrzuceniem pierwszego a czasami drugiego biegu witam u mnie było tak samo i pomogła wymiana dwóch trzpieni. zaznaczone czarną strzałką w Twoim linku.koszt 22zł sam to sobie zrobisz
-
F-ka stanęła na wstecznym biegu
> klik - 2 i 4 zdjęcie > klik - rozebranie zdjęcia 1-7 W/W linkach jest napisane że drążek ma być w pozycji LUZ w moim przypadku jest to niemożliwe. Czy mimo to mogę śmiało robić według wskazówek? Panowie dodam że tydzień temu wymienialem sworznie bo 1 i 2 już kiepsko wchodziły. Czy to może mieć wpływ na ta sytuację.
-
F-ka stanęła na wstecznym biegu
> Rozumiem, że silnik zgasł. No właśnie że silnik chodził do końca mimo że puscilem sprzeglo. A ta pokrywę dam radę sam pod domem ściągnąć czy kanał będzie potrzebny? Bo szczerze to jestem laik.
-
F-ka stanęła na wstecznym biegu
Witam Panowie problem jak w temacie. podjechałem moja Asterką c14nz 93r pod dom gdy wrzuciłem wsteczny bieg i ujechałem może metr może dwa to cos pukło i auto stanęło i nie da rady nawet drążka wybić na luz. po małych próbach wybicia biegu zrezygnowałem zeby cos nie urwac czy pogorszyc sytuacji. podczas ruszania drążkiem do siebie wrazenie jest takie chocby go cos trzymalo.jak sie go ciagnie i pusci to slychac pukniecie. aha dodam ze wciskanie sprzegła nic nie zmienia. czy moja skrzynie juz szlag trafił???
-
Wątek powitalno-pożegnalny
witam wszystkich!!! Mam b.małe pojęcie o asterce c14nz 93r ktora posiadam i wokół nie sie bede krecil pozdrawiam